Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post Reply
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#5201 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Mr.Sojic »

dr_Evil wrote: 19/08/2022 08:51
Mr.Sojic wrote: 19/08/2022 08:40 Ja kad nemam odgovor uvijek kažem da nisam upoznat sa tematikom :mrgreen:
Ima on odgovor, samo ne bi se nama svidio :D
Treba odgovoriti, e sad jedino ako se nije upoznato sa tematikom onda i nemoRe :mrgreen:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#5202 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Mr.Sojic wrote: 19/08/2022 09:13
dr_Evil wrote: 19/08/2022 08:51

Ima on odgovor, samo ne bi se nama svidio :D
Treba odgovoriti, e sad jedino ako se nije upoznato sa tematikom onda i nemoRe :mrgreen:


Mudro zboris :)
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#5203 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Mr.Sojic »

GandalfSivi wrote: 18/08/2022 15:08 Sad Inzko negdje na plazi pije koktele i konta, kakav amater, grob te j.bo :D
:thumbup: :lol:

Podsjetio si me na Dell Trotera iz Mućki, ismijah se :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5204 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

dr_Evil wrote: 19/08/2022 08:51
Mr.Sojic wrote: 19/08/2022 08:40 Ja kad nemam odgovor uvijek kažem da nisam upoznat sa tematikom :mrgreen:
Ima on odgovor, samo ne bi se nama svidio :D
uopće ne razmišljam o toj tematici niti imam neko misljinje
nit ti imam obvezu odgovarati i na šta
inace forum nije mjesto gdje se drugi ispituju na takav nacin i prave insinuacije
niti forumaš smije biti tema upisa
to su pravila

onaj gore iznad tebe secira pravopis jebote koda smo u 1999. tako mi je bilo kad sam otišao na dosje x forum u americi i likovi se smiju kako pišeš na engleskom :lol: :lol: :lol:

evo jedna ne znam gdje je privaliti

Image
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#5205 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Black swan wrote: 19/08/2022 09:23
dr_Evil wrote: 19/08/2022 08:51

Ima on odgovor, samo ne bi se nama svidio :D
uopće ne razmišljam o toj tematici niti imam neko misljinje
nit ti imam obvezu odgovarati i na šta
inace forum nije mjesto gdje se drugi ispituju na takav nacin i prave insinuacije
niti forumaš smije biti tema upisa
to su pravila
Spoiler
Show
onaj gore iznad tebe secira pravopis jebote koda smo u 1999. tako mi je bilo kad sam otišao na dosje x forum u americi i likovi se smiju kako pišeš na engleskom :lol: :lol: :lol:

evo jedna ne znam gdje je privaliti

Image
Gledaj ovo, optuzivati druge da su mitomani, i da treba mitomaniji stati u kraj nije nista drugo nego pricati o drugim forumasima.

Istovremeno odogovaras na nacin da su svi Hrvati do Drine od pamtivjeka. Sto je sasvim ok stav, ali stani iza njega. Ima ovdje i forumasa koji tvrde da do 19st. nije bilo Hrvata u Bosni, ok, ali su stali iza svog stava. Ti se izvlacis.

Ne mozemo da pricamo kao ljudi dok ne vidimo gdje je ko, pa nismo politicari niti igraci pokera.

Iskreno ne zanima me vele jel moze forumas biti tema ili ne. Nije ovo mobbing ne pricamo jel ti dug nos ili kratak *rac, nego trazim tvoj stav o Povijesti i sadasnjosti tvojih sugradjana.

Ima razlike izmedju realiste i mitomana.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5206 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Cinjenica je da postoji pero iz livna koji je 1901. ucio bosanski...vrti mu se svjedodzba po bosanskim portalima
Takodjer postoji tarik koji je 1994.u sarajevu ucio hrvatski znam jer je 1995.sjedio sa mnom na fizici :mrgreen:

To nista ne govori

Hrvati ili bolje reci plemena hrvata kad su se doseljavali na ove prostore u 7.st nisu birali gdje ce se naseliti nego gdje im je najvise odgovaralo...naravno bilo je odstupanja...nekoc je srebrenica bila srediste katolicanstva...gorazde je imalo 3000 katolika...panta rei sve tece...sve se mijenja
Onda dodje neko kaze nikad tu nisu bili hrvati :mrgreen:
Jok teleportirali su se preko inizvan trokuta bih
Mozemo govoriti da nisu imali razvijenu nacionalnu svijest kao danas
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5207 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Image
Image

procitao sam i ove 2 knjige ali jos nemam dovoljno znanja o tematici

mogu misliti kako je šmitu :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#5208 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Black swan wrote: 19/08/2022 09:53 Cinjenica je da postoji pero iz livna koji je 1901. ucio bosanski...vrti mu se svjedodzba po bosanskim portalima
Takodjer postoji tarik koji je 1994.u sarajevu ucio hrvatski znam jer je 1995.sjedio sa mnom na fizici :mrgreen:

To nista ne govori

Hrvati ili bolje reci plemena hrvata kad su se doseljavali na ove prostore u 7.st nisu birali gdje ce se naseliti nego gdje im je najvise odgovaralo...naravno bilo je odstupanja...nekoc je srebrenica bila srediste katolicanstva...gorazde je imalo 3000 katolika...panta rei sve tece...sve se mijenja
Onda dodje neko kaze nikad tu nisu bili hrvati :mrgreen:
Jok teleportirali su se preko inizvan trokuta bih
Mozemo govoriti da nisu imali razvijenu nacionalnu svijest kao danas

E tako, sad smo malo blize. Hajde da zavrsimo do kraja, pusti sad katolicko, bogumilsko, muslimansko zivlje, to je posljedica nekih trecih sila, znamo kojih istocnih, zapadnih i sjevernih osvajaca. Nisu Tuga i Buga nesto vele katolkinje bile, mada eto zivjese kraj Turaka u dobu prije Turaka, desava se u pricama.

Onda po tvom zakljucku naseljavanja hrvatskih plemena mozemo slobodno da kazemo da je Kraljevina Bosna u biti samo jos jedna Hrvatska drzava, u kojoj su zivjeli Hrvati sa hrvatskim kraljevima i hrvatskim plemstvom, volli da sebe zovu bosnjanima po geografskoj odrednici. Tako da danasnji zitelji lijepe nase bosne su u biti Hrvati, samo eto sto je jedan dio izmislio sebi ime po toj bivsoj geografskoj odrednici?
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4820
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#5209 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Tvrtko II Kotromanić »

dr_Evil wrote: 19/08/2022 10:21
Black swan wrote: 19/08/2022 09:53 Cinjenica je da postoji pero iz livna koji je 1901. ucio bosanski...vrti mu se svjedodzba po bosanskim portalima
Takodjer postoji tarik koji je 1994.u sarajevu ucio hrvatski znam jer je 1995.sjedio sa mnom na fizici :mrgreen:

To nista ne govori

Hrvati ili bolje reci plemena hrvata kad su se doseljavali na ove prostore u 7.st nisu birali gdje ce se naseliti nego gdje im je najvise odgovaralo...naravno bilo je odstupanja...nekoc je srebrenica bila srediste katolicanstva...gorazde je imalo 3000 katolika...panta rei sve tece...sve se mijenja
Onda dodje neko kaze nikad tu nisu bili hrvati :mrgreen:
Jok teleportirali su se preko inizvan trokuta bih
Mozemo govoriti da nisu imali razvijenu nacionalnu svijest kao danas

E tako, sad smo malo blize. Hajde da zavrsimo do kraja, pusti sad katolicko, bogumilsko, muslimansko zivlje, to je posljedica nekih trecih sila, znamo kojih istocnih, zapadnih i sjevernih osvajaca. Nisu Tuga i Buga nesto vele katolkinje bile, mada eto zivjese kraj Turaka u dobu prije Turaka, desava se u pricama.

Onda po tvom zakljucku naseljavanja hrvatskih plemena mozemo slobodno da kazemo da je Kraljevina Bosna u biti samo jos jedna Hrvatska drzava, u kojoj su zivjeli Hrvati sa hrvatskim kraljevima i hrvatskim plemstvom, volli da sebe zovu bosnjanima po geografskoj odrednici. Tako da danasnji zitelji lijepe nase bosne su u biti Hrvati, samo eto sto je jedan dio izmislio sebi ime po toj bivsoj geografskoj odrednici?
ovo boldirano je zapravo i vecinski stav hrvatskih nacionalista
a samo izmijeni rijec hrvatsko sa srpsko i dobices i vecinski stav srpskih nacionalista

sve u pet deka
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#5210 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Black swan wrote: 19/08/2022 10:00
Spoiler
Show
Image
Image
procitao sam i ove 2 knjige ali jos nemam dovoljno znanja o tematici

mogu misliti kako je šmitu :D
I ja svaki put kad procitam neku knjigu od nemitomanskog autora sa bilo koje strane, ostanem gluplji nego sto jesam.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5211 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

život je težak
još je teži ako ganjaš smisao i znanje koje ne donosi PARE KEŠ LOVU :(
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#5212 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by laserShow »

E moj labudane, da se okrenemo bitnim stvarima, bili bi mi svi sretnij, kao sto si ti na temi izgradnje pruge. Ovako u torovima, zivot proleti, pa se skupljaju mrvice, dok elita koja se kao brine o nama, uzima sve sto hoce.

Da sam i ja na mjestu ovih glavesina isto bih radio, kad narod hoce da mu ga stavis, sta ti preostaje osim da ga stavis?
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5213 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

dr_Evil wrote: 19/08/2022 10:21 Onda po tvom zakljucku naseljavanja hrvatskih plemena mozemo slobodno da kazemo da je Kraljevina Bosna u biti samo jos jedna Hrvatska drzava, u kojoj su zivjeli Hrvati sa hrvatskim kraljevima i hrvatskim plemstvom, volli da sebe zovu bosnjanima po geografskoj odrednici. Tako da danasnji zitelji lijepe nase bosne su u biti Hrvati, samo eto sto je jedan dio izmislio sebi ime po toj bivsoj geografskoj odrednici?
ne znam nisam siguran... prvo je bilo naseljavanje pa onda pokrštavanje... bosna se spominje tek 200 godina kasnije

hrvati jesu bosnjaci ako je bosnjak sinonim za bosanac
te je s vremenom izmijenjen njezin prvobitni oblik i značenje

osobno se volim šaliti svaki pojam bosnaski stavljam bošnjački
onda imamo bošnjački šamac bošnjacko grahovo bosnjacki novi grad bosnjacki brod :D pravo iritantno za okolinu :lol:

jedina je istina da iz današnje perspektive ne možemo promatrati prošlost bosne

potrebno nam je neutralnim očima pogledati da se to ne može definirati zbog slabe razvijene nacionalne svijesti i zakasnjele prvobitne akumulacije kapitala i firmiranja građanskog sloja ljudi te dolaskom osmanlija i njihova oblika feudalizma taj proces konačnog formiranja nacija i države nije završen na vrijeme...odgođen je do 1943 kada je zaključeno jedino moguće ispravno

budimo relani seljaci na selu 1400ineke nisu znali koje su nacije... a za vjeru im je lako bilo poturiti neku herezu :D
naljute se na lokalnog župnika što ima boljeg magarca i pređu u drugu crkvu

dakle moj konačni odgovor: ne može se odrediti čija je bila bosna
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#5214 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Black swan wrote: 19/08/2022 10:43
Spoiler
Show
ne znam nisam siguran... prvo je bilo naseljavanje pa onda pokrštavanje... bosna se spominje tek 200 godina kasnije

hrvati jesu bosnjaci ako je bosnjak sinonim za bosanac
te je s vremenom izmijenjen njezin prvobitni oblik i značenje

osobno se volim šaliti svaki pojam bosnaski stavljam bošnjački
onda imamo bošnjački šamac bošnjacko grahovo bosnjacki novi grad bosnjacki brod :D pravo iritantno za okolinu :lol:

jedina je istina da iz današnje perspektive ne možemo promatrati prošlost bosne

potrebno nam je neutralnim očima pogledati da se to ne može definirati zbog slabe razvijene nacionalne svijesti i zakasnjele prvobitne akumulacije kapitala i firmiranja građanskog sloja ljudi te dolaskom osmanlija i njihova oblika feudalizma taj proces konačnog formiranja nacija i države nije završen na vrijeme...odgođen je do 1943 kada je zaključeno jedino moguće ispravno

budimo relani seljaci na selu 1400ineke nisu znali koje su nacije... a za vjeru im je lako bilo poturiti neku herezu :D
naljute se na lokalnog župnika što ima boljeg magarca i pređu u drugu crkvu
dakle moj konačni odgovor: ne može se odrediti čija je bila bosna
A izmedju cega se dvoumis :)
zenit dozic
Posts: 2411
Joined: 07/09/2014 11:48

#5215 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by zenit dozic »

dr_Evil wrote: 19/08/2022 10:50
Black swan wrote: 19/08/2022 10:43
Spoiler
Show
ne znam nisam siguran... prvo je bilo naseljavanje pa onda pokrštavanje... bosna se spominje tek 200 godina kasnije

hrvati jesu bosnjaci ako je bosnjak sinonim za bosanac
te je s vremenom izmijenjen njezin prvobitni oblik i značenje

osobno se volim šaliti svaki pojam bosnaski stavljam bošnjački
onda imamo bošnjački šamac bošnjacko grahovo bosnjacki novi grad bosnjacki brod :D pravo iritantno za okolinu :lol:

jedina je istina da iz današnje perspektive ne možemo promatrati prošlost bosne

potrebno nam je neutralnim očima pogledati da se to ne može definirati zbog slabe razvijene nacionalne svijesti i zakasnjele prvobitne akumulacije kapitala i firmiranja građanskog sloja ljudi te dolaskom osmanlija i njihova oblika feudalizma taj proces konačnog formiranja nacija i države nije završen na vrijeme...odgođen je do 1943 kada je zaključeno jedino moguće ispravno

budimo relani seljaci na selu 1400ineke nisu znali koje su nacije... a za vjeru im je lako bilo poturiti neku herezu :D
naljute se na lokalnog župnika što ima boljeg magarca i pređu u drugu crkvu
dakle moj konačni odgovor: ne može se odrediti čija je bila bosna
A izmedju cega se dvoumis :)
Jebu ga malo fratri bosanski i natpisi u crkvama :D
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5216 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Ne postoje parametri za odredjivanje cija je bila
Nema ispravne metodologije
To su i komunisti znali to znaju i povjesnicari
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#5217 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by klaki »

Black swan wrote: 19/08/2022 10:43 dakle moj konačni odgovor: ne može se odrediti čija je bila bosna
Ali se definitivno moze odrediti cija se sad i definitivno nije u vlasnistvu okolnih sila :bih:
User avatar
Login77777
Posts: 8643
Joined: 18/05/2021 09:11

#5218 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

Sta nam se ovo Kiki na klixu pravda… :mrgreen:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#5219 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Black swan wrote: 19/08/2022 11:08 Ne postoje parametri za odredjivanje cija je bila
Nema ispravne metodologije
To su i komunisti znali to znaju i povjesnicari
Niko normalan ne spori ZAVNOBIH-sku recenicu i ja sam 100% uz nju. Moderan prevod je da BiH pripada svima onima koji u njoj zive i svojom je osjecaju. Slabo nam ide da se dogovorimo kako da vladamo njome, kleti komunisti imali model regija, a nama uvalli da se bakcemo oko etnija.

Uh, pa neki dan mi velis Tito najgori diktator, a sada da su bili pametni, a ne volis ga sto je Hrvat :). Salim se.

ALi eto, opet se ti izvuce od odgovora jesu li bili Hrvatski kraljevi i hrvatsko plemstvo na teritoriji zvanoj Bosna i vladali hrvatima koji se zvase bosanci, posavci, hercegovci i ostale regionalne. Evo kolega forumas Tvrko II Kotromanic sam sebi krvna zrnca broji, vadi pasos vadi licnu i opet mu nista nista nije jasno.

Sad mozemo da zakuhamo jesu li Dubrovcani najveci Srbi od Srba, pa da se General War upali.

Hajde necu te vise, za koju heftu cemo ponovo.

Imao sam druga iz osnovne, njemu su svi bili Hrvati do Drine, pa je zbog toga volio "Muslimane" jako puno, a i mene. Danas zivi u Americi kum mu musliman Filipinac, a zaboravio sam sta mu Srbin dodje :).
User avatar
sime_cipol
Posts: 16249
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#5220 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sime_cipol »

dr_Evil wrote: 19/08/2022 11:28
Black swan wrote: 19/08/2022 11:08 Ne postoje parametri za odredjivanje cija je bila
Nema ispravne metodologije
To su i komunisti znali to znaju i povjesnicari
Niko normalan ne spori ZAVNOBIH-sku recenicu i ja sam 100% uz nju. Moderan prevod je da BiH pripada svima onima koji u njoj zive i svojom je osjecaju. Slabo nam ide da se dogovorimo kako da vladamo njome, kleti komunisti imali model regija, a nama uvalli da se bakcemo oko etnija.

Uh, pa neki dan mi velis Tito najgori diktator, a sada da su bili pametni, a ne volis ga sto je Hrvat :). Salim se.

ALi eto, opet se ti izvuce od odgovora jesu li bili Hrvatski kraljevi i hrvatsko plemstvo na teritoriji zvanoj Bosna i vladali hrvatima koji se zvase bosanci, posavci, hercegovci i ostale regionalne. Evo kolega forumas Tvrko II Kotromanic sam sebi krvna zrnca broji, vadi pasos vadi licnu i opet mu nista nista nije jasno.

Sad mozemo da zakuhamo jesu li Dubrovcani najveci Srbi od Srba, pa da se General War upali.

Hajde necu te vise, za koju heftu cemo ponovo.

Imao sam druga iz osnovne, njemu su svi bili Hrvati do Drine, pa je zbog toga volio "Muslimane" jako puno, a i mene. Danas zivi u Americi kum mu musliman Filipinac, a zaboravio sam sta mu Srbin dodje :).
Kopt neki :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#5221 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

Ovaj Smit je poslan da zavrsi neki posao, ali ocito nije skontao ni gdje je poslan, ni kome.

I zanimljivo mi je u kontekstu Incka koji je stalno govorio, a gdje su protesti naroda. A, protesti bili ispred kancelarije Smita.
Black swan wrote: 19/08/2022 11:08 Ne postoje parametri za odredjivanje cija je bila
Nema ispravne metodologije
To su i komunisti znali to znaju i povjesnicari
To samo kad je Bosna u pitanju? U Hrvatskoj se zna sve od stoljeca sedmog? :D
Black swan wrote: 19/08/2022 10:43

budimo relani seljaci na selu 1400ineke nisu znali koje su nacije... a za vjeru im je lako bilo poturiti neku herezu :D
naljute se na lokalnog župnika što ima boljeg magarca i pređu u drugu crkvu

dakle moj konačni odgovor: ne može se odrediti čija je bila bosna
Da se naucilo sta na tvom fakultetu, valjda bi se naucilo da pojam nacije nije postojao "1400ineke", niti danasnji pojam nacije se moze primjeniti na "1400ineku"....
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5222 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

dr_Evil wrote: 19/08/2022 11:28
Black swan wrote: 19/08/2022 11:08 Ne postoje parametri za odredjivanje cija je bila
Nema ispravne metodologije
To su i komunisti znali to znaju i povjesnicari
Niko normalan ne spori ZAVNOBIH-sku recenicu i ja sam 100% uz nju. Moderan prevod je da BiH pripada svima onima koji u njoj zive i svojom je osjecaju. Slabo nam ide da se dogovorimo kako da vladamo njome, kleti komunisti imali model regija, a nama uvalli da se bakcemo oko etnija.

Uh, pa neki dan mi velis Tito najgori diktator, a sada da su bili pametni, a ne volis ga sto je Hrvat :). Salim se.

ALi eto, opet se ti izvuce od odgovora jesu li bili Hrvatski kraljevi i hrvatsko plemstvo na teritoriji zvanoj Bosna i vladali hrvatima koji se zvase bosanci, posavci, hercegovci i ostale regionalne. Evo kolega forumas Tvrko II Kotromanic sam sebi krvna zrnca broji, vadi pasos vadi licnu i opet mu nista nista nije jasno.

Sad mozemo da zakuhamo jesu li Dubrovcani najveci Srbi od Srba, pa da se General War upali.

Hajde necu te vise, za koju heftu cemo ponovo.

Imao sam druga iz osnovne, njemu su svi bili Hrvati do Drine, pa je zbog toga volio "Muslimane" jako puno, a i mene. Danas zivi u Americi kum mu musliman Filipinac, a zaboravio sam sta mu Srbin dodje :).
Ala si naporan :mrgreen:
Nije najgori ali je diktator koji nije sisao s vlasti do smrti kao i vecina drugih
Ima grobista iza sebe kao i ostali diktatori
I nisam ga ja stavljao na liste diktatora drugi su autori
Nemam stvarno vremena na svako pitanje odgovarati
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#5223 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

Kakve veze ovo ima sa svinjom iz Njemacke? Sve ove glupost treba izbrisat.

Istovremeno Scmidt za klix potvrduje da je tu da ispuni zelje Hrvatske i hdz-a, da je tu da osigura povratak na Washingtonski sporazum, a za sve ostale probleme i presude treba pitati nekog drugog, njega se ne tice.

Ovog mitomana, manipulatora, fasiste i ckipe mora se otjerati bilo kojim sredstvima.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5224 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Haris.ba wrote: 19/08/2022 11:39 Ovaj Smit je poslan da zavrsi neki posao, ali ocito nije skontao ni gdje je poslan, ni kome.

I zanimljivo mi je u kontekstu Incka koji je stalno govorio, a gdje su protesti naroda. A, protesti bili ispred kancelarije Smita.
Black swan wrote: 19/08/2022 11:08 Ne postoje parametri za odredjivanje cija je bila
Nema ispravne metodologije
To su i komunisti znali to znaju i povjesnicari
To samo kad je Bosna u pitanju? U Hrvatskoj se zna sve od stoljeca sedmog? :D
Black swan wrote: 19/08/2022 10:43

budimo relani seljaci na selu 1400ineke nisu znali koje su nacije... a za vjeru im je lako bilo poturiti neku herezu :D
naljute se na lokalnog župnika što ima boljeg magarca i pređu u drugu crkvu

dakle moj konačni odgovor: ne može se odrediti čija je bila bosna
Da se naucilo sta na tvom fakultetu, valjda bi se naucilo da pojam nacije nije postojao "1400ineke", niti danasnji pojam nacije se moze primjeniti na "1400ineku"....
I ti si naporan :mrgreen:

Naravno da postoje neke zemlje kao
gdje talijan od prije 500 godina je talijan...nije marsovac mikelandjelo
Slicno je i u vecini hrvatske ali npr ne u istri...mozda ne
I u cijeloj dalmaciji (marko polo)
Ali neki minimum se zna
Post Reply