Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post Reply
sajber87
Posts: 3902
Joined: 25/07/2008 13:14

#12776 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sajber87 »

HelaS wrote: 13/01/2024 22:33
sajber87 wrote: 13/01/2024 22:31
HelaS wrote: 13/01/2024 22:16

Moraš paziti na detalje. Mi u Sarajevu nikad nismo pisali ponovno... ali nebitno za temu. Ovo je bitnije, s čime se slažem:


:thumbup:
Sve suprotno što odredi VP u kontekstu njegovog roka da BiH usvoji zakone koji bi omogućili pravedniji izborni proces, predstavlja poziv bošnjačkoj parlamentarnoj strani da - konačno, u BiH uspostavi konsenzus i da BiH, zajedničkim glasovima, proglasi VP personom non grata, da proglasi prestanak OHR i da zamoli Svijet da nam prestane protektorat, i pusti nas u BiH da sami riješimo naše probleme.
Dodik vucic putin covic sda df like this :mrgreen:
Čitaj u koncentraciji, ne iskači iz grmlja :-)
Ne znam sta je problem, ovo boldovano su vlazni snovi nabrojanih :mrgreen:
DonieBrasco
Posts: 15554
Joined: 31/08/2016 16:09

#12777 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/schmidt ... /240116075

Visoki predstavnik u BiH Christian Schmidt kazao je kako će se do kraja sedmice okupiti politički lideri u našoj zemlji da pokušaju još jednom dogovoriti tehničke izmjene Izbornog zakona BiH, a ako ne uspiju, onda će on intervenisati.
Hajde da i ovo vidimo, okupiti ih za stol da se dogovore pet do dvanaest a nisu svo ovo vrijeme, a onda ce prevagati na stranu 1:2 jer je uvijek tako, ili da mulci iz trojke (i sire takozvane pro-BiH strane zajedno sa SDFA) da popuste i popišaju sami sebe za red licnog interesa. A onda da pricaju price o borbi za drzavu i slicna sranja, da seru po Dodiku i Covicu.

I sam Šmit na kraju krajeva, sta ih okuplja kad se zna da je 1:2, sam sebe degradira i krsi svoja obecanja na kraju nacela koja zagovara. Skrati nam muke i nametni kako treba da bude ili nagradi ovaj dvojac kako ce vjerovatno biti jer samo stranci znaju zasto.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#12778 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

Naravno da ce se nametnuti, ovo je samo sarada da se pokaze da nema politickog dogovora kao izgovor.

Samo ostaje pitanje koliko ce hdzovih ideja nametnuti nacisimpatizer.
User avatar
hilmija frlj
Posts: 967
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#12779 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by hilmija frlj »

Ovu farsu oko dogovora smo već gledali. Naravno da će nametnuti
sajber87
Posts: 3902
Joined: 25/07/2008 13:14

#12780 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sajber87 »

Vec bi nametnuo da sda prijedlogom zakona za kojeg su znali da snsd nece podrzati u domu naroda nije kupila vrijeme za snsd, jer je usvojen po hitnom postupku u predstavnickom domu a na dom naroda se ceka ceka ceka. Jos jedan dokaz zajdnickog rada sda snsd a i hdz a protiv ohr a, ali kupice samo malo vremena nista drugo
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#12781 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

sajber87 wrote: 16/01/2024 15:05 Vec bi nametnuo da sda prijedlogom zakona za kojeg su znali da snsd nece podrzati u domu naroda nije kupila vrijeme za snsd, jer je usvojen po hitnom postupku u predstavnickom domu a na dom naroda se ceka ceka ceka. Jos jedan dokaz zajdnickog rada sda snsd a i hdz a protiv ohr a, ali kupice samo malo vremena nista drugo
Znaš li ko je glasao u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine da taj prijedlog zakona prođe?
Jordan1961
Posts: 2056
Joined: 29/07/2022 17:35

#12782 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Jordan1961 »

Haris.ba wrote: 16/01/2024 15:07
sajber87 wrote: 16/01/2024 15:05 Vec bi nametnuo da sda prijedlogom zakona za kojeg su znali da snsd nece podrzati u domu naroda nije kupila vrijeme za snsd, jer je usvojen po hitnom postupku u predstavnickom domu a na dom naroda se ceka ceka ceka. Jos jedan dokaz zajdnickog rada sda snsd a i hdz a protiv ohr a, ali kupice samo malo vremena nista drugo
Znaš li ko je glasao u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine da taj prijedlog zakona prođe?
I oni koji mu sendvic daju.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#12783 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

Jordan1961 wrote: 16/01/2024 15:18
Haris.ba wrote: 16/01/2024 15:07
sajber87 wrote: 16/01/2024 15:05 Vec bi nametnuo da sda prijedlogom zakona za kojeg su znali da snsd nece podrzati u domu naroda nije kupila vrijeme za snsd, jer je usvojen po hitnom postupku u predstavnickom domu a na dom naroda se ceka ceka ceka. Jos jedan dokaz zajdnickog rada sda snsd a i hdz a protiv ohr a, ali kupice samo malo vremena nista drugo
Znaš li ko je glasao u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine da taj prijedlog zakona prođe?
I oni koji mu sendvic daju.
Saće javiti da je to dubokouman plan sa posljedicama vidljivim nakon nekih izbora. :D
Isto Boldrik iz Crne guje.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18713
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#12784 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by SmokingMan »

Sa kakvim ljudima strancim ovde imaju posla, a mi ih nazivamo fašistima. Ja stvarno jedino problem vidim u našim glavama.
sajber87
Posts: 3902
Joined: 25/07/2008 13:14

#12785 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sajber87 »

Haris.ba wrote: 16/01/2024 15:07
sajber87 wrote: 16/01/2024 15:05 Vec bi nametnuo da sda prijedlogom zakona za kojeg su znali da snsd nece podrzati u domu naroda nije kupila vrijeme za snsd, jer je usvojen po hitnom postupku u predstavnickom domu a na dom naroda se ceka ceka ceka. Jos jedan dokaz zajdnickog rada sda snsd a i hdz a protiv ohr a, ali kupice samo malo vremena nista drugo
Znaš li ko je glasao u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine da taj prijedlog zakona prođe?
Naravno da znam svi osim snsd i hdz , ali isto znam da namjere sda su bile samo kupovina vremena za snsd hdz i sda jer oni su na izborima manipulisali sve vrijeme. Smit je rekao da nece nametnuti zakon ako ga mi donesemo sto je potpuno ok i onda se pojavi sda sa prijedlogom za kojeg su znali da nece proci dom naroda a hoce predsravnicki, ko ih ne zna skupo bi ih platio.
Evo ti reci zasto su nakon sto je smit rekao da nece nametnuti ako se izglasa u parlamentu sda daje prijedlog i kupuje vrijeme za sebe snsd i hdz, a u javnosti preko svojih botova medija portala forsiraju pricu kao smit se dvoumi pod pritiskom snsd hdz sto je laz na kvadrat. Sda i sateliti su najvece zlo za bosnjake i bosnu, guja(orban vucic putin iran) u nasim njedrima
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#12786 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

sajber87 wrote: 16/01/2024 15:24 Naravno da znam svi osim snsd i hdz , ali isto znam da namjere sda su bile samo kupovina vremena za snsd hdz i sda jer oni su na izborima manipulisali sve vrijeme.
Je li to i nip, sdp i ns omogućio sda kupovinu vremena za snsd i hdz? Garant ćeš reći da neki misteriozni vrhunski plan se krije iza toga?
sajber87 wrote: 16/01/2024 15:24
Evo ti reci zasto su nakon sto je smit rekao da nece nametnuti ako se izglasa u parlamentu sda daje prijedlog i kupuje vrijeme za sebe snsd i hdz, a u javnosti preko svojih botova medija portala forsiraju pricu kao smit se dvoumi pod pritiskom snsd hdz sto je laz na kvadrat. Sda i sateliti su najvece zlo za bosnjake i bosnu, guja(orban vucic putin iran) u nasim njedrima
Da se pokaže ko jeste, a ko nije za tehničke izmjene izbornog zakona. Veoma jednostavno.
Bolje pitaj, što npr.nip nije imao nikoga sposobnog da oni sami to napišu i predlože. Jer, sramota je da to opozicija mora da radi.

To je bio korak da pokaže prvenstveno da hdz nije za tzv tehničke izmjene izbornog zakona. I tako se usloži položaj Schmita oko toga kakve izmjene može da nametne. Odatle i njegov odlazak na noge šefovima u Hrvatsku.

Možeš vjerovati, tzv. probosanska opozicija i pozicija za promjenu ipak malo više gledali na državni interes.
Jordan1961
Posts: 2056
Joined: 29/07/2022 17:35

#12787 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Jordan1961 »

sajber87 wrote: 16/01/2024 15:24
Haris.ba wrote: 16/01/2024 15:07
sajber87 wrote: 16/01/2024 15:05 Vec bi nametnuo da sda prijedlogom zakona za kojeg su znali da snsd nece podrzati u domu naroda nije kupila vrijeme za snsd, jer je usvojen po hitnom postupku u predstavnickom domu a na dom naroda se ceka ceka ceka. Jos jedan dokaz zajdnickog rada sda snsd a i hdz a protiv ohr a, ali kupice samo malo vremena nista drugo
Znaš li ko je glasao u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine da taj prijedlog zakona prođe?
Naravno da znam svi osim snsd i hdz , ali isto znam da namjere sda su bile samo kupovina vremena za snsd hdz i sda jer oni su na izborima manipulisali sve vrijeme. Smit je rekao da nece nametnuti zakon ako ga mi donesemo sto je potpuno ok i onda se pojavi sda sa prijedlogom za kojeg su znali da nece proci dom naroda a hoce predsravnicki, ko ih ne zna skupo bi ih platio.
Evo ti reci zasto su nakon sto je smit rekao da nece nametnuti ako se izglasa u parlamentu sda daje prijedlog i kupuje vrijeme za sebe snsd i hdz, a u javnosti preko svojih botova medija portala forsiraju pricu kao smit se dvoumi pod pritiskom snsd hdz sto je laz na kvadrat. Sda i sateliti su najvece zlo za bosnjake i bosnu, guja(orban vucic putin iran) u nasim njedrima
Da pustimo malo medije, botove i VP. Sto se ozbiljne politike tice, kad je vec Trojka prozrela taj pakleni plan SDA, sto su glasali za prijedlog "najvecg zla za Bosnjake i Bosnu"?
p.s. ove pravopisne greske sto sam ispravio ne znaci da sam profesor jezika i knjizevnosti
sajber87
Posts: 3902
Joined: 25/07/2008 13:14

#12788 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sajber87 »

Haris.ba wrote: 16/01/2024 15:26
sajber87 wrote: 16/01/2024 15:24 Naravno da znam svi osim snsd i hdz , ali isto znam da namjere sda su bile samo kupovina vremena za snsd hdz i sda jer oni su na izborima manipulisali sve vrijeme.
Je li to i nip, sdp i ns omogućio sda kupovinu vremena za snsd i hdz? Garant ćeš reći da neki misteriozni vrhunski plan se krije iza toga?
sajber87 wrote: 16/01/2024 15:24
Evo ti reci zasto su nakon sto je smit rekao da nece nametnuti ako se izglasa u parlamentu sda daje prijedlog i kupuje vrijeme za sebe snsd i hdz, a u javnosti preko svojih botova medija portala forsiraju pricu kao smit se dvoumi pod pritiskom snsd hdz sto je laz na kvadrat. Sda i sateliti su najvece zlo za bosnjake i bosnu, guja(orban vucic putin iran) u nasim njedrima
Da se pokaže ko jeste, a ko nije za tehničke izmjene izbornog zakona. Veoma jednostavno.
Bolje pitaj, što npr.nip nije imao nikoga sposobnog da oni sami to napišu i predlože. Jer, sramota je da to opozicija mora da radi.

To je bio korak da pokaže prvenstveno da hdz nije za tzv tehničke izmjene izbornog zakona. I tako se usloži položaj Schmita oko toga kakve izmjene može da nametne. Odatle i njegov odlazak na noge šefovima u Hrvatsku.

Možeš vjerovati, tzv. probosanska opozicija i pozicija za promjenu ipak malo više gledali na državni interes.
Nema nista misteriozno, naravno da su sdp nip i ns znali zasto sda predlaze zakon koji ne moze proci dom naroda, a sad zamisli naslove nakon obrazlozenja zasto ne glasati informer istrage hayata faktora sl boane itd da zakon nije prosao predstavnicki dom gdje nisu za njega glasali ljudi iz trojke sa snsd hdz znajuci da je to sda podvala koja ne moze proci, to su bili vlazni snovi sda i satelita na koje bi se upecali samo da su glupi, a i zakon je ok zasto bi bili protiv bez obzira sto nema sanse da prodje i sto odlaze odluku smita jer su se kao dogovorili ekspresno a dom naroda ceka ceka ceka ceka.

Sta kazes nevinasca naivna iz sda nisu znali ko je za a ko protiv :lol: , pazi to mozes pricati ljudima koji ne misle svojom glavom nego glavom informer avde faktora hayata sl bosne itd. Svakom ko zeli da mucne jasno je sta je namjera sda i povrh svega smit kao ode na noge u hrvatsku po naloge da bude ofiran umjesto da naloge primi pismeno u tajnosti da ga rodoljubi ne razvlace po infkrmeru beze :lol:. Jos im juce komsic odrzi sastanak sa smitom na kraju, sad zamisljam da je covic na kraju bio, bilo bi otisao na zavrsne pregovore da utanace sve itd itd :mrgreen: , jbt da je ovim informerovcima uci u glavu samo na minut
Cinjenica je da sda nije predlozila zakon nakon 25 godina vlasti nego par dana nakon najave smita da ce ga nametnuti da bi vec bio nametnut, ali kupi koliko god mozes vremena zamuti vodi zauhar je
Last edited by sajber87 on 16/01/2024 17:16, edited 2 times in total.
sajber87
Posts: 3902
Joined: 25/07/2008 13:14

#12789 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sajber87 »

Jordan1961 wrote: 16/01/2024 15:53
sajber87 wrote: 16/01/2024 15:24
Haris.ba wrote: 16/01/2024 15:07

Znaš li ko je glasao u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine da taj prijedlog zakona prođe?
Naravno da znam svi osim snsd i hdz , ali isto znam da namjere sda su bile samo kupovina vremena za snsd hdz i sda jer oni su na izborima manipulisali sve vrijeme. Smit je rekao da nece nametnuti zakon ako ga mi donesemo sto je potpuno ok i onda se pojavi sda sa prijedlogom za kojeg su znali da nece proci dom naroda a hoce predsravnicki, ko ih ne zna skupo bi ih platio.
Evo ti reci zasto su nakon sto je smit rekao da nece nametnuti ako se izglasa u parlamentu sda daje prijedlog i kupuje vrijeme za sebe snsd i hdz, a u javnosti preko svojih botova medija portala forsiraju pricu kao smit se dvoumi pod pritiskom snsd hdz sto je laz na kvadrat. Sda i sateliti su najvece zlo za bosnjake i bosnu, guja(orban vucic putin iran) u nasim njedrima
Da pustimo malo medije, botove i VP. Sto se ozbiljne politike tice, kad je vec Trojka prozrela taj pakleni plan SDA, sto su glasali za prijedlog "najvecg zla za Bosnjake i Bosnu"?
p.s. ove pravopisne greske sto sam ispravio ne znaci da sam profesor jezika i knjizevnosti
Ima dva razloga prvi je sto bi to bio najljepsi novogodisnji poklon za sda gdje bi trojku botovi sda portali hayati itd razvlacili uzduz i poprijeko kao eto oni ne zele postene izbore a sda zeli koja godinama sa snsd hdz bratijom vrsi izborne muljaze protiv opozicije :lol: a drugo je sto je to ok zakon bez obzira sto se znalo da nece proci i da je njegovo predlaganje klasicna sda manipulacija i kupovina vremena za one koji godinama muljaju na izborima uz sprjecavanje smita da ga nametne jer ima kao dogovor domacih politicara
Jordan1961
Posts: 2056
Joined: 29/07/2022 17:35

#12790 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Jordan1961 »

sajber87 wrote: 16/01/2024 16:57
Jordan1961 wrote: 16/01/2024 15:53
sajber87 wrote: 16/01/2024 15:24

Naravno da znam svi osim snsd i hdz , ali isto znam da namjere sda su bile samo kupovina vremena za snsd hdz i sda jer oni su na izborima manipulisali sve vrijeme. Smit je rekao da nece nametnuti zakon ako ga mi donesemo sto je potpuno ok i onda se pojavi sda sa prijedlogom za kojeg su znali da nece proci dom naroda a hoce predsravnicki, ko ih ne zna skupo bi ih platio.
Evo ti reci zasto su nakon sto je smit rekao da nece nametnuti ako se izglasa u parlamentu sda daje prijedlog i kupuje vrijeme za sebe snsd i hdz, a u javnosti preko svojih botova medija portala forsiraju pricu kao smit se dvoumi pod pritiskom snsd hdz sto je laz na kvadrat. Sda i sateliti su najvece zlo za bosnjake i bosnu, guja(orban vucic putin iran) u nasim njedrima
Da pustimo malo medije, botove i VP. Sto se ozbiljne politike tice, kad je vec Trojka prozrela taj pakleni plan SDA, sto su glasali za prijedlog "najvecg zla za Bosnjake i Bosnu"?
p.s. ove pravopisne greske sto sam ispravio ne znaci da sam profesor jezika i knjizevnosti
Ima dva razloga prvi je sto bi to bio najljepsi novogodisnji poklon za sda gdje bi trojku botovi sda portali hayati itd razvlacili uzduz i poprijeko kao eto oni ne zele postene izbore a sda zeli koja godinama sa snsd hdz bratijom vrsi izborne muljaze protiv opozicije :lol: a drugo je sto je to ok zakon bez obzira sto se znalo da nece proci i da je njegovo predlaganje klasicna sda manipulacija i kupovina vremena za one koji godinama muljaju na izborima uz sprjecavanje smita da ga nametne jer ima kao dogovor domacih politicara
Nisi uvjerljiv.
Ako je zakon dobar i ako ga je Trojka podrzala cemu politikantstvo ovdje kada ni Trenerko Njiva ni Dino za tim ne potezu?
Smit je lijepo rekao da ce izmjene IZ (tehnicka pitanja) on uvesti ako ga parlament BiH ne donese. Ovo uz uvjet da se ne prepadne Dodika koji se vec digao na zadnje noge.
User avatar
hilmija frlj
Posts: 967
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#12791 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by hilmija frlj »

Merkel Putinov čovjek, Šmit njen čovjek.
Nametne zakon, Srbi dobijaju povod za secesiju, Dodik pravi uslugu Putinu i otvara još jedan front ili barem napetu situaciju gdje će se zapad zabaviti oko još Jednog problema
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#12792 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sumirprimus »

Pa ovde je onda vin vin, sve putinovi ljudi, samo zli i podmukli briti i ameri hehe :bih:
User avatar
hilmija frlj
Posts: 967
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#12793 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by hilmija frlj »

Ovi Kadirovci su svakako Istoku okrenuti, Latin iz Mostara je svakako mutan ko Dunav.
sajber87
Posts: 3902
Joined: 25/07/2008 13:14

#12794 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sajber87 »

Jordan1961 wrote: 16/01/2024 17:49
sajber87 wrote: 16/01/2024 16:57
Jordan1961 wrote: 16/01/2024 15:53
Da pustimo malo medije, botove i VP. Sto se ozbiljne politike tice, kad je vec Trojka prozrela taj pakleni plan SDA, sto su glasali za prijedlog "najvecg zla za Bosnjake i Bosnu"?
p.s. ove pravopisne greske sto sam ispravio ne znaci da sam profesor jezika i knjizevnosti
Ima dva razloga prvi je sto bi to bio najljepsi novogodisnji poklon za sda gdje bi trojku botovi sda portali hayati itd razvlacili uzduz i poprijeko kao eto oni ne zele postene izbore a sda zeli koja godinama sa snsd hdz bratijom vrsi izborne muljaze protiv opozicije :lol: a drugo je sto je to ok zakon bez obzira sto se znalo da nece proci i da je njegovo predlaganje klasicna sda manipulacija i kupovina vremena za one koji godinama muljaju na izborima uz sprjecavanje smita da ga nametne jer ima kao dogovor domacih politicara
Nisi uvjerljiv.
Ako je zakon dobar i ako ga je Trojka podrzala cemu politikantstvo ovdje kada ni Trenerko Njiva ni Dino za tim ne potezu?
Smit je lijepo rekao da ce izmjene IZ (tehnicka pitanja) on uvesti ako ga parlament BiH ne donese. Ovo uz uvjet da se ne prepadne Dodika koji se vec digao na zadnje noge.
Briga me sta potezu niksic konakovic komsic dodik bakir covic bilo ko, svi mislimo svojom glavom, sda 25 godina nista nije predlozila, manipulacije izborne svaki put i kad smit najavi da ce nametnuti oni kao predlazu zakon za koji znaju da ce proci predstavnicki dom a nece dom naroda i da ce zamutiti vodu oko nametanja jer bice izglasan u jednom a stavljen na cekanje u drugom a smit je rekao da je bolji domaci dogovor. I to da se ne prepadne dodika je laz manipulacija glupost da je tesko opisati kolika. Strasno
Last edited by sajber87 on 16/01/2024 18:11, edited 1 time in total.
sajber87
Posts: 3902
Joined: 25/07/2008 13:14

#12795 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sajber87 »

hilmija frlj wrote: 16/01/2024 17:51 Merkel Putinov čovjek, Šmit njen čovjek.
Nametne zakon, Srbi dobijaju povod za secesiju, Dodik pravi uslugu Putinu i otvara još jedan front ili barem napetu situaciju gdje će se zapad zabaviti oko još Jednog problema
Kao sto rekoh mnogi zagovaraju dejton i status quo iz petnih zila juce komsic a sada vidim i na forumu pocelo :mrgreen:
mishic
Posts: 6306
Joined: 28/04/2011 16:29

#12796 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mishic »

Dok god je Dejtona nikakvog napretka ne može biti a visoki predstavnici svakako su se pretvorili u čangrizave tetke koje pridikuju i mogu uticati samo na one koji zbog svoje snisishodljivosti slušaju njihove tlapnje koje redovno nanose štetu samo poslušnima
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#12797 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Novak20 »

Što su sarajlice ljubomorni na Komšića jer mu pajdo Schmidt ide na kavu u Kiseljak. :D


https://istraga.ba/morfij-za-siroke-mas ... vo-komsic/
Christian Schmidt, visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini već dugo provodi oprobane metode koje vješto koristi prije nametanja zakonskih rješenja. Nerijetko kao što je to učinio 2. oktobra 2022. kada je nametnuo izmjene Izbornog zakona i Ustava FBiH svojim rješenjima Bosnu i Hercegovinu vodi u dalje rastakanje i komplikacije.

Na tom putu Schmidt prvo neutralizira civilni sektor, obiđe nevladine organizacije, obeća im koju laž, i onda uživa u njihovoj zaštiti kada djeluje po već viđenom scenariju. Jer, tada u javnost izađu ‘plaćeni’ glasnogovornici Schmidta, koji imaju za cilj daljnje anesteziranje bh. javnosti.

Jedan od istaknutih glasnogovornika Schmidta i OHR-a jeste i Ivo Komšić. On je osoba koja se uoči svake Schmidtove odluke pojavljuje u javnosti i nastoji izmanipulirati javno mnijenje. Takav primjer vidjeli smo prije nekoliko dana na Face TV gdje je skoro sat vremena vrlo otvoreno zbunjivao i manipulisao bh. javnost.
Ali odavno u BiH ništa nije za ‘ha-ha-ha’, prije bi se situacija mogla nazvati ‘uh-uh-uh’.
Jer Ivo Komšić još nikada nije komentirao zašto toliko vjeruje Schmidtu, ako postoje sumnje da Schmidt sve radi po planu. Da je došao preko Dubrovnika kao laureat HDZ-a, da njegova partija je sestrinska s HDZ-om, da postoje sumnje da je Schmidt došao da dokusuri BiH, i da se u Njemačku vrati kao najizgledniji kandidat za šefa diplomatije.

Schmidt je do sada udovoljavao samo agresorskim ciljevima HDZ-a iz devedesetih godina, konkretno spram Republike srpske ništa nije uradio. I tu ništa nije ‘ha-ha-ha’, zato nas, samo iz sebi poznatih razloga, ne anestezirajte profesore Komšiću, nije vrijeme za smijeh, dok nam se Dodik grohotom smije! A, i ne vjerujemo vam mnogo sve dok vam Schmidt svraća u Kiseljak na kafu.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#12798 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by zavrzlama »

Samo politicki amateri ne vide koja je uloga Smita...

Njegov zadatak je da bude posrednik popravljanja odnosa izmedju hrvata i bosnjaka....jel uspio jest u puno toga...ko se sjeca u zadnje vrijeme spominjanja treceg entiteta,je li bio kompletan hdz kadar na neustavnom danu brloga nije...

Drugi zadatak je ukloniti minder sda uhljupe...jel uspio jest...

Sda u opoziciji+ napustili kjlucni ljudi stranku ...

Jel dodik na ledini jest....idemo dalje..
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4841
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#12799 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Novak20 wrote: 16/01/2024 22:04 Što su sarajlice ljubomorni na Komšića jer mu pajdo Schmidt ide na kavu u Kiseljak. :D


https://istraga.ba/morfij-za-siroke-mas ... vo-komsic/
Christian Schmidt, visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini već dugo provodi oprobane metode koje vješto koristi prije nametanja zakonskih rješenja. Nerijetko kao što je to učinio 2. oktobra 2022. kada je nametnuo izmjene Izbornog zakona i Ustava FBiH svojim rješenjima Bosnu i Hercegovinu vodi u dalje rastakanje i komplikacije.

Na tom putu Schmidt prvo neutralizira civilni sektor, obiđe nevladine organizacije, obeća im koju laž, i onda uživa u njihovoj zaštiti kada djeluje po već viđenom scenariju. Jer, tada u javnost izađu ‘plaćeni’ glasnogovornici Schmidta, koji imaju za cilj daljnje anesteziranje bh. javnosti.

Jedan od istaknutih glasnogovornika Schmidta i OHR-a jeste i Ivo Komšić. On je osoba koja se uoči svake Schmidtove odluke pojavljuje u javnosti i nastoji izmanipulirati javno mnijenje. Takav primjer vidjeli smo prije nekoliko dana na Face TV gdje je skoro sat vremena vrlo otvoreno zbunjivao i manipulisao bh. javnost.
Ali odavno u BiH ništa nije za ‘ha-ha-ha’, prije bi se situacija mogla nazvati ‘uh-uh-uh’.
Jer Ivo Komšić još nikada nije komentirao zašto toliko vjeruje Schmidtu, ako postoje sumnje da Schmidt sve radi po planu. Da je došao preko Dubrovnika kao laureat HDZ-a, da njegova partija je sestrinska s HDZ-om, da postoje sumnje da je Schmidt došao da dokusuri BiH, i da se u Njemačku vrati kao najizgledniji kandidat za šefa diplomatije.

Schmidt je do sada udovoljavao samo agresorskim ciljevima HDZ-a iz devedesetih godina, konkretno spram Republike srpske ništa nije uradio. I tu ništa nije ‘ha-ha-ha’, zato nas, samo iz sebi poznatih razloga, ne anestezirajte profesore Komšiću, nije vrijeme za smijeh, dok nam se Dodik grohotom smije! A, i ne vjerujemo vam mnogo sve dok vam Schmidt svraća u Kiseljak na kafu.
sudeci po tvom pisanju na forum.hr nisi ti bas prezadovoljan njegovim mogucim nametanjem izbornog zakona
User avatar
Athlon64
Posts: 2735
Joined: 24/11/2022 17:51

#12800 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Athlon64 »

zavrzlama wrote: 16/01/2024 23:09 Samo politicki amateri ne vide koja je uloga Smita...

Njegov zadatak je da bude posrednik popravljanja odnosa izmedju hrvata i bosnjaka....jel uspio jest u puno toga...ko se sjeca u zadnje vrijeme spominjanja treceg entiteta,je li bio kompletan hdz kadar na neustavnom danu brloga nije...

Drugi zadatak je ukloniti minder sda uhljupe...jel uspio jest...

Sda u opoziciji+ napustili kjlucni ljudi stranku ...

Jel dodik na ledini jest....idemo dalje..
Nema popravljanja odnosa dok Čović i Jelka ne završe u zatvoru sa Fadilom, Osmicom i ekipom. :thumbup:
Post Reply