Chicago Bulls

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#1 Chicago Bulls

Post by Tkd »

Nadam se da nećete izbrisati ovu temu . Održavat ću je ako Bog da uz par forumaša koji prate NBA i Bullse.

Image

Dvorana: United Center
Kapacitet: 23,500

Image

Image

Klub je osnovan 1966. godine, i ovaj klub se smatra jednim od najuspješnijim u povijesti NBA lige. Svoje domaće susrete igra u dvorani United Center. Tijekom devedesetih je osvojio šest naslova prvaka lige NBA, u osam godina, sa svojom velikom trojkom. Ta pobijednička momčad imala je igrače poput Michaela Jordana,Scottie Pippena i Dennisa Rodmana, a bila je predvođena jednim od najtrofejnijih NBA trenera Philom Jacksonom. Bullsi su tijekom sezone 1995-96, imali najbolji omjer pobijeda i poraza 72-10, što je još uvijek najbolji omjer pobijeda i poraza u jednoj NBA sezoni.

Prvenstva:
6 (1991., 1992., 1993., 1996., 1997., 1998.)
Konferencijski naslovi:6 (1991., 1992., 1993., 1996., 1997., 1998.)
Divizijski naslovi:7 (1975., 1991., 1992., 1993., 1996., 1997., 1998.)

Rooster za sezonu 2012-2013

Marco Belinelli
Carlos Boozer
Jimmy Butler
Luol Deng
Taj Gibson
Richard Hamilton
Kirk Hinrich
Mike James (FA)
Nazr Mohammed
Joakim Noah
Vladimir Radmanovic
Nate Robinson
Derrick Rose
Brian Scalabrine (FA)
Marquis Teague

Let's go Bulls !
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#2 Re: Chicago Bulls

Post by Tkd »

Prošla sezona tako nesretna. Najbolja ekipa u regularnom dijelu. Vodili protiv 76 ersa u prvoj utakmici i 2 minute do kraja pri vodstvu Bullsa Rose se povrijedi na 6+mjeseci. Izgubili "smo" od 76ersa 4:1 u seriji.

Rose se oporavlja brže od očekivanog. Hvala Bogu da je tako. Sigurno jedan od najboljih igrača u ligi. Moram priznati da sam od Denga više očekivao prošle sezone. Jest timski igrač, ali morao je preuzeti više odgovornosti nakon povrde Derricka . Noah se isto povrijedio bio u PO u duela sa 76ersima.

Ove sezone naravno očekujem PO i da se Derrick ako Bog da vrati već u regularnom dijelu sezone. Bez njega Bullsi jednostavno nemaju šanse za prsten. Moguće da je ovo samo sezona za odraditi, pa će se onda sljedeće godine amnestirati preplaćeni Boozer, te dovesti neki all-star igrač.
User avatar
ole69
Posts: 762
Joined: 30/01/2012 17:51
Location: Krajina

#3 Re: Chicago Bulls

Post by ole69 »

Tema :thumbup:

Nadam se da ce Bullsi izboriti PO sljedece sezone, a dokle ce dogurati vidjet cemo. Mislim da imaju bolju ekipu od prosle sezone plus su ustedili nesto love. :)

PS:Rose bi se trebao vratiti brze od ocekivanog.

Let's go Bulls!
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: Chicago Bulls

Post by karanana »

tema :thumbup: , ne znam sto bi je brisali.

znaci u najboljem slucaju rose se tek vraca krajem sezone? jebena povreda. peh.
znaci bez nekog znacajnijeg pojacanja? vjerovatno ih jebe i salary cap, sto je po meni glupo pravilo posebno jer te hendikepira u slucaju velike povrede najboljeg igraca da ne mozes dovesti kakvu takvu zamjenu.

eki hinrich se vratio.
Last edited by karanana on 04/09/2012 12:56, edited 1 time in total.
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#6 Re: Chicago Bulls

Post by Tkd »

Znamo kakav je samo ratnik taj Rose . Već je počeo sa treninzima u teretani. Bullsi šute o tome kada bi se otiprilike trebao vratiti. Neki si govorili , tek u PO ako se plasiraju, dok drugi da bi se predkraj sezone u regularnom djelu djelomično vraćao. Povreda je takvog tipa da su mnogi pisali da će izgubiti eksplozivnost, da neće imati ulaz kao prije itd.

Sve to boli svakog navijača Bullsa, no Rose je Rose, jedan od najboljih igrača lige sa jakim mentalnim sklopom. Siguran sam da će nas iznenaditi i doći brže od očekivanog ako Bog da.

Lijepa se ekipica na kraju sastavila. Ne bi trebao biti upitan PO. Baš me zanima kako će Boozer ove sezone igrati s tim da nema Rose-a. Deng i on uz Noaha moraju biti ta prevraga u Bullsa. Nadam se da će ako Bog da Bellineli eksplodirati i pokazati taj potencijal kojeg ima, a Nate imati par brutalnih zakucavanja :D


Rodman i children book :)
User avatar
ole69
Posts: 762
Joined: 30/01/2012 17:51
Location: Krajina

#7 Re: Chicago Bulls

Post by ole69 »

Ma Rodman je vazda bio otkacen :D :D

Monsters of the Midway 8-) :dance:
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#8 Re: Chicago Bulls

Post by Tkd »

Hmm, sjetih se sada jedna stare utakmice, mislim protiv Utah-a. Je li ono on dobio isključenje i uz to je morao napustiti i parket i klupu pa je onda on ona velika kolica za čišćenje razbio i uz to psovao u kameru ?

Davno je to bilo......
User avatar
ole69
Posts: 762
Joined: 30/01/2012 17:51
Location: Krajina

#9 Re: Chicago Bulls

Post by ole69 »





:thumbup: :dance:
Last edited by ole69 on 06/09/2012 21:08, edited 1 time in total.
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#10 Re: Chicago Bulls

Post by Tkd »

I ko se kao navijač Bullsa nije naježio nakon klipova. :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Jao, predobro, nevjerovatno. Doslovno, legendary !


MICHAEL JORDAN !



LET'S GO BULLS
User avatar
AsPe
Posts: 11
Joined: 12/08/2012 03:58

#11 Re: Chicago Bulls

Post by AsPe »

Steta pa ode Rose...al' ajd, mislim da ce bit jos puno bolji kad se vrati. Sad ionako u ligi imaju samo 3-4 tima koja imaju realne sanse da osvoje, toliko je izbalansirana :D
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#12 Re: Chicago Bulls

Post by Tkd »

Meni je bitno da se ostatak ekipe bez Rose-a bore. I prošle sezone je propustio mnoge utakmice a Bullsi su opet odlično igrali. Prije svega tu mislim da energiju koju imao Noah na terenu, Denga koji mora preuzeti više odgovornosti na sebe, te Boozer koji će, nadam se ako Bog da igrati kako zna i umije .
User avatar
ole69
Posts: 762
Joined: 30/01/2012 17:51
Location: Krajina

#13 Re: Chicago Bulls

Post by ole69 »









Obavezno pogledati ;-) :thumbup: kakva se samo kosarka igrala 90-tih :thumbup: :run:
Last edited by ole69 on 06/09/2012 21:10, edited 1 time in total.
Crvena Tifoza
Posts: 10492
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#14 Re: Chicago Bulls

Post by Crvena Tifoza »

Tkd wrote:Meni je bitno da se ostatak ekipe bez Rose-a bore. I prošle sezone je propustio mnoge utakmice a Bullsi su opet odlično igrali. Prije svega tu mislim da energiju koju imao Noah na terenu, Denga koji mora preuzeti više odgovornosti na sebe, te Boozer koji će, nadam se ako Bog da igrati kako zna i umije .

Mislim da Boozer vise nikada nece igrati kosarku kakvu je igrao prije dolaska u Bullse.
Od njega se previse ocekivalo jer se dosta para potrosilo da se dovede, i evo svake sezone od dolaska u Bullse od njega ni trunka od onog prije pokazanog. Doduse ima on privatnih problema, zena, ljubavnice ovo ono. 8-)
Samo cim nema Rose-a, nije to ta ekipa vise. Znamo kako su nas ispalili u zadnjem playoffu bez Rose-a.
Sramotno je da se u ovu ekipu ne ulaze vise para i ne dovode bolji igraci.
Neka su vise i otpepali Asika. Odigra jednu da valja, pa odna deset nigdje veze. :roll:
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#15 Re: Chicago Bulls

Post by Tkd »

Da, ali i Noah se povrijedio onda protiv 76ersa. Također i Deng igrao pod povredom. U tim trenucima je bilo teško biti navijač Bullsa. A ne moram napomenuti kako su se 76ersi bili naložili :lol:

Boozer je solida u Bullsima, a da, niti blizu one forme kao i Jazz-u.
Crvena Tifoza
Posts: 10492
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#16 Re: Chicago Bulls

Post by Crvena Tifoza »

Tkd wrote:Da, ali i Noah se povrijedio onda protiv 76ersa. Također i Deng igrao pod povredom. U tim trenucima je bilo teško biti navijač Bullsa. A ne moram napomenuti kako su se 76ersi bili naložili :lol:

Boozer je solida u Bullsima, a da, niti blizu one forme kao i Jazz-u.
Doduse poderali smo 76erse u prvoj utakmici. Mislio sam da cemo se prosetati do finala makar istocne konferencije i nista. Deng je meni strasan igrac. Uvijek je u nekoj sjeni, ali uvijek da sve od sebe na parketu.
Niko mi nije je smjesniji od Korver-a. Covjek pogodi tricu i toliko se ufura, dize carape kao da su stucne do ispod koljena, kosu namjesta svako 5 sekunda. Nema, za*eban pravo. A kad ga nece kos, podvije rep. 8-)

Jedva cekam da krene ova sezona. Prosla je bila nesto sve nabrzaka.

btw. Lijepo je Pipena vidjeti na svakoj utakmici u United Centru. Koja legenda. Zasluzio je onaj kip na ulazu u dvoranu. 8-)
User avatar
rage_guy
Posts: 1019
Joined: 16/08/2012 15:12

#17 Re: Chicago Bulls

Post by rage_guy »

Prenose li neki od ovih sportskih kanala tipa Arena ili Sportklub NBA ligu i koji?
Ne pratim inace kosarku nesto puno, pa reko da malo pogledam :)
Kad sezona pocinje?
Crvena Tifoza
Posts: 10492
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#18 Re: Chicago Bulls

Post by Crvena Tifoza »

rage_guy wrote:Prenose li neki od ovih sportskih kanala tipa Arena ili Sportklub NBA ligu i koji?
Ne pratim inace kosarku nesto puno, pa reko da malo pogledam :)
Kad sezona pocinje?
30 Oktobar. Prva utakmica sezone Heat - Celtics.
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#19 Re: Chicago Bulls

Post by Tkd »

Sportklub prenosi nba, a u mene arene, no ja gledam preko interneta.

Nadam se da ću jednoga dana ako Bog da imati priliku i otići na utakmicu Bullsa. Da, Pippen na svakoj utakmici, primjer kako je uz klub u kojem ima status legende.

Korver je otišao, a došao je Bellineli kao šuter. Kyle mi se i nije toliko sviđao kao igrač iako je u par utakmica stvarno kvalitetno odigrao. 2 minute ili koliko je ono bilo do kraja kada se Rose povrijedio u 1 utakmici PO-a. Nisam mogao spavati kako treba tu noć, odnosno već je dan bio :D . kako je Noah onda plakao u svlačionici radi Rose-a

Deng uvijek daje sve od sebe, sjajan odbradbeni igrač. Ofanzivno je jak, ali mislim da može dosta bolje. Zaslužio je tu all-star utakmicu lani :thumbup:
Crvena Tifoza
Posts: 10492
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#20 Re: Chicago Bulls

Post by Crvena Tifoza »

Tkd wrote:Sportklub prenosi nba, a u mene arene, no ja gledam preko interneta.

Nadam se da ću jednoga dana ako Bog da imati priliku i otići na utakmicu Bullsa. Da, Pippen na svakoj utakmici, primjer kako je uz klub u kojem ima status legende.

Korver je otišao, a došao je Bellineli kao šuter. Kyle mi se i nije toliko sviđao kao igrač iako je u par utakmica stvarno kvalitetno odigrao. 2 minute ili koliko je ono bilo do kraja kada se Rose povrijedio u 1 utakmici PO-a. Nisam mogao spavati kako treba tu noć, odnosno već je dan bio :D . kako je Noah onda plakao u svlačionici radi Rose-a

Deng uvijek daje sve od sebe, sjajan odbradbeni igrač. Ofanzivno je jak, ali mislim da može dosta bolje. Zaslužio je tu all-star utakmicu lani :thumbup:

Postavim ti koju sliku ili video kad krene sezona sa utakmica. Da ti docaram atmosferu. :wink:
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#21 Re: Chicago Bulls

Post by Tkd »

Daj, nemoj mi reći da ideš na utakmice Bullsa :shock:

Jao, jao, ponesi laptop, net i live stavi na net da zajedno slavimo nove pobjede. Kada se upoznao i budemo dobri prijatelji hahah, onda ću te moriti da ti uplatim keš a ti meni kupiš jaknu Bullsa i pošalješ :lol: :lol: :lol:

Ima još do NBA lige dosta. Šteta pa u nas nije došao Mirza, počeli bi se i u BiH prodavati dresovi Bullsa. Ima u Sarajevu, no nije to to. Šta bi samo dao za jednu duksericu od Bullsa :lol:

Image


:| :| :| :| :| :| :| :|
Crvena Tifoza
Posts: 10492
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#22 Re: Chicago Bulls

Post by Crvena Tifoza »

Tkd wrote:Daj, nemoj mi reći da ideš na utakmice Bullsa :shock:

Jao, jao, ponesi laptop, net i live stavi na net da zajedno slavimo nove pobjede. Kada se upoznao i budemo dobri prijatelji hahah, onda ću te moriti da ti uplatim keš a ti meni kupiš jaknu Bullsa i pošalješ :lol: :lol: :lol:

Ima još do NBA lige dosta. Šteta pa u nas nije došao Mirza, počeli bi se i u BiH prodavati dresovi Bullsa. Ima u Sarajevu, no nije to to. Šta bi samo dao za jednu duksericu od Bullsa :lol:

Image


:| :| :| :| :| :| :| :|
Ne svojom krivicom. :D
Bio sam na desetine do sada, sto regularne sezone, sto playoff.

Nista moramo otvoriti kakav Bulls shop u SA pa da se kakav biznis okrene. 8-)

Gledat' cemo da se kakva duksa namakne. :wink:
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#23 Re: Chicago Bulls

Post by Tkd »

Neka, polahko, neću noći spavati :lol:

Ova pauza me ubija, navikao na nba i dan danas imam posljedica da kasno liježem jer ne mogu spavati čekajuči utakmice :lol:

Inače, o Bullsima se sada najmanje priča. Svi su okrenuti s talkingom o Lakersima i Howardu. S druge strane imamo i Heat, a najmanje se priča o Bullsima. Lijepo bi bilo da se ponovi Dallas :D

Želim da se momci "okite" s tim prstenom oko ruke. :lol:
Crvena Tifoza
Posts: 10492
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#24 Re: Chicago Bulls

Post by Crvena Tifoza »

Tkd wrote:Neka, polahko, neću noći spavati :lol:

Ova pauza me ubija, navikao na nba i dan danas imam posljedica da kasno liježem jer ne mogu spavati čekajuči utakmice :lol:

Inače, o Bullsima se sada najmanje priča. Svi su okrenuti s talkingom o Lakersima i Howardu. S druge strane imamo i Heat, a najmanje se priča o Bullsima. Lijepo bi bilo da se ponovi Dallas :D

Želim da se momci "okite" s tim prstenom oko ruke. :lol:
Kad je već riječ o posljedicama na zdravlje nećemo onda. :)

Ovako je isto bilo i prije dvije godine. Ista priča, a Bullsa nigdje. I onda u playoffu razbili farmere iz Indiane, ali eto finale je bio prevelik zalogaj za nas.

Slažem se. Predugo je ova pauza što se tiče prstena. Prošlo je dosta godina otkako smo nanizali ona zadnja tri.

Kako je tad gorilo u gradu. Bukvalno. :)
Crvena Tifoza
Posts: 10492
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#25 Re: Chicago Bulls

Post by Crvena Tifoza »

Zamisli da smo pokupili Teletovića. Koja bi bila šminka imati taj dres. ;)
Post Reply