Chelsea FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
REDS-Anfild
Posts: 47
Joined: 14/12/2006 19:31
Location: sarajevo
Contact:

#201

Post by REDS-Anfild »

Neimenovani član uprave Chelsea izjavio je za britanski Sunday Mirror Sport kako očekuje da Jose Mourinho na kraju sezone napusti taj klub, ukoliko ne uspije osvojiti i treći uzastopni naslov prvaka.

Chelsea je proteklih tjedana u promjenjivoj formi, što je ponajviše prouzrokovano izostankom Petra Cecha i Johna Terrya, zbog čega su u posljednjih pet utakmica primili čak osam golova.

Već dugo kruže glasine kako Mourinho i vlasnik kluba Roman Abramovich imaju problematičan odnos, a sada se čini kako bi nakraju sezone moglo doista doći do konačnog razlaza, a jedna od mogućih destinacija za portugalskog stručnjaka je talijanski Milan.

"Nešto će se morati promijeniti, jer nije sve tako dobro. Javno ljudi nastupaju naizgled hrabro i jedinstveno, ali privatno sve se više govori kako bi obo mogla biti Mourinhova posljednja sezona." - izjavio je izvor Sunday Mirror Sporta.

Čovjek kojemu bi se Abramovich okrenuo ukoliko raskine suradnju sa Mourinhom je nizozemski stručnjak Guus Hiddink, trenutno na poziciji ruskog izbornika. "Roman Abramovich je bio ovdje prije nekoliko dana." otkrio je Hiddink, dodavši: "Razgovarali smo o brojnim temama. On u klubu stoji u pozadini i ne vrši nikakav pritisak. Mislim da bismo se odlično slagali. Ja imam energije krenuti dalje i napraviti nešto novo. To bi mi dalo puno razloga za zadovoljstvo. Posljednjih nekoliko godina uživao sam u dosta uspjeha, ali izbornička funkcija u Rusiji nije lagan posao."
lampard
Posts: 477
Joined: 13/04/2006 22:20

#202

Post by lampard »

novinarska patka rekao bih
8)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#203

Post by Neelix »

u milan nece sigurno, pominjao se inter i june, al cisto sumnjam.
lampard
Posts: 477
Joined: 13/04/2006 22:20

#204

Post by lampard »

nece jose nidje,nego,veceras utakmica 21 00 na sport klubu,polufinale carling kupa,tamo dje liverpool nije uspio da dodje :D :D :D
ZMAAJICA
Posts: 59
Joined: 06/11/2006 17:46

#205

Post by ZMAAJICA »

lampard wrote:nece jose nidje,nego,veceras utakmica 21 00 na sport klubu,polufinale carling kupa,tamo dje liverpool nije uspio da dodje :D :D :D
da, igramo bez ijednog centralnog odbrambenog, na tom mjestu igrace Ferreira i Essien ( :? )
Ballack se vraca, oni mladi igraci ostaju, nema Carvalha, Sheva nije siguran..
JT je kaznjen sa 10.000 funti, sto je super - nema nikakve suspenzije.
Chelsea lansirao web-site za kinesko trziste,..
ZMAAJICA
Posts: 59
Joined: 06/11/2006 17:46

#206

Post by ZMAAJICA »

Mourinhova poruka navijacima:

'We all love Chelsea. The fans love Chelsea for a long, long time. I love Chelsea just for two-and-a-half years but I love Chelsea.

'I want to give my best to Chelsea every day and I want to win always the next game and the next game is against Wigan. We have to be together to win that game.

'We have to forget the stories, we have to forget what the press is saying and we have to concentrate on our Chelsea because Chelsea belongs to all of us.

'It is easy for me,' Mourinho replied when asked if the stories might be a distraction from the weekend's important Premiership game.

'I don't change my mind. I am focused on my job and I try always hard to motivate people around me.

'I'm self-motivated, always at the top. I want to win and if results are not what we want, that is even a bigger motivation to fight.

'For me, no problem. I don't read the stories but I know about them because people tell me. Of course the echo arrives.

'But I am cool and I am not important, the club is important.'

'I love Chelsea as much as you all do,' he told supporters. 'I want Chelsea to succeed like you supporters do but I am not just a supporter. I am a supporter and a manager so you can imagine how much I want to succeed.'

He also talked further about the current state of the Chelsea team.

'The word I am using in my difficult English is, I think, the correct word. We are surviving.

'We are not improving, we are not playing especially good. We are not getting the best results. We are getting good enough results to survive.

'We are waiting for better days and we are chasing that. The medical department is trying its best to recover the possible players to recover. They cannot do miracles.

'I cannot do miracles as a coach. The players do their best in the positions they are playing and in the situations they are involved in at the time.

'We are in every competition with chances to succeed and the morale is positive. We look forward to the game tomorrow and hope we can win the points.'

Mourinho also tackled Chelsea's current habit for not holding onto leads in games.

'I know the reasons why,' he said. 'In this moment, we are the opposite of what we were before.

'Before we were a team that was feeling very comfortable defending so when you score and you are in the lead, you know the game is in the pocket and you feel very comfortable defending a result.

'In this moment, it is exactly the opposite. We are not strong defensively so when we are winning and the opponent is in a risky situation, attacking a lot, we are not very solid at that time.

'I was happy with the game at Villa because it was an answer in that respect.'

The result at Villa Park in the first game of 2007 was a 0-0 draw. It was Chelsea's first clean in four games.

'The team now is defending up because we have no power to defend back. We are defending up the field with a fast defensive line. That is the best way to do it because the defensive players are fast.

'We are trying to fight what we don't have at this time and what we don't have is that solid, strong defence - powerful in the air, strong in the box. So we have to play with the ammunition we have.'



Eto, nije rekao odlazi li ili ne. Nadam se da ostaje, IMO trenutno ne postoji bolji menadzer.
Mada, bilo bi zanimljivo vidjeti reakciju velikih klubova ako objavi da napusta Chelsea. Mislim da bi Real ubio za njegov angazman..
:)
REDS-Anfild
Posts: 47
Joined: 14/12/2006 19:31
Location: sarajevo
Contact:

#207

Post by REDS-Anfild »

Mourinho traži stan u Milanu

Prema pisanju italijanske Gazzetta dello Sport i engleskog tabloida The Sun, Jose Mourinho je odlučio da na kraju sezone definitivno napusti Chelsea i preseli u Italiju. Milan i Inter čekaju razvoj događaja. :-)

Pričao sam sa čelnicima ekipe i rekao kako su nam potrebna pojačanja već u januaru kako bi izašli iz krize u kojoj se nalazimo i ravnopravno se borili za novu titulu prvaka, ali mi je rečeno kako to ne dolazi u obzir i da se snalazim sa onim što imam na raspolaganju., rekao je ljutiti Mourinho. Naravno to je odluka koju treba donijeti uprava tima, ali nisu mi uopšte objasnili zašto je to tako. Ukoliko se ovaj odnos prema meni nastavi, počet ću da razmišljam o odlasku.
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#208

Post by Kukuruz_Barbe-q »

Ovaj mourinho, cim ne ide, kupuj nove igrace, ima ih 10 miliona.
ZMAAJICA
Posts: 59
Joined: 06/11/2006 17:46

#209

Post by ZMAAJICA »

KAPETAN Chelsea John Terry rekao je engleskim medijima da će se boriti za ostanak trenera Josea Mourinha u klubu. Mourinhova budućnost u Chelseaju postala je upitna ovaj tjedan kad su se pojavile glasine da napušta Englesku krajem sezone zbog svađe s upravom kluba.

No, kapetan Bluesa, John Terry, koji već nekoliko tjedana ne igra zbog ozljede, tvrdi da će napraviti sve što je u njegovoj moći kako bi osigurao Mourinhov ostanak na Stamford Bridgeu.

"Svi se igrači slažu da ne žele da Jose ode. Ako je upravi potrebno da im pet ili šest starijih igrača to dođe reći, spremni smo to učiniti", prenosi Terryjevu izjavu Eurosport.

Kapetan Chelsea ima jako visoko mišljenje o svom treneru i smatra da ako on ode, neće biti moguće naći dostojnu zamjenu. "Jose je najbolji trener na svijetu, u to nema sumnje, i siguran sam da se to neće promjeniti idućih 20 godina. A to je ono što želimo u Chelseaju: samo najbolje", tvrdi Terry.

Terry je dodao i da ne vidi razlog da čovjek koji je osvojio dva uzastopna prvenstva ode iz kluba: "Ostat će, siguran sam u to. Stvarno mislim da će Jose biti ovdje iduću sezonu. Svi igrači su mu odani. Svjesni smo što je učinio za nas kao pojedince i za ovaj klub kao cjelinu. Ova situacija samo nabija nepotrebni pritisak svima u klubu."

Chelsea je u jučerašnjem susretu s Wiganom slavio 4-0, i tako napokon izašao iz rezultatske krize koja ih je pratila posljednjih nekoliko tjedana. Mourinho ipak nije ni nakon ove velike pobjede htio komentirati glasine o svojoj budućnosti u klubu.

Cijela publika je pjevala:
'Stand up for the Special One'
:thumbup:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#210

Post by Neelix »

4' [1 - 0] D. Kuyt
19' [2 - 0] J. Pennant


:lol: :lol: :lol: :lol:
lampard
Posts: 477
Joined: 13/04/2006 22:20

#211

Post by lampard »

tuzan poraz koji za srce ujeda :(
enssa
Posts: 62
Joined: 31/05/2006 13:25

#212

Post by enssa »

jebo vas chelski,danas se igra pravi derbi,ovo sa liverpoolom je bilo izivljavanje.arsenal zgazi liverpool a isti unisti chelski.eto vam kluba i govana
SilentWhisper
Posts: 320
Joined: 05/06/2006 17:16
Location: Happy place!!!!

#213

Post by SilentWhisper »

lampard wrote:tuzan poraz koji za srce ujeda :(
Moja iskrena sucut :D
User avatar
max_power
Posts: 901
Joined: 14/10/2005 04:41
Location: planeta Mars
Contact:

#214

Post by max_power »

Image

:-D
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#215

Post by Sezam »

Man Utd - Arsenal 0:1
Man Utd - Chelsea 1:1
Chelsea - Arsenal 1:1
Arsenal - Liverpool 3:0
Liverpool - Arsenal 1:3
Liverpool - Arsenal (kids) 3:6
Liverpool - Chelsea 2:0
Arsenal - man Utd 2:1

Zna se ko je najbolji...Arsenal FC...;)


There is only one team in London!!!

PS/ Ljudi koji navijaju za Chelsea ne vole fudbal, al vole zlatne lanchice, i to od 9 karata...:)...
lindjo
Posts: 469
Joined: 06/06/2006 02:08

#216

Post by lindjo »

za godinu-dvije se vise niko nece ni sjecati Chelseaa :oops:

mislim da Man U ma solidnu zimnicu za finish 8-) ...danas nesrecan poraz u p.m.

uprkos tome,sto im niko nije davao sanse na pocetku sezone...ManU tare sve redom 8)...ono danas....je ponavljam-nesrecan slucaj :oops:

npr.pogledate samo klupu MANUa i ovog kluba,bez tradicije,punog safunastih zvijezda...o trzisnoj.odnosno papirnoj vrijednost izlisno je govoriti

ja bih ipak podvukao jedno ime,odnosno akronim : SAF 8-)
lampard
Posts: 477
Joined: 13/04/2006 22:20

#217

Post by lampard »

lindjo wrote:za godinu-dvije se vise niko nece ni sjecati Chelseaa :oops:

mislim da Man U ma solidnu zimnicu za finish 8-) ...danas nesrecan poraz u p.m.

uprkos tome,sto im niko nije davao sanse na pocetku sezone...ManU tare sve redom 8)...ono danas....je ponavljam-nesrecan slucaj :oops:

npr.pogledate samo klupu MANUa i ovog kluba,bez tradicije,punog safunastih zvijezda...o trzisnoj.odnosno papirnoj vrijednost izlisno je govoriti

ja bih ipak podvukao jedno ime,odnosno akronim : SAF 8-)



sto kog mog manchesteru nisu davali sanse za titulu,to oni lafo puni nekih nepoznatih i mladih igraca,pa samo pogledaj sta je manchester nagomilao igraca i imena,da te glava zaboli.ali sve je to na kraju nebitno jer tituli nece ni prismrditi,cim pocne liga prvaka seljaci ce se sjebati jer moraju na vise frontova igrat.potvrda je ispadanje iz kupa od nizerazrednog kluba :D :D :D
a inace su prejaki
Wenger
Posts: 117
Joined: 23/01/2007 02:05
Location: na drugom spratu

#218

Post by Wenger »

http://www.arsenal-bih.org

Novootvorena web stranica za sve navijace Arsenala na bosanskom jeziku!!!
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#219

Post by Kukuruz_Barbe-q »

Man je prodo mislim samo Van Nistelrooya a kupio Carricka, i Rossija na posudbu.
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#220

Post by Sir Charles »

lindjo wrote:za godinu-dvije se vise niko nece ni sjecati Chelseaa :oops:

mislim da Man U ma solidnu zimnicu za finish 8-) ...danas nesrecan poraz u p.m.

uprkos tome,sto im niko nije davao sanse na pocetku sezone...ManU tare sve redom 8)...ono danas....je ponavljam-nesrecan slucaj :oops:

npr.pogledate samo klupu MANUa i ovog kluba,bez tradicije,punog safunastih zvijezda...o trzisnoj.odnosno papirnoj vrijednost izlisno je govoriti

ja bih ipak podvukao jedno ime,odnosno akronim : SAF 8-)
Nesretan. BUHAHAHAHAHAHA
lampard
Posts: 477
Joined: 13/04/2006 22:20

#221

Post by lampard »

velika pobjeda nad velikim klubom,meni drago :D
lindjo
Posts: 469
Joined: 06/06/2006 02:08

#222

Post by lindjo »

lampard wrote:
lindjo wrote:za godinu-dvije se vise niko nece ni sjecati Chelseaa :oops:

mislim da Man U ma solidnu zimnicu za finish 8-) ...danas nesrecan poraz u p.m.

uprkos tome,sto im niko nije davao sanse na pocetku sezone...ManU tare sve redom 8)...ono danas....je ponavljam-nesrecan slucaj :oops:

npr.pogledate samo klupu MANUa i ovog kluba,bez tradicije,punog safunastih zvijezda...o trzisnoj.odnosno papirnoj vrijednost izlisno je govoriti

ja bih ipak podvukao jedno ime,odnosno akronim : SAF 8-)

sto kog mog manchesteru nisu davali sanse za titulu
niko ozbiljan im nije davao sanse,to oni lafo puni nekih nepoznatih i mladih igraca,pa samo pogledaj sta je manchester nagomilao igraca i imena,da te glava zaboli.
od koga da te zaboli;fletchera,smitha,parka...strasna klupa,da ne pominje onu djecu
ali sve je to na kraju nebitno jer tituli nece ni prismrdit
dobrokakosi
i,cim pocne liga prvaka seljaci ce se sjebati jer moraju na vise frontova igrat.potvrda je ispadanje iz kupa od nizerazrednog kluba :D :D :D
a inace su prejaki
pajdo...najbitnije je proslo ...a vama voz,nada :oops: kad su izdrzali tokom grupa,izdrzace i 2,4,6..ili pak 7 utakmica u LPu...sjebat se ne mogu nikako,jer imaju previse iskustva...remember '99 8-) u kupu ionako igraju rezervnim timom...nema potrebe trosit se


prvenstvo je gotovo osigurano :oops: ...ostaje jos samo LP ...gdje su velike sanse 8)
lampard
Posts: 477
Joined: 13/04/2006 22:20

#223

Post by lampard »

lindjo wrote:
lampard wrote:
lindjo wrote:za godinu-dvije se vise niko nece ni sjecati Chelseaa :oops:

mislim da Man U ma solidnu zimnicu za finish 8-) ...danas nesrecan poraz u p.m.

uprkos tome,sto im niko nije davao sanse na pocetku sezone...ManU tare sve redom 8)...ono danas....je ponavljam-nesrecan slucaj :oops:

npr.pogledate samo klupu MANUa i ovog kluba,bez tradicije,punog safunastih zvijezda...o trzisnoj.odnosno papirnoj vrijednost izlisno je govoriti

ja bih ipak podvukao jedno ime,odnosno akronim : SAF 8-)

sto kog mog manchesteru nisu davali sanse za titulu
niko ozbiljan im nije davao sanse,to oni lafo puni nekih nepoznatih i mladih igraca,pa samo pogledaj sta je manchester nagomilao igraca i imena,da te glava zaboli.
od koga da te zaboli;fletchera,smitha,parka...strasna klupa,da ne pominje onu djecu
ali sve je to na kraju nebitno jer tituli nece ni prismrdit
dobrokakosi
i,cim pocne liga prvaka seljaci ce se sjebati jer moraju na vise frontova igrat.potvrda je ispadanje iz kupa od nizerazrednog kluba :D :D :D
a inace su prejaki
pajdo...najbitnije je proslo ...a vama voz,nada :oops: kad su izdrzali tokom grupa,izdrzace i 2,4,6..ili pak 7 utakmica u LPu...sjebat se ne mogu nikako,jer imaju previse iskustva...remember '99 8-) u kupu ionako igraju rezervnim timom...nema potrebe trosit se


prvenstvo je gotovo osigurano :oops: ...ostaje jos samo LP ...gdje su velike sanse 8)


ma bjaaaaaaaaaaazi :D
ZMAAJICA
Posts: 59
Joined: 06/11/2006 17:46

#224

Post by ZMAAJICA »

Nije me bilo jaaaako dugo. Izgubila sam opkladu pa nisam smjela pricati o Chelseaju.
:-)

Vratili se Cech, JT, Robben, Khalid, sto je cool.
Jose sinoc nije dao izjavu nakon tekme, odmah je otisao u Portugal na kratki odmor (zasluzen).
Izjavio je da ostaje u Chelseaju!
:D

Evo izjave nakon tekme protiv Blackburna:

Still missing several key players through injury and playing others out of position, Mourinho likened the squad to a blanket!

"If the blanket is not the dimension of your bed, you pull the blanket up but then your feet are cold!"

Asked why he did not buy a bigger blanket, he responded tongue-in-cheek:

"The supermarket is closed," adding that, although there would be no last minute signings on transfer deadline day, he was satisfied with the quality of his current squad.

"I am content because the blanket is cashmere, it is no ordinary blanket," he joked.

Ma, zmaj je!

btw, Chelsea na SB nije izgubio vec tri godine u Premiershipu, a Jose vec sest godina nije bio porazen na domacem terenu u ligaskim tekmama (Superliga, Premiership).
ZMAAJICA
Posts: 59
Joined: 06/11/2006 17:46

#225

Post by ZMAAJICA »

Bio je i red da se ovo desi:

Fri, 9th Feb 2007

The Daily Mirror newspaper has today (Friday) printed an apology for stories it published about Andriy Shevchenko.

The apology reads as follows:

ANDRIY SHEVCHENKO APOLOGY

On January 16 we published an article entitled "Shev's a 'Snitch'" that said Andriy Shevchenko's team-mates regarded him as a snitch who was passing details of his dealings with Jose Mourinho back to Roman Abramovich (an allegation we repeated on January 19).

We also reported that the players blamed Shevchenko for the row between Abramovich and Mourinho. As a consequence we said his team-mates could not trust him and this was affecting team morale.

We also claimed on January 17 that Shevchenko had exacerbated his rift with Mourinho by asking Abramovich to replace Mourinho with AC Milan coach Carlo Ancelotti.

We now accept that these allegations are untrue and we apologise to Andriy Shevchenko for any distress caused by their publication.
Post Reply