ĆEVAPI - BL

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
User avatar
Pokeemon
Posts: 52
Joined: 18/05/2010 15:34
Location: dodikov ured

#101 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Pokeemon »

:thumbup: ee super hvala ovo je najbolji nacim da je nadjem, kakva je cijena inace da se nezabezeknem kad odem :-)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#102 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

Nema na čemu. Stvarno se ne sjećam cijene, nisam bila par mjeseci, ali Angry_Orange je "friška mušterija" može ti reći. Uglavnom, od Muje niko skuplji nije.
User avatar
Angry_Orange
Posts: 50
Joined: 02/09/2009 18:47
Location: u garazi preko puta.....

#103 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Angry_Orange »

Tri srednje, jedna velika i jogurti izadje nesto oko 24 ili 25 maraka...(nisam sad u detalje zagledao cijene) sad marka gore dolje...
A,,ima neka cvjecara, pa onda iza su ti cevapi kod Mahe,ima i fin veliki praking ako si sa autom, kada ides pravcu grada preko gradskog mosta,prodjes prvu raskrsnicu, i iduca lijevo skrenes, i onda je tu ta cvjecara,pa cevabdzinca.. definitvnos u puno bolji nego Mujini, i rekao sam im kad sam placao da ih na sarajevo-x forumu spominju, na sto su rekli da prate forum...tako da banjalucanka 078 definitvno zasluzuje cevape, jer sam isao kod Mahe samo zahvljaujuci tome sto je gore negdje spomenula bas ona da su cevapi kod Mahe bolji,pa reko da probam.....eh,da mi je moci tako barem jednom u sedmici ih pojesti,hehe,blago se tebi...:)

A,evo bas sad pitam za te cevape kod Bilija, i kazu da je bio odlican cevabdzija, imao je dobre cevape..morat cu i tamo navratiti...
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#104 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by bingov buraz »

Da se i ja pridruzim preporuci za Mahine cevape,procitao ovde i rekoh da probam,sad svaki put kad sam u BL navratim :-D
Velika porcija je 7 kaemova.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#105 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Ridjobrki »

bingov buraz wrote:Da se i ja pridruzim preporuci za Mahine cevape,procitao ovde i rekoh da probam,sad svaki put kad sam u BL navratim :-D
Velika porcija je 7 kaemova.
Maho rulz, Mujo saks. :thumbup:

Možda bi vrijedilo napomenuti da danas Mahinu ćevabdžinicu vodi negov nećak koji se sa dvoje sitne djece vratio u Banju Luku! Mislim , ne želim ih reklamirati na neku socijalnu priču jer im to ne treba želim samo istaći pozitivan primjer dvoje mladih ljudi koji su se vratili sa malom dječicom u BL i danas tamo grade život u svom i na svom. ;-) Mahina ćevabdžinica je jedan od onih malih simpa obiteljskih biznisa koji drže do svojih mušterija i svog ćevapa, Mujo je postao McMujo, nema tu ni duše ni obraza...
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#106 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by bingov buraz »

Ridjobrki wrote: McMujo
:mrgreen:
User avatar
Angry_Orange
Posts: 50
Joined: 02/09/2009 18:47
Location: u garazi preko puta.....

#107 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Angry_Orange »

Bas se ismija za ovo McMujo, vala si u jednoj rijeci sve opisao sto se tice Mujinih cevapa...hehehehe...:)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#108 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

Banjalučanka :thumbup: ! Sad klopali, stvarno dobri ćevapi, a imaju i piletinu, biftek, grilovano povrće... Srednja i velika 10,5 KM.
edinnn
Posts: 10
Joined: 19/12/2009 00:17

#109 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by edinnn »

e bas im je cijena dobra,prava evropska a da mogu jos bi ga smanjili a cijenu povecali...

ni cevap vise nije kao nekad zato ih i ne konzumiram...
edinnn
Posts: 10
Joined: 19/12/2009 00:17

#110 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by edinnn »

dodzite u večiće pa cete vidjeti sta je cevap.....
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#111 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by mO k3 »

Otso,jeo i ne idem vise....
1.jako su naljubazni
2.Nije mi nesto ni smekalo
3.Iz razloga sto mi nije smekalo ,preskupi su.....
User avatar
Angry_Orange
Posts: 50
Joined: 02/09/2009 18:47
Location: u garazi preko puta.....

#112 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Angry_Orange »

To mislis na Mujine cevape??
Otidji probaj kod Mahe, meni su super bili...
A, iduci put kad budem dolazio u Bl, oticu u tu cevabdzinicu sto je spomenu banjalucanka078, tj. kod sina od rahmetli bilija...tu sam ko mali jeo cevape,u onomke parkicu vodili me da se vozam na onim malim auticima, pa onda na cevape..nazalaost ja se malo cega sjecam....
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#113 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by mO k3 »

Angry_Orange wrote:To mislis na Mujine cevape??
Otidji probaj kod Mahe, meni su super bili...
A, iduci put kad budem dolazio u Bl, oticu u tu cevabdzinicu sto je spomenu banjalucanka078, tj. kod sina od rahmetli bilija...tu sam ko mali jeo cevape,u onomke parkicu vodili me da se vozam na onim malim auticima, pa onda na cevape..nazalaost ja se malo cega sjecam....
ma da kod muje....... mene vise nece nikad vidjeti u svojo cevabdzinici
User avatar
Ecci
Posts: 436
Joined: 03/06/2010 22:33
Vozim: Biciklam

#114 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Ecci »

Probajte cevape kod Zamole u zanatskom,jeftiniji su od ovih kod Muje,odlicni cevapi,nije izvikana radnja,a to je stara cevabdzinica.Ja uvijek tu idem na cevape.Postoji cak i BL legenda da je Zamola Muju naucio kako da pravi cevap.A prije rata bila preko puta slasticarna kod Enesa,pa samo predjes preko pa zasladis :D To nam je kao neki ritual bio.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#115 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by zambaklija »

Marme wrote:Jedva cekam da idem u Bluku kod Muje na cevape...........samo da nije onih neljubaznih konobarica, ne znaju se ni nasmijati, ni dovidjenja reci, a bogami cevapi kostaju kao i u EU.
Kakva su vasa iskustva bila kod Muje?

Image
By marmelan
nema mi druge već sutra u real i kesu onih smrznutih pa kod šipca po lepinju i tavu zagrijati,evo zubi mi se pišaju od ove slike :D
User avatar
Angry_Orange
Posts: 50
Joined: 02/09/2009 18:47
Location: u garazi preko puta.....

#116 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Angry_Orange »

Stvarno ovaj Marmelan se usutio, ni nejavlja se vise, a ovu sliku nam postavi, ma svaki put kad otovorim stranicu,izgubim volju da jedem sve ostalo osim cevapa...i pocne mi sve nesto krcati u zelducu...heheheh...:):)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#117 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by mO k3 »

ev dosho sam iz bl i jeo sam chevape :) i kod mahe i kod muje.. mahini su dobri od sada idem samo kod mahe :)
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#118 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Truba »

ja jeo nedavno
isti kao u kastelu na baščaršiji :mrgreen:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#119 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Ridjobrki »

Pazi sad ovo: topic čitao gazda ćevabdžinice ''Kod Mahe'' i zvao me da me počasti ćevapima zbog lijepih riječi i preporuke na forumu. :-) Par forumaša je valjda reklo kako su mahsuz došli jer su čuli na forumu sa-x za njih, čovjek pogledao temu i tako... Ne znam je li @banjaluka078 svratila na svoju porciju - bl078 ako ovo čitaš imaš poziv od Omera i Alme, čisto da znaš. :mrgreen:

P.S. Nije nikakvo ofirno reklamiranje već se vodim onim da ne valja tuđeg haka kriti...
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#120 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Toto »

Ridjobrki wrote:Pazi sad ovo: topic čitao gazda ćevabdžinice ''Kod Mahe'' i zvao me da me počasti ćevapima zbog lijepih riječi i preporuke na forumu. :-) Par forumaša je valjda reklo kako su mahsuz došli jer su čuli na forumu sa-x za njih, čovjek pogledao temu i tako... Ne znam je li @banjaluka078 svratila na svoju porciju - bl078 ako ovo čitaš imaš poziv od Omera i Alme, čisto da znaš. :mrgreen:

P.S. Nije nikakvo ofirno reklamiranje već se vodim onim da ne valja tuđeg haka kriti...
omasti ti brke :D :D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#121 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

Ridjobrki wrote:Pazi sad ovo: topic čitao gazda ćevabdžinice ''Kod Mahe'' i zvao me da me počasti ćevapima zbog lijepih riječi i preporuke na forumu. :-) Par forumaša je valjda reklo kako su mahsuz došli jer su čuli na forumu sa-x za njih, čovjek pogledao temu i tako... Ne znam je li @banjaluka078 svratila na svoju porciju - bl078 ako ovo čitaš imaš poziv od Omera i Alme, čisto da znaš. :mrgreen:

P.S. Nije nikakvo ofirno reklamiranje već se vodim onim da ne valja tuđeg haka kriti...
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Odlično! Nisam bila.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#122 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by mO k3 »

Ridjobrki wrote:Pazi sad ovo: topic čitao gazda ćevabdžinice ''Kod Mahe'' i zvao me da me počasti ćevapima zbog lijepih riječi i preporuke na forumu. :-) Par forumaša je valjda reklo kako su mahsuz došli jer su čuli na forumu sa-x za njih, čovjek pogledao temu i tako... Ne znam je li @banjaluka078 svratila na svoju porciju - bl078 ako ovo čitaš imaš poziv od Omera i Alme, čisto da znaš. :mrgreen:

P.S. Nije nikakvo ofirno reklamiranje već se vodim onim da ne valja tuđeg haka kriti...
bas sam i ja prico sa tom almom i reko joj da sam sazno za njih preko saxa...
User avatar
Angry_Orange
Posts: 50
Joined: 02/09/2009 18:47
Location: u garazi preko puta.....

#123 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Angry_Orange »

Eh,ja sam im rekao da pogledaju malo na saixu da vide da se spominju na forumu...mora da su i od drugih culi da su spominjani na forumu...ali zaista da ne procitah na forumu za te mahine cevape, cisto sumnjam da bih ih i otisao probati..onako uvjek isao kod Muje, a bas nekako kod mahe mi je atmosfera ma sta ja znam,nekako prava da te uhvati nostaligja da se vratis u BL...i cevapi su mu pravo dobri..nego Ridjobrki de nam sredi na Maho to Fedexom salje...hehehhe...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#124 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by mO k3 »

Angry_Orange wrote:Eh,ja sam im rekao da pogledaju malo na saixu da vide da se spominju na forumu...mora da su i od drugih culi da su spominjani na forumu...ali zaista da ne procitah na forumu za te mahine cevape, cisto sumnjam da bih ih i otisao probati..onako uvjek isao kod Muje, a bas nekako kod mahe mi je atmosfera ma sta ja znam,nekako prava da te uhvati nostaligja da se vratis u BL...i cevapi su mu pravo dobri..nego Ridjobrki de nam sredi na Maho to Fedexom salje...hehehhe...
jes jes fedex :)
User avatar
Chami
Posts: 308
Joined: 23/06/2010 21:48

#125 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Chami »

Mahini cevapi su uvijek bili dobri, i u ono doba a vjerujem i sada. Kazem vjerujem jer nisam odavno bio u BL, a sjecam se dobro prije rata da sam dolazio sa starim ili sam i da smo uzimali ćevape za radnike u radnji koja je odmah u blizini (iznad SUP-a, tadasnja Avde Karabegovica). Mislim da postoji i razlog zasto su se vlasnici potrudili da ćevap ostane dobar a to su MUP preko puta a odmah i Sud na istoj strani gdje i cevabdjinica, i naravno Faks preko puta(zaboravio sam koji :sad: )...
Mujin ćevap je bio i ostao LEGENDA jer je nekada stvarno bio dobar kako ljudi pricaju, no dozivio sam isto kao i par ljudi sto je opisalo tj McMujo sve govori...nažalost...ali ne nastaje toliki dim ako nije bila velika vatra, a jeste 100%... :-D
"Prave" Banjalučke u Sa možete pojesti na čaršiji, preko puta Haciende...drže pravi Banjalučani, a koga put nanese u B.Krupu neka potraži (tj. nema potrebe da traži jer je na glavnoj "dzadi") ćevabdzinicu Kod Envera, takodjer Banjalučanin koji pravi banjalučki ćevap, kao što je nekada bio. To je btw otac od Talira - Elvira(info za raju :) ) koji vodi sav posao...a stari mu je prije rata bio poslovodja u mesnicama u pijaci i znam da je i tada pravio ćevape za nekoliko ćevabdzinica iz BL...
Takodjer je nekada bila strasno kvalitetna cevabdzinica preko puta parka M.Stojanović...
Sad se sjetih...bio sam u restoranu preko puta Abacije (mislim da je nekadasnji STUDENAC)i hrana je odlicna i porcije su ogromne...
Na Mejdanu su se koliko znam ćevapi "tukli" u Montenegru i Gazeli kod Ugostiteljske ako se na varam...a i kod sipca kod Gradskog se znalo svratiti, uglavnom na polivenu... :D
Neko je vec spomenuo Sirano i ako je zadrzao isti kvalitet mislim da je jos uvijek jedan od najboljih restorana u BL...a ako se ne varam bio je i Boccaco...
Sta je trenutno aktuelno i kvalitetno stvarno ne znam, ali evo ne mogoh da zaobidjem temu... 8-)
Post Reply