ĆEVAPI - BL

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
User avatar
tovarish
Posts: 3506
Joined: 26/05/2008 23:57

#26 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by tovarish »

Eh, to je to: Jeo i u jednom i u drugom: Nije loša pita kod ovog Sukrije, mada su mi Mujini ćevapi bolji od ovog Mahe.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#27 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by pirmin »

Imas li mozda negdje fotke ovog formata gdje se bolje vidi centar grada - citaj Mejdan. :D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#28 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

pirmin wrote:
Imas li mozda negdje fotke ovog formata gdje se bolje vidi centar grada - citaj Mejdan. :D
Mislim da ovdje mozes pronaci dosta slika ili na blogu.

Kako god, evo Mejdana, tamo oko Naprijedovog stadiona, prije par godina:
http://img.photobucket.com/albums/v212/fotke/mejdan.jpg
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#29 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by pirmin »

To je to ;-) .
Hvala.
User avatar
moe_syzlak
Posts: 82
Joined: 21/03/2008 12:27

#30 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by moe_syzlak »

CVIKERASH wrote:zadnji put sam kod muje jeo cevape u ljeto 2002..sjecam se neke zene sjedile do mene i pricaju kako se amerikanci nisu bunili kad je bin laden klao srbe a sad im je krivo kad im je srusio wtc :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#31 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Ridjobrki »

moe_syzlak wrote:
CVIKERASH wrote:zadnji put sam kod muje jeo cevape u ljeto 2002..sjecam se neke zene sjedile do mene i pricaju kako se amerikanci nisu bunili kad je bin laden klao srbe a sad im je krivo kad im je srusio wtc :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol:

Joooj, jednom kod Mahe sjedio neki đed i priča na priču....

- A imaš li djece, đede?
- Imam, troje...
- Jesu li s tobom, paze li te?
- A jeba ga ti.. Koliko mogu. Ova mi je šći udata u Doboj pa dođe češće, isto i ovaj sin što mi je u Beogradu - dođe i on - a ovaj što je vani slabije Boga mi...
- Pa gdje bude vani?
- A jebemu vazda zaboravim... u onoj zemlji... sa "O"...

Sva ćevabdžinica sad reda sve geografske pojmove sa "O" od Obale Slonovače i Omana preko Osla, neko je čak i Österreich spomenuo...

- Nije, jebemu... Čekaj sjetiću se ja....

...



...



...



... 'OLANDIJA, jeba je ti!!!

:mrgreen:
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#32 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 22:57, edited 2 times in total.
User avatar
tovarish
Posts: 3506
Joined: 26/05/2008 23:57

#33 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by tovarish »

Marmelan wrote:Raja, je li istina da kod Muje velika porcija 8 KM kosta, a velika kombinacija 10,50 KM ? :-) ..................skuplje nego u Europi.Sjecam se kada sam 2000.god. prvi put poslije rata otisao u BL sve kostalo 1-2 KM, a sada.......... jebo Europu.Cevapi postali luksuz. :lol:
Moguće, ja sam prošle godine platio veliku porciju čini mi se 6 km, a uz sadašnja poskupljenja i ta cifra od 8 km nije nevjerovatna.
Idun
Posts: 176
Joined: 23/06/2008 22:43

#34 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Idun »

Marmelan wrote:Raja, je li istina da kod Muje velika porcija 8 KM kosta, a velika kombinacija 10,50 KM ? :-) ..................skuplje nego u Europi.Sjecam se kada sam 2000.god. prvi put poslije rata otisao u BL sve kostalo 1-2 KM, a sada.......... jebo Europu.Cevapi postali luksuz. :lol:
Ma nisu cevapi postali luksuz nego je Mujo postao poznat sirom svijeta. :mrgreen:
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#35 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Epitop »

Bio sam ja prije tri sedmice, srednja porcija je 6,5 KM.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#36 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

Rekoh ja, ako vec moras na cevape, idi kod Mahe ili kupi cevapi i lepinje kod Sakiba (oko 12 KM/kg) i udri!
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#37 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by pustopoljina »

ovo se svakog dana otvori po jedna tema o cevapima?
User avatar
Saian
Posts: 15341
Joined: 08/04/2004 21:50

#38 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Saian »

banjaluka078 wrote:Rekoh ja, ako vec moras na cevape, idi kod Mahe ili kupi cevapi i lepinje kod Sakiba (oko 12 KM/kg) i udri!
Maho = banjaluchki chevapi :)
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#39 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by pirmin »

pustopoljina wrote:ovo se svakog dana otvori po jedna tema o cevapima?
To je smisao zivota-nirvana, joga, folovi...
Meni su najbolji cevapi oni koje stari ispece kod tetke u Seheru, gotove-kupljene kod naseg dilera mesom. :D
Onako vrele ih zamotam u kesu sa par piva i pravac Vrbas(plaza sa vrucicom) i onda sa gumom, pod rucnom, polako plovim do Zelene.
Jebo sex koja je to uzivancija. 8-)
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#40 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by jennisjoplin »

Religious Fantastic wrote:
Marmelan wrote:Jedva cekam da idem u Bluku kod Muje na cevape...........samo da nije onih neljubaznih konobarica, ne znaju se ni nasmijati, ni dovidjenja reci, a bogami cevapi kostaju kao i u EU.
Kakva su vasa iskustva bila kod Muje?

Image
By marmelan
Nikada se u zivotu nisam vise razocarao u chevap :( :( :(

Toliko puta su mi ljudi govorili da su to najbolji chevapi U BIH, ali kakva je to samo laz. Chevapi u Travniku i na par mjesta u Sarajevu su najbolji. Chevapi kod Muje bi se trebali zvati "bash'k'o chevapi"
ne trebas se razocarati jer sarajevski (travnicki i ini) cevap i nije isti kao banjalucki, kod raje poznato cevapi kod muje. nisu ni oblikom a ni okusom isti. zato kada neko kaze "cevap" ne treba odmah misliti na ferhatovica, mrkvu i ostale. treba se raspitati kakvi su, kakav je okus i sl. iz osobnog iskustva probano, cevapi postoje i u rumuniji a zovu se mićiči (tako se nekako izgovara :):):) ), od moje strane narucena desetka, konobara samo sto nije herc strefio i non-stop ponavlja: jel' sigurno, jel' sigurno. nameracilo se uz te cevape popiti i plzensko pivo i ni makac. e, a kada su dosli predame onda moja malenkost skoro da ne pade sa stolca, gomila ko' kad u petici narucis 50 komada. razlog je prost, kod njih je taj jedan mićić otprilike ko' nasa 3-4. da se narucilo 3 komada bilo bi sasvim dovoljno, kao nasa desetka. zato je bez veze usporedjivati nesto sto se neda usporedjivati. bolje se pitati volim li banjalucki ili sarajevski cevap vise :run:
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#41 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Epitop »

@ jennisjoplin
Ja znam za jedan slučaj da je jedan Bosanski hadžija naručio 30 ogromnih ćevapa , a nije znao šta ga očekuje. :lol:

Meni su najbolji Travnički ćevapi. Iskreno ovim Mujinim ćevapima sam se malo razočarao jer sam baš otišao u centar BL zbog ove teme i čitajući priče o Mujinim ćevapima. Jest da imaju specifičan okus, ali mene nisu posebno iznenadili.
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#42 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by jennisjoplin »

Epitop wrote:@ jennisjoplin
Ja znam za jedan slučaj da je jedan Bosanski hadžija naručio 30 ogromnih ćevapa , a nije znao šta ga očekuje. :lol:

Meni su najbolji Travnički ćevapi. Iskreno ovim Mujinim ćevapima sam se malo razočarao jer sam baš otišao u centar BL zbog ove teme i čitajući priče o Mujinim ćevapima. Jest da imaju specifičan okus, ali mene nisu posebno iznenadili.
i ja ali kada nije bilo travničke kuce, sada u travniku samo na puru i kiselo :lol: , u bl kod muje i sladoled (iza stare zgrade vlade rs) a u sa u peticu, vec se zamislajm sa 30 narucenih mićiča :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#43 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by coek »

Kad ovako pricate, sjetim se Lakinih rijeci ...
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#44 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Mezzo-x »

***
Last edited by Mezzo-x on 22/01/2012 12:59, edited 1 time in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#45 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by DaysleepeR »

ako su ovi ćevapi sa slike ti ćevapi kod famoznog Muje mogu reći da se na slici vidi da ništa ne valjaju

ćevapi se jedu sa SOMUNOM a ne sa LEPINOM

elem, neka ih jede ko nezna za bolje, ja kao sarajlija ćevape jedem u Sarajevu, Travniku a u Banja Luci jedem banjalučke
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#46 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

Marmelan wrote:
Koju bi cevabdzinicu u Travniku preporucio?................Nisam nikada bio u Travniku, kontam otici na ``plave vode``da i to vidim, pa onda na cevape :wink:
Ako ćeš tamo, onda obavezno idi u Lutvinu kahvu. Super su ćevapi.

Image


A i kafu fino posluže:

Image
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#47 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 22:57, edited 2 times in total.
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#48 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Mezzo-x »

***
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 01:42, edited 1 time in total.
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#49 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by campa_xxx »

I ja sam bio kod Muje u BL prije 10 tak dana i prvi put sam u zivotu jeo Banjalucki cevap i mogu reci da sam se pozitivno iznenadio, samo sto su premasni brate dragi :D Ja jedva pojeo srednju porciju a kosta 6 KM (srednja porcija 200gr)
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#50 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by callmethebreeeze »

mene su ti mujini cevapi tako razocarali, da nemam rijeci. samo malo su bolji od ovih sto se mogu pojesti u dijaspori, a to nije nikakav kompliment.
:-)
Post Reply