ĆEVAPI - BL

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#1 ĆEVAPI - BL

Post by Mezzo-x »

Ćevapi u BL...
Last edited by Mezzo-x on 09/12/2019 17:26, edited 7 times in total.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#2 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

Mujini cevapi su se pokvarili skroz, ne odskora, nego jos otkad su se iz cevabdzinice pretvorili u rostiljnicu. Sad imaju radnju i na Hanistu, u zanatskom centru, preko puta Name.
Meni licno su bolji Mahini (kod Vodovoda, nize SUP-a).
Imas dobar doner kebab u ulici uz Ferhadiju, kad odlucis da predahnes od masnoce.
U svakom slucaju, prijatno. :)
User avatar
gentoo
Posts: 3210
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#3 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by gentoo »

Cevapi su dobri pravo.. lepina je smjesno mala, ja uvijek 2 moram uzeti :-) .To za konobarice stoji, ko da ih neko puskom tjera da rade..
User avatar
Ashrafieh
Posts: 419
Joined: 13/06/2008 16:09
Location: Cedrovi pod snijegom

#4 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Ashrafieh »

Je li to isti Mujo od prije rata? Što mu je kćerka malo teže učila u školi?
Baš ću jednom skočiti do Banje Luke na ćevape da vidim tog lika :-D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#5 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

Lika?

Mujo je rahmetli odavno, njegova Mina vodi poslove.

http://www.cevabdzinicakodmuje.com/
User avatar
Ashrafieh
Posts: 419
Joined: 13/06/2008 16:09
Location: Cedrovi pod snijegom

#6 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Ashrafieh »

Nije to taj ćevabdžija, ovome je kćerka '72 godište, živjela je '90-ih u Zagrebu
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#7 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Ridjobrki »

078 je totalno u pravu, s vremena na vrijeme svratim kod Muje čisto da provjerim je li išta bolje stanje pa da preporučim raji ali uvijek se razočaram... Da se razumijemo, solidan je to ćevap ali ništa bolji od bilo kojeg ćevapa na bilo kojem mjestu u BiH - ne zaslužuje tu reputaciju koju ima. I ja preporučujem Mahu a i Tešnjak na Hisetama je pravo dobar ako se kupuje "za ponijeti" :)

Obavezno probati pitu ispod sača na Haništu, ta se nigdje postidjela ne bi! :) Kebab koji pominje 078 je takođe dobar, a preporučio bih izbjeći onaj kebab na Slapu - ima boljih stvari.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#8 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Sezam »

Jeo sam ih 2004 kad sam zadnji put bio u BL i to tamo kod kina Kozare. Nema sta, bili su daleko najbolji, a i najveci cevapi sto sam pojeo tada. Banjalucki cevap je bio i ostao daleko ispred ostalih cevapa.
User avatar
Ashrafieh
Posts: 419
Joined: 13/06/2008 16:09
Location: Cedrovi pod snijegom

#9 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Ashrafieh »

Ogladnila sam čitajući ovu temu
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#10 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 22:55, edited 2 times in total.
User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#11 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by tovarish »

Imate kebab u Banjaluci, samo što se tamo zove giros (grčka verzija i u njemu ima svinjetine).

Ćevapi kod Muje su meni dobri, samo što su užasno skupi i ne može se čovjek najesti od jedne porcije. Isto tako ne volim što im lepina nije namočena (to smatram i velikim minusom sarajevskih ćevapa). Čini mi se da sam probao i te kod vodovoda, ali mi nisu čemu.
Inače dobri banjalučki ćevapi su se mogli pojesti i u Sarajevu u ćevabdžinici Banjaluka, samo što je sad zatvorena (šmrc), dok ćevapi u Kastelu i nisu čemu. Imaju i neki banjalučki ćevapi na Ferhadiji , ali njih nisam jeo.
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#12 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by gurabija78 »

banjalucki cevapi u Sa su dobri i kod Dalipagica, od saraca kroz zlatarsku se krene pa lijevo u jednoj ulicici
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#13 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

tovarish wrote:Imate kebab u Banjaluci, samo što se tamo zove giros (grčka verzija i u njemu ima svinjetine).
Kako gdje. Kod Mitka na Slapu i kod Emire (Fit Food) kod Ferhadije se zove kebab i garantovano nema svinjetine.
User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#14 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by tovarish »

banjaluka078 wrote:
tovarish wrote:Imate kebab u Banjaluci, samo što se tamo zove giros (grčka verzija i u njemu ima svinjetine).
Kako gdje. Kod Mitka na Slapu i kod Emire (Fit Food) kod Ferhadije se zove kebab i garantovano nema svinjetine.
OK, očito nisam dobro upućen. Ipak, nisam toliko često u Banjaluci.
Gdje dođe taj Fit Food, jesul' to oni što drže i pekaru i cevbdžinicu i buregdžinicu u onom redu radnji između Boske i Ferhadije, malo više pijace. znam da to drže muslimani, samo nisam siguran jesu ovi naši ili Albanci.
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#15 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 22:56, edited 2 times in total.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#16 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

tovarish wrote: OK, očito nisam dobro upućen. Ipak, nisam toliko često u Banjaluci.
Gdje dođe taj Fit Food, jesul' to oni što drže i pekaru i cevbdžinicu i buregdžinicu u onom redu radnji između Boske i Ferhadije, malo više pijace. znam da to drže muslimani, samo nisam siguran jesu ovi naši ili Albanci.
Nije. Fit food je u ulici izmedju Ferhadije i elektro-fakulteta, u redu sa prodavnicom kompjutera, zlatarom, turistickom agencijom... Mozda ovako bude lakse za skontati:
http://img.photobucket.com/albums/v212/ ... kacija.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v212/ ... itfood.jpg

Ako odes, definitivno se popni na sprat, super je ambijent. Eh, da, nisu Albanci, ovdasnji su i ne drze nista vise osim teretane.
User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#17 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by tovarish »

banjaluka078 wrote:
tovarish wrote: OK, očito nisam dobro upućen. Ipak, nisam toliko često u Banjaluci.
Gdje dođe taj Fit Food, jesul' to oni što drže i pekaru i cevbdžinicu i buregdžinicu u onom redu radnji između Boske i Ferhadije, malo više pijace. znam da to drže muslimani, samo nisam siguran jesu ovi naši ili Albanci.
Nije. Fit food je u ulici izmedju Ferhadije i elektro-fakulteta, u redu sa prodavnicom kompjutera, zlatarom, turistickom agencijom... Mozda ovako bude lakse za skontati:
http://img.photobucket.com/albums/v212/ ... kacija.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v212/ ... itfood.jpg

Ako odes, definitivno se popni na sprat, super je ambijent. Eh, da, nisu Albanci, ovdasnji su i ne drze nista vise osim teretane.
E ovako je baš super i lako za skontati, hvala. De, molim te, ako imaš negdje sliku i te ćevabdžinice kod vodovoda što je spominjete, pa da vidim jeli to to mjesto gdje sam jeo ćevape.

@marmelan

Nemam pojma, jer ne znam nazive. I u ovom slučaju bi slika pomogla :)
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#18 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Ridjobrki »

tovarish wrote:
E ovako je baš super i lako za skontati, hvala. De, molim te, ako imaš negdje sliku i te ćevabdžinice kod vodovoda što je spominjete, pa da vidim jeli to to mjesto gdje sam jeo ćevape.

@marmelan

Nemam pojma, jer ne znam nazive. I u ovom slučaju bi slika pomogla :)

Ma to ne možeš promašiti sve i da hoćeš, fino piše ĆEVABDŽINICA KOD MAHE, kod vodovoda je. Ako staneš na stanicu gradskog busa 8 kod vodovoda (ne ona stanica kod Tropica) Maho će ti biti tačno iza leđa. ;-)
Dwndler
Posts: 354
Joined: 24/08/2006 08:12

#20 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Dwndler »

banjaluka078:

Malo off topic,ali ...
Znas li da li domaci drze i pekaru koja je izmedju tombole i dzamije? Pekara se nalazi sa strane koja gleda prema pijaci?
Btw. cuo sam do mame da je sad ploca kod Muje sa 3 cevapa, umjesto sa 4,a Mahu kao bivseg komsiju i od rahmetli Muje zeta toplo preporucujem :P .
Neko je na jednoj od tema o hrani u BL spomenuo pite ispod saca, kod sahat kule i tu se samo mogu sloziti sa onim koji su rekli da je prva liga:)
Imas dobar doner kebab u ulici uz Ferhadiju, kad odlucis da predahnes od masnoce.
Pa sad nisam siguran za odmor od masnoce, jer su prije nekih mjesec dana izasli rezultati istrazivanja masnoce u raznim vrstama tzv. brze hrane i daleko najmasniji je bio kebab,ali sumnjam da su cevape testirali, jer je englesko istrazivanje:)
Kako stvari stoje sa ekoloskim ili ti organskim proizvodima u BL?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#21 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

Stvarno ne znam ko drzi tu pekaru.
Kod Muje sam jela nedavno i cevapa je bio regularan broj (ooo, zahtijevala bih ja da mi se "nakalemi" i cetvrti cevap da je bio manjak! :D ), ali me nervira sto je sis bez, hm, sisa...mislim bez drvceta, znas vec sta hocu reci. Jako neprakticno. Sto daje jos jedan plus Mahi.
Kod Mahe imam zamjerku zaista jedino na enterijer, ono nista nije sredjeno, sve otpada. Mislim, bas me briga, narucim, smazem, platim i razgulim, nisam ni dosla da uzivam u objektu, ali ono zaista izgleda neugledno.
Pita vjerujem da valja, cula sam to, ali ja imam problem sa pitom koju nije pravila moja mama...jednostavno to nije to.
Za masnocu u kebabu, i girosu, si u pravu (jeste da nisu testirali nase cevape i pljeskavice), ali ovaj kebab o kojem ja govorim je stvarno OK, bas zato sto je u Fit foodu. Naime, vlasnici drze i teretanu, promoviraju zdrav zivot i ishranu i mnoge musterije su im upravo ovi sto rade na svojim tijelima, pa paze sta jedu, i zato se hrana priprema na poseban (nemasan) nacin, meni je izbalansiran da odgovara toj prehrani, a cak su i svi slatkisi na bazi meda, bez dodataka secera i boja.

Sto se tice organskih proizvoda - do sada se ponesto moglo nabaviti u prodavnicama zdrave hrane, ali ne mnogo, tamo se vecinom snabdijevaju osobe sa zdravstenim problemima, secerom, masnocama... Nije bilo mnogo organskog, cak i alge su se rijetko mogle nabaviti, ali je nedavno otvorena prodavnica organske hrane, pa se vec mogu naci stvari po koje se prije godinu moralo ici bar do Zagreba: http://pronatura-bl.com/
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#22 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 17/03/2016 03:06, edited 1 time in total.
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#23 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 22:55, edited 2 times in total.
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#24 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 22:56, edited 3 times in total.
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#25 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 22:56, edited 3 times in total.
Post Reply