ĆEVAPI - BL

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#126 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

Chami wrote: Takodjer je nekada bila strasno kvalitetna cevabdzinica preko puta parka M.Stojanović...
Banjalučanka, rahmetli Bilog! Sjajni ćevapi. Njegov sin je ljetos ponovo pokrenuo posao i to je glavni razlog što me ni kod Mahe više nema...bliže mi, a dobro. :) Rade i dostavu.
User avatar
drndalo
Posts: 22733
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#127 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by drndalo »

Banjalucanka ima odlican rostilj, i ostali, ne samo cevape... ;-)

Zna li ko gdje im je nova lokacija, jer sa stare preko puta parka su odselili ???

Neki dan sam nakon 100 godina kod Zamole (zanatski centar) mlatnuo veliku, bila je sasvim OK...
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#128 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Ridjobrki »

Kod Zamole je dobar ćevap, što jest-jest i čuo sam da sigurno ne miješaju svinjetinu u ćevape. Sad koliko je vjerovati... Mene odbija to što se svinjetina peče na istom roštilju ali od tog ne možeš uvijek pobjeći i nikad nisi siguran. Meni je Tešnjak prekoputa pa mi je najpraktičniji a i najpovoljniji je, plus garantovano bez svinjetine.

@chami: ja sam dobar bl ćevap u Krupi jeo u nekom lokalu na glavnoj džadi i sjećam se da vlasnici uzgajaju neku živinu, papige, kanarince, golubove, šta li... Znam da je bilo slika tih nekih 'tičurina i medalja po zidovima uz slike Banjaluke, je li to to mjesto?

Ako već širimo priču na krajiška svratišta evo od mene još jedna preporuka za one koji često putuju u ili kroz Krajinu: Motel No9 (na putu M-5, Bosanski Petrovac). Nisu banjalučki ali su jako dobri i od kvalitetnog mesa i naravno sa uglja. Slagaću ali mislim da je velika porcija 5 KM, bar je donedavno bila.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#129 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by pirmin »

Je li istina da od cevapa skace pritisak? :D
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#130 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Toto »

Ridjobrki wrote:Kod Zamole je dobar ćevap, što jest-jest i čuo sam da sigurno ne miješaju svinjetinu u ćevape. Sad koliko je vjerovati... Mene odbija to što se svinjetina peče na istom roštilju ali od tog ne možeš uvijek pobjeći i nikad nisi siguran. Meni je Tešnjak prekoputa pa mi je najpraktičniji a i najpovoljniji je, plus garantovano bez svinjetine.

@chami: ja sam dobar bl ćevap u Krupi jeo u nekom lokalu na glavnoj džadi i sjećam se da vlasnici uzgajaju neku živinu, papige, kanarince, golubove, šta li... Znam da je bilo slika tih nekih 'tičurina i medalja po zidovima uz slike Banjaluke, je li to to mjesto?

Ako već širimo priču na krajiška svratišta evo od mene još jedna preporuka za one koji često putuju u ili kroz Krajinu: Motel No9 (na putu M-5, Bosanski Petrovac). Nisu banjalučki ali su jako dobri i od kvalitetnog mesa i naravno sa uglja. Slagaću ali mislim da je velika porcija 5 KM, bar je donedavno bila.
Motel No9 (na putu M-5, Bosanski Petrovac) Nisu banjalučki ali su jako dobri i od kvalitetnog mesa i naravno sa uglja
Ovo cu da potpisem.
Cesto sam svracao u prosloj petoljetci. Super klopa i svjez zrak. Jednom sam i zanocio, kad me uhvatio snijeg i vejavica na Ostrelju - kad je svudje okolo padala kisa. Od tada sam cesto stelio da tu zanocim - radi dobre klope, svjeza zraka i dobra sna.
trinitrotoluol
Posts: 93
Joined: 04/08/2009 10:55

#131 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by trinitrotoluol »

Angry_Orange wrote:Eh,evo da se i ja malo javim...odavno nisam na ovome podforumu postalvjao nikakve postove...
Juce sam prvi put jeo kod MAHE cevape (jeo sam i prije rata dok sam bio mali, ali se toga ne sjecam), mislim ovo je prvi put da se sjecam...dosada uvjek kada bih dosao u BL, cevape bih kod Muje jeo...medjutim, juce kada sam kod Mahe probao, puno su bolji nego kod Muje...ali, bez pretjerivanja, zasita je velika razlika, puno su bolji kod Mahe...opet ipak su malo ko zilavi, ali opet definitvno, bolji su mi od sve i jednih SA cevapa koje sam probao...
Znaci, ja odasada kada dodjem na BL, samo kod Mahe na cevape... a od starijih cujem da i inerijer cevabdzince nije mjenjat, barem ona mala basta sa zadnje strane...
Ko vise spomene ovog Mahu letvom cu ga po glavi opaliti :lol: Bio prosle sedmice u BL i na nesrecu sjetih se ovog PDF, izgubio sam sat vremena vozajuci se uokolo i raspitujuci se za cevabdzinicu Kod Mahe. NIKO A PITAO SAM 20 LJUDI NIKADA NIJE CUO ZA NJEGA :sad: :skoljka: Na kraju otisao Kod Muje i odradio cevape,bezze. Bolji su Kod Muje ali na Bascarsiji u Kastelu 10X.
NAJBOLJI banjalucki koje sam ikada probao su kao sto je vec neko spomenu Kod Envera Bosanska Krupa :thumbup: :thumbup: :thumbup: Mljac,mljac :)
Dobri moj Toto kako mozes spavati u No9 pa ono je gore od zatvorske celije u Zenici :D Spavao dva puta jer sam MORAO i opet cu samo ako budem MORAO :lol:
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#132 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Toto »

trinitrotoluol wrote: Dobri moj Toto kako mozes spavati u No9 pa ono je gore od zatvorske celije u Zenici :D Spavao dva puta jer sam MORAO i opet cu samo ako budem MORAO :lol:
Takav utisak sam imao i ja dok me Ostrelj nije isprepado i natjerao da se vratim. Umor, svjez znak i ona grobna tisina su me bas omamili. Tako sam se slatko nabuco cevapa, zalio sa par piva i tako odspavao da sam sutradan zakasnio u Drvar.

A u BL sam volio odsjedati na Jezeru. Imali su dobar leskovacki rostilj.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#133 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by pustopoljina »

kod evera u bos.krupi su stvarno dobri...
ali ja volim sarajevske :-) :lol:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#134 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Ridjobrki »

@pirmin: samo od onih iz supermarketa u koje se ne stavlja bijeli luk :lol: (mnogi će reći kako u ćevape ne ide bijeli luk ali mu stvarno daje super šmek, dosta majstora ga stavlja a pogotovo danas kad je lako dostupan onaj u prahu/granulatu)

@tnt: smještaj kod Tahira u No9 jeste pušiona ali to je samo motel za putnika namjernika i ništa više. Na kraju krajeva čini mi se da je konak samo 20 KM a za te pare se nigdje ni hostel ne može dobiti.

@pustopoljina: jel' Enver to u BK gdje sam ja jeo? Sad više nisam siguran ni da su ptice bile, morebit da su neki drugi kičmenjaci... Zečevi, ribe? Znam da gazda uglavnom nešta uzgaja i da im je dobar ćevap. I da ima blizu neki market gdje sam poslije kupio sladoled. Meščini od vanilije u kornetu ali to sad nema ni s čim veze. :mrgreen:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#135 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by pustopoljina »

eh, ima tome nekoliko...pa je i moje sjecanje slabasno...bijela kucica (montaza) preko puta onih zgrada kod tankstelle :lol: na onoj dzadi iz bihaca, znaci: benzinska, zgrade, prekoputa (znaci lijevo) kucice i na jednoj od njih pise banjalucki cevap, a mozda pise i "kod envera", pa most.
a ako ides od otoke onda most, pa posta, zgrade, pa enver (desno), onda opet zgrade iza njega, a kontra njih benzinska :lol: ma ne mozes promasiti nikako.
sad mi dolazi...da nisu golubovi? ...ako nesto ima onda su neke ptice bile u pitanju...mozda kanarinci...hjoj nasikira me sad :lol:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#136 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Ridjobrki »

To je onda to, niže bemzinske jedno četeres-pedeset metara, ima čudo stakla kaj da si u plasteniku kad se uđe unutra. I dobro sam, jesu onda papige nekakve ili takve neke tičice po zidovi i sve vako plaketne izložba ova izložba ona. Ne tuvim nešto da su mi ti ćevapi bili nešto obaška ali more bit da ja nisam bio uperan taj dan. Dok budnem u Krupoj opet otići ću na popravni. Ko velim, svit jemda zna bolje...
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#137 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by pustopoljina »

ma reko' ja da nisam ljubitelj tih banjaluckih... pravo da ti recem, haman bi ih kasikom jela :lol: :run:
otkud ja na ovoj temi :run: :run: :run:
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#138 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by yellow cat »

Ridjobrki wrote:To je onda to, niže bemzinske jedno četeres-pedeset metara, ima čudo stakla kaj da si u plasteniku kad se uđe unutra. I dobro sam, jesu onda papige nekakve ili takve neke tičice po zidovi i sve vako plaketne izložba ova izložba ona. Ne tuvim nešto da su mi ti ćevapi bili nešto obaška ali more bit da ja nisam bio uperan taj dan. Dok budnem u Krupoj opet otići ću na popravni. Ko velim, svit jemda zna bolje...
Valjda je to ona ćevabdžinica Kod Envera, na samom ulazu u Krupu i ćevapi su im isti kao i kod Muje. :-D
trinitrotoluol
Posts: 93
Joined: 04/08/2009 10:55

#139 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by trinitrotoluol »

Ako dolazite iz pravca Bihaca,na prvoj raskrsnici idete lijevo tj. pratite glavnu centralnu ulicu. Neposredno nakon skretanja prva cevabdzinica sa lijeve strane uradjena sa bijelim portalima je Enver. Odmah do njega se nalazi druga itd ali samo je prva Enver. I da nema veze sa Mujinim cevapima 10X je bolji :D
User avatar
Chami
Posts: 308
Joined: 23/06/2010 21:48

#140 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Chami »

Jeste to je to :D , kod Envera u BK al' da ne ispadne da sad pucamo reklamu :lol: :lol: :lol:
a sto se tice ptica, Kanarinci su u pitanju, i koliko znam da se bave uzgojem kanarinaca u boji pretezno...


@trinitrotoluol: buraz tesko da je jos ko ostao u BL ko zna za Mahu i njegove cevape i da ga sretnes na ulici bas, a kamoli gdje mu je cevabdzinica i ako je na glavnoj "dzadi" pored MUP-a i Suda... :D
User avatar
Angry_Orange
Posts: 50
Joined: 02/09/2009 18:47
Location: u garazi preko puta.....

#141 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Angry_Orange »

Eh,evo tek sad procita ovo gore kako je tesko naci cevabdzincu kod Mahe...heeh...pa samo preko puta vodovoda...nije toliki problem...eto ako vlasnik cita nek i zbog drugih ljudi ovdje detaljno objasni kako ih naci npr. kada se krene od Boske ili sl...mada je gore neki kolega sa foruma vec detaljno objSNJAVAO,mislim da je to bio @ridjobrki! :bih:
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#142 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Toto »

mirisu
Podbjel
Posts: 33
Joined: 26/07/2011 05:37

#143 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Podbjel »

ima cevap, cevapcici i halal cevap pride i cevab.
Nekoliko razlicitih vrsta.
U lepinji, bez lepinje, u kruhu, somunu i s hljebom.
A moze i bez ljeba.
Sada u Ameriki imaju i smrznuti cevapi, imas Azizov cevap, s ledom, posle americke firme proizvoditi cevape, imas iz Cikaga..i poceo je i bosanski jorgut.
Kada probas ono nije jogurt nego kiselo mlijeko, nije cak ni hajran.
Imaju i sis kebab, sto je to kod nas raznjic, u Americi je sis.

cevapi kod Muje u Bl nisu vise cevapi kod Muje, ne znam kako se zove ona zena..sada ima i cevap s pistacijama.
passenger57
Posts: 2
Joined: 25/07/2010 18:29

#144 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by passenger57 »

Mujo je precijenjen, tu samo dijasporci jedu... Maho je bolji...
User avatar
moa
Posts: 3622
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#145 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by moa »

jesam pozelio cevape...
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#146 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by zambaklija »

Ridjobrki wrote:To je onda to, niže bemzinske jedno četeres-pedeset metara, ima čudo stakla kaj da si u plasteniku kad se uđe unutra. I dobro sam, jesu onda papige nekakve ili takve neke tičice po zidovi i sve vako plaketne izložba ova izložba ona. Ne tuvim nešto da su mi ti ćevapi bili nešto obaška ali more bit da ja nisam bio uperan taj dan. Dok budnem u Krupoj opet otići ću na popravni. Ko velim, svit jemda zna bolje...
menikar su bolji kod Amia nješta niže od Envera :D
BiTa
Posts: 55
Joined: 13/09/2012 15:34

#147 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by BiTa »

Jeo sam ih 2004 kad sam zadnji put bio u BL i to tamo kod kina Kozare. Nema sta, bili su daleko najbolji, a i najveci cevapi sto sam pojeo tada. Banjalucki cevap je bio i ostao daleko ispred ostalih cevapa.
User avatar
djulba
Posts: 614
Joined: 15/05/2007 14:52
Location: TUZLA
Contact:

#148 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by djulba »

ja sam dva puta jeo čevape kod muje i ako su to najbolji čevapi u BL onda su bar meni slabi. ili sam ja navikao na tuzlanske u sezamu.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#149 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by mO k3 »

djulba wrote:ja sam dva puta jeo čevape kod muje i ako su to najbolji čevapi u BL onda su bar meni slabi. ili sam ja navikao na tuzlanske u sezamu.
E jarane ako su tebi bolji u sezamu u slavinovicima ,od mujinih onda nemas pojma. ...
User avatar
mayab
Posts: 27009
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#150 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by mayab »

Mujo je malo preskup, probajte u Banjaluci ćevape u ćevabdžnici "Banjalučanka", uz glavnu ulicu preko puta parka Mladen Stojanović.
Da, ćevapi, a ne čevapi :thumbup:
Post Reply