Cetiri sobe gospodje Safije

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Judge_Dread
Posts: 1062
Joined: 08/02/2008 20:38

#51 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by Judge_Dread »

x
Last edited by Judge_Dread on 07/10/2009 01:15, edited 1 time in total.
dia81
Posts: 445
Joined: 31/03/2007 20:51
Location: sarajevo

#52 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by dia81 »

Judge_Dread wrote:
dia81 wrote:
Judge_Dread wrote:Jako cool mjesto, a onaj ko je dosao da obraca paznju na goste i sam je isti kao i oni kojekritikuje jer ocito vuce dusa u mahalastinu :)
Ne znam kako možeš doći u restoran, kafić, klub a da ne primjetiš konobare, hranu, piće, goste, interijer? Pogotovo ako je novo mjesto? Ili je možda samo meni bitna atmosfera koja vlada u mjestima gdje izlazim i jedem? :-?
Nemas potrebe pumpat da bi rekla nista nego samo pazljivo procitaj post. Jako cool mjesto se tako logicno odnosi sa hrana pice interijer i to, a kritika je bila upucena onome ko ima zelje, volje i impulsa da jos promatra i goste. Samo procitaj post udure je. E sad ako si se ti nasla prozvanom to je vec van mojih moci. Dok niko ne dreci, ne gadja me hranom i ne papanluci glasno ja zaista nemam ni volje ni zelje da primjecujem goste oko sebe
koliko vidim jedino sam ja komentirala goste - sto znaci da se tvoj komentar odnosio na mene...logicno :-D
Mahnitura prava
Posts: 18
Joined: 11/04/2008 17:29

#53 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by Mahnitura prava »

Ljudi, da li znate mora li rezerivsati sto? Hocu sad da idem.... Ako ko zna da se mora dajte mi molim vas i br. tel. Danke narode!
Mahnitura prava
Posts: 18
Joined: 11/04/2008 17:29

#54 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by Mahnitura prava »

Hvala ne treba - nasla. Ali evo ako nekome zatreba: 062/622-822.
Mahnitura prava
Posts: 18
Joined: 11/04/2008 17:29

#55 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by Mahnitura prava »

Dezze wrote:Ja eto jos nisam bio....odmor me odvukao na drugu stranu. Hvala raji koja je objasnila gdje se nalazi. Sad bas jedva cekam da odem. Javicu se jos sa utiscima :)

Btw, ima jos jedno novije mjesto u gradu. Na Carsiji je, preko puta kuhinje tetke Zilhe. Zove se Velike daire. Basta je super, sve u bijelom, bas onako ljetno...ko voli sevdalinke, ovo mjesto je za njega/nju. samo sevdalinke pustaju. Ja sam jedan od takvih, tako da sam uzivao. Sve je u bh fazonu - konobari u narodnim nosnjama, domaci sokovi od ruze, smreke....
Bila i ja sinoc. I fakat se odusevila. Konobar je k'o lutkica, citav cjenovnik ti izbifla u 3 sekunde. Samo da upozorim za one koji nisu bili - ovo je klasicna bosanska kafana sto znaci nema espresso/nes kafe, alkohola i nema slane klope. Ovdje se dolazi da se kahva s merakom popije!
Mahnitura prava
Posts: 18
Joined: 11/04/2008 17:29

#56 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by Mahnitura prava »

Dezze wrote:Ne odoh... :D Zaglavio u Hecco caffe restoranu na JAT-ovom neboderu. Super je pogled. Cijene su malo jace, ali ipak je hotelski restoran....i definitivno vrijedi zbog pogleda na grad. A usluga je ljubazna, tako da preporucujem svakako! :thumbup:

Oglasicu se kad u Sobe odem...trenutno sam otkrio jos dva mjesta koja mi se cini cool :-)
I ovdje sam bila sinoc. Ali samo na par minuta. Pogled jeste fenomenalan (isto kao da si u drugom gradu), interijer je takodjer dobar mada ja vise volim one sto imaju dusu, a ne onaj sterilitet. No zanemarimo to....

Elem, sjedjeli smo jedno 10-tak minuta sigurno bez da nam je ko prisao da nas posluzi. Napokon izadje momak i donese citab. U citabu "nista" - samo kahve i sokovi. Pitam ima li vina. Kaze momak: "Nema." Sto? Pitam ga ja: "Jel' vas to strah da se gosti ne napiju pa fiknu sa terase?" Smije se - sta ce jadan.... Upitamo da li ima sta da se pojede. "E zao mi je. Kuhinja se zatvara za pola sata, a mi imamo puno dosta narudzbi tako da ne mogu primiti vasu." Bukvalno je ovo bio odgovor. A pri tom u kafani sjede ljudi za dva stola - jedni vec dobili svoje palacinke, drugi jako narucili. Pa valjda im je to "puno dosta" naraudzbi, sta li?

Eto da znate - i to je jos jedno mjesto gdje mozete s merakom popiti kafu.
uhljug_s_koseva
Posts: 168
Joined: 31/12/2007 00:53
Location: sarajevska shambala

#57 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by uhljug_s_koseva »

Za goste Safije je dovljno reci da su "sarajevska elita",elem creme de'la creme :-) .Dakle,ako se furate na izraze tipa "house of taste and wine",visoke cijene i ufurane konobare,ovo je mjesto za vas.
johnnybravo
Posts: 14
Joined: 22/01/2008 09:46

#58 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by johnnybravo »

Restoran je bio prije ureden da valja, i sad je super ne treba dusu grijesit ali problem nasih ugostitelja je po meni ovaj:
- konobari i osoblje su katastrofa
- kad narucis jelo ono jeste ukusno ali nije umjetnicka slika, daj mi da jedem nemoj pravit hebenu paradu oko toga
- ponuda vina katastrofa ( u italiji u restoranu boca dobrog vina je od 7€ do nekoh 25€) kod nas odron hrvatski po 40 KM
- niko nema opuštenu atmosferu sem izuzetaka (Kibe, Minjo, Udruzenje ljubitelja starina) itd.

toliko od mene

Volio bih da mogu pojest normanle spagete za 8KM i bocu vina za 20 KM ali toga u Sarajevu
User avatar
protest.ba
Posts: 105
Joined: 03/03/2008 23:29
Location: Sarajevo
Contact:

#59 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by protest.ba »

gdje je "Udruzenje ljubitelja starina"? :shock:
SanYava
Posts: 248
Joined: 28/06/2008 17:06

#60 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by SanYava »

naziv je odličan.
:)
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#61 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by slavkoimamodilera »

Safija je svakako jedna u nizu chelinih kafana, tako da sam not intrestid..
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#62 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by shuriken »

pa daj nam taj niz ako nije problem
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#63 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by slavkoimamodilera »

Ristorante (Ciglane), Hacienda, Bagdad.... jel treba jos?
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#64 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by shuriken »

ma treba, volio bi da znam
za ristorante sam cuo
ali zivio sam u uvjerenju da je hacienda& bagdad od onog nekog tamnoputog lika, ili brace,neki porijeklom sa bliskog istoka ili tako nesto?
Judge_Dread
Posts: 1062
Joined: 08/02/2008 20:38

#65 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by Judge_Dread »

x
Last edited by Judge_Dread on 07/10/2009 01:31, edited 1 time in total.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#66 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by HAVANA »

shuriken wrote: ali zivio sam u uvjerenju da je hacienda& bagdad od onog nekog tamnoputog lika, ili brace,neki porijeklom sa bliskog istoka ili tako nesto?


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#67 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by slavkoimamodilera »

Sluzbeno....
User avatar
EmeraldGreen
Posts: 40
Joined: 25/12/2006 17:35
Location: SARAJEVO

#68 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by EmeraldGreen »

Meni samo nije jasan taj "pozerlook" koji ovladava kafanama.
Mislim, kada uđeš u objekat tipa ovaj (i masu drugih koji su "in" u gradu) prvo što te zapahne je da su "dječaci na jednoj" a "curice na drugoj" strani sobe, isto kao da je dernek u osnovnoj školi.

Svi se mjerkaju, stoje po ćoškovima, cuclaju slamčice, i pokušavaju da otkriju koji im prozor, portal ili stakleni sto pruža najljepši odraz, pa da mogu da isprobavaju poze koje su kod kuće uvježbali.

Ja sam odrasla uz klupu u parku, nas deset i jednu flašu smućkanog božemesačuvaj nečega, gitaru i tri klipače ispred haustora, ili stajanje i guranje po FISovima, Slogama, Kinemama, a potom i kod Ćore ili u SOSu... I da vam pravo kažem, najljepše mi je bilo kada si u kafiću gdje znaš većinu raje, kada smo svi skoro pa jedno društvo, i kada nemaš strahova nekome prići, pričati, i gdje ukočen i uštogljen stojiš, mjerkaš i stiskaš guzne mišiće da ti slučajno ne bi drška od metle ispala van...

A onda odeš na after-party i razvučeš koju liniju bijelog i sve ti bude super...
dia81
Posts: 445
Joined: 31/03/2007 20:51
Location: sarajevo

#69 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by dia81 »

slavkoimamodilera wrote:Ristorante (Ciglane), Hacienda, Bagdad.... jel treba jos?
Bicakcic :) iliti The Club
*mima*

#70 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by *mima* »

Mahnitura prava wrote:
Dezze wrote:Ne odoh... :D Zaglavio u Hecco caffe restoranu na JAT-ovom neboderu. Super je pogled. Cijene su malo jace, ali ipak je hotelski restoran....i definitivno vrijedi zbog pogleda na grad. A usluga je ljubazna, tako da preporucujem svakako! :thumbup:

Oglasicu se kad u Sobe odem...trenutno sam otkrio jos dva mjesta koja mi se cini cool :-)
I ovdje sam bila sinoc. Ali samo na par minuta. Pogled jeste fenomenalan (isto kao da si u drugom gradu), interijer je takodjer dobar mada ja vise volim one sto imaju dusu, a ne onaj sterilitet. No zanemarimo to....

Elem, sjedjeli smo jedno 10-tak minuta sigurno bez da nam je ko prisao da nas posluzi. Napokon izadje momak i donese citab. U citabu "nista" - samo kahve i sokovi. Pitam ima li vina. Kaze momak: "Nema." Sto? Pitam ga ja: "Jel' vas to strah da se gosti ne napiju pa fiknu sa terase?" Smije se - sta ce jadan.... Upitamo da li ima sta da se pojede. "E zao mi je. Kuhinja se zatvara za pola sata, a mi imamo puno dosta narudzbi tako da ne mogu primiti vasu." Bukvalno je ovo bio odgovor. A pri tom u kafani sjede ljudi za dva stola - jedni vec dobili svoje palacinke, drugi jako narucili. Pa valjda im je to "puno dosta" naraudzbi, sta li?

Eto da znate - i to je jos jedno mjesto gdje mozete s merakom popiti kafu.

A dje li si ti sjedila.......
Chairman
Posts: 277
Joined: 20/03/2008 17:09

#71 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by Chairman »

Celo drzi Cetiri sobe ...
Judge_Dread
Posts: 1062
Joined: 08/02/2008 20:38

#72 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by Judge_Dread »

x
Last edited by Judge_Dread on 07/10/2009 01:32, edited 1 time in total.
Chairman
Posts: 277
Joined: 20/03/2008 17:09

#73 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by Chairman »

Argument? ... Hmm...ajmo reci da je informacija iz krugova koji se krecu po tim krugovima. Svakako, nepouzdana tebi, ali ja vjerujem u to. Opste je poznato da doticni ne zeli sebe reklamirati ili svojim imenom odbijati musterije pa postavi nekog drugog za vlasnika objekta. Ko hoce da vjeruje u ovo nek vjeruje, ko ne ne mora.
Pozz
Judge_Dread
Posts: 1062
Joined: 08/02/2008 20:38

#74 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by Judge_Dread »

x
Last edited by Judge_Dread on 07/10/2009 15:47, edited 1 time in total.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#75 Re: Cetiri sobe gospodje Safije

Post by uvjek dobar gost »

Ko god da drži.. il čuva objekat... šta ću ja tu, mogu samo reći da je meni sam objekat sjajan, atmosfera i sve skupa, istina osoblje bi malo samo , ponavljam malo samo moglo biti pismenije ali sve u svemu mislim da je pomenuti objekat jedinstven i to ne samo u Sarajevu...
P.S

Par ljudi mi je bilo iz vana u posjeti i odveo sam ih gore, ljudi su ostali bez teksta... i pravo im se svidjelo...

Živjeli
Post Reply