Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post Reply
User avatar
Olympus C170
Posts: 432
Joined: 29/04/2008 00:23
Location: Sarajevo

#76 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by Olympus C170 »

Pa realno bi bilo onda da perac automobila ima 2000 KM!Da rudar ima 10000 KM,doktor onda 20000 KM!?Ako oni toliku platu da imaju-sto su to oni bolji od mene-ha ja! :x ma budala narod pa cuti,treba.........
P.S.Jos mijenjaju vozni park svake 4 godine=ovo 100% znam,kazu da moraju tako jer im je"star"vozni park!?Ma sve u ..........
User avatar
South Blue Mama
Posts: 13962
Joined: 17/07/2008 15:18
Location: Juzna strana srcem odabrana

#77 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by South Blue Mama »

Edin 24,5 wrote:E pa gospodo, pomnozite iznos na ime povecanja sa brojem onih koji su glasali za takvu odluku, i imajte na umu da je sve to vas novac. U slucaju da ovakav prijedlog prodje u Zastupnickom domu, mislim da bi gradjani organizovano ili ne trebali iskoristiti sva pravna sredstva, ukljucujuci i ona pravno neosnovana, da bi se usprotivili ovoj odluci. Ja bih licno parlamentarcima licno ili na adresu slao zahtjeve za povrat novca ili zahtjeve za prebijanje njihovih povecanja sa povecanjem duga za isporuku gasa. Slican zahtjev se moze podnijeti i Ministarstvu finansija odgovornom za budzet. Kad moze Dodik traziti od nadleznih organa "zabranu emitovanja priloga o RS cak i u pozitivnom kontekstu" onda zasto gradjani ne bi ovakvim stvarima zatrpavali zakonodavne, izvrsne i sudske organe, pa makar to nista ne donijelo, nista se ne gubi.

Eh, i ovo ce kod naseg naroda (citaj stoke) proci sa one dvije dobro poznate:
1) Samo nek se ne puca!
2) Izdrz'o je Mujo i gore,....

Tuzno ali istinito :( :sad:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#78 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by Banksy »

Klodovik wrote:
Banksy wrote:
Klodovik wrote: Je li ovo moralo (mora) proći i Zastupnički dom?
Zna li ko koja je stranka (odnosno njeni poslanici) uskratila podršku prijedlogu ovog povećanja? Ili su ga podržale sve stranke?
Sutra.
42 ZA, 5 PROTIV
Hvala.
i + 4 suzdržana koji su, po mom mišljenju, gori od ovih ZA, jer ovo suzdržan znači ja sam ZA ali neću da me pljuju i prozivaju, pa ću glumiti neutralnost, pa i kad je lopovluk u pitanju.

Dakle, samo 5 protiv, a szanaćemo uskoro kojih i čijih 5. Mada, i tih 5 je znalo da će ostalih 40 glasati ZA, pa su igrali na sigurno.

Jedino pošteno, moralno i dosljedno bi bilo da se tih 5 odrekne svog povećanja i da ga, recimo, u humanitarne svrhe. U protivnom, ako uzmu ovakve plate, isti su kao i ovih 42.

Koliko sam čula, na sastanku klubova, kad je dogovarano da se ide u povećanje, svi su bili ZA, jednoglasno. A, i to ćemo saznati.
Šaner
Posts: 212
Joined: 05/10/2008 12:25

#79 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by Šaner »

cestitam :D ...neznam koliko moraju jos povisit platu da se probudi ovaj narod i bira ne-nacionaliste
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#80 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by BSn »

To je nejverovatno koliko na ovom forumu ima licemjernih ljudi. Pa, nisu oni sami dosli tu i ne rade oni nista bez podrske gradjana. Dakle, mi smo ih birali, mi smo im digli platu i to je to. Ako vam se ne svidja kako rade, pa vi ih smijenite, vi ste im dali fotelje. Dok god se niko od nas ne buni, ova sva nasa prica se moze i mora smatrati supljom. Mi smo isti k'o i onih 4 suzdrzanih, k'o eto nismo za to, ali nemamo ni nista protiv da se to desi.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#81 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by Banksy »

BSn wrote:To je nejverovatno koliko na ovom forumu ima licemjernih ljudi. Pa, nisu oni sami dosli tu i ne rade oni nista bez podrske gradjana. Dakle, mi smo ih birali, mi smo im digli platu i to je to. Ako vam se ne svidja kako rade, pa vi ih smijenite, vi ste im dali fotelje. Dok god se niko od nas ne buni, ova sva nasa prica se moze i mora smatrati supljom. Mi smo isto k'o i onih 4 suzdrzanih, k'o eto nismo za to, ali nemamo ni nista protiv da se to desi.
:thumbup:

izlaznost u Sarajevu - 40% ...

:bih:
izvor
Posts: 186
Joined: 07/10/2008 15:31

#82 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by izvor »

3000 KM :shock: :shock:
Josh samo nek donesu kakav zakon da se oslobode ovog poreza na dohodak. :x :x :x
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#83 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by sarajevo63 »

Banksy wrote:
BSn wrote:To je nejverovatno koliko na ovom forumu ima licemjernih ljudi. Pa, nisu oni sami dosli tu i ne rade oni nista bez podrske gradjana. Dakle, mi smo ih birali, mi smo im digli platu i to je to. Ako vam se ne svidja kako rade, pa vi ih smijenite, vi ste im dali fotelje. Dok god se niko od nas ne buni, ova sva nasa prica se moze i mora smatrati supljom. Mi smo isto k'o i onih 4 suzdrzanih, k'o eto nismo za to, ali nemamo ni nista protiv da se to desi.
:thumbup:

izlaznost u Sarajevu - 40% ...

:bih:
Zavisi s koje strane gledaš. Po meni samo obična žvaka: glasali ste uživajte.
User avatar
KemooSA
Posts: 459
Joined: 01/05/2008 16:26

#84 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by KemooSA »

U nekoj normalnoj drzavi sa normalnim prije svega obrazovanim ljudima povecanje plata dok citav svijet trese ekonomska kriza bilo bi politicko samoubistvo....
Al ne i kod nas...i samo bi rekao da za losu vladu treba i losa opozicija tako da sam skroz sjeban i razocaran i zaista ne vidim izlaz iz ovih govana! :x :x :x :x
behavac
Posts: 1213
Joined: 24/08/2008 14:55

#85 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by behavac »

Ovo im nikako nije pametan potez u ovom trenutnku, da nije posten se podrazumjeva jer kad su politicari uradili nesto posteno, ali pametno nekad i znaju, a ocigledno to nije sad.
Zasto ovo kazem.
Evo malo poredjenje sa Republikom Srpskom.
Ovdje su jos prije vise od pola godine plate znacajno podignute. I to u svi oblastima vise manje.
Zahvaljujuci znatno vecem budzetu te godine porasle su plate u prosveti, zdravstvu, porasle su minimalna plate i minimalna penzija pa je zahvaljujuci svemu ovome doslo do rasta prosjecne plate a i penzije.
Ovo su naravno iskoristili politicari pa su i sebi podigli plate pravdajuci to i ostalim rastom.
Naravno oni su sebi digli plate na 3(poslanici narodne skupstine Republike Srpske) do 5(premijer) hiljada sto svakako nije opravdano ali proslo im je lagano zahvaljujici opstem rastu.
E sad kad je kriza oni su to opet iskoristili pa su samo sebi snizili plate, naravno snizenje znatno manje
http://bih-x.info/2008/11/13/smanjuju-s ... luzbenika/
Tako recimo premijer umjesto 5 ce imati 4.5 hiljada KM i pored toga doce do snizenja za 10 % svim koji imaju plate preko 2000 KM.
Ovo njima nije prakticno nista al ce od toga napraviti slona da si dignu rejting.

Prema tome ocigeldno je da poslanici FBIH nisi najpametnije odradili ovo povecanje, cak sta vise zbog ove krize i planiranje stednje ovo im je vjerovatno najgore moguce vrijeme. Al bez obzira vjerujem da ce im to opet proci samo uz malo vise buke zbog krize al bez nekog bitnijeg znacaja.
Ostaje jos samo da vidimo.
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#86 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by pici »

Banksy wrote:
BSn wrote:To je nejverovatno koliko na ovom forumu ima licemjernih ljudi. Pa, nisu oni sami dosli tu i ne rade oni nista bez podrske gradjana. Dakle, mi smo ih birali, mi smo im digli platu i to je to. Ako vam se ne svidja kako rade, pa vi ih smijenite, vi ste im dali fotelje. Dok god se niko od nas ne buni, ova sva nasa prica se moze i mora smatrati supljom. Mi smo isto k'o i onih 4 suzdrzanih, k'o eto nismo za to, ali nemamo ni nista protiv da se to desi.
:thumbup:

izlaznost u Sarajevu - 40% ...

:bih:


imali ste izbore,ovo dalje je sve šupljak,nije proslo ni mjesec od izbora ti koji su izabrani evo donjeli su hipter promjena.....za sebe,a za nas da se guramo po šalterima opcina i da padamo u nesvjest od poskupljenja.....trazili ste evo vam ga pogotovo oni koji ne izadjose ,nek se samo poklope i dalje zvjerkaju iz mišijih rupa ;-) ...ja ni nakakve proteste ne izlazim jer vecini po izboru je super,neka su sebi digli plaće i nek ih dignu još a ti narode crkni jer si to zaslužio.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#87 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by popajic »

dabogda ih povecali na 10.000,dabogda plin bio jos skuplji,hljeb 10km,dabogda se jos narodnih kuhinja otvorilo,dabogda MI,VI,ONI spali na prosjacki spas...po cemu smo zasluzili ista bolje ?
40% je htjelo ovakvo stanje...ostalih 60% se bez rijeci slozilo.Kakva je sad kuknjava?
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#88 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by valter.ba »

Dosta vise i ovog shupljiranja glasali ste evo vam ga :x :x :x Daj se malo kontrolirajte ! ! ! I sami znate da vecina raje sa ovog foruma ima avangardan stav i zelju za promjenama ali ruralna sredina isprepadana nacionalistickim govnima glasa tako kako glasa i donosi prevagu :x Ovdje je potreban angazman intelektualaca (sto je vecina na forumu kako citam?) potpomognut radnickom klasom,borcima,penzionerima,invalidima... Neko se konacno mora staviti na celo kolone nezadovoljnih i uvesti ako treba i prinudna rjesenja. To se u civiliziranom svjetu zove REVOLUCIJA jer za evoluciju ocigledno nismo spremni.
.Zato ne shupljirajte vise i ne pravite se pametni sa parolom glasali ste... Ima da ih mjenjamo svaka dva mjeseca ako ne valjaju
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#89 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by zonbirile »

pozdrav časnim poslanicima uz želju za dugim životom i teškom bolešću
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#90 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by sarajevo63 »

valter.ba wrote:Dosta vise i ovog shupljiranja glasali ste evo vam ga :x :x :x Daj se malo kontrolirajte ! ! ! I sami znate da vecina raje sa ovog foruma ima avangardan stav i zelju za promjenama ali ruralna sredina isprepadana nacionalistickim govnima glasa tako kako glasa i donosi prevagu :x Ovdje je potreban angazman intelektualaca (sto je vecina na forumu kako citam?) potpomognut radnickom klasom,borcima,penzionerima,invalidima... Neko se konacno mora staviti na celo kolone nezadovoljnih i uvesti ako treba i prinudna rjesenja. To se u civiliziranom svjetu zove REVOLUCIJA jer za evoluciju ocigledno nismo spremni.
.Zato ne shupljirajte vise i ne pravite se pametni sa parolom glasali ste... Ima da ih mjenjamo svaka dva mjeseca ako ne valjaju
BAŠ TO! :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#91 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by pici »

Glasali ste evo vam ga i uzivaj te,manite se šupljaka i poziva na ulice !!!! ;-)
Žifeli Poslanici !!!!!! :thumbup: :bih:
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#92 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by valter.ba »

pici wrote:Glasali ste evo vam ga i uzivaj te,manite se šupljaka i poziva na ulice !!!! ;-)
Žifeli Poslanici !!!!!! :thumbup: :bih:
Pici lafe kada tebi koji si toliko izgubio na dionicama odgovara ovo stanje onda odgovara i nama :thumbup: Najtuznije je sto ces nam se privaliti kada ovu bagru rasteramo kao 43 :lol:
cocochanel
Posts: 223
Joined: 06/10/2008 16:17

#93 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by cocochanel »

ne serite vise sa tim glasanjem.. glasanjem ili bojkotovanjem istog, na isto se svede.. ko god (od ovih stranackih miseva ) da je uspio svoju guzicu ugurati tamo isto bi napravio
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#94 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by -LIBERO- »

valter.ba wrote:
pici wrote:Glasali ste evo vam ga i uzivaj te,manite se šupljaka i poziva na ulice !!!! ;-)
Žifeli Poslanici !!!!!! :thumbup: :bih:
Pici lafe kada tebi koji si toliko izgubio na dionicama odgovara ovo stanje onda odgovara i nama :thumbup: Najtuznije je sto ces nam se privaliti kada ovu bagru rasteramo kao 43 :lol:
Nemamo mi muda za ovo boldirano,zalosno,ali 100% istinito. :run:
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#95 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by pici »

valter.ba wrote:
pici wrote:Glasali ste evo vam ga i uzivaj te,manite se šupljaka i poziva na ulice !!!! ;-)
Žifeli Poslanici !!!!!! :thumbup: :bih:
Pici lafe kada tebi koji si toliko izgubio na dionicama odgovara ovo stanje onda odgovara i nama :thumbup: Najtuznije je sto ces nam se privaliti kada ovu bagru rasteramo kao 43 :lol:
cekajte da otopli malo posmrzavat cemo se :mrgreen: eeeeeee 43 je švaba bio u semizovcu a sad u sarajvu neki drugi insani domace proizvodnje :dance: :mrgreen: Glasali ste evo vam ga !!!! :dance: :bih:
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#96 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by sarajevo63 »

Eno sindikat poziva na bojkotovanje federalaca. Ima l ko da zna na šta misle?
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#97 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by homo_sapiens »

sarajevo63 wrote:Eno sindikat poziva na bojkotovanje federalaca. Ima l ko da zna na šta misle?

Kako se "federalci" bojkotiraju ?


(p.s. s63, ne pitam tebe :D )
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#98 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by valter.ba »

Evo Brankovic izjavi da cemo se svi morati prilagoditi prilagodio se on materi svojoj :x :x :x Frajer mrtav hladan!
PARLAMENTARCI DA BOG DA VAM ZA LIJEKA TREBALO A I VASIM BLIZNJIM
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#99 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by bijelo_dugme »

valter.ba wrote:Evo Brankovic izjavi da cemo se svi morati prilagoditi prilagodio se on materi svojoj :x :x :x Frajer mrtav hladan!
PARLAMENTARCI DA BOG DA VAM ZA LIJEKA TREBALO A I VASIM BLIZNJIM
Sledece pitanje. :lol:

Boze dragi kakve nas budale vode... :x
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#100 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by strong69 »

Odlican potez. Sjajno. :run: :run: :run:
Post Reply