Čestit Božić

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#101 Re: Čestit Božić

Post by Bloo »

mali jomu wrote:
Bloo wrote:
Primjetih da ti dobro idu ovi koani

Haj sad pokusaj primjetit kako tebi idu. :)
Batrgam se :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#102 Re: Čestit Božić

Post by insomnia78 »

Ne daj na se satrala se
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#103 Re: Čestit Božić

Post by mali jomu »

Bloo wrote:
mali jomu wrote:
Bloo wrote:
Primjetih da ti dobro idu ovi koani

Haj sad pokusaj primjetit kako tebi idu. :)
Batrgam se :mrgreen:
insomnia78 wrote: Ne daj na se satrala se

Lahko je drugom napakovat sta god ti pase, haj napakuj samoj sebi sto ti ne pase. :mrgreen:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#104 Re: Čestit Božić

Post by arzuhal »

Inače - a apropo (neću reći bezobraznog) stava lika čiju sam izjavu okačio, koji istovremeno i čestita i obezvređuje - ja sam stava, mišljenja i želje da mi ne treba nikakva čestitka vjerskog blagdana od nekoga ko, bilo ovako na društvenim mrežama ili stvarnom životu, onaj tričavi ostatak godine gleda da nikako ne ispusti priliku da kako bilo pljucne na vjeru čiji blagdan čestita par puta godišnje...Neka fala, puno je čestitije, dostojanstvenije i iskrenije da prešuti dok stvar ne prođe ili da i tada nekako pljucne po navici, nego da čestita svima koje slave, pokaže neki respekt fol i to :mrgreen: Mislim, da se ne zaje..jemo s finoćom & kulturom...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#105 Re: Čestit Božić

Post by Bloo »

arzuhal wrote:Inače - a apropo (neću reći bezobraznog) stava lika čiju sam izjavu okačio, koji istovremeno i čestita i obezvređuje - ja sam stava, mišljenja i želje da mi ne treba nikakva čestitka vjerskog blagdana od nekoga ko, bilo ovako na društvenim mrežama ili stvarnom životu, onaj tričavi ostatak godine gleda da nikako ne ispusti priliku da kako bilo pljucne na vjeru čiji blagdan čestita par puta godišnje...Neka fala, puno je čestitije, dostojanstvenije i iskrenije da prešuti dok stvar ne prođe ili da i tada nekako pljucne po navici, nego da čestita svima koje slave, pokaže neki respekt fol i to :mrgreen: Mislim, da se ne zaje..jemo s finoćom & kulturom...
Najgori su oni što čestitaju samo radi kolača :oops:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#106 Re: Čestit Božić

Post by arzuhal »

Bloo wrote:
arzuhal wrote:Inače - a apropo (neću reći bezobraznog) stava lika čiju sam izjavu okačio, koji istovremeno i čestita i obezvređuje - ja sam stava, mišljenja i želje da mi ne treba nikakva čestitka vjerskog blagdana od nekoga ko, bilo ovako na društvenim mrežama ili stvarnom životu, onaj tričavi ostatak godine gleda da nikako ne ispusti priliku da kako bilo pljucne na vjeru čiji blagdan čestita par puta godišnje...Neka fala, puno je čestitije, dostojanstvenije i iskrenije da prešuti dok stvar ne prođe ili da i tada nekako pljucne po navici, nego da čestita svima koje slave, pokaže neki respekt fol i to :mrgreen: Mislim, da se ne zaje..jemo s finoćom & kulturom...
Najgori su oni što čestitaju samo radi kolača :oops:
Tu bagru donekle i razumijem... :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#107 Re: Čestit Božić

Post by Bloo »

arzuhal wrote:
Tu bagru donekle i razumijem... :mrgreen:
prodali bi i neveru za tufahiju :mrgreen:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#108 Re: Čestit Božić

Post by mali jomu »

arzuhal wrote:Inače - a apropo (neću reći bezobraznog) stava lika čiju sam izjavu okačio, koji istovremeno i čestita i obezvređuje - ja sam stava, mišljenja i želje da mi ne treba nikakva čestitka vjerskog blagdana od nekoga ko, bilo ovako na društvenim mrežama ili stvarnom životu, onaj tričavi ostatak godine gleda da nikako ne ispusti priliku da kako bilo pljucne na vjeru čiji blagdan čestita par puta godišnje...Neka fala, puno je čestitije, dostojanstvenije i iskrenije da prešuti dok stvar ne prođe ili da i tada nekako pljucne po navici, nego da čestita svima koje slave, pokaže neki respekt fol i to :mrgreen: Mislim, da se ne zaje..jemo s finoćom & kulturom...
Bloo wrote: Najgori su oni što čestitaju samo radi kolača :oops:


:thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#109 Re: Čestit Božić

Post by insomnia78 »

Kazu poslije Velić vaki, Velic naki
Image
Predaj se deda izgubio si boj
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#110 Re: Čestit Božić

Post by mali jomu »

insomnia78 wrote:Kazu poslije Velić vaki, Velic naki
Image
Predaj se deda izgubio si boj


I njima je bozic kao sto je nekom i bajram.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#111 Re: Čestit Božić

Post by insomnia78 »

Pa ja sam mislio da je ovaj dedo Jugosloven. Kad ono on ko ovi nasi, forumski. “Jugosloven”
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#112 Re: Čestit Božić

Post by walk_M-A-N »

Ne znam je li ispraznije čestitati ili primati čestitke za Božić u svijetu koji je ispao potpuna suprotnost nauku Isusa/Isaa.
Ovaj je članak iz američke perspektive, a moglo bi tako i iz druge, svjetske ili lokalne.
https://dissidentvoice.org/2017/12/jesu ... more-75002
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#113 Re: Čestit Božić

Post by arzuhal »

Sretan Božić pravoslavcima na forumu, u BiH i šire, mir Božiji i svako dobro :bih:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#114 Re: Čestit Božić

Post by mali jomu »

Sretan Božić pravoslavcima..... :bih:
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#115 Re: Čestit Božić

Post by radostan dan »

arzuhal wrote:Sretan Božić pravoslavcima na forumu, u BiH i šire, mir Božiji i svako dobro :bih:
Sto im nisi cestitku zavrsio sa - faljen isus i marija?
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#116 Re: Čestit Božić

Post by arzuhal »

radostan dan wrote:
arzuhal wrote:Sretan Božić pravoslavcima na forumu, u BiH i šire, mir Božiji i svako dobro :bih:
Sto im nisi cestitku zavrsio sa - faljen isus i marija?
Što, đe sam pogriješio i kakvu sam uvredu napravio?
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#117 Re: Čestit Božić

Post by radostan dan »

:D
Nigdje, nikakvu...mogao si im cestitati i na temi - ukazanje gospe medjugorske, franjo komarica i pitanje vjere, i sl
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#118 Re: Čestit Božić

Post by arzuhal »

radostan dan wrote::D
Nigdje, nikakvu...mogao si im cestitati i na temi - ukazanje gospe medjugorske, franjo komarica i pitanje vjere, i sl
Pa jarane meni je isto kada mi ramazanski Bajram čestitaš na temi za kurbanski Bajram, šta sad, zakerat bezze :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#119 Re: Čestit Božić

Post by radostan dan »

Tema se zove - cestit bozic....a ne - sretan bozic, i nije namjenjena onim koji bozic slave 07.01.

Mali jomu ima opravdanje, kao i ja, jer ako ne znamo, neko ce nas uputiti...
ti nemas jer si moderator, bas na religiji.
:zoka:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#120 Re: Čestit Božić

Post by arzuhal »

radostan dan wrote:Tema se zove - cestit bozic....a ne - sretan bozic, i nije namjenjena onim koji bozic slave 07.01.

Mali jomu ima opravdanje, kao i ja, jer ako ne znamo, neko ce nas uputiti...
ti nemas jer si moderator, bas na religiji.
:zoka:
Pa barem na ovaj dan bi trebao da oprostiš ljudima i namjerne i nenamjerne greške, a ti tako... :(
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#121 Re: Čestit Božić

Post by mali jomu »

radostan dan wrote: Tema se zove - cestit bozic....a ne - sretan bozic, i nije namjenjena onim koji bozic slave 07.01.

Mali jomu ima opravdanje, kao i ja, jer ako ne znamo, neko ce nas uputiti...
ti nemas jer si moderator, bas na religiji.
:zoka:

Ako si nasao opravdanje za mene, onda ga je lahko pronaci i za druge.....


Haj sad trazi oprvdanje za svakog a da ne pronadjes ni jedan za sebe. :bih:
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#122 Re: Čestit Božić

Post by radostan dan »

Arzuhal...
Nemam ti sta prastati, jer ti nisam ni zamjerio...ali sam osjecao potrebu da ukazem na gresku...tim prije jer te dozivljavam nacitanim, pa mi je pomenuta - nelogicna, nerazumljiva.
Nebitno, zaboravi....
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#123 Re: Čestit Božić

Post by arzuhal »

radostan dan wrote:Arzuhal...
Nemam ti sta prastati, jer ti nisam ni zamjerio...ali sam osjecao potrebu da ukazem na gresku...tim prije jer te dozivljavam nacitanim, pa mi je pomenuta - nelogicna, nerazumljiva.
Nebitno, zaboravi....
De, bolan, šalim se...Ja sam samo pogledao i vidio da si ti otvorio ovu temu pa sam mislio da je univerzalna za čestitanje Božića, i katoličkog i pravoslavnog, pa sam zato ovdje čestitao. Evo saću naći odgovarajuću temu...a tebi da bude kravljih i ovčijih okica koliko u vatri varnica, i konvertibilnih i deviznih parica, domaćine :lol:
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#124 Re: Čestit Božić

Post by radostan dan »

to, to, markica, jebo ovčije okice, mogu ja i uz paštetu, samo nek su džepovi puni...
što rekao brega na temu -bože zdravlja-...bolje malo bolesno, al da se ima. :lol:
prošle godine se poklopili katolički i pravoslavni uskrs, u isti dan...i baš ja sam otvorio temu - vaskrs/uskrs, kao univerzalnu.
možda je to unijeo zabunu...

ps
čuj okica telećih, ovčijih....đe to bajaju???
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#125 Re: Čestit Božić

Post by mali jomu »

radostan dan wrote: prošle godine se poklopili katolički i pravoslavni uskrs, u isti dan...i baš ja sam otvorio temu - vaskrs/uskrs, kao univerzalnu.
možda je to unijeo zabunu...

U cemu je razlika?
Post Reply