Čestit Božić

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1 Čestit Božić

Post by radostan dan »

Sretan Bozic svim forumasima katolicke vjeroispovjesti. :)
Zdravlja, veselja i sreće, Vama i Vašim najbližim...
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#2 Re: Čestit Božić

Post by Zoya »

Sretni i blagoslovljeni vam praznici :)
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#3 Re: Čestit Božić

Post by arzuhal »

Čestit blagdan Božića katolicima i svima koji ga danas obilježavaju, puno sreće, mira, zdravlja, pametnih odluka i tako dalje :lol: :-D :bih: :thumbup:
User avatar
Filter
Posts: 7961
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4 Re: Čestit Božić

Post by Filter »

cestit bozic forumlijama katolicke vjere i zelim vam svako dobro :)
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#5 Re: Čestit Božić

Post by zagortenej »

Čestit Božić.

Last edited by zagortenej on 25/12/2016 13:14, edited 1 time in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6 Re: Čestit Božić

Post by spreca »

Cestit Bozic i ostali blagdani vjernicima Katolicke vjeroispovjesti i da ih sprovedete u zdravlju ,sreci i veselju
User avatar
piupiu
Posts: 16345
Joined: 05/01/2008 05:08

#7 Re: Čestit Božić

Post by piupiu »

Sretan Božić, u radosti, ljubavi i pjesmi... :)

artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#8 Re: Čestit Božić

Post by artime »

Čestit Božić!
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#9 Re: Čestit Božić

Post by L u c i f e r »

Cestit Bozic, kako parnim tako i neparnim.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7535
Joined: 22/01/2008 18:17

#10 Re: Čestit Božić

Post by Lincoln-Burrows »

Čestit Božić svima koji slave uz obilje sreće i zadovoljstva a
onima koji ne slave također obilje sreće i zadovoljstva i
da vam dan protekne bez svađe svima.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#11 Re: Čestit Božić

Post by spreca »

zvizdan
Posts: 935
Joined: 06/11/2006 20:33

#12 Re: Čestit Božić

Post by zvizdan »

Iskrene čestitke svima koji ovih i dolazećih dana obilježavaju rođenje Isusa (Isaa) sina Marijinog (Merjeminog). Da blagdane provedete u sreći, zadovoljstvu i miru. Da se svi prisjetimo veličine onoga čije rođenje se u ovim danima obilježava, nekoliko predaja o njemu iz islamske, prvenstveno ehli-bejtske, tradicije:

Hasan ibn Ali Al-Vašša kazuje: Jednom sam, kao mladić, prenoćio sa svojim ocem kod Imama Reze, mir neka je na nj. Datum je bio 25. Zul-kadea, pa pamtim da je te večeri hazreti Reza kazao mome ocu: „U noći 25. Zul-kadea rođeni su hazreti Ibrahim i Isa sin Merjemin, a na taj dan prostrta je i zemlja na kojoj će biti izgrađena Kaba. Ko posti taj dan, računa mu se kao da je postio šest mjeseci.“

Poslanik islama, mir i blagoslov neke je na nj i Kuću njegovu, rekao je: „Kad žena rodi, najbolje ju je poslije poroda prvo ponuditi svježim hurmama. Jer, da postoji išta bolje od toga, Bog Svevišnji bi time počastio Merjem kada je rodila Isaa.“

Imam Sadik, mir neka je na nj, rekao je: „Slijedite Vjesnika Božijeg i potvrdite ono s čime je poslan od Boga, slijedite znakove upute jer to su znakovi za predane i Boga svjesne. I znajte, niko neće biti vjernik, makar priznavao sve Božije poslanike, ako odbacuje Mesiha, sina Merjemina.“

Prenosi se da su Imama Sadika, mir neka je na nj, pitali: „Zašto su Isaovi, mir neka je na nj, havarijuni (apostoli) mogli hodati po vodi, a ashabi Poslanika islama to nisu u stanju?“, pa je on kazao: „Zato što su Isaovi havarijuni bili pošteđeni briga o nafaki, a ovo potonji nisu pošteđeni briga o ovosvjetskom.“

Ebu Abdullah kazuje da je Isa, sin Merjemin, ovako govorio Jevrejima: „Osvićem među vama praznoga stomaka, moja hrana je ono što raste iz zemlje i čime se životinje hrane, tepih pod mojim stopalima je zemlja, a kamen je moj jastuk. Nemam kuće, pa da bi mogla biti srušena, nemam djece čija bi me smrt mogla ožalostiti, niti žene koje bi ostala ojađena mojoj smrću. Osvićem bez da išta posjedujem i omrknem bez da išta posjedujem, a opet sam najbogatiji među djecom Ademovom.“

Poslanik islama, mir i blagoslov neka je na nj i Kuću njegovu, kazao je: „Ko često uči suru Saff, za njega će moliti Isa, mir neka je na nj, Isa će za njega od Boga tražiti oprosta, i on će biti uz njega na Danu sudnjem.“

Imam Sadik, mir neka je na nj, kaže da su havarijuni upitali Isaa, mir neka je na nj: „S kim da se družimo?“, pa im je kazao: „Družite se s onima koji vas potiču na svijest o Bogu, razgovarajte s onima koji će uvećati vaše znanje, radite s onima koji u vama bude želju za onim svijetom.“

Imam Sadik, mir neka je na nj, kaže da je Isa, mir neka je na nj, govorio: „Dinar je bolest po vjeru. A vjerski učenjaci su oni koji bi trebali biti liječnici. Pa, kad vidite da je vjerski učenjak obolio od te bolesti, ne vjerujte mu i znajte da on nema šta pričati drugima.“

Imam Sadik, mir neka je na nj, kaže da je Isa, mir neka je na nj, govorio: „Doista, s dozvolom Božijom, liječio sam teško bolesne, slijepe, leprozne i oduzete. Pokušao sam liječiti i budalu, ali u tome nisam uspio.“ „A ko je budala, o Duhu Božiji?“, pitali su ga, pa je kazao: „Onaj ko uživa u vlastitom mišljenju o sebi, onaj ko misli da sve ide njemu u prilog a ništa protiv njega, onaj ko misli da on ima prava kod svih, a niko nema prava kod njega. To je budala koju se ne može liječiti.“
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#13 Re: Čestit Božić

Post by raoul duke »

Zvizdane, trenutno slavimo krscanskog Boga, nije uvijek islamski u centru paznje..
zvizdan
Posts: 935
Joined: 06/11/2006 20:33

#14 Re: Čestit Božić

Post by zvizdan »

raoul duke wrote:Zvizdane, trenutno slavimo krscanskog Boga, nije uvijek islamski u centru paznje..
U skladu s ovom Isusovim rijecima iz zadnje predaje u mom postu, suzdrzat cu se od komentara.
User avatar
BHCluster
Posts: 23301
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#15 Re: Čestit Božić

Post by BHCluster »

Image
Blagoslovljen Božić svim mojim sugrađanima pripadnicima katoličke vjeroispovjesti, koji danas proslavljaju svoj najveći praznik, upućuje najsrdačnije čestitke uz želje da ga provedu u najboljoj atmosferi u krugu svojih porodica i da podijele svoju radost sa svima drugima.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#16 Re: Čestit Božić

Post by fatamorgana »

Sretan Božić narode!
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#17 Re: Čestit Božić

Post by nasa »

Sretan Bozic i sve najbolje!

nema nesto @patriota
njemu bih posebno cestitala
jeste da sam ga banovala vise puta ali bio je bas aktivan i otvorio teme koje su svakako koristile da bolje upoznamo i neke krscanske stavove
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#18 Re: Čestit Božić

Post by kerima1 »

Sretan Bozic ko slavi.
User avatar
ptičica
Posts: 3006
Joined: 27/08/2012 10:11
Location: izmedju jave i sna...

#19 Re: Čestit Božić

Post by ptičica »

Cestit i blagoslovljen Bozic svima koji slave!

Image
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#20 Re: Čestit Božić

Post by kockica_kockica »

Cestit i blagoslovljen Bozic :igrac: :igrac: :plesu: :sampanjac:
Dexx1
Posts: 354
Joined: 30/12/2013 21:02

#21 Re: Čestit Božić

Post by Dexx1 »

Svima koji slave neka je sretan praznik
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8513
Joined: 11/02/2009 15:21

#22 Re: Čestit Božić

Post by Ajatolah_ »

Sretan Božić svima koji ga danas obilježavaju.
User avatar
USAblues
Posts: 1461
Joined: 15/06/2008 23:07

#23 Re: Čestit Božić

Post by USAblues »

Clanovima foruma koji slave...Sretan Bozic :thumbup:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#24 Re: Čestit Božić

Post by Gojeni H »

Sretan Bozic svima koji ga proslavljaju.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6104
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#25 Re: Čestit Božić

Post by Lajavikrelac »

Image

Pridružujem se čestitkama. Svima koji ga slave neka je sretan :)
Post Reply