ČEŠKA-BIH Mladi

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#1 ČEŠKA-BIH Mladi

Post by ahmed&nedzad »

Čudi me da još nema tema.
Prošlo je već 15tak minuta utakmice , rezultat je 0-0. Česi navaljuju poprilično. Mogu li naši proći Čehe?!
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#2

Post by ahmed&nedzad »

Evo vode Česi, 1-0. :(
dseytan
Posts: 99
Joined: 20/04/2006 12:42

#3

Post by dseytan »

evo Salihovic u stilu Baljica za 1:1 :-D :-) :-D
Schulz
Posts: 45
Joined: 29/09/2005 21:05
Location: Seher
Contact:

#4

Post by Schulz »

Ma nasi se razletili svaka im cast :D
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#5

Post by Dado dijasporitus »

Za sad vrte cehe ko mlade majmune :D :D :D :bih:
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#6

Post by Dado dijasporitus »

2:1 Ceh igrao rukom u petercu. Sudija !! :x :x :x :x
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#7

Post by Edin H. »

Nije najgore :shock:
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#8

Post by Dado dijasporitus »

Edin H. wrote:Nije najgore :shock:
Ma nije. Momci su dobro igrali. Jeste da su primili dva ali je jedan u gostima zlata vrijedan. Po igri su pokazali da je 1:0 u Sarajevu sasvim realno Optimista sam. 8-)
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#9

Post by ahmed&nedzad »

Iako ne smatram poraz uspjehom, mislim da se ovih konačnih 2-1 može stići.
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#10

Post by dr.iver »

Dobro je sto smo dali go.
mehopuzic
Posts: 419
Joined: 13/06/2004 16:55

#11

Post by mehopuzic »

ma dobro odigrali naši, može se dobro odigrati na koševu

http://reprezentacija.blogger.ba
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#12

Post by BECHO »

Ne treba se predavat', itekako imamo povoljan rezultat. S obzirom da ce Cesi vjerovatno igrati pasivno u uzvratnom mecu, treba ih bombardovat ofenzivnom igrom od pocetka! Iznenadit ih, uvalit golcinu, dvije i onda se postepeno povlacit u odbranu.
:bih:
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#13

Post by Mahalac »

samo još da nam je kakvog golmana a da je branio nekad ranije :shock:


čovjek nas je ukopo maximalno :?
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#14

Post by Celicna_saka »

Mahalac wrote:samo još da nam je kakvog golmana a da je branio nekad ranije :shock:


čovjek nas je ukopo maximalno :?
Neka tako brani i u nedjelju :D .
paauk
Posts: 190
Joined: 16/04/2003 00:00

#15

Post by paauk »

ma sta smo imali...pa nasi nisu napravili nijednu sansu ili sam ja gledo neku drugu utakmicu...gol koji smo dali je greska njihovog zivog zida i umijece salihovica a ne plod neke dodre igre....mislim da je zukanovic odigrao onako po naski pi...sto bez ibisivica u napadu smo bili jalovi i cijelo vrijeme se samo branili...i bez ibricica i maksumica i bez muda na kosevu necemo nista napravit.....i ponovo ce biti prica kako nismo imali srece...
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#16

Post by zzzzz »

paauk wrote:ma sta smo imali...pa nasi nisu napravili nijednu sansu ili sam ja gledo neku drugu utakmicu...gol koji smo dali je greska njihovog zivog zida i umijece salihovica a ne plod neke dodre igre....mislim da je zukanovic odigrao onako po naski pi...sto bez ibisivica u napadu smo bili jalovi i cijelo vrijeme se samo branili...i bez ibricica i maksumica i bez muda na kosevu necemo nista napravit.....i ponovo ce biti prica kako nismo imali srece...
Ti si nerealan
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#17

Post by Meshtar »

paauk wrote:ma sta smo imali...pa nasi nisu napravili nijednu sansu ili sam ja gledo neku drugu utakmicu...gol koji smo dali je greska njihovog zivog zida i umijece salihovica a ne plod neke dodre igre....mislim da je zukanovic odigrao onako po naski pi...sto bez ibisivica u napadu smo bili jalovi i cijelo vrijeme se samo branili...i bez ibricica i maksumica i bez muda na kosevu necemo nista napravit.....i ponovo ce biti prica kako nismo imali srece...
Mislim da je ovo jedini realan komentar, s tim da se ne slažem da smo igrali k'o p...e nego su jednostavno mladi češki fudbaleri za dvije klase bolji. Za nas je objektivno i ovo uspjeh. Teško ćemo nadoknaditi nedostatak Ibričića na Koševu, ali vrijedi se boriti, mada protiv ovako sjajnih Čeha biće zaista teško.
Skoro
Posts: 841
Joined: 28/03/2005 14:24

#18

Post by Skoro »

Dado dijasporitus wrote:2:1 Ceh igrao rukom u petercu. Sudija !! :x :x :x :x
Nas golman je katastrofalno reagirao (nije ni cudo za koga brani :D ) ali je ipak bio fauliran. Mislim, covjek ga je odnio u petercu :-?
mehopuzic
Posts: 419
Joined: 13/06/2004 16:55

#19

Post by mehopuzic »

Skoro wrote:
Dado dijasporitus wrote:2:1 Ceh igrao rukom u petercu. Sudija !! :x :x :x :x
Nas golman je katastrofalno reagirao (nije ni cudo za koga brani :D ) ali je ipak bio fauliran. Mislim, covjek ga je odnio u petercu :-?
golmana niko ne smije dirati u njegovih 5 metara kad je u skoku
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#20

Post by zzzzz »

Meshtar wrote:
paauk wrote:ma sta smo imali...pa nasi nisu napravili nijednu sansu ili sam ja gledo neku drugu utakmicu...gol koji smo dali je greska njihovog zivog zida i umijece salihovica a ne plod neke dodre igre....mislim da je zukanovic odigrao onako po naski pi...sto bez ibisivica u napadu smo bili jalovi i cijelo vrijeme se samo branili...i bez ibricica i maksumica i bez muda na kosevu necemo nista napravit.....i ponovo ce biti prica kako nismo imali srece...
Mislim da je ovo jedini realan komentar, s tim da se ne slažem da smo igrali k'o p...e nego su jednostavno mladi češki fudbaleri za dvije klase bolji. Za nas je objektivno i ovo uspjeh. Teško ćemo nadoknaditi nedostatak Ibričića na Koševu, ali vrijedi se boriti, mada protiv ovako sjajnih Čeha biće zaista teško.
Ti si opet kontradiktoran, upravo zbog svega sto si ti naveo on i jeste nerealan. Ne sjecam se da sam gledao onako dobru mladu ekipu kakva je Ceska. Moze se reci da su nasi igrali hrabro s obzirom na razliku u kvaliteti

Samo da napomenem da nasa A rep. igra veceras u MOLDAVIJI i nada se da ce pobjediti a nece biti nezadovoljna ni sa nerijesenim. Uporedi sta znaci Ceska a sta Moldavija u svijetu fudbala, pa ces skontati sto ja kazem da je nerealan
og
Posts: 8
Joined: 24/06/2005 01:09
Location: BiH

#21

Post by og »

mislim da nisi potpuno u pravu ja sam bio na utakmici i to sa kolegom cehom ono sto sam vidio na terenu je losa igra ob tima ceski prodori bez zavrsnice oba gola na odbicu i dva centarsuta nisu dovoljna da se tvrdi da je za dvij klase bolja od nas. Ono sto me je inpresioniralo jeste komunikacija nasih igraca na terenu timska igra i bodrenje jedni drugih a isto tako ne znam ko igra broja OSAM mora van nema snage zadrzava loptu i nas problem ko ce da puca koncentracija igre na kapitena ali sto se tice drugog poluvremena mislim da smo imali vecu kontrolu nad loptom nego oni. I naravno odbrana nam je u podobrom k....Ali da su cesi nesto i ovaj Ceh koji je igrao upodmaldku Slavije rekao da su kriticni. Realan rezultat bi bilo nerjeseno
lindjo
Posts: 469
Joined: 06/06/2006 02:08

#22

Post by lindjo »

bagra ih smjestila da igraju na kosevu...hahah...koji shuk

nasa A selekciaj bjezi od koseva ko djavo od krsta,i sad hajd' mlade prvi put i u kljucnoj utakmici

:sad:

slabe su nam sanse
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#23

Post by van Basten »

Mladi će na Koševu imati više navijača nego bi imali ovi starohani :wink:
Inače nije loše... uz malo hrabriju postavku igre u revanšu i svako iznenađenje je moguće... nadam se da će bar jedan naš trener shvatiti da je sasvim svejedno ako u takvim tekmama odigramo 0:0 ili 1:3, ispali smo u oba slučaja... znači treba nam pobjeda od 1-2 gola razlike i tako se i trebamo postaviti.
Sretno
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#24

Post by zzzzz »

van Basten wrote:Mladi će na Koševu imati više navijača nego bi imali ovi starohani :wink:
Inače nije loše... uz malo hrabriju postavku igre u revanšu i svako iznenađenje je moguće... nadam se da će bar jedan naš trener shvatiti da je sasvim svejedno ako u takvim tekmama odigramo 0:0 ili 1:3, ispali smo u oba slučaja... znači treba nam pobjeda od 1-2 gola razlike i tako se i trebamo postaviti.
Sretno
Aha :dance: malo je cudno sto je samo jedna reprezentacija (domacin Njemacka, ovo "domacin" je vjerovatno najveci razlog za iznimku) koja je igrala sa "hrabrijim postavkama", dogurala do polufinala SP.
Tri reprezentacije koje su igrale sa jednim napadacem (Italija, Francuska, Portugal) igrale su polufinale a dvije zavrsile u finalu SP
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#25

Post by van Basten »

ne govorim ja o formalnoj taktici nego o postavci iste... može se hrabro igrati i sa formacijski jednim napadačem, ako će se igrati presing, pritiskati igrač sa loptom taman da je na svojih 30 metara pa onda širiti napad. A opet, džabe ti i 2 pa i 3 napadača formalno ako će se oni usidriti na onaj krug oko centra i tu fol čekati nekoga da ga pritisnu.
Znači, o toj hrabrosti sam ja govorio... - ko god da izađe na teren da kaže, treba nam pobjeda, idemo zagristi, a ne - treba nam pobjeda joj mene strah da ne kiksam i ne primimo gol, hajmo ga sačuvati a valjda ćemo nekako nešto uvaljati u 90 minuta
Post Reply