Češće zaspu gladni nego siti

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#1 Češće zaspu gladni nego siti

Post by burekodsira »

http://www.avaz.ba/absolutenm/anmviewer ... =50&isasp=

Image

Nevolje samohrane majke Samire Salihović iz Sarajeva

Češće zaspe gladni nego siti

Sa dvoje djece živi od 186 KM socijalne pomoći, od čega za kiriju daju 150

Najteže mi je probuditi se i znati da ovako bolesna neću moći zaraditi svojoj djeci za krišku hljeba... Ponekad mi se čini da nemam više snage, ali kada ih pogledam, znam da moram. Željni smo svega, kaže Samira Salihović iz Sarajeva, samohrana majka dvoje djece.
Žive kao podstanari u kući u Buča Potoku. Zatekli smo je u sobi punoj vlage, s namještajem koji su joj, kako kaže, prije šest godina poklonuli dobri ljudi, nakon teksta u "Dnevnom avazu".
- Imam astmu, nedavno sam preležala jaku upalu pluća, poremećen mi je centar za ravnotežu, imam i veliku masnoću u krvi... Živimo od 186 KM koje dobivam od Centra za socijalni rad. Od toga plaćam 150 za kiriju. Sada su mi potrebni lijekovi i pumpa za astmu od 300 KM, a nemam od čega... - priča Samira. Kaže da ona i njena djeca, sin i kćerka koji idu u školu, češće zaspe gladni nego siti.
- Budim se u strahu da ove zime nećemo moći kupiti drva. Djeca skoro nemaju šta obući, a i ovo malo što imamo uništeno je od vlage - kroz suze govori Samira dok grli kćerku, a sin se nije htio slikati jer će, kaže, u školi zbijati šale na njegov račun zato što je siromašan.

Mu. Š.
pinkzelena
Posts: 1260
Joined: 29/06/2007 00:18

#2

Post by pinkzelena »

:( Maloprije sam bas taj clanak citala, najgore od svega sto su ih takvih svaki dan pune novine, a ne mozes svakom pomoci.
Da ne povjerujes da ljudi uspiju da prezive, jos da sve bude zalosnije, malo im sav jad od zivota, nego ih i bolest poklopi.
Uzas.. kad god se krenem na nesto pozaliti, sjetim se ovih clanaka.
:(
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#3

Post by Anka »

Bilo bi lepo da se napravi neki poklon paket, sa nešto odeće, hrane i da se odnese toj ženi.
Pusur
Posts: 280
Joined: 25/04/2005 15:43

#4

Post by Pusur »

Definitvno treba nesto uraditi makar nesto se malo organizovati pa pomoci. Istina je da ne moze se svima pomoci ali treba se makar truditi da se pomogne sto vecem broju.
Treba se malo aktivirati,
peace
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#5

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 14:57, edited 1 time in total.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#6

Post by tempora »

Nancy Drew wrote:Ima li ko adresu ili tel ili nešto slično? Kako uopće doći do nje?
Ako dodjete do adrese, budite ljubazni, objavite ili posaljite PP.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#7

Post by mIRCerka »

ja sam prije 6 dana poslaala avazu mail vezano za drugu porodicu, zena zlatni ljiljan, troje djece, muz sehid, medjutim jos nisam dobila nikakvu povratnu informaciju....

ebem im i clanke kad nam je jedini nacin da dodjemo do tih ljudi sjest u auto i trazit to naselje po BiH...
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#8

Post by Anka »

Razumljivo je da u članku neće napisati adresu, ali, redakcija je sigurno zna, treba pozvati redakciju i pitati. Ne verujem da neće kazati ljudima koji bi hteli da odnesu nešto, da pomognu.
Buća potok je valjda na brdu, posle Pofalića, počinje u ravni sa Čengić vilom.
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#9

Post by ifbbpro »

Meni su iz Avaza odgovorili na mail za sat vremena.
Adresa je Buzimska 15. I na mapi Sarajeva uopste ne izgleda daleko od Cengic Vile.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10

Post by mIRCerka »

ifbbpro wrote:Meni su iz Avaza odgovorili na mail za sat vremena.
Adresa je Buzimska 15. I na mapi Sarajeva uopste ne izgleda daleko od Cengic Vile.
a na Buzimskoj 6 nam je dedo Meho Srna...znam gdje je ta ulica....
nelo
Posts: 227
Joined: 04/12/2006 22:58

#11

Post by nelo »

Ukoliko ce neko ici, postoji li mogucnost da nekome predamo pare, da ne ide sad svako posebno? Bilo je i prije sigurno ovakvih akcija, pa na koji nacin je sprovedeno u djelo.....

MIRCerka bi mozda znala na koji nacin ovo izvesti :)
Post Reply