certificirani racunovodja

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
SukiJr
Posts: 136
Joined: 23/04/2015 17:04
Location: Tuzla

#651 Re: certificirani racunovodja

Post by SukiJr »

SukiJr wrote:Samo jedno pitanjce vezano za ovaj novi zakon o radu, a odnosi se na ovaj tekst na klixu gdje piše da primjena pocinje od 14.04.2016 godine :izet:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/naredne- ... /160407021

Da li to znaci da vec ovaj mjesec tj.u aprilu treba poceti primjenjivati najnizu neto platu odnosno 406,56 KM?
:?: :? ???
SukiJr
Posts: 136
Joined: 23/04/2015 17:04
Location: Tuzla

#652 Re: certificirani racunovodja

Post by SukiJr »

SukiJr wrote:
SukiJr wrote:Samo jedno pitanjce vezano za ovaj novi zakon o radu, a odnosi se na ovaj tekst na klixu gdje piše da primjena pocinje od 14.04.2016 godine :izet:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/naredne- ... /160407021

Da li to znaci da vec ovaj mjesec tj.u aprilu treba poceti primjenjivati najnizu neto platu odnosno 406,56 KM?
:?: :? ???
Dobio sam odgovor pa stoga zanemarite moje pitanje :run:
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#653 Re: certificirani racunovodja

Post by ekseks »

Posjedujem kompletan set literature koja je napravljena od strane stručnih lica i prilagođena kandidatima za polaganje ispita za Certificiranog računovođu.

Literatura uključuje sve tipove zadataka koji su se pojavljivali na ispitima u zadnjih 6 godina, sa detaljnim objašnjenjima izrade, kao i jasno razrađen kompletan teorijski dio razrađen u okviru tematskih cjelina.

Za sva ostala pitanja, kao i način preuzimanja literature, slobodno me kontaktirajte na telefon br: 061/884-232.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#654 Re: certificirani racunovodja

Post by KB9 »

nije precizirano da li prodajes navedeno il poklanjas svakom kome treba? :izet:
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#655 Re: certificirani racunovodja

Post by use your illusion »

imam pitanje vezano za polaganje ispita za certificiranog racunovodju..
zanima me na koji nacin se dokazuju godine radnog iskustva u vodjenju poslovnih knjiga i sastavljanja finansijskih izvjestaja..npr. dvije godine sastavljanja fin. izvjestaja....je li to iskustvo vezano za radni staz ili kako vec ??
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#656 Re: certificirani racunovodja

Post by triple mama »

use your illusion wrote:imam pitanje vezano za polaganje ispita za certificiranog racunovodju..
zanima me na koji nacin se dokazuju godine radnog iskustva u vodjenju poslovnih knjiga i sastavljanja finansijskih izvjestaja..npr. dvije godine sastavljanja fin. izvjestaja....je li to iskustvo vezano za radni staz ili kako vec ??
samo ti treba napismeno potvrda da si radio na tim poslovima od tad do tad u toj i toj firmi...i niko uglavnom ni ne provjerava vjerodostojnost
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#657 Re: certificirani racunovodja

Post by KB9 »

pozdrav svima

da li neko moze ukratko napisat informacije, proceduru i sve ostalo vezano za postanak certificiranog racunovodje i revizora, koji su uslovi, cijene, ispiti, termini, znaci bukvalno sve moguce tj sve potrebno da se zna u nekoj skracenog verziji :-D
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#658 Re: certificirani racunovodja

Post by Lucazode »

KB9 wrote:pozdrav svima

da li neko moze ukratko napisat informacije, proceduru i sve ostalo vezano za postanak certificiranog racunovodje i revizora, koji su uslovi, cijene, ispiti, termini, znaci bukvalno sve moguce tj sve potrebno da se zna u nekoj skracenog verziji :-D
Potvrda da si radio
Cijena: 200 po ispitu (4 ispita ako si završio ekonomiju a 5 neki drugi fax)
Termini: 2X godišnje (maj i novembar)

Kad sve gore ispuniš uvjete, pripremi keš, dosta keša... (Savez voli keš)

Poz
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#659 Re: certificirani racunovodja

Post by KB9 »

Lucazode wrote:
KB9 wrote:pozdrav svima

da li neko moze ukratko napisat informacije, proceduru i sve ostalo vezano za postanak certificiranog racunovodje i revizora, koji su uslovi, cijene, ispiti, termini, znaci bukvalno sve moguce tj sve potrebno da se zna u nekoj skracenog verziji :-D
Potvrda da si radio
Cijena: 200 po ispitu (4 ispita ako si završio ekonomiju a 5 neki drugi fax)
Termini: 2X godišnje (maj i novembar)

Kad sve gore ispuniš uvjete, pripremi keš, dosta keša... (Savez voli keš)

Poz
koliko radnog staza je potrebno?

o kojim ispitima se radi?

koliko je to DOSTA KESA?

:mrgreen:
blues.a
Posts: 74
Joined: 10/05/2010 15:41

#660 Re: certificirani racunovodja

Post by blues.a »

Za bolonjce sa 180 kredita je potrebno 4 godine radnog iskustva, a za one sa 240, te za diplomirane po starom sistemu 2 godine. Dosta raje dobije potvrdu bez da su zaista stekli ovaj uslov. Nađu preduzeće koje će im dati potvrdu, a u Savezu ne vrše provjere.

Ispiti su: Finansijski menadžment, Upravljačko računovodstvo, Finansijsko izvještavanje, Revizija, te Poslovno pravo (nisam siguran tačno ko sve mora polagati ovaj ispit, oni sa ekonomije ne moraju). Čini mi se da još uvijek postoji mogućnost polaganja kombinacije ispita (revizija+izvještavanje; upravljačko+finansijski menadžment).

Nakon položenih ispita, potrebno je skupljati bodove na seminarima za računovođe i revizore, ili pretplatom na određenim stručnim časopisima. Da bi licenca važila u narednoj godini, u tekućoj godini se treba skupiti 40 bodova. Najniža cijena seminara je otprilike 80KM i ti nose 7 bodova. Također, 5
bodova se može dobiti na osnovu potvrde poslodavca da je radnik učestvovao u toku godine na izradi finansijskih izvještaja. Pored ovoga, godišnja članarina Savezu je 50KM. Ukoliko nije aktivna licenca, u toj godini se ne mogu potpisivati finansijski izvještaji.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#661 Re: certificirani racunovodja

Post by use your illusion »

Da li mogu pristupiti polaganju ispita za CR ako nemam potrebno radno iskustvo...
ili mogu položiti ispite pa naknadno donijeti tu potvrdu
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#662 Re: certificirani racunovodja

Post by KB9 »

blues.a wrote:Za bolonjce sa 180 kredita je potrebno 4 godine radnog iskustva, a za one sa 240, te za diplomirane po starom sistemu 2 godine. Dosta raje dobije potvrdu bez da su zaista stekli ovaj uslov. Nađu preduzeće koje će im dati potvrdu, a u Savezu ne vrše provjere.

Ispiti su: Finansijski menadžment, Upravljačko računovodstvo, Finansijsko izvještavanje, Revizija, te Poslovno pravo (nisam siguran tačno ko sve mora polagati ovaj ispit, oni sa ekonomije ne moraju). Čini mi se da još uvijek postoji mogućnost polaganja kombinacije ispita (revizija+izvještavanje; upravljačko+finansijski menadžment).

Nakon položenih ispita, potrebno je skupljati bodove na seminarima za računovođe i revizore, ili pretplatom na određenim stručnim časopisima. Da bi licenca važila u narednoj godini, u tekućoj godini se treba skupiti 40 bodova. Najniža cijena seminara je otprilike 80KM i ti nose 7 bodova. Također, 5
bodova se može dobiti na osnovu potvrde poslodavca da je radnik učestvovao u toku godine na izradi finansijskih izvještaja. Pored ovoga, godišnja članarina Savezu je 50KM. Ukoliko nije aktivna licenca, u toj godini se ne mogu potpisivati finansijski izvještaji.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
pa ja sam te sve predmete koje si nabrojao polozio na fakultetu, nije valjda da se opet isti polazu, identicni? mislim cuo sam da ima predmeta koje odma priznaju jer su polozeni al na tom spisku eto ja vidim bas sve koje sam polozio :lol:
User avatar
dinoo1898
Posts: 382
Joined: 02/10/2011 16:35
Location: Mostar

#663 Re: certificirani racunovodja

Post by dinoo1898 »

Pozdrav,

Ja imam jedno pitanje vezano za OR, odnosno da li neko ima iskustva s slijedecim:

Da li ovlasteni revizor moze raditi revizije NGO ili projekata samostalno/honorarno? Ne znam da li je ZoRR to uopce propisao?
iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#664 Re: certificirani racunovodja

Post by iOS dev »

ima li neko literaturu za CR kako bi poslao na mail? :)
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#665 Re: certificirani racunovodja

Post by use your illusion »

iOS dev wrote:ima li neko literaturu za CR kako bi poslao na mail? :)
imas na fb grupa "ispit za sertifikovanog racunovodju"...ima apsolutno sve sto ti treba..evo ti link https://www.facebook.com/groups/670826256277679/
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#666 Re: certificirani racunovodja

Post by kolegione »

blues.a wrote:Za bolonjce sa 180 kredita je potrebno 4 godine radnog iskustva, a za one sa 240, te za diplomirane po starom sistemu 2 godine. Dosta raje dobije potvrdu bez da su zaista stekli ovaj uslov. Nađu preduzeće koje će im dati potvrdu, a u Savezu ne vrše provjere.

Ispiti su: Finansijski menadžment, Upravljačko računovodstvo, Finansijsko izvještavanje, Revizija, te Poslovno pravo (nisam siguran tačno ko sve mora polagati ovaj ispit, oni sa ekonomije ne moraju). Čini mi se da još uvijek postoji mogućnost polaganja kombinacije ispita (revizija+izvještavanje; upravljačko+finansijski menadžment).

Nakon položenih ispita, potrebno je skupljati bodove na seminarima za računovođe i revizore, ili pretplatom na određenim stručnim časopisima. Da bi licenca važila u narednoj godini, u tekućoj godini se treba skupiti 40 bodova. Najniža cijena seminara je otprilike 80KM i ti nose 7 bodova. Također, 5
bodova se može dobiti na osnovu potvrde poslodavca da je radnik učestvovao u toku godine na izradi finansijskih izvještaja. Pored ovoga, godišnja članarina Savezu je 50KM. Ukoliko nije aktivna licenca, u toj godini se ne mogu potpisivati finansijski izvještaji.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Da li je ovo iskustvo za reviziju ili racunovodstvo?
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#667 Re: certificirani racunovodja

Post by ekseks »

Posjedujem kompletan set literature koja je napravljena od strane stručnih lica i prilagođena kandidatima za polaganje ispita za Certificiranog računovođu.
Last edited by ekseks on 20/01/2020 21:57, edited 1 time in total.
User avatar
newklear
Posts: 1383
Joined: 10/12/2009 15:59

#668 Re: certificirani racunovodja

Post by newklear »

Tema odavno zamrla, ali da upitam, ima li neko da je u zadnje vrijeme polagao ispit za CR, je li se išta mijenjalo, gdje se može pročitati šta sve tačno treba, odakle se uči za sve predmete?

Ispunio sam uslov što se tiče radnog iskustva, krenuo bih sa učenjem za aprila/maja (ako nisam zakasnio) pa ako je neko voljan da pomogne bio bih zahvalan...
Armin2013
Posts: 437
Joined: 19/08/2013 15:37

#669 Re: certificirani racunovodja

Post by Armin2013 »

newklear wrote: 03/12/2019 19:46 Tema odavno zamrla, ali da upitam, ima li neko da je u zadnje vrijeme polagao ispit za CR, je li se išta mijenjalo, gdje se može pročitati šta sve tačno treba, odakle se uči za sve predmete?

Ispunio sam uslov što se tiče radnog iskustva, krenuo bih sa učenjem za aprila/maja (ako nisam zakasnio) pa ako je neko voljan da pomogne bio bih zahvalan...
Imaš na stranici saveza sva upustva, i koje knjige trebaš.

a na fb imaš grupu ISPIT ZA SERTIFIKOVANOG RACUNOVODJU tamo imaš dosta info, a ima i knjiga u pdf.

Sretno.

lp,
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#670 Re: certificirani racunovodja

Post by iceman ze »

Ima li neki basic seminar iz racunovodstva, za pocetnike? Thx
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#671 Re: certificirani racunovodja

Post by ekseks »

Posjedujem kompletan set literature koja je napravljena od strane stručnih lica i prilagođena kandidatima za polaganje ispita za Certificiranog računovođu.

Literatura je isključivo namijenjena za obuku kandidata za polaganje ispita Certificirani računovođa.

Ova literatura uključuje sve tipove zadataka sa detaljnim objašnjenjima izrade, kao i teorijski dio u okviru tematskih cjelina.

Komplet sadrži materijale za sva četiri predmeta:
- Upravljačko računovodstvo;
- Finansijski menadžment;
- Revizija i
- Finansijsko izvještavanje.

Ukoliko ima dodatnih pitanja, slobodno možete kontaktirat na broj:

061/884-232
Post Reply