certificirani racunovodja

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

ekonomistica78
Posts: 103
Joined: 14/09/2012 09:55

#576 Re: certificirani racunovodja

Post by ekonomistica78 »

Je li ovo bilo nekih izmjena u prijavama ispita, može li se prijaviti samo jedan predmet ili moraju dva u paketu?
Molim za odgovor ako neko zna.
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#577 Re: certificirani racunovodja

Post by ekseks »

Posjedujem kompletan set literature koja je napravljena od strane stručnih lica i prilagođena kandidatima za polaganje ispita za Certificiranog računovođu.

Literatura uključuje sve tipove zadataka koji su se pojavljivali na ispitima u zadnjih 6 godina, sa detaljnim objašnjenjima izrade, kao i jasno razrađen kompletan teorijski dio razrađen u okviru tematskih cjelina.

Za sva ostala pitanja, kao i način preuzimanja literature, slobodno me kontaktirajte na telefon br: 061/884-232.
Armin2013
Posts: 440
Joined: 19/08/2013 15:37

#578 Re: certificirani racunovodja

Post by Armin2013 »

ekonomistica78 wrote:Je li ovo bilo nekih izmjena u prijavama ispita, može li se prijaviti samo jedan predmet ili moraju dva u paketu?
Molim za odgovor ako neko zna.
Mislim da se može prijavit jedan ispit, ali nazovi savez i pitaj da budeš sigurna.
anala
Posts: 18
Joined: 13/12/2012 20:11

#579 Re: certificirani racunovodja

Post by anala »

moja prijateljica polaze u banja luci i njoj su rekli da moze samo jedan prijaviti i polagati.
ekonomistica78
Posts: 103
Joined: 14/09/2012 09:55

#580 Re: certificirani racunovodja

Post by ekonomistica78 »

anala wrote:moja prijateljica polaze u banja luci i njoj su rekli da moze samo jedan prijaviti i polagati.
Zvala sam savez kažu da može. Meni je tako lakše.
mirjana349
Posts: 1
Joined: 02/04/2014 14:29

#581 Re: certificirani racunovodja

Post by mirjana349 »

edoze1 wrote:za mery
imam ja literaturu javite email pa davam pošaljem

Ako može i meni ma e-mail [email protected] literatura za finansijsko izveštavanje II posebno ako imas zadatke i objasnjenja prilikom izrade zadataka.Hvala unapred!!
ekonomistica78
Posts: 103
Joined: 14/09/2012 09:55

#582 Re: certificirani racunovodja

Post by ekonomistica78 »

Imam informaciju da će se organizovati vanredni rok za osobe koje nisu mogle pristupiti ispitu prošle sedmice, a zbog nastale situacije.
crnamamba
Posts: 2
Joined: 27/05/2014 08:56

#583 Re: certificirani racunovodja

Post by crnamamba »

[molim vas ako neko ima knjige za polaganje ispita za sertifikovanog računovođu u elektronskom obliku da mi pošalje ili postavi ovde. Finansijski Menadžment-Dragan Mikerević, Finansijsko iuvještavanje-Računovodstvo-Kata Škarić, Revizija i sistemi interne-Novak Kondić, Upravljačko računovodstvo -Raovački Tubić i Jovan Rodić. Ili da podiejlite iskustvo iz kojih ste knjiga vi učili.

Hvala veliko :-D
Armin2013
Posts: 440
Joined: 19/08/2013 15:37

#584 Re: certificirani racunovodja

Post by Armin2013 »

ekonomistica78 wrote:Imam informaciju da će se organizovati vanredni rok za osobe koje nisu mogle pristupiti ispitu prošle sedmice, a zbog nastale situacije.
Vanredni rok će biti održan, pogledaj na stranici saveza.
Armin2013
Posts: 440
Joined: 19/08/2013 15:37

#585 Re: certificirani racunovodja

Post by Armin2013 »

crnamamba wrote:[molim vas ako neko ima knjige za polaganje ispita za sertifikovanog računovođu u elektronskom obliku da mi pošalje ili postavi ovde. Finansijski Menadžment-Dragan Mikerević, Finansijsko iuvještavanje-Računovodstvo-Kata Škarić, Revizija i sistemi interne-Novak Kondić, Upravljačko računovodstvo -Raovački Tubić i Jovan Rodić. Ili da podiejlite iskustvo iz kojih ste knjiga vi učili.

Hvala veliko :-D
Imaš na fb grupu gdje postavljaju knjige i iskustva sa ispita pa potraži.
crnamamba
Posts: 2
Joined: 27/05/2014 08:56

#586 Re: certificirani racunovodja

Post by crnamamba »

"Imaš na fb grupu gdje postavljaju knjige i iskustva sa ispita pa potraži."

Kako se zove tačno grupa?

hvala puno
Adi-g
Posts: 680
Joined: 26/02/2004 00:00

#587 Re: certificirani racunovodja

Post by Adi-g »

crnamamba wrote:"Imaš na fb grupu gdje postavljaju knjige i iskustva sa ispita pa potraži."

Kako se zove tačno grupa?

hvala puno
Ispit za sertifikovanog racunovodju

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
moke_017
Posts: 249
Joined: 03/11/2013 20:47

#588 Re: certificirani racunovodja

Post by moke_017 »

Pozz raja, da malo oživimo temu.
Nisam pročitao čitavu temu pa se unaprijed izvinjavam ako postavljam pitanje koje je več bilo. Planiram sad na jesen da se prijavim na ispite za CR, pa ako neko može ukratko da mi napiše kako to sve ide.
Završio sam EF u Tuzli i nekam nikakvog radnog iskustva, ali našao sam ljude koji će mi uraditi potvrdu kao da imam :-D
Eh sad moja su pitanja, trebam li ići na časove, ono tipa Fin Consult i to, jel potrebno, moželi se bez toga :-D :-D
I ako neko ima literaturu,z nači svu sa zadacima sa ispita i pitanjima u zadnje vrijeme, da mi proda, al da nije skup (ovo u pp) ako može. :bih: :run:
Adi-g
Posts: 680
Joined: 26/02/2004 00:00

#589 Re: certificirani racunovodja

Post by Adi-g »

moke_017 wrote:Pozz raja, da malo oživimo temu.
Nisam pročitao čitavu temu pa se unaprijed izvinjavam ako postavljam pitanje koje je več bilo. Planiram sad na jesen da se prijavim na ispite za CR, pa ako neko može ukratko da mi napiše kako to sve ide.
Završio sam EF u Tuzli i nekam nikakvog radnog iskustva, ali našao sam ljude koji će mi uraditi potvrdu kao da imam :-D
Eh sad moja su pitanja, trebam li ići na časove, ono tipa Fin Consult i to, jel potrebno, moželi se bez toga :-D :-D
I ako neko ima literaturu,z nači svu sa zadacima sa ispita i pitanjima u zadnje vrijeme, da mi proda, al da nije skup (ovo u pp) ako može. :bih: :run:
Na casove trebas ako ne mozes sam savladati gradivo a mislim da si ove predmete vec na faxu polago.
Literaturu imas na stranici saveza tj.rjesenja pitanja i zadataka sa proslih rokova tako da bezveze ne kupujes.
Za ostalu literaturu i upute potrazi na fb stranici : ISPIT ZA SERTIFIKOVANOG RACUNOVODJU
Pozz


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
moke_017
Posts: 249
Joined: 03/11/2013 20:47

#590 Re: certificirani racunovodja

Post by moke_017 »

Adi-g wrote:
moke_017 wrote:Pozz raja, da malo oživimo temu.
Nisam pročitao čitavu temu pa se unaprijed izvinjavam ako postavljam pitanje koje je več bilo. Planiram sad na jesen da se prijavim na ispite za CR, pa ako neko može ukratko da mi napiše kako to sve ide.
Završio sam EF u Tuzli i nekam nikakvog radnog iskustva, ali našao sam ljude koji će mi uraditi potvrdu kao da imam :-D
Eh sad moja su pitanja, trebam li ići na časove, ono tipa Fin Consult i to, jel potrebno, moželi se bez toga :-D :-D
I ako neko ima literaturu,z nači svu sa zadacima sa ispita i pitanjima u zadnje vrijeme, da mi proda, al da nije skup (ovo u pp) ako može. :bih: :run:
Na casove trebas ako ne mozes sam savladati gradivo a mislim da si ove predmete vec na faxu polago.
Literaturu imas na stranici saveza tj.rjesenja pitanja i zadataka sa proslih rokova tako da bezveze ne kupujes.
Za ostalu literaturu i upute potrazi na fb stranici : ISPIT ZA SERTIFIKOVANOG RACUNOVODJU
Pozz


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Hvala drug, mada bi ja volio literaturu u kojoj imaju smjernice, podvučeno, detaljno objašnjeni zadaci, mislim lakšeje naučiti tako :-D
Adi-g
Posts: 680
Joined: 26/02/2004 00:00

#591 Re: certificirani racunovodja

Post by Adi-g »

E nz uglavnom posjeti fb stranicu tamo imas dosta toga

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Maher85
Posts: 43
Joined: 21/06/2013 10:09

#592 Re: certificirani racunovodja

Post by Maher85 »

Ima li neko tacan odogovor da mi pomogne jer sam u nedoumici a i vidim da ima dosta različitih odgovora na to kakao se ocijenjuju testovi pitanje je? Pošto nisam izlazio predmete u paru znaci polagao sam samo Menadzment iam tacan jedan zadatak i 80 posto teorije za drugi zadatak nsiam siguran koliko je tacan da li je dovoljno to za prolaz?
Bumblebee
Posts: 72
Joined: 27/05/2010 12:48

#593 Re: certificirani racunovodja

Post by Bumblebee »

Maher85 wrote:Ima li neko tacan odogovor da mi pomogne jer sam u nedoumici a i vidim da ima dosta različitih odgovora na to kakao se ocijenjuju testovi pitanje je? Pošto nisam izlazio predmete u paru znaci polagao sam samo Menadzment iam tacan jedan zadatak i 80 posto teorije za drugi zadatak nsiam siguran koliko je tacan da li je dovoljno to za prolaz?
Zadatak nosi 30 bodova, dakle dva ukupno 60, a teorija 20 pitanja po 2 boda. Za prolaz je potrebno 50 bodova. Tako da bi trebao imati dovoljno za prolaz :)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
sejo2014
Posts: 3
Joined: 17/06/2014 22:14

#594 Re: certificirani racunovodja

Post by sejo2014 »

molim Vas, novi sam na forumu i želio bi da polažem za CR
spadam pod ono ostali fakulteti tako da bih morao da polažem i poslovno pravo
zamolio bih one koji su to polagali da mi daju malo smjernica iz kojih knjiga )skripti= da učim
bilo šta bi mi bilo od pomoći
pozzz :bih:
fanta
Posts: 8
Joined: 16/03/2010 21:36

#595

Post by fanta »

/
Last edited by fanta on 30/01/2015 23:02, edited 2 times in total.
Armin2013
Posts: 440
Joined: 19/08/2013 15:37

#596 Re: certificirani racunovodja

Post by Armin2013 »

sejo2014 wrote:molim Vas, novi sam na forumu i želio bi da polažem za CR
spadam pod ono ostali fakulteti tako da bih morao da polažem i poslovno pravo
zamolio bih one koji su to polagali da mi daju malo smjernica iz kojih knjiga )skripti= da učim
bilo šta bi mi bilo od pomoći
pozzz :bih:
Imaš na stranici saveza za svaki ispit odgovarajuću literaturu iz koje treba spremit ispit, imaš na fb grupu gdje postavljaju skripte i knjige itd.
Armin2013
Posts: 440
Joined: 19/08/2013 15:37

#597 Re: certificirani racunovodja

Post by Armin2013 »

fanta wrote:Pozdrav,
pročitala sam sve od 1 do zadnje stranice foruma i sve mi je jasno, ali da iskristališem.... Završila sam 4 god. (stari plan) ekonomije u Sa, sada me zanima da li ja polažem "samo" Finansijsko izvještavanje i reviziju i finansijski menadžment i konrolu? Znači dva puta po 200 KM, ako bude iz prvog puta položeno. Da li je nekome poznato da li se može položiti dio ispita jer su ovdje faktički dva predmeta sastavili u jedan. Da li je neko išao na Poslovnoj školi na edukaciju da li se isplati vidjela sam cijena je 480 KM po ispitu ako to nije bilo nekada a sada nova cijena... Realno rečeno koliko je vremena potrebno da se ispit spremi ako se radi?

Hvala svima :-D
Imaš 4 ispita i svaki je po 200 KM, možeš polagat odvojeno ili zajedno, u slučaju da se polaže odvojeno svaki ispit onda sam ispit je duži ima više pitanja, dok kada polažeš u paru ispit je kraći (tako je bilo kad sam ja polago). Što se tiče edukacije sve što ti oni kažu imaš i u knjizi ili u skripti, ja sam bio na edukaciji kada sam polago za CR nije mi nešto pomoglo (u Tuzli), istina lakše je kad ideš na edukaciju dobiješ skripte, neke smjernice i tako.
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#598 Re: certificirani racunovodja

Post by modem33 »

moke_017 wrote:Pozz raja, da malo oživimo temu.
Nisam pročitao čitavu temu pa se unaprijed izvinjavam ako postavljam pitanje koje je več bilo. Planiram sad na jesen da se prijavim na ispite za CR, pa ako neko može ukratko da mi napiše kako to sve ide.
Završio sam EF u Tuzli i nekam nikakvog radnog iskustva, ali našao sam ljude koji će mi uraditi potvrdu kao da imam :-D
Eh sad moja su pitanja, trebam li ići na časove, ono tipa Fin Consult i to, jel potrebno, moželi se bez toga :-D :-D
I ako neko ima literaturu,z nači svu sa zadacima sa ispita i pitanjima u zadnje vrijeme, da mi proda, al da nije skup (ovo u pp) ako može. :bih: :run:


Neces moci poloziti .... ako zaobilazis instrukcije. Savez ce te oboriti .... pa makar znao kao Ajnstajn. :roll:
Bumblebee
Posts: 72
Joined: 27/05/2010 12:48

#599 Re: certificirani racunovodja

Post by Bumblebee »

modem33 wrote:
moke_017 wrote:Pozz raja, da malo oživimo temu.
Nisam pročitao čitavu temu pa se unaprijed izvinjavam ako postavljam pitanje koje je več bilo. Planiram sad na jesen da se prijavim na ispite za CR, pa ako neko može ukratko da mi napiše kako to sve ide.
Završio sam EF u Tuzli i nekam nikakvog radnog iskustva, ali našao sam ljude koji će mi uraditi potvrdu kao da imam :-D
Eh sad moja su pitanja, trebam li ići na časove, ono tipa Fin Consult i to, jel potrebno, moželi se bez toga :-D :-D
I ako neko ima literaturu,z nači svu sa zadacima sa ispita i pitanjima u zadnje vrijeme, da mi proda, al da nije skup (ovo u pp) ako može. :bih: :run:


Neces moci poloziti .... ako zaobilazis instrukcije. Savez ce te oboriti .... pa makar znao kao Ajnstajn. :roll:
Ja nisam isla na obuku i imam jos jedan ispit do kraja...
sejo2014
Posts: 3
Joined: 17/06/2014 22:14

#600 Re: certificirani racunovodja

Post by sejo2014 »

raja da li neko daje instrukcije za finansijski menadžment :-?
Post Reply