Ceriću, je li te sramota ...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#551 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by popajic »

@Alfa Kentaur
Ponavljam ti pitanje: zasto su nas priznali kao "Muslimani" a ne kao Bosanci? Cija je to greska?
Da si malo vise citao upratio bi da se ne moze uvijek cekati da neko, nesto za tebe uradi. Da te prizna.To si morao pitati ondasnje muslimanske intelektualce- sto se nisu izborili za drugi naziv.
A sve nema nikakve veze sa temom o vrlo ovdasnjem reisu i pretvaranjem naziva Bosnjak u religioznu grupu ( sto, naravno,nije istina ) Nije valjda da su ti vaznije stvari od prije 5o god. od ovih aktuelnih od kojih zavisimo i mi i ova jadna,klimava drzava ?!
Macak U Cizmama
Posts: 289
Joined: 06/11/2009 09:32

#552 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by Macak U Cizmama »

Alfa Kentaur wrote:
Macak U Cizmama wrote:[

Pa komunisti su nas i priznali i proglasili Bosancima na nivou Republike , kako ti to nije jasno ? Upravo je to priznanje i taj status bio i odlucujuci da BiH dobije samostalnost . Da nismo bili prepoznati kao takvi BiH bi se rasprsila kao kula od karata za vrijeme disolucije YU. A za to se zahvali TITU !
Niko nije priznao "bosance". To nije postojalo! Postojali su srbi, hrvati, i kasnije Muslimani! I upravo je taj faktor, sto smo bili tri u jednom, kasnije doveo do sukoba i agresije na BiH! A za vrijeme disolucije BiH, za ne raspad BiH se mogu samo zahvaliti Aliji i prvim borcima sto su u patikama stali u odbranu zemlje! Mi bi stali u odbranu zemlje bili ili ne bili priznati, jer smo htjeli da opstanemo kao narod u svojoj zemlji!
A ta tvoja prica mi mirise na ono -BIH je nastala u Dejtonu. Ne. Bosna je starija od dejtona, kao sto su muslimani stariji od velikog "M"!

Ponavljam ti pitanje: zasto su nas priznali kao "Muslimani" a ne kao Bosanci? Cija je to greska?
Da bi ti odgovorio na ovo pitanje trebamo se vratiti malo unazad . do Zavnobih-a. Na Zavnobih su se sastali predstavnici iz srpskog naroda, predstavnici hrvatskog naroda i predstavnici vjerske skupine muslimana ( pazi ne naroda vec vjerske skupine). Tad je dogovoreno izmedju dva naroda i jedne vjerske skupine da se formira republika BiH. Da bi se stvorila drzava , republika sve njene gradjane po politickom postupku moras proglasiti narodom jer bez naroda nema ni drzave. Tako su svi zitelji BiH bez obzira na etnicko, vjersko ili bilo koje drugo porijeklo postali POLITICKI NAROD ( ne pravi ovdje zabunu sa etnickim narodom). Taj politicki narod su BOSANCI.
Posto smo bili toliko glupi i nemocni da se afirmisemo kao narod po ugledu na Srbe i Hrvate, sto mozemo "zahvaliti" upravo muslimaskom vodstvu, sve do `74 g. smo bili tretirani kao vjerska skupina i pisalo se sa malim (m), musliman. Poslije reforme i Ustavnih promjena dobili smo status naroda i ponovno zahvaljujuci IVZ, umjesto da se nazovemo Bosnjaci ili jos bolje Bosanci, ostavljeno nam je ime MUSLIMANI:

Eto ti i odgovora na tvoje pitanje.

I treba da znas da historijsku krivicu za nas status imaju muslimaski prvaci, jos od vremena kad su Osmanlije napustile Bosnu pa sve do danas kad nam Ceric i IVZ ponovno namecu samo vjerski identitet a to znaci i nestanak.
palestina
Posts: 35
Joined: 18/06/2009 18:37

#553 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by palestina »

naravno to mi
popajic wrote:
Postao/la palestina dana 07/11/2009 23:02

popajic je napisao/la:

@palestina
...djeca treba da se uce o vjeri da nebi dolazilo do abortusa.


malo seksualne edukacije ne bi bilo zgoreg...ili to spada pod "gluho bilo" ?
Boze dragi gdje ja zivim :shock:



dali si ti musliman ili samo nosis muslimansko ime?
Odvratno pitanje koje mi do 1990 niko nikad nije postavio , a danas je jedina vazeca licna karta.
Mornar Popaj ( deminutiv-popajic) nije musliman :roll: :D
A ja ? Ja sam 100% Bosanac ...ako ne smeta ?
posto ti ocigledno nesto kod mene ne stima da ti objasnim:
- nikada mi nijedna religija nije smetala, osim kad se nepotrebno eksponira i gdje joj nije mjesto.
- nikada mi religiozni ljudi nisu smetali,a zadnjih 10-ak god.smetam ja njima. Nisam utoren !
- ja oduvijek pa i dan-danas dijelim ljudsku populaciju na ljude i ublehase .
Oni koji mi pokusavaju prodavati muda pod bubrege su ublehasi koji u nedostatku rezonskih objasnjenja montiraju etiketu-islamofob.Za komsije iz RS-a sam cesto balija.Za sve turbo "vjernike" komunjara.
Za mene je Mustafa Ceric teski ublehas. Ne IZ. Ne muslimani.Mustafa da.
Kome do sad nije jasno zasto - ili je slijep, ili gluh, ili jednostavno glup.
Ista jasnije ?
nisam te mislio isprovocirat niti uvrijedit.izvini ako jesam.ni meni nesmeta nijedna religija ili sekta ili ateizam naprotiv neka svako zivi kako hoce.ali mi smeta kad neko ko cak nije ni musliman uzima sebi za pravo da blati i napada reisa ma kakav on bio.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#554 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by Fair Life »

palestina wrote:nisam te mislio isprovocirat.izvini ako jesam.ni meni nesmeta nijedna religija ili sekta ili ateizam naprotiv neka svako zivi kako hoce.ali mi smeta kad neko ko nije musliman uzima sebi za pravo da blati i napada reisa ma kakav on bio.
Da li po tebi neko ko nije Amerikanac ima pravo da jebe mater onom konju Dzordzu Bushmanu, ma kakav on bio ??

Naravno da nema... bas kao sto nemuslimani nemaju pravo kritikovati reisa. Jel' tako ??

Da li neko ko nije Jevrej ima pravo da kritikuje politiku Izraela prema Palestincima, ma kakva ona bila ??

Naravno da nema... bas kao sto nemuslimani nemaju pravo kritikovati reisa. Jel' tako ??

PS. Fuj... da ne bubnem sta zajebanije pa budem morao gace na stap objesiti.
Macak U Cizmama
Posts: 289
Joined: 06/11/2009 09:32

#555 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by Macak U Cizmama »

palestina wrote:
nisam te mislio isprovocirat niti uvrijedit.izvini ako jesam.ni meni nesmeta nijedna religija ili sekta ili ateizam naprotiv neka svako zivi kako hoce.ali mi smeta kad neko ko cak nije ni musliman uzima sebi za pravo da blati i napada reisa ma kakav on bio.
Covjece mili pa u kom ti to svjetu zivis ? Covjeka koji rastura Bosnu nesmiju kritikovati oni koji nisu muslimani ???
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#556 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by Fair Life »

Macak U Cizmama wrote:
palestina wrote:
nisam te mislio isprovocirat niti uvrijedit.izvini ako jesam.ni meni nesmeta nijedna religija ili sekta ili ateizam naprotiv neka svako zivi kako hoce.ali mi smeta kad neko ko cak nije ni musliman uzima sebi za pravo da blati i napada reisa ma kakav on bio.
Covjece mili pa u kom ti to svjetu zivis ? Covjeka koji rastura Bosnu nesmiju kritikovati oni koji nisu muslimani ???
Naravno da ne smiju... jer i ovom "palestincu" kao i reisu je cilj rasturena BiH. Reisu kao i ovom palestincu treba onoliko BiH koliko je (reis sa vjernim hodzama i ostalim "fanovima"...) moze sagledati i kontrolirati sa dzamijskih munara.

Ostalo... nek' uzme Dodik... koji ce nam kurac taj dio BiH cetnicke pustare !?
modesti
Posts: 650
Joined: 02/03/2004 00:00

#557 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by modesti »

Alfa Kentaur wrote:
Da, za YU vakta, dobijali su se stanovi i radilo se krace sati(kafice, nerad, ljencarenje...), ali si zato morao biti kao noj sa glavom u pijesku. Ako zucnes, furas na Goli Otok! Za mene je to van svakog zdravog razuma!
Gdje se narod boji vlasti, tu je tiranija. Gdje se vlada boji naroda, tu je pravda!
A ti, kobiva, misliš da se ova vlast boji naroda?! Pa, dobro, može se primijetiti jer se stvarno ustručavaju kada kradu sebi stanove jer ih onda prepišu na punice, svekrve i dalju rodbinu. :roll:

Ja ne vidim suštinsku razliku između komunizma i ove, nazovimo je, izvitoperene naci-demokratije. Da je Goli otok u BiH, išli bi tamo. Ali za gradnju novog Golog otoka nema para (kao ni za zatvore, popravne domove i slično).
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#558 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by popajic »

Turska
Danas sastanak Alkalaja, Davutoglua i Jeremića
Ministar vanjskih poslova BiH Sven Alkalaj boraviće danas u jednodnevnoj posjeti Turskoj, gdje će učestvovati na trilateralnom sastaku sa ministrima inostranih poslova Turske i Srbije Ahmetom Davutogluom i Vukom Jeremićem.
Trilateralni sastanak šefova diplomatije Srbije, Turske i BiH održava radi dalje koordinacije i pokušaja premošćavanja razlika u stavovima u cilju stabilizacije prilika u regionu, saopćeno je iz Ministarstva vanjskih poslova Srbije.
Kad su Karadjicevi krvoloci Bosnjake nazivali Turcima- mi se s pravom zgrazavali
Onda , na radost karadjicevaca ,osvanu Ceric sa izjavom da nam je Turska majka, pa sami sebi skocismo u usta :-)
Danas ,eto, Turcin i Srbijanac raspravljaju o BIH, umjesto da se to radi u BIH.
Islamofobija ???
Ne, nego ljubav prema BIH !
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#559 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by haubica_i_to_teshka »

Ovo se razvuklo k'o teravija...samo shuplja :roll:
Nego, hocemo li mu halalit :-D, pa da se tema zakljuca? :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#560 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by Fair Life »

Trebalo bi ponovo u sumu. Ne protiv onog drugog vec protiv svojih 'ovana.

http://www.speedyshare.com/145979168.html
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#561 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by muha_sa »

najgori su ovi koji se kriju iza kolektiva-iliti naroda--još u ime naroda govore.Kad im se ukaže na neku gršeku oni umjesto da demantuju pocnu lupat kako je to udar na narod :-)
-ljudi moji-ako je efendija u pravu nek tuži onog ko ga je okleveto i vozdra.
-ako je efendija po zakonu i transparentno došo u posjed kuce koja vrijedi milionsku cifu onda šta se ima brinut i krit iza naroda--jebe mi se,nek dokaže ako neko od njega to traži a ako ne i za to mi se j...be :D
još da se brinu za narod za koji se zaklanjaju :-) evo i na ovom forumu ima pdf.humanitarne akcije---koliko je samo tu tužnih stvari-da ti se krv u venama sledi--možetel zamislit da curica od 4.godine ima rak na dojci-moj bože :-) kako bih sretan bio da vidim bar jednog zaštitnika naroda kako je omogucio curici lijecenje :-)
-koliko je djecice koja su oboljela od malignih oboljenja--svakodnevno nas bombarduju što sa tv.što sa radija da pozovemo tel.broj i doniramo koju markicu--heeeejjjj,djeca su u pitanju--hajmo zaštitnici naroda trznite se--brzo ce izbori.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#562 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by zonbirile »

ja bih za pojedince pojednostavnio pitanje,jer očito se mješa vjera,nacija,država i slične kategorije,pa evo ono narodski rečeno.
Kako Mu Ce tung može pričati o BiH sa aspekta politike,kako to zvuči kod Srbina ,Hrvata u Bosni.Može obrnuto ,kako bi zvučalo Bošnjacima da Puljke vazi o Ustavu,vladi uopšte o statusu BiH.Obadvojica mogu samo unutar svojih u sekularnoj zemlji strogo određenih vjerskih kategorija oglasiti se i tad vodeći računa o svemu.Žalosno je da toliko mladih ne vidi o čemu se radi i da je to anohrono,pogubno prije svega za Bošnjake,ja nemam riječi kako više poslije toliko tema sa sličnom tematikom,objasniti svu kvarnost i izopačenost takvoga stava i takve politike IZ.Pa njihov položaj je jasan,uspjeli su u jednoj nemoćnoj zemlji nametnuti se poslije 200g od Francuske buržoarske revolucije,kada je srušeno društvo sa slojem svečeništva.Samo slijepac ne vidi da mi na djelu imamao kastu,sloj klera,sa enormnim bogatstvom i uticajem,i od njih je normalno da to žele zadržati i uvečati.Inhibicije u Bošnjačkom korpusu ne liječe sa sa ovakvim načinom vođenja društva,nego se ulazi u jedan krug koji vuče nazad.
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#563 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by haubica_i_to_teshka »

zagazaga wrote:
haubica_i_to_teshka wrote:Ovo se razvuklo k'o teravija...samo shuplja :roll:
Nego, hocemo li mu halalit :-D, pa da se tema zakljuca? :D
Nećemo, mene takav čovjek ne može predstavljatiniti iznositi stavove u moje ime a vjerujem da je puno više bošnjaka ( bosanaca i hercegovaca ) koji misle kao ja a ne kao on. Više me vrijeđa kad on kaže da smo turci nego neko od srba ili hrvata.
Zar ne postoji neki način da javno kažemo da se ne slažemo s njegovim nebulozama kad već neće niko od političara (anketa sa potpisima isl. )?

ovo nema nikakve veze sa islamom
u slucaju da si me pogreshno razumjela: :-D
Mislio sam da ga se rijeshimo (bilo kako)...dosta vishe i njegovog, k'o da je pejgamber, valjda misli da ga je dragi Allah dz. poslao :x
Macak U Cizmama
Posts: 289
Joined: 06/11/2009 09:32

#564 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by Macak U Cizmama »

zonbirile wrote:ja bih za pojedince pojednostavnio pitanje,jer očito se mješa vjera,nacija,država i slične kategorije,pa evo ono narodski rečeno.
Kako Mu Ce tung može pričati o BiH sa aspekta politike,kako to zvuči kod Srbina ,Hrvata u Bosni.Može obrnuto ,kako bi zvučalo Bošnjacima da Puljke vazi o Ustavu,vladi uopšte o statusu BiH.Obadvojica mogu samo unutar svojih u sekularnoj zemlji strogo određenih vjerskih kategorija oglasiti se i tad vodeći računa o svemu.Žalosno je da toliko mladih ne vidi o čemu se radi i da je to anohrono,pogubno prije svega za Bošnjake,ja nemam riječi kako više poslije toliko tema sa sličnom tematikom,objasniti svu kvarnost i izopačenost takvoga stava i takve politike IZ.Pa njihov položaj je jasan,uspjeli su u jednoj nemoćnoj zemlji nametnuti se poslije 200g od Francuske buržoarske revolucije,kada je srušeno društvo sa slojem svečeništva.Samo slijepac ne vidi da mi na djelu imamao kastu,sloj klera,sa enormnim bogatstvom i uticajem,i od njih je normalno da to žele zadržati i uvečati.Inhibicije u Bošnjačkom korpusu ne liječe sa sa ovakvim načinom vođenja društva,nego se ulazi u jedan krug koji vuče nazad.
To je to. Ubijena je gradjanska drzava , izvrsen je puc na nju u toku rata i sad nam politiku kroji kler. Unutarnje granice, unutarnju podjelu na entitete i kantone su napravile tri religije . Dozvolili smo im, i SPC i Vatikanu i IZ da u korist gradjanstva uspostave svoje institucije a one su to shvatile doslovno i u ratu napravile svaka svoje drzavice i sad reze jedni na druge, a mi ispastamo. Nama tek predstoji Nova Burzoaska Revolucija i ponovno proglasenje Republike, drzave slobodnih gradjana.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#565 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by zonbirile »

samo bez giljotine,ali oštra zakonska sankcija.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#566 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by tempora »

Prozovite me ludom, ali mi nikako nije jasno, da se Cericu pridaje ovoliko znacaja a egzistencijalnim problemima ne. Kako je moguce, da Ceric ima ovih dana toliku pozornost a Kacavenda recimo ne iako posljednji itekako zasluzuje pozornost? ?Kada Vasilije Kacavenda osvestava spomenike cetnika - onda je to samo u religiozne, duhovne svrhe? Isti koji je ovom zemljom aminovao etnicko ciscenje pardon genocid.
Ne bih nista da aludiram, a ponajmanje da branim Cerica, no iskreno me interesuje ko to ovdje diktira medijsku pozornost i time odredjuje sta je to od zivotnog pitanja. Naravno da se Ceric mora i treba kritikovati, naravno da se od Cerica i njegovih mnogih izjava treba i mora distancirati ali sta se u ovoj temi toga nebuloznog izreklo na racun muslimana i samog Islama, je nevjerovatno.

Godinama se ovdje takodjer trubilo o izmanipulisanim Srebrenicankama, svi u glas, jedan za drugim. No kada Srebrenicanke dodju u Hag, da prisustvuju sudjenju Karadzicu, iste nema ko da primi, do Iranka koja posjeduje obdaniste pa ih smjesti na pod, kako bi bar negdje odmorile. Mnoge, vise gladne nego site, tumaraju po svijetu, trazeci glasa i pravde ali narod je odlucio, zarad onih par koje su "pokupile kajmak" da je jedna cijela generacija genocida, manipulativna i igra se s nasim osjecajima, pa cemo ih zanemariti. Kako je odgovaralo mnogima da dignu ruke od istih, danas ocigledno mnogima odgovara, da ovdje mijesaju puno toga, sto ima i nema veze sa Cericem. Da je covjek za paznju, jeste ali da se i mnogima vama ovdje pomutila pamet i to je izgleda cinjenica. :oops:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#567 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by zonbirile »

na svoje pitanje sam si i dao odgovor.Da smo mjeto živiničkog anonimusa,provincijskog fiškala poslali nekog drugog da vodi postupak protiv Srbije sve bi bilo drugčije-ali nismo.Da je bilo moguće izabrati drugu opciju osim nametnute sa Koketom,bilo bi bolje,ali nije bilo moguće.Što pjesma kaže..nije nam se dalo..
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#568 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by buzzer »

tempora wrote:Prozovite me ludom, ali mi nikako nije jasno, da se Cericu pridaje ovoliko znacaja a egzistencijalnim problemima ne. Kako je moguce, da Ceric ima ovih dana toliku pozornost a Kacavenda recimo ne iako posljednji itekako zasluzuje pozornost? ?Kada Vasilije Kacavenda osvestava spomenike cetnika - onda je to samo u religiozne, duhovne svrhe? Isti koji je ovom zemljom aminovao etnicko ciscenje pardon genocid.
Ne bih nista da aludiram, a ponajmanje da branim Cerica, no iskreno me interesuje ko to ovdje diktira medijsku pozornost i time odredjuje sta je to od zivotnog pitanja. Naravno da se Ceric mora i treba kritikovati, naravno da se od Cerica i njegovih mnogih izjava treba i mora distancirati ali sta se u ovoj temi toga nebuloznog izreklo na racun muslimana i samog Islama, je nevjerovatno.

Godinama se ovdje takodjer trubilo o izmanipulisanim Srebrenicankama, svi u glas, jedan za drugim. No kada Srebrenicanke dodju u Hag, da prisustvuju sudjenju Karadzicu, iste nema ko da primi, do Iranka koja posjeduje obdaniste pa ih smjesti na pod, kako bi bar negdje odmorile. Mnoge, vise gladne nego site, tumaraju po svijetu, trazeci glasa i pravde ali narod je odlucio, zarad onih par koje su "pokupile kajmak" da je jedna cijela generacija genocida, manipulativna i igra se s nasim osjecajima, pa cemo ih zanemariti. Kako je odgovaralo mnogima da dignu ruke od istih, danas ocigledno mnogima odgovara, da ovdje mijesaju puno toga, sto ima i nema veze sa Cericem. Da je covjek za paznju, jeste ali da se i mnogima vama ovdje pomutila pamet i to je izgleda cinjenica. :oops:
evo svecano te prozivam ludom, ako ti u cericu ne vidis egzistencijalni problem. makar onoliko egzistencijalan, koliko u subraci mu po zanatu, ali i vanesnafskim aktivnostima. ono sto cerica cini interesantnijim za diskusije je ljigavost i dvolicnost, bas kao i u bosnjacke nacionalisticke elite. i dok je kacavenda jasan u sprovodjenju cetnickih ciljeva, a puljic jasan u svoj svojoj nejasnoci i muljanju, bas kao i oba hdz-a, ceric skupa sa bosnjackom nacionalistickom klikom o bosni govori, a protiv bosne predano radi.
cinjenica je da ce kacavende, odnosno srpski zlocinacki pokret cija je on najtuznija personifikacija, nastaviti iznurivati bosnu dok ne izdahne, ili dok ne stekne dovoljno saveznika da joj iznurenoj presudi, a ceric mujo u to vrijeme zakuhava sa zadnjim preostalim mu prijateljima stiteci ogrezle kriminalce, samim tim nevjernike.
User avatar
KadSeMrtviProbudimo
Posts: 533
Joined: 09/09/2009 15:54
Location: mešihat nevjerne zajednice

#569 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by KadSeMrtviProbudimo »

"tempora"
Prozovite me ludom, ali mi nikako nije jasno, da se Cericu pridaje ovoliko znacaja a egzistencijalnim problemima ne. Kako je moguce, da Ceric ima ovih dana toliku pozornost a Kacavenda recimo ne iako posljednji itekako zasluzuje pozornost? ?

Draga naša @tempora, potpuno si u pravu.
No, predugo si prisutna na ovom forumu da ne bi znala kako se otvaraju nove teme; pa izvoli, otvori je, i pokreni raspravu o Kačavendi, ili traži rješenja egzistencijalnih problema, koje su, usput, i kreirali likovi poput Mustafe Cerića, Vasilija Kačavende i sličnih.

Ti bi sada da prekinemo raspravu o Mustafi Ceriću, da sve pometemo pod tepih, a da pozornost prebacimo na drugog :-) Nije pozornost na njega izazvana, nego je on sam kreirao, izaziva je već godinama. A što se metenja tiče, isto tako dobro znaš da najprije smeće treba ispred svog praga počistiti...
Da si na iole nepristrasan način pregledala BHT intervju, koji je na početku ove teme jedan od forumaša postirao, onda bi i tebi bilo jasno o kakvoj osobi danas ovdje raspravljamo, iako ga ti, eto, bolje poznaješ od svih nas :-)

Interesantno, kad god tvoj post procitam, sjetim se kora, rende, i sličnog kuhinjskog pribora...
BaileyS
Posts: 1036
Joined: 02/07/2008 00:29

#570 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by BaileyS »

KadSeMrtviProbudimo wrote:
"tempora"
Prozovite me ludom, ali mi nikako nije jasno, da se Cericu pridaje ovoliko znacaja a egzistencijalnim problemima ne. Kako je moguce, da Ceric ima ovih dana toliku pozornost a Kacavenda recimo ne iako posljednji itekako zasluzuje pozornost? ?

Draga naša @tempora, potpuno si u pravu.
No, predugo si prisutna na ovom forumu da ne bi znala kako se otvaraju nove teme; pa izvoli, otvori je, i pokreni raspravu o Kačavendi, ili traži rješenja egzistencijalnih problema, koje su, usput, i kreirali likovi poput Mustafe Cerića, Vasilija Kačavende i sličnih.

Ti bi sada da prekinemo raspravu o Mustafi Ceriću, da sve pometemo pod tepih, a da pozornost prebacimo na drugog :-) Nije pozornost na njega izazvana, nego je on sam kreirao, izaziva je već godinama. A što se metenja tiče, isto tako dobro znaš da najprije smeće treba ispred svog praga počistiti...
Da si na iole nepristrasan način pregledala BHT intervju, koji je na početku ove teme jedan od forumaša postirao, onda bi i tebi bilo jasno o kakvoj osobi danas ovdje raspravljamo, iako ga ti, eto, bolje poznaješ od svih nas :-)

Interesantno, kad god tvoj post procitam, sjetim se kora, rende, i sličnog kuhinjskog pribora...


Koji komentar :-)

Nemam rijeci. @tempora bez obzira na rende i kore jedna od citanijih i svakako jedna od onih ciji komentari imaju tezinu i ozbiljno su shvaceni na forumu. Sta bi bilo tek da nema tih renda i kora :-) Komentar govori vise o tebi nego o njoj i zato vjerujem da tebe niko nece uzeti za ozbiljno.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#571 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by tempora »

KadSeMrtviProbudimo wrote:
"tempora"
Prozovite me ludom, ali mi nikako nije jasno, da se Cericu pridaje ovoliko znacaja a egzistencijalnim problemima ne. Kako je moguce, da Ceric ima ovih dana toliku pozornost a Kacavenda recimo ne iako posljednji itekako zasluzuje pozornost? ?

Draga naša @tempora, potpuno si u pravu.
No, predugo si prisutna na ovom forumu da ne bi znala kako se otvaraju nove teme; pa izvoli, otvori je, i pokreni raspravu o Kačavendi, ili traži rješenja egzistencijalnih problema, koje su, usput, i kreirali likovi poput Mustafe Cerića, Vasilija Kačavende i sličnih.

Ti bi sada da prekinemo raspravu o Mustafi Ceriću, da sve pometemo pod tepih, a da pozornost prebacimo na drugog :-) Nije pozornost na njega izazvana, nego je on sam kreirao, izaziva je već godinama. A što se metenja tiče, isto tako dobro znaš da najprije smeće treba ispred svog praga počistiti...
Da si na iole nepristrasan način pregledala BHT intervju, koji je na početku ove teme jedan od forumaša postirao, onda bi i tebi bilo jasno o kakvoj osobi danas ovdje raspravljamo, iako ga ti, eto, bolje poznaješ od svih nas :-)

Interesantno, kad god tvoj post procitam, sjetim se kora, rende, i sličnog kuhinjskog pribora...

Gdje sam ja napisala da bih da prekinete raspravu o Cericu? Dokazi.
I gdje sam ja pristrasna glede Cerica? Dokazi i to.
Bezobrazno je krajnje optuzivati me za nesto sto sigurno ne tvrdim.
Moje pitanje je bilo i i dalje stojim iza njega, zasto jedan ima toliku pozrnost dok se drugi smatra izgleda tudjim problemom. I tim pitanjem, zasigurno nisam umanjila Cericevu odgovornost, onu u njegovim domenima. Rekla sam kako se ovdje mjesa puno toga - jos malo pa ce narod poceti pisati od Kulina kako bi dokazao i pokazao sto nam je sve Ceric zla donio. Spominju se nekakva iranska predstavnistva u srcu Sarajeva, kao dokaz kamo smo okrenuti - pa se spominju muslimani kao odgovorni za Cericeve izjave i ponasanje i da ne nabrajam. Svasta se ovdje natrunilo i izvini sto se ja zaista ne mogu otrgnuti utisku, da mnogi ovdje pisu iz sasvim drugih frustracija i uglova koji nemaju veze sa likom i djelom Cerica. Koji uzgred nikada nije bio moj poglavar niti ce biti. I vrlo je drsko od tebe, da mi pripisujes misao u kojem ja kao najbolje poznajem Reisa.

Glede na erende kora i moga kuhinjskog pribora, nemam nikakvih povrijedjenih osjecanja. Tvoje puno pravo da zamisljas sto hoces. Ako time smatras da ces mi dati neku nizu ili vecu vrijednost, bujrum. I opet.
User avatar
KadSeMrtviProbudimo
Posts: 533
Joined: 09/09/2009 15:54
Location: mešihat nevjerne zajednice

#572 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by KadSeMrtviProbudimo »

veljaca wrote:Za sve ove koji napadaju/brane ef. Cerica
- Da li branite/napadate ef. Cerica kao
a) obicnog covjeka koji zivi u BiH
b) Reisa u BiH
To je veoma bitno naglasiti kada se diskutuje - jer se onda na osnovu tog pocetnog elementa - moze konkretno i dobronamjerno/zlonamjerno diskutovati .....
Bez tog da se to kaze u pocetku - svaka diskusija ce se pogresno shvatiti ... a ja licno onda ne znam sta je SVRHA pojedinih diskusija i kako da se covjek onda postavi ....( da li je napad na osobu ili na Reisa ) ... :sax:
Ovdje se ne radi o napadu ni na običnog čovjeka, niti na 'Reisa', već je posrijedi samo konstruktivna rasprava s ciljem ukazivanja na zloupotrebu položaja građanina Mustafe Cerića, koji svoje kriminogene aktivnosti/sklonosti krije iza funkcije Reisa i istovremeno uzurpira poziciju vjerskog poglavara u korist dnevno-političkih interesa.
Vjerujem da nijednom iskrenom i poštenom vjerniku ne odgovara, i da ne podržava, aktivnosti koje sprovodi, ni ideje koje zagovara, Mustafa Cerić, Reis muslimana u BiH.
Da si pročitao prvi post kojim je otvorena ova tema, znao bi odgovor na svoje pitanje.

Preostaje nam da se nadamo da i u Islamskoj zajednici Bosne i Hercegovine, u toj, vjerujem, čestitoj instituciju, još uvijek ima vjernika, da ima ljudi, koji znaju sve o osobi koji je ahmediju zločinački stavio u funkciju krupnog kapitala i wc školjki od šest milja... B. H.
Macak U Cizmama
Posts: 289
Joined: 06/11/2009 09:32

#573 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by Macak U Cizmama »

tempora wrote:
KadSeMrtviProbudimo wrote:
"tempora"
Prozovite me ludom, ali mi nikako nije jasno, da se Cericu pridaje ovoliko znacaja a egzistencijalnim problemima ne. Kako je moguce, da Ceric ima ovih dana toliku pozornost a Kacavenda recimo ne iako posljednji itekako zasluzuje pozornost? ?

Draga naša @tempora, potpuno si u pravu.
No, predugo si prisutna na ovom forumu da ne bi znala kako se otvaraju nove teme; pa izvoli, otvori je, i pokreni raspravu o Kačavendi, ili traži rješenja egzistencijalnih problema, koje su, usput, i kreirali likovi poput Mustafe Cerića, Vasilija Kačavende i sličnih.

Ti bi sada da prekinemo raspravu o Mustafi Ceriću, da sve pometemo pod tepih, a da pozornost prebacimo na drugog :-) Nije pozornost na njega izazvana, nego je on sam kreirao, izaziva je već godinama. A što se metenja tiče, isto tako dobro znaš da najprije smeće treba ispred svog praga počistiti...
Da si na iole nepristrasan način pregledala BHT intervju, koji je na početku ove teme jedan od forumaša postirao, onda bi i tebi bilo jasno o kakvoj osobi danas ovdje raspravljamo, iako ga ti, eto, bolje poznaješ od svih nas :-)

Interesantno, kad god tvoj post procitam, sjetim se kora, rende, i sličnog kuhinjskog pribora...

Gdje sam ja napisala da bih da prekinete raspravu o Cericu? Dokazi.
I gdje sam ja pristrasna glede Cerica? Dokazi i to.
Bezobrazno je krajnje optuzivati me za nesto sto sigurno ne tvrdim.
Moje pitanje je bilo i i dalje stojim iza njega, zasto jedan ima toliku pozrnost dok se drugi smatra izgleda tudjim problemom. I tim pitanjem, zasigurno nisam umanjila Cericevu odgovornost, onu u njegovim domenima. Rekla sam kako se ovdje mjesa puno toga - jos malo pa ce narod poceti pisati od Kulina kako bi dokazao i pokazao sto nam je sve Ceric zla donio. Spominju se nekakva iranska predstavnistva u srcu Sarajeva, kao dokaz kamo smo okrenuti - pa se spominju muslimani kao odgovorni za Cericeve izjave i ponasanje i da ne nabrajam. Svasta se ovdje natrunilo i izvini sto se ja zaista ne mogu otrgnuti utisku, da mnogi ovdje pisu iz sasvim drugih frustracija i uglova koji nemaju veze sa likom i djelom Cerica. Koji uzgred nikada nije bio moj poglavar niti ce biti. I vrlo je drsko od tebe, da mi pripisujes misao u kojem ja kao najbolje poznajem Reisa.

Glede na erende kora i moga kuhinjskog pribora, nemam nikakvih povrijedjenih osjecanja. Tvoje puno pravo da zamisljas sto hoces. Ako time smatras da ces mi dati neku nizu ili vecu vrijednost, bujrum. I opet.
Gledaj Tempora,

Ako pogledas sam naziv IZ za BiH , ona sa svojim djelovanjem treba da zastupa muslimane u Bosni i hHercegovinu. To je tako samo na papiru jer Ceric &CO svoju pozornost i politiku grade ne na svim gradjanima muslimanima BiH, vec na narodu Bosnjacima. Sve sto on cini se odrazava direktno na njih, na narod, na Bosnjake, pod maskom da se to cini za muslimane . IZ je uzjahala Bosnjake , a ne muslimane i na njima gradi svoju politiku. Sa Bosnjacima i nasom politikom Kecavanda i ostala bagra nemaju nista , barem u smislu da im odredjuju politiku te zato i ne raspravljamo o njima vec o onom sto nas direktno pritisce i tisti a to je Ceric i IZ.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#574 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by zonbirile »

@tempora
malo je degutantno prozivati druge u kritici i na temi o Ceriću.O Kačavendi i njegovom četništvu se zna,malo priloga imamo i malo znamo o njegovoj povezanosti sa podzemljem,inače zahvaljujući ustrojstvu države i informiranosti,malo znamo.Zato možda i nema reakcije,ali ovo je blisko,tiče se našeg "tora",šema/halka je sa našima.Uostalom puno se kaka bez veze u osnovi je :da li su pravi likovi u šemi i da li su zasluženo tamo,a i Cerić s njima.Vidiš ima more kriminala na hrvatskoj strani,ali očito niko ne povezuje Puljića s tim,niti se on s njima pojavljuje,slika,niti se ikada očitovao,a kamoli stao u zaštitu nekog.Cerić je sam sebi kumovao i stvorio sliku o sebi,a samo ponašanje mu ne služi na čast.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#575 Re: Ceriću, je li te sramota ...

Post by HAVANA »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 :D
Locked