CENTROTRANS (umjesto psovke)

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#1 CENTROTRANS (umjesto psovke)

Post by roki »

Danas u 17.30 na stanici u Sarajevu odem po dokumente koji su trebali doci autobusom CENTROTRANS Sarajevo-Bugojno.Radilo se o Vjencanom listu koji je ovdje hitno trebao porodilji radi sredivanja papira.
Kada sam zamolio vozaca da mi da kovertu on je rekao da nije placeno(a posiljaoc je uredno dao napojnicu).Ja sam rekao da nemam novaca uza se i ako nije problem da dobijem papire.On je nasrnuo na mene i poceo da se dere,i rekao je sav bijesan da on nije pošta i ničiji kurir pa da džaba prenosi posiljke.Vjerovatno mu je bilo malo. :x
Upalio je autobus i otisao sa dokumentima iako sam ja rekao da me saceka,dok donesem pare jer zivim u blizini.
Medutim kad sam se vratio na stanicu na informacijama su mi rekli da je autobus otisao u garažu na Stupu.Trazio sam vozacev broj kako bi stupio u kontakt sa njim,jer je za dokumenta sutra bio zadnji rok za prijavu novorođenčeta.Vjerovatno su vozacu javili da sam im rekao da cu ga tuziti,tako da kada je moj otac otisao autom da sve sredi vozac je bio jako ljubazan i jedva je prihvatio ponovnu napojnicu.
Inace radi se o vozacu Pezi Fadilu,covjeku u "odjelu". :x :x
I do sada su mi ostali vozaci CENTROTRANSA na ovoj relaciji uredno dostavljali i vece posiljke bez trazenja ikakve naknade i odbijanja iste kada bih im ponudio kutiju cigareta ili nesto novca.
User avatar
olduser
Posts: 361
Joined: 02/01/2008 16:16
Location: forum/ucp.php?i=164

#2 Re: CENTROTRANS (umjesto psovke)

Post by olduser »

cim cujem centrotrans ospem se...
ne mogu da im nista ne opsujem...kad moram u njihov bus uc pozli mi..
u bus nakrca 150 ljudi..jedno na drugom i onda se kondukter provlaci naplacuje karte jos vecu guzvu stvara :x ...busevi neispravni, par puta kondukter se dere - ne naslanjaj se na vrata, nisu ispravna, izletices :x :x a u bus trpa i samo govori moze jos..guraj dole, guraj gore :x :x
stajanje svako 5 minuta i onda dok se pokrene treba mu isto 5minuta i tamam kad uhvati ko neki zalet stane.. :x
kreteni s vana guraju jer moraju uc kao negdje im se zuri, a sljedeci bus im dolazi za pola sata..al jok..samo guraj... :x
papci koji rade na salterima :x pitas ga kad je bus..kad dodje..pa ebem ti tromajku.. :x
nisam se jednom posvadjo i ebo im sve al ne pije vode...
a tek soferi ko da cumur voze, to nije normalno...kad naleti na rupu il kojekakve brijegove pa glavom zviznes od onaj krov.. :x


skolarci su dodatni faktor koji me iz*ebe...u bus udje minimalno 20 iz osnovne skole, pa to je za poludit kad krene vriska galama..a tek srednjoskolci koji glume mangupe..svaka druga bog allah da bi zadivili koze koje se na svaku psovku/glupost smiju, ustvari ono se ne moze nazvat smijehom, ono su neartikulisani glasovi :x :x
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#3 Re: CENTROTRANS (umjesto psovke)

Post by mojgrad »

Gresku je napravio prvo sto je uzeo pare da bi ti dostavio postu. Ako je htio trebao je to uraditi jer zeli da pomogne a ne zato sto hoce da zaradi na tudjoj 'muci'. Zalosno. A nekad se pitam zasto na poste sluze? Ne kazem hitno je trebalo i oke, ali ja bih sto manje moljakala tekve za bilo kakvu uslugu.
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#4 Re: CENTROTRANS (umjesto psovke)

Post by daduli_sa »

mojgrad wrote:Gresku je napravio prvo sto je uzeo pare da bi ti dostavio postu. Ako je htio trebao je to uraditi jer zeli da pomogne a ne zato sto hoce da zaradi na tudjoj 'muci'. Zalosno. A nekad se pitam zasto na poste sluze? Ne kazem hitno je trebalo i oke, ali ja bih sto manje moljakala tekve za bilo kakvu uslugu.

:thumbup:

Kad je takva stvar u pitanju onda mislim da nema preceg!
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#5 Re: CENTROTRANS (umjesto psovke)

Post by travar »

olduser wrote:cim cujem centrotrans ospem se...
ne mogu da im nista ne opsujem...kad moram u njihov bus uc pozli mi..
u bus nakrca 150 ljudi..jedno na drugom i onda se kondukter provlaci naplacuje karte jos vecu guzvu stvara :x ...busevi neispravni, par puta kondukter se dere - ne naslanjaj se na vrata, nisu ispravna, izletices :x :x a u bus trpa i samo govori moze jos..guraj dole, guraj gore :x :x
stajanje svako 5 minuta i onda dok se pokrene treba mu isto 5minuta i tamam kad uhvati ko neki zalet stane.. :x
kreteni s vana guraju jer moraju uc kao negdje im se zuri, a sljedeci bus im dolazi za pola sata..al jok..samo guraj... :x
papci koji rade na salterima :x pitas ga kad je bus..kad dodje..pa ebem ti tromajku.. :x
nisam se jednom posvadjo i ebo im sve al ne pije vode...
a tek soferi ko da cumur voze, to nije normalno...kad naleti na rupu il kojekakve brijegove pa glavom zviznes od onaj krov.. :x


skolarci su dodatni faktor koji me iz*ebe...u bus udje minimalno 20 iz osnovne skole, pa to je za poludit kad krene vriska galama..a tek srednjoskolci koji glume mangupe..svaka druga bog allah da bi zadivili koze koje se na svaku psovku/glupost smiju, ustvari ono se ne moze nazvat smijehom, ono su neartikulisani glasovi :x :x
:thumbup: :x
ins
Posts: 2709
Joined: 12/05/2005 10:50

#6 Re: CENTROTRANS (umjesto psovke)

Post by ins »

roki wrote:Danas u 17.30 na stanici u Sarajevu odem po dokumente koji su trebali doci autobusom CENTROTRANS Sarajevo-Bugojno.Radilo se o Vjencanom listu koji je ovdje hitno trebao porodilji radi sredivanja papira.
Kada sam zamolio vozaca da mi da kovertu on je rekao da nije placeno(a posiljaoc je uredno dao napojnicu).Ja sam rekao da nemam novaca uza se i ako nije problem da dobijem papire.On je nasrnuo na mene i poceo da se dere,i rekao je sav bijesan da on nije pošta i ničiji kurir pa da džaba prenosi posiljke.Vjerovatno mu je bilo malo. :x
Upalio je autobus i otisao sa dokumentima iako sam ja rekao da me saceka,dok donesem pare jer zivim u blizini.
Medutim kad sam se vratio na stanicu na informacijama su mi rekli da je autobus otisao u garažu na Stupu.Trazio sam vozacev broj kako bi stupio u kontakt sa njim,jer je za dokumenta sutra bio zadnji rok za prijavu novorođenčeta.Vjerovatno su vozacu javili da sam im rekao da cu ga tuziti,tako da kada je moj otac otisao autom da sve sredi vozac je bio jako ljubazan i jedva je prihvatio ponovnu napojnicu.
Inace radi se o vozacu Pezi Fadilu,covjeku u "odjelu". :x :x
I do sada su mi ostali vozaci CENTROTRANSA na ovoj relaciji uredno dostavljali i vece posiljke bez trazenja ikakve naknade i odbijanja iste kada bih im ponudio kutiju cigareta ili nesto novca.
Mogao si reci svojima da zovnu besplatni broj 1300, tamo bi ti se javila dispecerka FedEX-a, i koverta bi ti dosla na kucnu adresu za 11 KM, a ni oni ne bi morali ici "na autobus".

E sad, posto ne koristis ono sto ti savremeni zivot nudi, onda nek ti je uzeo pare! :x
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#7 Re: CENTROTRANS (umjesto psovke)

Post by vjesticanametli »

sami padate sami se ubijate :x prestanite vise koristiti usluge tih vozaca :x covjece ko da na ledima nose 1832472364 kg pa traze na kafu :x ma na *urac :D
Dendrlix
Posts: 1106
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#8 Re: CENTROTRANS (umjesto psovke)

Post by Dendrlix »

Ne znam sto ih kudite toliko. Brate fino posta ili fedex i miran si (mada sa BH postom i nisi) Vozaci nisu duzni raznositi nicije dokumente i stvar njihove volje (jesi li dao na kafu ili ne) je hoce li to uciniti. Jedno stotinu puta sam slao novac, dokumente i pakete preko autobusa po cijeloj BiH. Uvijek sam dao 5 KM na kafu i nikada nije bilo problema. Ne znam koliko bi mi uzeo Fedex za dostavu koverte od SA do TZ u roku od tri-cetiri sata!? Sigurno bi bilo skuplje.

@roki
Trebao si nazvati tog ko ti je poslao dokumente i pitati pred vozacem jel dao na kafu.

A sto se tice kvalitete putnickog prevoza u istoj firmi, tu bih mogao referata i referata napisati. Uglavnom, :angry:
Post Reply