Centar za obrazovanje Široki Brijeg

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
wendy
Posts: 257
Joined: 04/02/2009 16:22

#1 Centar za obrazovanje Široki Brijeg

Post by wendy »

Ima li neko iskustva sa dokvalifikacijom u ovom Centru...imaju svoje ispostave svuda po državi. Zanima me okvirno cijena i iskustva...Dakle radi se o doškolovanju osobe koja je završila trogodišnju strukovnu školu sada u neko zanimanje IV stepena. Vjerujem da funkcioniše po principu "plati i ništa ne moraš", ali me zanimaju lična iskustva...
boyche
Posts: 141
Joined: 03/01/2013 18:51

#2 Re: Centar za obrazovanje Široki Brijeg

Post by boyche »

Momak kod nas zavrsio trogodisnju. Nakon nekog vremena upise cetvrti stupanj, upravo u ovoj obrazovnoj ustanovi.
Nakon nekog vremena izidje konkurs za policiju, momak se prijavi, prodje na akademiju (uvijet je cetvrti stupanj), odradi praksu, pocne raditi u sluzbi i bum dobije otkaz. Razlog: nevaljana diploma srednje strucne spreme, odnosno cetvrtog stupnja.
Da ne bude rekla kazala, da se razumijemo. Ovo je 100% istina i sigurno ovako bilo, znam iz prve ruke.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3 Re: Centar za obrazovanje Široki Brijeg

Post by seoBIH »

Onda je taj momak tuzio tu ustanvu i dobio odštetu pretpostavljam?
boyche
Posts: 141
Joined: 03/01/2013 18:51

#4 Re: Centar za obrazovanje Široki Brijeg

Post by boyche »

Koliko znam, nije ih tuzio. Hoce li, nece li, to ne bih znao reci stvarno.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#5 Re: Centar za obrazovanje Široki Brijeg

Post by Eborg »

Jedna od onih "institucija" koju treba zatvoriti a odgovorne zaključati i baciti ključ. Uglavnom, ustanova koja radi po principu "plati i nosi papir kući". Znam 2 osobe koje su uplatile školovanje i dobile papir da se znaju baviti određenim zanatom iako u životu nisu ni prismrdili tom poslu.
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#6 Re: Centar za obrazovanje Široki Brijeg

Post by Tabhana »

Išao sam sa frendom koji je završio tri godine srednje, pa je tu odradio četvrtu godinu. Sada mu je ostao još diplomski na fakultetu.

Diploma je priznata, mislim da je cijena preko 1000KM. Lahko se polaže, primjer, dolazi cura u miniću sa ogromnim dekolteom, izlazi za 2-3 minute i kaže dobila 2-3 četvrtice.

Ono najbitnije, diploma se priznaje, a ovo za otkaz je šuplja priča, dobio je otkaz možda radi drugih razloga, a nikako radi ovog centra koji je priznat.

Ako ne vjeruješ ovom centru, upiši u Mostaru četvrtu godinu u nekoj od srednjih škola, i to se lahko polaže.

Živio.

PS: Ako imaš para, možeš sve u ovoj državi. Ako imaš već viška keša, upiši neki privatni priznati fakultet, nemoj se patiti na ovim državnim :thumbup:
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#7 Re: Centar za obrazovanje Široki Brijeg

Post by ferratilis »

Da ne otvaram novu temu, zna li neko kakva je situacija za Centar za obrazovanje odraslih u Tuzli?
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#8 Re: Centar za obrazovanje Široki Brijeg

Post by purgatorio »

Desetine državnih srednjih škola nude prekvalifikaciju i dokvalifikaciju. Ovih privatnih tiskara diploma se treba kloniti i zaobići u širokom luku. Jendostavno, ne mogu vjerovati da je nekome tesko nauciti par stranica po ispitu škole koju želi polagati, a s tim se poslom misli baviti.
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#9 Re: Centar za obrazovanje Široki Brijeg

Post by Tabhana »

Isto ti dođe, išao u ovaj centar ili u srednju školu ;-)

Imam nekoliko primjera, baš je jedan frend iz Sarajeva dolazio u Mostar radi medicinske škole, neka razlika, bez problema sve prošao. Pare čine čuda :)
abfahrt
Posts: 82
Joined: 29/01/2022 20:49

#10 Re: Centar za obrazovanje Široki Brijeg

Post by abfahrt »

Pozdrav! Da li su u Njemačkoj priznate diplome ove škole Veritas? Konkretno me interesuje zanimanje električara ili vozača bagera, rovokopača itd
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#11 Re: Centar za obrazovanje Široki Brijeg

Post by nikeze »

Svako vanredno polaganje razreda je uvijek bilo bezveze i u dtźavnim i u privatnim školama. To poslodavca ne interesuje. On zapošljava radnika i preuzima rizik. U firmi se dalje uči zanat, pa kako se pokažeš. U principu bolje je redovno školstvo u dobro rangiranoj školi.
Post Reply