centar za obrazovanje siroki brijeg

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
sodi33
Posts: 142
Joined: 21/05/2012 18:47

#1 centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by sodi33 »

Pozdrav trebao bih pplagati drzavni ispit za vozaca pa sam mislio u ovaj centar za obrazovanje u sirokom, vidim ima ih po citavoj bih ali me zanima dali je neko polagao u ovom centru I dali je ta diploma priznata , posto znam da je prije bilo nekih afera oko ovih privatnih skola....unaprijed hvala..
User avatar
glas_jace
Posts: 70
Joined: 25/07/2012 18:50
Location: Mostar,Hercegovina

#2 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by glas_jace »

samo das novac,i rjesen problem polozio si
e sad koliko je priznata diploma to ne znam :run:
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#3 Re: AW: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by newlevel »

Dosta su rasireni. Ima ih u svakom malo vecem selu, vjerojatno posao ide.

Gesendet von meinem C1505 mit Tapatalk 2
User avatar
suadfor
Posts: 521
Joined: 05/07/2012 22:40

#4 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by suadfor »

sodi33 wrote:Pozdrav trebao bih pplagati drzavni ispit za vozaca pa sam mislio u ovaj centar za obrazovanje u sirokom, vidim ima ih po citavoj bih ali me zanima dali je neko polagao u ovom centru I dali je ta diploma priznata , posto znam da je prije bilo nekih afera oko ovih privatnih skola....unaprijed hvala..
priznati su u bih... ko sto kolega rece sve sa parama mozes zavrsiti ali ne moras.
mali_balon
Posts: 11404
Joined: 12/09/2012 09:57

#5 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by mali_balon »

Ma slobodno ti uplati, cuo sam da diplome prolaze u drzavnim firmama i institucijama, tako da....
To je sad toliko "zavladalo" da kada bi se uradila revizija ili ponistili diplome iz sirokog stala bi komplet drzava.
Sociolog
Posts: 4357
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#6 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by Sociolog »

Poznanik zavrsio onaj Naftni-rudarski smjer, tako nekako, dobio posao u danskoj, nasla mu rodbina, znaci priznati su negdje Vani...... oda drzava postae sve vise, vise Carsto kriminala, isto Latinska maerika 80-90 th, nazalost
edinfaca
Posts: 1
Joined: 08/12/2013 19:15

#7 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by edinfaca »

glas_jace wrote:samo das novac,i rjesen problem polozio si
e sad koliko je priznata diploma to ne znam :run:
Je li to fakat tako prijatelju,mislim jesi li ti tu išao ili.?
Jer meni Široki nije blizu,ali ako stvarno za jedan dan to mogu zavrsiti onda bih mogao to podnijeti.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#8 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by uglavnomja »

:?

ja ovdje nesto ne kontam, covjek je pitao za polaganje drzavnog ispita, koji se polaze pred organima bih, koje organizuje ministarstvo pravde ili ads ... ne moze niko to privatno organizovati...
mali_balon
Posts: 11404
Joined: 12/09/2012 09:57

#9 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by mali_balon »

uglavnomja wrote::?

ja ovdje nesto ne kontam, covjek je pitao za polaganje drzavnog ispita, koji se polaze pred organima bih, koje organizuje ministarstvo pravde ili ads ... ne moze niko to privatno organizovati...

Misli se na drzavni ispit za vozaca, a ne drzavni ispit za rad u drzavnim organima, kako je nekad bilo, sada ostalo samo ime.
Ustvari vise to nije drzavni ispit, to je sada diploma KV ili III stepen obrazovanja zvanje Vozac motornih vozila.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#10 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by uglavnomja »

ok
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#11 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by vješalica »

sodi33 wrote:Pozdrav trebao bih pplagati drzavni ispit za vozaca pa sam mislio u ovaj centar za obrazovanje u sirokom, vidim ima ih po citavoj bih ali me zanima dali je neko polagao u ovom centru I dali je ta diploma priznata , posto znam da je prije bilo nekih afera oko ovih privatnih skola....unaprijed hvala..
Što ne odeš u Saobraćajnu školu u SA?
mali_balon
Posts: 11404
Joined: 12/09/2012 09:57

#12 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by mali_balon »

vješalica wrote:
sodi33 wrote:Pozdrav trebao bih pplagati drzavni ispit za vozaca pa sam mislio u ovaj centar za obrazovanje u sirokom, vidim ima ih po citavoj bih ali me zanima dali je neko polagao u ovom centru I dali je ta diploma priznata , posto znam da je prije bilo nekih afera oko ovih privatnih skola....unaprijed hvala..
Što ne odeš u Saobraćajnu školu u SA?
1000KM razloga, navodno.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18786
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#13 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by SmokingMan »

glas_jace"]

samo das novac,i rjesen problem polozio si

e sad koliko je priznata diploma to ne znam :run:
Istina,bilo je o ovome priče i na BHT,ako se ne varam,ima i snimljen video oko načina plaćanja,polaganja ispita,etc,ko na Arizoni. :D
suncokret10
Posts: 314
Joined: 06/12/2013 20:35

#14 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by suncokret10 »

glas_jace wrote:samo das novac,i rjesen problem polozio si
e sad koliko je priznata diploma to ne znam :run:
a neće moći tako. mora barem ofanzive naučiti

evo ovako bi to otprilike išlo

Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#15 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by Great Cornholio »

Ako ćeš medEcinu onda ti je najbolje uplatit' u centar za obrazovanje u Teočaku, Lištica je više za "ekonomiju" i "trgovinu", a posebno "carinu", jer u periodu od 92 do 95 su se ti dole "razvili" "carinivši" svu onu humanitarnu pomoć koju je svijet slao u Bosnu i Hercegovinu.
User avatar
glas_jace
Posts: 70
Joined: 25/07/2012 18:50
Location: Mostar,Hercegovina

#16 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by glas_jace »

edinfaca wrote:
glas_jace wrote:samo das novac,i rjesen problem polozio si
e sad koliko je priznata diploma to ne znam :run:
Je li to fakat tako prijatelju,mislim jesi li ti tu išao ili.?
Jer meni Široki nije blizu,ali ako stvarno za jedan dan to mogu zavrsiti onda bih mogao to podnijeti.
Ja zivim u Mostaru,a Široki Brijeg je udaljen od Mostara 15min,znam i to dobro,kako se polaze
Uglavnom das novce i zavrsis,ali moras redovno dolaziti na ispite,oni ti daju skriptu od nekolicine pitanja i to je sve sto moras "nauciti" (prepisati)
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#17 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by vješalica »

mali_balon wrote:
vješalica wrote:
sodi33 wrote:Pozdrav trebao bih pplagati drzavni ispit za vozaca pa sam mislio u ovaj centar za obrazovanje u sirokom, vidim ima ih po citavoj bih ali me zanima dali je neko polagao u ovom centru I dali je ta diploma priznata , posto znam da je prije bilo nekih afera oko ovih privatnih skola....unaprijed hvala..
Što ne odeš u Saobraćajnu školu u SA?
1000KM razloga, navodno.
A koliko je u Širokom Brijegu ako već "kolju" sa 1000KM razloga ovdje? :mrgreen:
mali_balon
Posts: 11404
Joined: 12/09/2012 09:57

#18 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by mali_balon »

Sad kako je pojma nemam, moj jaran prije 4 godine ganjao ovaj drzavni i u Sirokom ga izasao 1200KM a ovdje mu trazli oko 2000KM.
sodi33
Posts: 142
Joined: 21/05/2012 18:47

#19 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by sodi33 »

Bio danas u Sarajevu uplatio prvu ratu u januaru cu na zavrsni ispit tj diplomski , bitno se pojaviti I uplatiti ostalo nije tvoja briga....
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#20 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by vješalica »

Vjerovatno polazes razliku predmeta?
Kolike su cijene i kako placas ako se smije znati,po predmetu? :)
Da li si zavrsio neku srodnu skolu radi strucnih predmeta ili sl.?
sodi33
Posts: 142
Joined: 21/05/2012 18:47

#21 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by sodi33 »

Zavrsio sam srednju skolu 3 godine el instalater. Posto imam sve kategorije potreban mi je ovaj drzavni ispit da bi me neko mogao zaposliti kao vozaca. Neznam sad koliko je po predmetu uglavnom bio sam kod covjeka u sarajevu sve ce me izaci 1700KM, s tim da me je ovaj ubacio kao da sam ranije krenuo tako da imam zavrsni ispit u januaru. Sad neznam mozda je negdje jeftinije al posto se meni malo zurilo I navodno nema puno peglanja bitno je da si prisutan nisam htijeo da dalje trazim, posto u nekim skolama moras bas ici na casove I to traje najmanje 6 mjeseci. Sutra imam neki ispit pa ako te nesto interesuje pitaj
User avatar
omega369
Posts: 9471
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#22 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by omega369 »

z1xter wrote:
glas_jace"]

samo das novac,i rjesen problem polozio si

e sad koliko je priznata diploma to ne znam :run:
Istina,bilo je o ovome priče i na BHT,ako se ne varam,ima i snimljen video oko načina plaćanja,polaganja ispita,etc,ko na Arizoni. :D

ko da se nasi fakulteti razlikuju po tome? sve je to isto. od mog profesora rodjak na pmf-u se 3x pojavio na nastavi i sve uredno i u roku zavrsio jos prije 13 godina. ispiti se znali polagati po kancelarijama....sve je to isto, samo je pitanje gdje te manje maltretiraju. na zalost, ali je tako


p.s. ali sto lik neofirno ofira 'lika' koji ga je 'ubacio prije vakta' :D da nije sipa krenula u akciju :lol: :lol:
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#23 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by dede merdzane »

PMF je poznat kao lagan fakultet. Zato imamo dosta dipl. matematicara, biologa, hemicara a fali nam ekonomista, pravnika i politologa :lol:
User avatar
omega369
Posts: 9471
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#24 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by omega369 »

svakako, a hajde reci mi kakva je perspektiva nekoga ko zavrsi hemiju ili geografiju?

mozda u tome nadfjes razlog sto ima previse politologa
sodi33
Posts: 142
Joined: 21/05/2012 18:47

#25 Re: centar za obrazovanje siroki brijeg

Post by sodi33 »

Nema tu ofiranja care kakva drzava takav zakon..uostalom svi su u talu pa je svejedno. Svakako ti dodzes na polaganje I polazes druga je stvar sto ljudi puno ne peglaju. Recimo konkretno u mom slucaju vozim slepera 10 godina I sta bi sad ljudi trebali da me peglaju ako neznam neki saraf na motoru.. ta ne polazem za nuklearnog znanstvenika ili doktora.
Post Reply