Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#301 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by dezurni_ucenik »

Megiddo wrote:A to se radi kao radi sebe? :D

Hehhe.Pa najmanje je zbog sebe. :D
User avatar
motorna_pila
Posts: 1422
Joined: 24/09/2013 04:00

#302 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by motorna_pila »

Ma.Le.Na wrote:imati vise od jednog djetete za mene predstavlja kao neku policu osiguranja za dijete koje imam, da danas sutra ne ostane samo, da mu se nadje neko pri ruci u nevolji, da ima nekoga svoga, svoju krv, a na koga se bolje osloniti nego na brata/sestru
samim tim uskracivanje ove opcije, kada mogu, djetetu i za mene predstavlja svojevrstan cin sebicnosti, posebno jer su razlozi tako...banalni...u poredjenju sa dobrobiti koje dijete ovim dobiva
Preudiciras neke stvari svojim predpostavkama, da su tvoja djeca u pocetnoj prednosti ako imaju jos brata ili sestru i da im samim tim to saznanje garantuje da ce neko biti tu u zivotu za njih. :roll:

To je po meni kardinalna pogreska, jer punoljetne osobe su same odgovorne za svoje postupke i samim tim za svaki uspon ili pad trebaju da se prvo oslone na sebe, zatim na osobe kojima VJERUJU a to moze biti prijatelj, djevojka, zena, kasnije dijete, kolega sa posla itd....

Neko ko ti zeli i moze i hoce pomoci. Ne mora nuzno biti tvoja KRV i TVOJ da bi ti pomogao.


Ono sto zelim da kazem da krvno srodstvo nije garancija da ce neko biti tu da ti pomogne samo jer je tvoja KRV kao sto kazes. :roll:

Znam dosta primjera i odnosa medju ljudima gdje se uza porodica kolje radi nekih primitivnih razloga, ISTA KRV, ROD i sl.

No medjutim, nema pravila, nema garancije ni zasto.

Lud je ovaj svijet u kojem zivimo.
Sunny-7
Posts: 1111
Joined: 29/06/2014 23:12

#303 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Sunny-7 »

motorna_pila wrote:
Ma.Le.Na wrote:imati vise od jednog djetete za mene predstavlja kao neku policu osiguranja za dijete koje imam, da danas sutra ne ostane samo, da mu se nadje neko pri ruci u nevolji, da ima nekoga svoga, svoju krv, a na koga se bolje osloniti nego na brata/sestru
samim tim uskracivanje ove opcije, kada mogu, djetetu i za mene predstavlja svojevrstan cin sebicnosti, posebno jer su razlozi tako...banalni...u poredjenju sa dobrobiti koje dijete ovim dobiva
Preudiciras neke stvari svojim predpostavkama, da su tvoja djeca u pocetnoj prednosti ako imaju jos brata ili sestru i da im samim tim to saznanje garantuje da ce neko biti tu u zivotu za njih. :roll:

To je po meni kardinalna pogreska, jer punoljetne osobe su same odgovorne za svoje postupke i samim tim za svaki uspon ili pad trebaju da se prvo oslone na sebe, zatim na osobe kojima VJERUJU a to moze biti prijatelj, djevojka, zena, kasnije dijete, kolega sa posla itd....

Neko ko ti zeli i moze i hoce pomoci. Ne mora nuzno biti tvoja KRV i TVOJ da bi ti pomogao.


Ono sto zelim da kazem da krvno srodstvo nije garancija da ce neko biti tu da ti pomogne samo jer je tvoja KRV kao sto kazes. :roll:

Znam dosta primjera i odnosa medju ljudima gdje se uza porodica kolje radi nekih primitivnih razloga, ISTA KRV, ROD i sl.

No medjutim, nema pravila, nema garancije ni zasto.

Lud je ovaj svijet u kojem zivimo.[/] Naravno da Nikad čovjek nema garanciju ni za što, nikad! Nije njena kardinalna pogreška što žena misli kako je već napisala (malena), tvoja je greška što pamtiš samo loša iskustva u tim familijarnim odnosima. I nažalost, na osnovu njih formiraš svoje mišljenje. Vjeruj, u jednoj imalo normalnoj (a često i u neuravnoteženoj) porodici, braća i sestre samo obogaćuju život jedni drugima, i ako si takvog uvjerenja, naravno da ćeš svome sinu/kćerki "pokloniti" bracu ili seku. Dalje, mada mi je suvišno ovo spominjati: svaki roditelj odgaja svako svoje dijete, bilo da ih ima jedno ili pet, isto. Da odraste u poštenu, samostalnu, stabilnu osobu. Kakav će odnos djeca imati između sebe, mnogo zavisi od roditelja i načina na koji ih odgajaju i podižu. Ako ih ja kao majka od malih nogu upućujem jedno na drugo, a i oni se vole ba sami od sebe, sasvim je normalno da će ti brat/sestra i kad odrastu biti poseban prijatelj. Ostale biraš sam, al baš ta krvna veza daje prednost prijateljstvu braće i sestara. Da skratim priču, djeci je mnogo ljepše odrastati uz brata/sestru nego kad su jedini u porodici. Ja se najlakše posvađam sa sestrom, al se i najlakše i pomirim. Volim je mnoooogo, i sretna sam što je imam i svom životu. Hvala mami i tati što nisu bioi sebični, pa su odlučili da svojom ljubavlju ne guše samo mene, već nas dvije zajedno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#304 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by lavorpunvode »

Recite mi, je li zaista, ali zaista sebicnije imati jedno ili nemati djece uopste, nego imati ih... sedmero npr.?

http://m.klix.ba/vijesti/humanitarne-ak ... /140717045
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#305 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by OldMayor »

dezurni_ucenik wrote:
insomnia78 wrote:A ti obrni, prvo dobij dijete pa se ozeni a tek onda kreni trebe gOnjati


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk

Nisi me shvatio.Htio sam reci ,ovdje se neki zene/neke udavaju samo zbog okoline,najmanje zbog sebe.
Eh eto ti znas zasto se neko zeni? Jesi ti ozenjen? Ako nisi, onda ne mozes ti davati savjete treba li se neko ozeniti ili ne. :roll:

Ne govorim ovo tebi, ali mrzim neke ljude koji su izbirljivi, to ne moze nac sebi djevojku ili muskarca, sve mu smeta. I onda ovako slicno klepa gluposti o tome kako se svi zene jer moraju/zbog roditelja/zbog komsije/postara itd, jer eto kao bitno je sta ce oni rec. I onda takvi kad nalete na nekog ko im odgovara, kad se vjencaju, usute se.

Poenta - ovo boldirano ti je suplja, i to zesca.
User avatar
motorna_pila
Posts: 1422
Joined: 24/09/2013 04:00

#306 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by motorna_pila »

lavorpunvode wrote:Recite mi, je li zaista, ali zaista sebicnije imati jedno ili nemati djece uopste, nego imati ih... sedmero npr.?

http://m.klix.ba/vijesti/humanitarne-ak ... /140717045
Tužno, ovaj kao da nije nikad čuo za kondome.

Najgore od svega je to da on od ove djece pravi socijalne slučajeve. :roll:

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#307 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Mis mekinjas »

OldMayor wrote:
dezurni_ucenik wrote:
insomnia78 wrote:A ti obrni, prvo dobij dijete pa se ozeni a tek onda kreni trebe gOnjati


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk

Nisi me shvatio.Htio sam reci ,ovdje se neki zene/neke udavaju samo zbog okoline,najmanje zbog sebe.
Eh eto ti znas zasto se neko zeni? Jesi ti ozenjen? Ako nisi, onda ne mozes ti davati savjete treba li se neko ozeniti ili ne. :roll:

Ne govorim ovo tebi, ali mrzim neke ljude koji su izbirljivi, to ne moze nac sebi djevojku ili muskarca, sve mu smeta. I onda ovako slicno klepa gluposti o tome kako se svi zene jer moraju/zbog roditelja/zbog komsije/postara itd, jer eto kao bitno je sta ce oni rec. I onda takvi kad nalete na nekog ko im odgovara, kad se vjencaju, usute se.

Poenta - ovo boldirano ti je suplja, i to zesca.
Zesca je suplja ne biti izbirljiv. :mrgreen:
Ja sam bila izbirljiva, i na trubljenje treba se udati, radjati sam se oglusila.
Jesam se usutila i stala na stranu udaje i radjanja, nisam.
Sve imam, ali sam bila izbirljiva i izabrala sam kad je doslo vrijeme meni.
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#308 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by krater »

Mis mekinjas wrote: Zesca je suplja ne biti izbirljiv. :mrgreen:
Ja sam bila izbirljiva, i na trubljenje treba se udati, radjati sam se oglusila.
Jesam se usutila i stala na stranu udaje i radjanja, nisam.
Sve imam, ali sam bila izbirljiva i izabrala sam kad je doslo vrijeme meni.
:thumbup:
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#309 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Zux »

Ima li ista gore od generaliziranja i predrasuda? Evo ja sam sve kontra od ovih opstih zakljucaka forumskih "psihologa", gurua familijarnih odnosa, "istrazivaca" koji imaju velike uzorke od 12 ljudi i na osnovu toga iznose zakljucke. Moj brak nije takav da mi se punica u sve petlja, a ni svekrva nam se isto ni u sta ne petlja. Zena nije cangrizava, a ni ja. Naravno da ima razmirica, neslaganja i svadja, to je normalno. Zena mi ne zvoca kad izadjem s muskom rajom, ili odem recimo na neki sportski dogadjaj, pa i izvan zemlje na vise dana. Ne vodimo nikakve ratove ni sa jednom stranom familije, s mnogim od njih se jako lijepo druzimo. Ista stvar i sa "obje strane" prijatelja. Ne znam sta je jos navedeno u ovoj temi od zakljucaka, da ne nabrajam vise. Pri svemu tome sam jedinac, doduse i nazalost sticajem okolnosti i greskom sarajevskih doktora, ali sam jedinac. Nikad nisam bio odgojen da me se nosa k'o malo vode na dlanu, nisu mi se ispunjavale sve zelje i hirovi koje jedan balavac pokusava da provede. Ostao bez oca u 19-oj godini. Nikad nisam ostatku raje kvario noc ako svi hoce na jedno mjesto, a ja necu, upravo suprotno. Znam itekako sta je kompromis, a i timski rad, bilo u braku, prijateljstvu ili poslu. Da ne budem shvacen pogresno, ne mislim o sebi da sam neka cvjecka koja za sebe misli da je idealan, itekako imam milion nekim manjih ili vecih mana, neke se trudim da popravim, neke da potisnem, a neke bogme i necu ili ne mogu :)

Poenta je samo to da se pitam odakle ljudi sebi uzimaju za pravo da ocjenjuju svoju dalju i blizu okolinu i nekome sude da li je sebican ili nije, da li treba ili ne treba da se zeni, koliko ce djece imati, kakva mu je glOva i sl. To se naravno ne odnosi samo na ovu temu i forum nego opcenito na nase drustvo, jer svakodnevno nailazimo na takve "dusebriznike".
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#310 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by berenice »

Ja mislim da to sve dolazi od činjenice da većina raje samo misli da misli.

Ono sebi daje za pravo da osuđuje i svrstava, i to ne samo za sebe, kao što je prirodno i svojstveno čovjeku (mislim svako za sebe ima te neke kategorije ljudi), nego to naglas izgovara kao da je nekakav vrhovni sudac. E, to ja ne kontam. Pročita nešto što si napisao, odnosno pređe pogledom, ne pokuša uopšte da shvati i na osnovu te svoje sopstvene greške te "prozove". Ono: Halo! A đe pitanje? Podpitanje? Bilo šta... Ništa.

Sorry na off-u.

Nastavite slobodno.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40786
Joined: 29/06/2011 23:39

#311 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by dječak sa šibicama »

dezurni_ucenik wrote:Gledam nekad davno onog seljacinu Memu na tv-u.Prica kako je momkovao,zajebavao se provodio,i kad je doslo vrijeme ozenio se ,kako on rece - sve po redu.

"Sve po redu"-koliko meni to odvratno zvuci.Nekako mi djeluje da se sve to radi samo zbog drugih ljudi,zbog njhovih reakcija.
Memo se ud`o, ali nebitni detalji :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40786
Joined: 29/06/2011 23:39

#312 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by dječak sa šibicama »

lavorpunvode wrote:Recite mi, je li zaista, ali zaista sebicnije imati jedno ili nemati djece uopste, nego imati ih... sedmero npr.?

http://m.klix.ba/vijesti/humanitarne-ak ... /140717045
Ovdje ide ona prastara supljatorska "svako ima svoju nafaku", kao, djeca su nafakali, dace Bog.

I onda brate kuku pomagaj, imam ih sedmero, a nemaju sta jesti.

Svako ima svoju nafaku :-)
Arii
Posts: 283
Joined: 22/10/2013 22:23

#313 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Arii »

Zux wrote: Poenta je samo to da se pitam odakle ljudi sebi uzimaju za pravo da ocjenjuju svoju dalju i blizu okolinu i nekome sude da li je sebican ili nije, da li treba ili ne treba da se zeni, koliko ce djece imati, kakva mu je glOva i sl. To se naravno ne odnosi samo na ovu temu i forum nego opcenito na nase drustvo, jer svakodnevno nailazimo na takve "dusebriznike".
Pa čovjek je postavio temu zato što želi da ljudi napišu svoje mišljenje, sad što se tebi mišljenja drugih ljudi ne sviđaju...
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#314 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by OldMayor »

Zux wrote:Poenta je samo to da se pitam odakle ljudi sebi uzimaju za pravo da ocjenjuju svoju dalju i blizu okolinu i nekome sude da li je sebican ili nije, da li treba ili ne treba da se zeni, koliko ce djece imati, kakva mu je glOva i sl. To se naravno ne odnosi samo na ovu temu i forum nego opcenito na nase drustvo, jer svakodnevno nailazimo na takve "dusebriznike".
Sad ce ti rec da si ti samo izuzetak koji potvrdjuje njihovo pravilo. :D

Puno je generalizovanja, treba fino napisati brojem slovom kome se sta desava. To kod mene, u moje raje ne pije vode niti je nekakav reprezentativan uzorak.

I ja sam u braku četiri godine, dosta ovih stvari isto tako ne mogu prihvatiti da su tacne. Nit nam se ko mijesa u brak, nit mi zena brani da idem gdje, nit ja njoj. Normalno da nije uvijek ko u bajci, ima svadja, prepiranja ali nista strasno. I te svadjice/prepiranja morate imati u zivotu, da li sa roditeljima, bracom, sestrama, prijateljima ili zenom. Takav je zivot.

Al jbg bosnjo bi da on izlazi svako drugu noc, a zena da mu kuci hekla. I onda se skupe i svak svoju muku raspreda, dok ih zena ne zovne da odmah dodju kuci.

Sve uz dogovor. U braku se ne moze biti sebican, jednostavno se mora prihvatiti da se sve odluke donose zajedno i nema problema. Barem je kod mene tako. A ako se krene glavom kroz zid, tersat, furat nesta svoje to nece dugo.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#315 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by dezurni_ucenik »

OldMayor wrote:
dezurni_ucenik wrote:
insomnia78 wrote:A ti obrni, prvo dobij dijete pa se ozeni a tek onda kreni trebe gOnjati


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk

Nisi me shvatio.Htio sam reci ,ovdje se neki zene/neke udavaju samo zbog okoline,najmanje zbog sebe.
Eh eto ti znas zasto se neko zeni? Jesi ti ozenjen? Ako nisi, onda ne mozes ti davati savjete treba li se neko ozeniti ili ne. :roll:

Ne govorim ovo tebi, ali mrzim neke ljude koji su izbirljivi, to ne moze nac sebi djevojku ili muskarca, sve mu smeta. I onda ovako slicno klepa gluposti o tome kako se svi zene jer moraju/zbog roditelja/zbog komsije/postara itd, jer eto kao bitno je sta ce oni rec. I onda takvi kad nalete na nekog ko im odgovara, kad se vjencaju, usute se.

Poenta - ovo boldirano ti je suplja, i to zesca.
Sindrom stada kojem i ti pripadas.Jebi ga sta ces,tako je.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40786
Joined: 29/06/2011 23:39

#316 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by dječak sa šibicama »

Nije to nikakva posebna nauka, kod nas, na jedan brak iz ljubavi, dodje jedan brak iz kojekakvog interesa ili cisto da "sve ide po redu" i tome slicno.

Ne takvo davno, mi smo bili drustvo sa "dogovorenim brakovima", neke tradicije se ne brisu tek tako, i odrzavaju se u ovom ili onom obliku.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#317 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Dozer »

Fakat je sega vidjeti koliko neki ljudi nisu uopste u stanju razumjeti nesto sto se kaze ili napise u nekom generalnom smislu, na bazi nekakvog dugogodisnjeg zivotnog iskustva u svakom smislu, i odmah se na to zakace sa "sta ba, kod mene to nije tako, sta ovaj-onaj zna" i sl, kao da je to nesto receno bas njemu/njoj :-D

Eto, npr. @Zux, koji je u braku tek 4 godine, a vjerovatno i prilicno mladji npr. od mene, sto po godinam zivota, sto braka, ubijedjen je da je iskusniji u svakom smislu :-D

Svasta je moguce, naravno (iako vrlo tesko), ali ipak se mnogi moraju nauciti da neke stvari razumijevaju na ne tako lican nacin. Naravno, uvijek postoji mogucnost da se neko pronadje i prepozna u necemu napisanom, a onda ima potrebu i da se sam sebi bar malo opravda.
I ovo kazem generalno, nikome licno.
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#318 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Bambi_na_kofeinu »

Dozer, ja se sa dosta tvog napisanog slažem (na neke stvari sam se pak grohotom nasmijala :D), ali činjenica je da i ti pišeš o svom iskustvu, i ti daješ sudove na osnovu svog iskustva, to što je neko kraće u braku od tebe ne znači da će za 14 godina nadoći na to tvoje, vrlo je vjerovatno da će imati sasvim drugu životnu priču :)
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#319 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Dozer »

Naravno Bambi. Ali, ja sam svoje isukstvo bazirao i na desetinama drugih brakova kojima sam svjedocio i svjedocim, tako da mislim da ce i Zux, ali i svi drugi, nakon 10-15 godina braka uvidjeti koliko sam sad tacnih detalja dao. :wink:
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#320 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Bambi_na_kofeinu »

Dozer wrote:Naravno Bambi. Ali, ja sam svoje isukstvo bazirao i na desetinama drugih brakova kojima sam svjedocio i svjedocim, tako da mislim da ce i Zux, ali i svi drugi, nakon 10-15 godina braka uvidjeti koliko sam sad tacnih detalja dao. :wink:
Hm, ne bih se ja usudila misliti da znam baš kako tuđi brakovi funkcionišu, bez obzira čiju stranu priče tu čula...
Ima nekih obrazaca ponašanja koji se mogu prepoznati, to da.
User avatar
DoZeN
Posts: 1189
Joined: 20/03/2013 22:53

#321 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by DoZeN »

Brak treba da se uspostavlja onda kada si spreman,mi ne treba da promovisemo Brak...mi treba da promovisemo samostalnost pojedinca koji nece sutra zavisiti od partnera u braku.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#322 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Bluemore »

Dozer wrote:Naravno Bambi. Ali, ja sam svoje isukstvo bazirao i na desetinama drugih brakova kojima sam svjedocio i svjedocim, tako da mislim da ce i Zux, ali i svi drugi, nakon 10-15 godina braka uvidjeti koliko sam sad tacnih detalja dao. :wink:
zaboravio si faktor vremena koje mijenja ljude, odnose, obicaje....
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#323 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Bluemore »

DoZeN wrote:Brak treba da se uspostavlja onda kada si spreman,mi ne treba da promovisemo Brak...mi treba da promovisemo samostalnost pojedinca koji nece sutra zavisiti od partnera u braku.
e tek to je visa matematika, nazalost
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#324 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Zux »

Dozer wrote:Fakat je sega vidjeti koliko neki ljudi nisu uopste u stanju razumjeti nesto sto se kaze ili napise u nekom generalnom smislu, na bazi nekakvog dugogodisnjeg zivotnog iskustva u svakom smislu, i odmah se na to zakace sa "sta ba, kod mene to nije tako, sta ovaj-onaj zna" i sl, kao da je to nesto receno bas njemu/njoj :-D

Eto, npr. @Zux, koji je u braku tek 4 godine, a vjerovatno i prilicno mladji npr. od mene, sto po godinam zivota, sto braka, ubijedjen je da je iskusniji u svakom smislu :-D

Svasta je moguce, naravno (iako vrlo tesko), ali ipak se mnogi moraju nauciti da neke stvari razumijevaju na ne tako lican nacin. Naravno, uvijek postoji mogucnost da se neko pronadje i prepozna u necemu napisanom, a onda ima potrebu i da se sam sebi bar malo opravda.
I ovo kazem generalno, nikome licno.
Ti kazes da ja ne razumijem, a na osnovu tvog posta koji je neka vrsta replike mogu samo zakljuciti da nisi ni procitao sta sam napisao, a kamoli razumio. Gdje li nadje da sam 4 godine u braku npr.? Gdje sam ja napisao da ti jesi ili nisi u pravu, cak stavise moj post se nije odnosio iskljucivo na tvoju pricu. Ali evo ako hoces... Tvrdim da ti na osnovu samo svojih iskustava ne mozes izvesti valjan zakljucak, a ti ga nameces kao neku dokazanu teoriju. Ti znas toliko intimno stotine ljudi, desetina brakova? Jesi li mozda marriage counselor? Ako jesi, pardon necu dalje. Evo i ovaj zadnji post ti je pun nametanja svog misljenja i izvrtanja tudjih rijeci. Gdje sam rekao da sam iskusniji? Hvala Bogu ne pronadjoh se i ne zasmeta mi nista od ove price. Pokusao sam reci/objasniti da ne mora biti tako kako se ovdje pausalno u vecini komentara ocjenjuje i generalizira. Moju namjeru i poentu nisi ocito shvatio ni ti, a ni neki drugi.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#325 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by kritichar »

ne postoje roditelji sa nijednim djetetom
Post Reply