Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#26 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Dozer »

Ah...da...
U glavnom postu sam zaboravio dodati samo jednu sitnicu, takodjer registrovanu nebrojeno puta, a tice se zene u braku.

Iako imam ponesto i godina zivota i bracnog staza, ipak jos uvijek nisam uspio definisati potrebu vecine zena da nakon udaje nastoje "prevaspitati" muza, odnosno prilagoditi ga sebi na sve moguce i nemoguce nacine...
I ovo ce, kao po pravilu, pokusati svaka. Neka u manjoj, neka u vecoj mjeri, neka rigidno i uslovljavanjem, neka perfidno i iz potaje, pa cak i umiljato. Ali, pozadina svakog nacina je uvijek prilagodjavanje muza sebi, dok, s druge strane, muzevi to najcesce ni ne pokusavaju u odnosu na zenu.

U cemu je trik? Mislim, ono...zasto se djevojka/zena uopste udaje za covjeka koji joj tokom zabavljanja nije odgovarao?

Da li je tu mozda rijec o nekoj formuli tipa - u zabavljanju je nesto odgovaralo, nesto nije, ali sacekacemo brak pa cemo onda u "popravljanje" onoga sto u zabavljanju nije odgovaralo?
Da li zene zaista misle da je sve njihovo savrseno i da se one ama bas ni u cemu ne trebaju prilagodjavati muzu?

Podrazumijevano, i ovdje se ne prica o svim zenama, ali, opet iz licnih iskustava, vecina ima neki ovakav film i scenario. Necu reci da je to sve namjerno i ciljano, jer bi to onda znacilo da su zene zaista stravicno proracunate, ali da se ove stvari vrlo cesto desavaju, to znam.

Da se ne lazemo, ni moja nije izuzetak iz ovoga. Doduse, nije to bilo ni rigidno ni uz uslovljavanja, ali smo to uspjeli rijesiti vrlo rano u braku i stvari postaviti na svoje mjesto, tako da vec dugo takvih gluposti nema. Takvi smo kakvi smo, prilagodili smo se na kraju oboje jedno drugom, i sad sve funkcionise kako treba. Logicno, i prirodno, trzavica tu i tamo uvijek ima, ali sad su to vec stvari koje se desavaju radi nekih vanjskih ljudi i dogadjaja, a ne nasih internih, kucnih, i prilicno su rijetke.

Opet kazem, ko nije spreman na kompromise u braku/vezi, taj ce na kraju ili postati cangrizavi i muhanati stari nezenja/stara cura (kako se ono kaze: probirac - otirac), ili ce se zeniti/udavati po 2-3-5 puta, a u stvari neku srecu i mir u zivotu nikad nece naci.

Dodatni savjet svemu - nikad, ali nikad nemojte dozvoliti da vam se u brak i vas bracni nacin zivota mijesa bilo ko. Ni punac/punica, ni svekar/svekrva, ni braca i sestre, ni prijatelji i drugovi.
Svakoga uvijek saslusajte, pomoc, ukoliko vam je potrebna, slobodno primite, ali onda vas dvoje sjedite i odlucite sta je dobro ili nije dobro za vas.
Onog momenta kada ona pocne slusati mater, ili on svoju, i to pokusa nametnuti njoj/njemu, dolazi se u prvu fazu raspada braka/veze.
Treca strana u braku, a u trecu stranu spadaju i roditelji, totalni je visak. Nazalost, ni mnogi roditelji (punci/punice i svekri/svekrve), ovo ne shvataju.
Last edited by Dozer on 11/07/2014 16:20, edited 1 time in total.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#27 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Not My Idea »

Samo da pozdravim @KaskoOsiguranje :lol:

Dozeru, men se cini da ti nisi bas objektivan.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#28 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Dozer »

Moguce... Kako rekoh - licna iskustva, koja ukljucuju i licno okruzenje koje broji par stotina ljudi. A to su desetine brakova, sto postojecih, sto razvedenih.

Usput, KiR ne dade odgovore...
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#29 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Not My Idea »

A sto se tice krompira I rizhe...dabogda mi svi imali brak kao njihov.
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#30 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by alphonse kauders »

Dozer wrote:@KiR
Dakle, ti tvrdis, i cvrsto stojis iza toga da:
- Muzu nikada za vrijeme braka nisi nabila na nos to sto hoce vani s rajom, a ti ostajes u kuci?
- Nikad mu nisi nabila na nos nesto sto je svekrva uradila/rekla, ili nije uradila/rekla, a za sta si ti smatrala da je trebalo/nije trebalo da se desi?
- Nikad mu nisi nabila na nos da ti sve radis po kuci i oko djeteta?
- Nikad mu nisi nabila na nos nekoga od njegove raje iz bilo kojeg razloga?
- Nikad mu nisi nabila na nos da radi/govori nesto pogresno?
Koliko sam ja upratio forum KiR je simbiozni nick kojeg uz puno povjerenje zajednički koriste muž i žena (on "krompir", ona "riža", oboje ugljikohidrati, a možda na nekoj drugoj temi to ne bi bilo relevantno, ali na ovoj temi to govori da je brak toliko dobari poseban da se i nick na klixu dijeli ), pa Dozer možda ti se javi sada sa istog nicka i muž da potvrdi priču kako nemaš pojma o čemu pričaš :D
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#31 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Sofija89 »

MisaonaImenica wrote:Nema se više šta čekati!!!



Kako? Savjeti i upute/
Cim trazis savjete na klixu kako i sta, bolje ti je da se bacis u miljacku nego da se zenis. :lol: :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#32 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Dozer »

I to je moguce :)
A mozda su i u serijetu...ko ce ga znati... A to bi onda, mozda, objasnilo i tako lijepo i skladno bracno okruzenje :D
Not My Idea wrote:A sto se tice krompira I rizhe...dabogda mi svi imali brak kao njihov.
Meni je i moj dobar, a ako je i njima sve OK, onda mi je fakat drago radi toga. POgotovo kad vidim koliko danas ima razvoda i radi cega se sve ljudi razvode...
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#33 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Not My Idea »

Dozer wrote:I to je moguce :)
A mozda su i u serijetu...ko ce ga znati... A to bi onda, mozda, objasnilo i tako lijepo i skladno bracno okruzenje :D
a moguce je i da zive u sretnom braku
krompir i riza wrote:Sviđa mi se:

- to što je bolji čovjek od mene a ja polahko učim od nje kako biti takav
- njena čista duša, zbog koje se često postidim samog sebe
- njen iskren ,nevin ,dječiji pogled
-njen zarazan smijeh
- što me voli i onda kad sam sebe mrzim
- njena nesebičnost, humanost , snaga
- njen smisao za humor
-što se zapetlja kad priča viceve
- što me pokriva kad se noću otkrijem
- što ne broji kalorije
- što čita više i od komija :D
- što se postidi kad dobije kompliment
-što voli kišu
- što i ona sanja baraž
- sviđa mi se njena faca dok se pokušava duriti a ne ide joj
- sviđa mi se kako smiješno kiše
- sviđa mi se kako mi zavrne ruku u znak upozorenja kad prolazi kakva razgolišena žeMska :D
- što s njom mogu pričati o svemu, od Lulića do filozofije
-što je fighter kakvih je malo
-


o fizičkom izgledu neću pričati, za mene je ona u tom pogledu jednostavno ono što žena treba da bude- savršena!
Eto.
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#34 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Sofija89 »

Dozer wrote::-D Let's play :) Bice malo duze, ali krace ne moze...
Da, u braku vec 18 godina. Uspona i padova raznoranih, kao i problema, ali - to su sve normalne stvari. Ako ih nema, onda tu nesto ne stima.

Bitno za znati - Zena:
- Zena prije braka (bez obzira da li zivite zajedno ili ne): sve je med i mlijeko, sve se mozete dogovoriti, spremna uglavnom na sve, tolerantna, nasmijana, tvoji joj ne smetaju, nema problema sto izlazis s rajom i zapijes se, itd.
- Zena na pocetku braka, 6-12 mj. (jos nema djece): jos uvijek je sve med i mlijeko, zajedno izlazite, tu i tamo i sami sa svojom rajom, kucite se, sexate se nemilice, sve ok.
- Zena, trudna: med pomalo nestaje, ostaje malo mlijeka. Postaje nervozna (sto je normala, ipak se to stanje ne naziva dzaba "drugo stanje"), pocinje da zvoca ako hoces sam vani s rajom (jer je njoj dosadno samoj sjediti kuci, cak iako nista drugacije nece raditi da i ti ostanes s njom u kuci), krece postepeno nabijanje na nos toga kako ona sve sama radi po kuci, i sl.
- Zena, porodila se: Sreca je na sve strane, kod oboje, ali i kod familije (nane, babe, dede itd.). Euforija, a traje 2-4 mj. Tada pocinje i zvocanje, pocinje joj smetati svekr(i)va jer stalno dolazi da vidi unuce, a pri tome nerijetko "pametuje"(svekar rijetko). "Pametovanje" se, naravno, odnosi na svekrvina iskustva koja su identicna punicinim, ali... :D. Pocinju i svadje oko izlazaka, dolazaka raje, familije (muzeve, naravno), sluzbenih putovanja, bla, bla. Rijetki su slucajevi gdje se ovo ne desava. ;)
Suma sumarum - zena u braku, a pogotovo kad dodje dijete, najcesce okrene plocu za 180 stepeni u odnosu na stanje prije braka/zabavljanje. U stvari, tek tada se zena upoznaje kakva jeste. Opisane stvari se desavaju u preko 80% brakova, a ostatak od 20% se moze podijeliti na slucajeve u kojima se ovo ili ne desava ili je minimalno izrazeno, i na ekstremne slucajeve u kojima sve pukne u prvim mjesecima.

Bitno za znati - Muz:
- Muz, prije braka: Sve je OK dok ima sexa i dok ga se ne pegla oko izlazaka s rajom.
- Muz, na pocetku braka: I dalje je sve OK, trudi se oko kuce da se to opremi, ugadja zeni gdje i kako stigne (najcesce).
- Muz, dok je zena trudna: Mnogi se ne mogu sexati kad je stomak vidljivo narastao, ali im to nije nikakav problem i, najcesce, uopste to i ne traze (ni u kuci, ni van nje). Pokusava ugoditi zeni, a pocetna zvocanja presucuje (i ovo je osnovna greska za buducnost). Pocinje se prilagodjavati.
- Muz, stiglo dijete: Sretan, naravno, i pokusava na sve nacine biti od pomoci i zeni i u kuci. Ne obazire se ni na zvocanja zene oko njegove matere, familije, raje, itd. Ovdje nije stvar tolerancije, nego jednostavnog "iskljucenja" od svega toga i ovo smatra budalastinama koje ce prestati (a najcesce ne prestanu). S puncem je, najcesce, u dobrim odnosima ili odnosa nema nikako, a svadje na ovoj relaciji su rijetke, dok je s punicom najcesce "na rezervi", cak iako ne postoje direktni razlozi za to. Odnos je korektan, a sukanja redovna :).
Suma sumarum - muz u braku je najcesce vrlo slican svemu onome prije braka, i ovo se, kao i u gornjem slucaju, odnosi na oko 80% muzeva. Ostatak se moze podijeliti na one koji ili ne reaguju nikako i ni na sta (sto ja kazem - nit' smrdi, nit' mirise - bezlican), i na one koji glume macho men-a i na sve to gledaju u stilu "ma, zaboli me, nek' se poradja, nek' brine o djetetu i kuci" i sl. (sto je glupost i preseravanje jer, ipak, to nije ni samo njeno dijete, ni samo njena kuca).

Period 2-5 godine nakon vjencanja:
Dijete, ako je stiglo, vec ima 1-3 godine. Nema vise dojenja, zena se odavno vratila na posao, muz nije ni prestajao raditi (jasno, pod uslovom da oboje rade, a ako jedno ne radi, to je onda dodatni pritisak i recept za ubrzani razvoj netrpeljivosti i svadja). Zenina zvocanja sad vec uzrokuju i zucne svadje i dreku, a ponekad i tucu koju cak zapocne i zena (znam i za ovakve slucajeve u raji). Dolazi do zahladjenja u odnosima, meda i mlijeka vise nema ni u tragovima, i oboje postaju podlozni vanjskim uticajima (prevari).
5-7 godina: Bez obzira da li je doslo jos djece, ovo je i statisticki (a i po mom zivotnom iskustvu iz licne okoline) period kada se desava najvise razvoda. Sve ono nakupljeno u periodu 1-5 god. tada dolazi na "naplatu", kulminira, i dolazi ili do pucanja svega, ili do shvatanja da je kompromis, ipak, nesto nezaobilazno u braku/vezi (ne zaboravimo da je brak danas samo komad papira koji ne znaci ama bas nista (ni meni licno), a i vanbracne zajednice se danas pred zakonom tretiraju isto kao i bracne).

Savjeti...?
1. Ako nemas namjeru biti tolerantan, tu i tamo preko necega preci, ponesto progutati, a isto vazi i za nju - onda zaboravi brak.

2. Zivite nevjencano bar 2-3 godine, pokusajte se skuciti sami (popola, sa ili bez necije pomoci, ali da je 50/50), upoznajte se dobro i u tim uslovima, pa ako ide i ako se slazete - vjencajte se. Ako ne ide - razidjite se i raskusurajte finansijski. Onda bar necete unesreciti dijete/djecu.

3. Ovo pod 1. niposto ne znaci da nece doci do stvari navedenih pod "rodilo se dijete". Najcesce hoce, a tada na scenu stupa vasa obostrana sposobnost samokontrole, kompromisa i komunikacije. Ako ne komunicirate otvoreno, ako tvrdoglavo branite neke stavove i stvari u koje ni sami niste sigurni, ili cak znate da su pogresne, onda slobodno batalite sve u startu. Od inata i kaprica zaista nema nista. Kao ni od bilo kakvih medjusobnih uslovljavanja za bilo sta.

Eto, malo je poduze, ali koga zanima...nadam se da ce pomoci.
Ovo je toliko odvratno i toliko sovinisticki da mi se povraca Image
Last edited by Sofija89 on 11/07/2014 16:36, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#35 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by JThomas »

super što je njima tako lijepo, al' ocijeniti postotak skladnih brakova na 90% mislim da je zemlja medvjeda i leptirova...mislim da se sad više od 10% razvede u prvih par godina braka, bez neskladnih i nesretnih brakova koji opstaju.
Last edited by JThomas on 11/07/2014 16:37, edited 1 time in total.
User avatar
seno_bh
Posts: 154
Joined: 25/05/2012 22:56
Location: BiH

#36 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by seno_bh »

Samo nemojte plašit omladinu brakom, ionako se teško odlučuju za stupanje u brak, pronalaze razne izgovore.
Ako su se ljudi mogli zenit i zene udavat u ratnom periodu, kada je bilo mnogo teze i veca neizvjesnost, zasto ne bi mogli sad.
Svakom ko misli da je pronašao odgovarajuću osobu sa kojom moze da pronađe zajednicki jezik, preporucio bi da ne ceka sa brakom, jer za mene je zivot i bolji i ljepsi u dvoje.
Sretno! :-D
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#37 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Dozer »

Kad sam rekao "skladno bracno okruzenje", nisam mislio na njih dvoje (KiR), nego na sve oko njih, jer je receno da oni ne znaju ni za sta od nabrojanoga cak ni u svom okruzenju.

A ono sto ja ovdje nikako ne kontam jeste - zasto se na svakoj mogucoj temi, pa i ovoj, uvijek nadje neko ko ce ici u nekakvu kontru, i to na nacin da se raspravlja?

Fino sam napisao svoja zivotna iskustva. VIdim da se dosta ljudi s tim slaze, a onda se pojavi 1 koji se ne slaze i krece rasprava.
Last edited by Dozer on 11/07/2014 16:40, edited 1 time in total.
User avatar
Luce
Posts: 406
Joined: 04/04/2008 09:39

#38 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Luce »

Znaci ok mi je sve sto si napisao, nemam problem s tim, TVOJ zivot i iz njega izvlacis zakljucke. Jer da bi mogao pripisati ovaj obrazac na neku vecu populaciju morao bi prvo napraviti naucno istrazivanje :-D

Ono sto mi malo zasmeta je sto mi se cini da zanemarujes svoju ili kako si ti vec postavio temu, odgovornost muskarca u braku. Lako je sve svaliti na zenu, ona zvoca, ona je nezadovoljna, ona je ljuta itd.

Ali zasto je ona nezadovoljna? Budi iskren pa odgovori da li si uopste postavio to pitanje (sebi ili tim tvojim prijateljima)?
Ili jednostavno zenu zelis okarakterisati kao bice kojem je svojstveno da zvoca, optuzuje, da joj stalno nesto smeta a na to pokusava i partnera da mijenja? A time i da prebacis odgovornost za neuspjeh na onog drugog.

Ne mislim da je zivot, a samim time ni brak, ruze, med i mlijeko...ali vjerujem da je odgovornost podijeljena. I cim nesto ne stima u braku ili bilo kojem odnosu, nebitno, obje strane su krive.

Eeeeee drug moj, najteze je prihvatiti odgovornost i reci, jeste i ja sam kriv, i ja nesto ne radim kako treba cim mi je zivot odnosno brak ovakav. Pa zasukati rukave i napraviti da valja.
Ali...lakse je reci zena zvoca :)
User avatar
Leo_alfa
Posts: 2458
Joined: 06/11/2013 18:33
Location: Pale Blue Dot

#39 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Leo_alfa »

Pa zato sto se ne mogu svi slagati, inace i ne bi bilo rasprave :-D
User avatar
House
Posts: 46712
Joined: 17/03/2010 15:36

#40 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by House »

Nije to za mene
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#41 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Dozer »

@Luce
Mislim da, ipak, nisi shvatio/la poentu mojih postova. Ipak su predaleko od ocrnjavanja zena...

Iskreno, neuporedivo je vise zena koje zvocaju u braku, nego muskaraca. Pri tome, ja zaista ne znam da sam igdje napisao da je zena ta koja je kriva za sve gluposti u braku... cak naprotiv...ali, hajd'...
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#42 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Not My Idea »

Dozer wrote:Kad sam rekao "skladno bracno okruzenje", nisam mislio na njih dvoje (KiR), nego na sve oko njih, jer je receno da oni ne znaju ni za sta od nabrojanoga cak ni u svom okruzenju.

A ono sto ja ovdje nikako ne kontam jeste - zasto se na svakoj mogucoj temi, pa i ovoj, uvijek nadje neko ko ce ici u nekakvu kontru, i to na nacin da se raspravlja?

Fino sam napisao svoja zivotna iskustva. VIdim da se dosta ljudi s tim slaze, a onda se pojavi 1 koji se ne slaze i krece rasprava.
Pa sta je cilj teme nego rasprava? Ako si htio da pisu samo ljudi sa iskustvima slicnim tvojima, trebao si to napisat.
A ne radi se o kontri, nego prosto o drugacijim dozivljajima I vidjenjima vlastitog braka I onih u okruzenju.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#43 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by uglavnomja »

Dozerov post diskutabilan, djelimicno taca, ali ima rupa ... :D naravno da se nicija iskustva ne mogu upotrijebiti za odredjivanje nekog procenta, ali se u ovom slucaju slazem. Kako zaljubljenost prolazi, a dolazi zivot, dosadan, tezak, racuni, sefovi, djeca ... Nema vise otici mami na rucak i milkenje :D sad si ti taj ili ta koji mora biti cvrst i postojan i kad je najgore. Seks postaje rutina. Mislim, bude fino, ali isto, plus problemi, stresovi, umor, .... Itd .... Nema ga koji se nije naljutio kad cuje :boli me glava...., odnosno nema nje koja to nikad nije rekla.
Kompromis je cudo, ako obadvoje smatrate da se treba potruditi zgaziti nesto svog ega. Ako toga nema - adio mili moji, svak svojim putem, sto prije to bolje.

Roditelji :-) to je vec prica za sebe.


Za postavljaca teme i ostale koji su u dilemi, da otkrijem tajnu: ne postoji vakat za brak, niposto ne gledajte u rodni list i ne slusajte ljude oko sebe: aa koliko ti je godina, sta mislis, ja sam u tvojim godina vec troje imao, ti si jeini ostao nezenja, ser ser ser ... Kenj kenj kenj

Kad osjetis ti sam da je to osoba sa kojom zelis zivjeti, ne zbog redovnog seksa, prica okoline, produzenja vrste, ponosa da provodas komad .... Tad ce ti se samo kazati. Nekome sa 18, nekome sa 40, nebitno. Samo ne nasjedaj na pricu o vaktu :-)



Ps. Mislim da k & r nisu stvarni, da su pobjegli iz neke djecije bajke :D :run:
User avatar
Luce
Posts: 406
Joined: 04/04/2008 09:39

#44 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Luce »

@ dozer
Nisam ni rekla da si htio ocrniti zene...tvoj dojam je da se zene nakon nekog vremena promijene, pocnu da zvocaju, nezadovoljne su, smeta im svekrva itd. a on je isti kao prije, zeli samo da izadje s rajom, suti, moli da mu se mater ne dira :D, i eto da bude ono sto jeste... :D

Sad malo karikiram, ali ono sto zelim da ti kazem je ovo: ovaj tvoj opis je daleko od lijepog i skladnog odnosa. Pa te ja samo izazivam da se zapitas sta je dovelo do takvog odnosa? Ne mislim da ce ijedna zadovoljna zena da zvoca (inace odvratan mi je izraz zvocati :-D ).

Njoj sigurno nesto smeta...a sta, to nije moje da se pitam, nego se to trebaju zapitati ovi vrli muzevi sto samo sute i sto eto jadni nisu nista ni krivi ni duzni, samo su se tu zadesili u pogresno vrijeme na pogresnom mjestu :D (opet se zezam, da ne bude zabune).

Svaki ali svaki brak pa i odnos je osudjen na propast ukoliko (koliko kog da kliseizirano zvucalo) nema komunkacije. I zelje za promjenom. Smeta mi ovo i ovo mozes li molim te to malo zbog nase ljubavi i srece modifikovati? Mogu. A onda tako i druga strana. U protivnom ce se stvoriti od loptice snijega lavina koja ce da odnese sve pred sobom.

Preci cu, kako rece @uglavnom ja, i preko svog ega i ponosa, i toga da sam u pravu radi toga da budem u miru. I hebes ga da budem sretna. A i on sa mnom.
Arii
Posts: 283
Joined: 22/10/2013 22:23

#45 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Arii »

Socijalno inteligentan i razuman muškarac i žena = dobar brak ili miran razvod, suprotno od ovoga svakojake dogodovštine koje pojedini ovdje opisuju. Nažalost, ljudi ne shvataju da nisu svi predodređeni ili dovoljno sposobni za tu funkciju-bračnog saputnika, a pod svaku cijenu se ožene/udaju, pa poslije.... tragikomedija od njihovog (nažalost) i od života njihove djece
gagy06
Posts: 799
Joined: 03/11/2010 19:35

#46 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by gagy06 »

Arii wrote:Socijalno inteligentan i razuman muškarac i žena = dobar brak ili miran razvod, suprotno od ovoga svakojake dogodovštine koje pojedini ovdje opisuju. Nažalost, ljudi ne shvataju da nisu svi predodređeni ili dovoljno sposobni za tu funkciju-bračnog saputnika, a pod svaku cijenu se ožene/udaju, pa poslije.... tragikomedija od njihovog (nažalost) i od života njihove djece
E sad ce te i od zenidbe/udaje nauku da napravite...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#47 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by insomnia78 »

Not My Idea wrote:A sto se tice krompira I rizhe...dabogda mi svi imali brak kao njihov.
Ti toliko na forumu i u zivotu a jos uvijek nisi skontala da vecina ljudi u pricanju, pogotovo na forumu, pokazuje samo dobre strane
Nikad, bas nikad, ne mozes znati kakav je kod nekog brak
Ima dosta istine u ovom sto @dozer pise
Savjete potpisujem


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#48 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by JThomas »

pokazuju i one negativne, ali pod nickovima mahsuz i jednokratno registrovanim u tu svrhu :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#49 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by insomnia78 »

Jest, jest :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#50 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by krater »

JThomas wrote:pokazuju i one negativne, ali pod nickovima mahsuz i jednokratno registrovanim u tu svrhu :D
:thumbup:

dozer
:thumbup:
Post Reply