Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
sarajlija80
Posts: 2074
Joined: 26/07/2013 10:37

#101 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by sarajlija80 »

ovo_mi_je_nick wrote:Posto sada imam 28 a cilj mi je da se ozenim do 33.
Sa ovom "pameti" ozenio bih se sa 25 da se moze vratiti vrijeme (da sam imao sve uslove, posao i potencijalnu zenu :D ). Nakon 35 prema pricama drugih to je samo nekako da se ispuni obaveza i dodje radi reda.
S godinama dodju neke predrasude, covjek je vise osjetljiv, nitko ne trpi neke nebuloze, mozda ima neka zgodnija/ji, ova sutljiva, mozda ima neki koji mene ceka na bijelom konju (plata preko 3 milje)

Licno za mene neko cekanje i provod u zivotu nema smisla (ako si preko 30). Ako se nisi naprovidio do 30-te neces nikada. A tko kaze da zenidbom sve staje, mozes putovati, hodati, svaku noc imati topao razvaljen krevet i slicno.

Najbolji komentar :thumbup: :thumbup: :thumbup: ,ali uslovi,posao ,pare itdd,,, su u mnogih faktor ranijeg ostvarivanja brace zajednice barem danas.U ovako bjednoj zemlji sa toliko nezaposlenih jos ko nje srece da ima roditelje na javnaim jaslama ili jaku familiju ...... :| :-?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#102 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Velkoski »

Samo se konj može oženiti na današnjem vaktu. :D

Halali Insomnijo. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#103 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by uglavnomja »

ovo_mi_je_nick wrote:Posto sada imam 28 a cilj mi je da se ozenim do 33.
Sa ovom "pameti" ozenio bih se sa 25 da se moze vratiti vrijeme (da sam imao sve uslove, posao i potencijalnu zenu :D ). Nakon 35 prema pricama drugih to je samo nekako da se ispuni obaveza i dodje radi reda.
S godinama dodju neke predrasude, covjek je vise osjetljiv, nitko ne trpi neke nebuloze, mozda ima neka zgodnija/ji, ova sutljiva, mozda ima neki koji mene ceka na bijelom konju (plata preko 3 milje)

Licno za mene neko cekanje i provod u zivotu nema smisla (ako si preko 30). Ako se nisi naprovidio do 30-te neces nikada. A tko kaze da zenidbom sve staje, mozes putovati, hodati, svaku noc imati topao razvaljen krevet i slicno.

Vala jaro nidje veze, ovo za provod.
Covjek, ako je zdrav, uvijek nadje nacin da se provede. Samo se provodi mijenjaju. Sa 15_16 si imao neke provode, sa 18 druge ... Itd. Iskreno, pravi probod, stabilsn, pocinje tek poslije 30. :D . Kad imas izbalandirano drustvo, sa istim potrebama i zanimacijama, dovoljno para i iskustva u gujici.

I sa 70-80 se moze covjek provoditi, ici u pozoriste, u omiljenu kafani u, udvarati se gospojams, yzivati u osvajanju ...


E, sad, ako ti pod provod smatras ganjanje koka .... Ni to opet nema veze sa godinama, a cak ni sa brakom u mnogim slucajevima.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#104 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by insomnia78 »

Velkoski wrote:Samo se konj može oženiti na današnjem vaktu. :D

Halali Insomnijo. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hahaha
Lipicaner :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#105 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by ovo_mi_je_nick »

uglavnomja wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Posto sada imam 28 a cilj mi je da se ozenim do 33.
Sa ovom "pameti" ozenio bih se sa 25 da se moze vratiti vrijeme (da sam imao sve uslove, posao i potencijalnu zenu :D ). Nakon 35 prema pricama drugih to je samo nekako da se ispuni obaveza i dodje radi reda.
S godinama dodju neke predrasude, covjek je vise osjetljiv, nitko ne trpi neke nebuloze, mozda ima neka zgodnija/ji, ova sutljiva, mozda ima neki koji mene ceka na bijelom konju (plata preko 3 milje)

Licno za mene neko cekanje i provod u zivotu nema smisla (ako si preko 30). Ako se nisi naprovidio do 30-te neces nikada. A tko kaze da zenidbom sve staje, mozes putovati, hodati, svaku noc imati topao razvaljen krevet i slicno.

Vala jaro nidje veze, ovo za provod.
Covjek, ako je zdrav, uvijek nadje nacin da se provede. Samo se provodi mijenjaju. Sa 15_16 si imao neke provode, sa 18 druge ... Itd. Iskreno, pravi probod, stabilsn, pocinje tek poslije 30. :D . Kad imas izbalandirano drustvo, sa istim potrebama i zanimacijama, dovoljno para i iskustva u gujici.

I sa 70-80 se moze covjek provoditi, ici u pozoriste, u omiljenu kafani u, udvarati se gospojams, yzivati u osvajanju ...


E, sad, ako ti pod provod smatras ganjanje koka .... Ni to opet nema veze sa godinama, a cak ni sa brakom u mnogim slucajevima.
Pod provodom mislim na "losije" stvari. A ostali provodi se mogu raditi i sa zenom/djevojkom ako imate nesto zajednicno.

Slicno je kao studiranje, obrazujes se al nemas para tj vremena da radis. Jedno odbacujes za dobrobit drugoga.
Isto kao i ranija ili kasnija (preko 35) zenidba. Ozenis se ranije, odbacujes provode s rajom (bilo koje vrste), odbacis provode ali imas urednu porodicu i postajes "covjek".
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#106 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by pirmin »

MisaonaImenica wrote:Nema se više šta čekati!!!

Jeste li?
Planirate li?

Kako? Savjeti i upute/
Nisam.

Planiram.

Image
User avatar
SmokingMan
Posts: 18708
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#107 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by SmokingMan »

Velkoski wrote:Samo se konj može oženiti na današnjem vaktu. :D
Život postao skuplji,održavanje porodice nije nimalno lahak zadatak,doslovno moraš raditi 2 posla da bi obezbjedio neki dostojanstven život.Mučenje na poslu za nekih 5-6 stotki nije dovoljno za normalno funkcioniranje bračne zajednice,a premija je ako naletiš na kakvu koja ima stalno zaposlenje,opet iako jedno ima nešto drugo nedostaje,itd,nemereš đavola za rogove uhvatiti.Jbg,neće se jesti popara čitav život,niti postavljati neki nedostižni ciljevi,primarno cilj je prije svega osigurati normalne uslove za život,prije svake važnije životne odluke treba dobro glavom promisliti,a ne samo slijediti prohtjeve doživotnog saputnika među nogama,njemu svakako osim p***e ništa više nije ni bitno.Priča tipa :"Oženit ću se pa makar svako jutro tukao jaja",se mnogo puta dokazala kontraproduktivnom.Puno je Sarajevo takvih,sve se svelo na trial period pa poslije svako svojim putem,što su naši starci za svoga vremena uhvatili za braka to je to,kapa do poda kako se nekada živjelo,a prije svega kako se poštivala institucija zvana brak,danas je vakat takav da se ne može opisati riječima.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#108 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Velkoski »

SmokingMan wrote:
Velkoski wrote:Samo se konj može oženiti na današnjem vaktu. :D
Život postao skuplji,održavanje porodice nije nimalno lahak zadatak,doslovno moraš raditi 2 posla da bi obezbjedio neki dostojanstven život.Mučenje na poslu za nekih 5-6 stotki nije dovoljno za normalno funkcioniranje bračne zajednice,a premija je ako naletiš na kakvu koja ima stalno zaposlenje,opet iako jedno ima nešto drugo nedostaje,itd,nemereš đavola za rogove uhvatiti.Jbg,neće se jesti popara čitav život,niti postavljati neki nedostižni ciljevi,primarno cilj je prije svega osigurati normalne uslove za život,prije svake važnije životne odluke treba dobro glavom promisliti,a ne samo slijediti prohtjeve doživotnog saputnika među nogama,njemu svakako osim p***e ništa više nije ni bitno.Priča tipa :"Oženit ću se pa makar svako jutro tukao jaja",se mnogo puta dokazala kontraproduktivnom.Puno je Sarajevo takvih,sve se svelo na trial period pa poslije svako svojim putem,što su naši starci za svoga vremena uhvatili za braka to je to,kapa do poda kako se nekada živjelo,a prije svega kako se poštivala institucija zvana brak,danas je vakat takav da se ne može opisati riječima.
I kase lomiš k'o konj (i još je poštuješ!), ona se na forumu smunta zdrugim..
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#109 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Velkoski »

Dok ovi mali debili ne odrastu i počnu se drogirat'. :mrgreen:
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#110 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Mis mekinjas »

Dodje vrijeme kad djeca ne trebaju vise zivjeti sa roditeljima.
Sve ostalo je sranje.
Tako i sa svekrvama, svekrima, zaovama, punicama, puncima i ostalom familijom. :D
Svak treba zivjeti sam i pomagati gore pomenutim, pa i guzice prati ali doci pa prati a ne pod istim krovom zivjeti.
Cudo je kako roditelji svi znaju postati djeci koliko prijatelji toliko i neprijatelji.
I djeca su ista.
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#112 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by krater »

:D
swanfilter
Posts: 7918
Joined: 06/06/2008 18:52

#113 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by swanfilter »

Ne zelim nit zamisliti kakve partije Charlie odrađuje sa ribama raznih konfekcijskih brojeva i profila ... Charlie zavidim ti ...
suntek
Posts: 91
Joined: 15/05/2005 19:59
Location: Beyond The Wall

#114 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by suntek »

Kao neko ko je ozenjen u zemlji gdje je teze pronaci nekoga ko je ozenjen nego nekoga ko je neozenjen / 3 puta razveden i ima 2 djece iz 2 braka: kakva okolina, takav ce biti i brak.

Dozeru jedan amin jer je sve sto je rekao 100% tacno, u bilo kojem slucaju. Ja generalno zalim sto sam se ozenio i da kako mogu vrlo rado bih vratio vrijeme i promijenio sve to.

Znaci ljudovi, ne zen'te se :D

Osim naravno, ako to nije neka ljubav iz djetinjstva, ti brakovi traju vjecno i uvijek su savrseni (moji starci se znaju od 12-te godine npr, u braku su 45g.) .
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#115 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Big Ang »

Pa razvedi se. :eh:
Iso-Miki
Posts: 126
Joined: 11/07/2014 13:43

#116 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Iso-Miki »

Kriticno je prvih 45 godina kasnije ide ko po loju
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#117 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Velkoski »

covjek iz titove wrote:Meni je krticniji pocetak veze,dok joj placas i tetosis a poslje kad se situacija promjeni te dadnes joj do znanja ko kosi a ko vodu nosi, onda je lakse.
Ja ba, kažeš joj da je voliš i gotovo, mosh odmah raskinut' i brak i sve. :oops: :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#118 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Velkoski »

covjek iz titove wrote:Ma poslje joj mozes komotno reci da je crno bijelo i obrnuto,reci ce tako je. :D
Zene zene.
Ma boli me briga, eno me na BHTu 8-) :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#119 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by insomnia78 »

Velkoski wrote:
covjek iz titove wrote:Ma poslje joj mozes komotno reci da je crno bijelo i obrnuto,reci ce tako je. :D
Zene zene.
Ma boli me briga, eno me na BHTu 8-) :lol:
Tako je i Bakir poceo


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#120 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Velkoski »

insomnia78 wrote:
Velkoski wrote:
covjek iz titove wrote:Ma poslje joj mozes komotno reci da je crno bijelo i obrnuto,reci ce tako je. :D
Zene zene.
Ma boli me briga, eno me na BHTu 8-) :lol:
Tako je i Bakir poceo


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
nači ne gine ni meni kandidatura za precjednika :mrgreen:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#121 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by ovo_mi_je_nick »

Iso-Miki wrote:Kriticno je prvih 45 godina kasnije ide ko po loju
:pisnula:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#122 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by insomnia78 »

Velkoski wrote:
insomnia78 wrote:
Velkoski wrote: Ma boli me briga, eno me na BHTu 8-) :lol:
Tako je i Bakir poceo


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
nači ne gine ni meni kandidatura za precjednika :mrgreen:
Sta ti fali, zdrav mlad
Jest da ce te manijaci pljuvat' ko Papeta il ko sto vi sljivotresa al standard jebiga :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#123 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Seoskivaralica »

Moze im se hoce im se.....
Koliko im parrra treba samo za vrtic , za skolu , za jakne , za pantOle , da ne kazem kolko mlijeka i pahuljica stuku na godisnjem nivou , to se paketima kupuje hefticno......
A posto mama samo radja djecicu babo treba da se razguli arbeitom,.....
Ovo mogu u BiH samo institucije ili prosijacenje finansirati.....

Ali svaka cast na utrosku vremena i sjemena..... :thumbup:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#124 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by pirmin »

MisaonaImenica wrote:Nema se više šta čekati!!!

Jeste li?
Planirate li?

Kako? Savjeti i upute/
Nista u zivotu ne mozes planirati. Mislim ono, mozes si ti umisliti, utripovati da kao imas sudbinu u svojim rukama ali realno
sve je sticaj nekih sretnih ili nesretnih okolnosti, kako se uzme. Ako ce se nesto desiti, desit ce se nebitno da li si ti to kao
"odlucio" da bude bas u 25oj, 30oj ili bilo kojoj drugoj godini zivota.
A sto se tice savjeta svaki ti je suvisan pa i onaj od najblizih. Tvoja sudbina je jedinstvena i najvise na sto mozes naici je
necija slicna gdje se neke stavke malo poklapaju. Kao u skoli kad pitas raju iz razreda koja je prije tvog imala kontrolni. Al` moras potrefiti nekog sa istim predmetom inace zajeb. :)
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#125 Re: Čemu vrijeme tome i vakat : Ženidba !!!

Post by Dozer »

Vezano za ono da kad se ozenis/udas, to si uradio i sa cijelom njegovom/njenom familijom - ovo je tacno, ali samo djelimicno.
Ukoliko on/a ima imalo mozga i svijesti o onome sta hoce i zeli u SVOM braku, tada ce odmah u startu, u prvih 6-12 mjeseci, povuci vrlo jasne linije u odnosu na njegovu/njenu, ali i svoju familiju. Ovo u vecini slucajeva znaci rasprave, dizanje nosa, pa i svadje, ali nakon nekog vremena sve sjedne na svoje i onda je ok za ubuduce.
Dakle, punicama i svekrvama na prvom mjestu, treba postaviti tacne granice do kojih mogu ici. Dici ce one nos, naravno, ali ce ubrzo shvatiti da je to, u stvari, OK i da je najbolje za sve. Tu najcesce ulogu odigraju i punac i svekar jer su, po pravilu, razumniji i u startu znaju da ne treba da se mijesaju djeci, pa i oni spuste lopte svojih zena. Jasno, postoje i slucajevi gdje se ovo ne desi, pa onda slijede dodatne svadje, netrpeljivosti, a tenzije rastu i kulminiraju svadjama kod mladenaca, a na kraju i razvodima, ili nesretnim brakovima u kojima svako vodi svoju politiku i jebe mu se za nju/njega. Poznajem i ovakvih slucajeva prilicno, a njima svima, i njemu i njoj, uvijek kazem - bolje dobar razvod, nego los brak.

Vezano za finansije i tu vrstu pripreme prije braka, a ona moze potrajati prilicno - ovo je, po meni, velika greska. Super je ako se to moze postici do neke 27-28, ali nakon toga to onda prelazi u natezanje.
Mislim da je puno bolje, ako vec postoji osoba s kojom se zeli u brak, uci u taj brak, a onda zajedno graditi sebi. Ono sto vec rekoh - 50/50. U sustini, ako ni jedno nije pretjerano situirano, onda je bolje sve raditi u dvoje. Lakse je i psihicki, ali i finansijski. Naravno, o svemu mora postojati neki dogovorni plan. Grlom u jagode vodi upravo tamo - u trnje.

A za ovo zadnje, da je sudbina kakva jeste, tu se ne slazem ama bas nikako. Ipak svi mi sami sebi krojimo sudbinu kroz svoje licne odluke. A odluke donosimo bukvalno svake sekunde, minute, sata, dana. Ako neko ne vjeruje, moze se i sam uvjeriti. Klikom na Reply ovdje donijeo/la je jednu odluku u zivotu - da odgovori, napise nesto. Mala odlukica, ali - odluka. Odlucujemo kad da jedemo, kad da idemo u wc, kad da spavamo, kad i gdje da putujemo, s kim da zivimo, gdje da zivimo, sta, gdje i kad da radimo ili ne radimo, da zadrzimo dah, sklopimo oci, pruzimo ili ne ruku nekome, itd.itd.itd. Znaci, MI sami i licno odlucujemo o svakoj sekundi naseg zivota, tako da je sudbina ipak u nasim, a ne necijim tamo rukama. Ukljucujuci o bozije.
Iz iskustva znam da ove budalastine o sudbini, pogotovo da je sve u bozijim rukama, najcesce koriste labilne osobe, koje nisu sigurne u sebe i svoje ciljeve i mogucnosti.
Last edited by Dozer on 14/07/2014 09:47, edited 1 time in total.
Post Reply