Celik-Sarajevo opet

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Bobi
Forum administrator
Posts: 32505
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#51

Post by Bobi »

Ma hajd...poslje svake utakmice sa FK Sarajevo, ekipe za dezinfekciju i deratizaciju moraju dva dana sjeverne tribine, gdje su bile horde, cistiti hlorom :-) .
realna utopija
Posts: 88
Joined: 27/08/2004 02:00

#52

Post by realna utopija »

Bobi wrote:Ma hajd...poslje svake utakmice sa FK Sarajevo, ekipe za dezinfekciju i deratizaciju moraju dva dana sjeverne tribine, gdje su bile horde, cistiti hlorom :-) .
joj ba, dobro je s tim zenickim humorom, umrijecu od sege
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#53

Post by Prince »

Takođe, mi zeničani smo od sinoć zvanično (pa da FK Sarajevo je ipak državni klub, a njihovi navijači "najbolji" "najorganizovaniji" i naravo, "državni" navijači) postali ČETNICI! Da to je skandirano nama u Zenici!
Kad sam bio na košarkaškim utakmicama u Zenici, cijela dvorana je pjevala pjesmu "uvijek si nam mrsko bilo, što te nije porušilo, mrzim Saraj'vo, mrzim Saraj'vo...". Ali, bukvalno cijela dvorana, bilo je tu poznatih, Tarik Filipović, Daniela Vinš i još neki. Svi su urlali. Pa onda psovke Markalama, pa yebanje žrtava sa Špice, sve sam to slušao svojim ušima u Bilimišću. Fudbalske utakmice se mnogo ne razlikuju. I zar se onda mnogo razlikujete od nekog ko želi porušiti Sarajevo, ako i vi to isto želite? Nemojte sad početi priču, nisu svi, to su nadrogirani kreteni i sl. To se dešavalo prije, dešava se sada, i niko od "savjesnih" i "pametnih" Zeničana to ne želi i ne pokušava spriječiti. Kraj priče, svako ko se ovako ponaša, isti je kao četnik.
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#54

Post by Chischo »

raja iz metropole:

Image

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#55

Post by Chischo »

Robijaši s juga:

Image

8-) 8-) 8-)
ViTeZ93
Posts: 121
Joined: 13/07/2004 15:21

#56

Post by ViTeZ93 »

Sta je pitari usutili ste se?! hehe ma nisam ni sumnjao posto znam da ste pizdurine najvece, nije vas stid obezbjede vam ljudi 2 busa i dodje vas plafon 150 hahaha, vjerujem da nije bilo ta 2 busa doslo bi vas 50 na prepisaj hoda.
Jako zalosno za takvu grupu poput vas, malte ne pa i ne postojite.
sto si tice posjete na bilinom nemate pravo ista pricati kada nepamtim kada je bilo manje od 8 000 dusa, sa punim jugom svaku tekmu, za razliku od vaseg jadnog sjevera na onom ruznom kosevu gdje vas bude maximum 200, 300, osim na derbiju i protiv nas!
Sve u svemu jad i cemer!
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#57

Post by Chischo »

čelik šampion
FCS-HZ
Posts: 7
Joined: 20/08/2004 13:17

#58

Post by FCS-HZ »

Evo par stvari koje trebate vidjeti kad dodjete slijedeci put u Sarajevo:

- Tramvaj
- Bosmal
- Momo i Uzeir
- Holiday Inn
- Vijecnica
- Olimpijski stadion Kosevo
- Jahorina, Trebevic, Igman, Bjelasnica
- Ilidza, Bas Carsija
- Zgrada Avaza

itd, itd......

Da niste djaba dosli, pogledajte barem neke stvari o kojima mozete u smrdljivoj zenici samo sanjati ili gledati sa razglednica iz Sarajeva.

Nekome cimburijada, nekome olimpijada...

Jadni ste koliko vam je i grad smrdljiv.

Image

Image

Image

Image
FCS-HZ
Posts: 7
Joined: 20/08/2004 13:17

#59

Post by FCS-HZ »

Ne znam samo sto se cudite kad vas zovemo cetnicima. Pjevate iste pjesme kao i oni i zao vam je sto glavni grad nase drzave nije srusen do temelja za vrijeme rata.

Pored toga u vasem smrdljivom gradu imate slijedece ulice i dijelove grada:

- Srpska mahala
- Babina rijeka
- Crkvice
- Sandzacka
- Fra Ivana Jukica
- Fra G. Martica
- Nikole Tesle
- Fra Lj. Hrgica
- Ivana Gundulica
- Marjanovica put
- Trg Cire Truhelke

itd...

Ustase? Cetnici?

Imate doduse i jedno lijepo ime ulice a to je "Sarajevska".
SD-6
Posts: 750
Joined: 20/08/2004 01:20

#60 celik-sarajevo 2-1

Post by SD-6 »

molim sve zenicane da dobro otvore oci,i da vide ko su im stvarni neprijatelji,koji se nasladjuju ovim okrsajima medju bosnjama,nedozvolite im taj uzitak,suzdrzite se :o :o
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#61

Post by violentjack »

Imaju Blatusu :lol:
realna utopija
Posts: 88
Joined: 27/08/2004 02:00

#62

Post by realna utopija »

ViTeZ93 wrote:Sta je pitari usutili ste se?! hehe ma nisam ni sumnjao posto znam da ste pizdurine najvece, nije vas stid obezbjede vam ljudi 2 busa i dodje vas plafon 150 hahaha, vjerujem da nije bilo ta 2 busa doslo bi vas 50 na prepisaj hoda.
Jako zalosno za takvu grupu poput vas, malte ne pa i ne postojite.
sto si tice posjete na bilinom nemate pravo ista pricati kada nepamtim kada je bilo manje od 8 000 dusa, sa punim jugom svaku tekmu, za razliku od vaseg jadnog sjevera na onom ruznom kosevu gdje vas bude maximum 200, 300, osim na derbiju i protiv nas!
Sve u svemu jad i cemer!
pa vi svi u zenici ste tako duhoviti, ja nemam rijeci
mora da je do dima :lol:
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#63

Post by nineac »

Jebiga kod na smultikuluran grad! Nismo dozvolili ljudima tipa Fahrudina Radončića , Ejupa Ganića itd, da nam ovdje vedre i oblače!
Ja kada sam vidio "najvišu" zgradu na balkanu, tj. taj BOSMAL ostao sam zaprepašćen da Vi ni sa 100 miliona dolara, koliko kažu da tro košta niste u stanju nešto sami napraviti, nego uvijek neko mora da Vas gura! Eto, dozvolili ste sada visočacima da Vam prave zgrade gdje hoće, i kada hoće!
Tako napravili su je na pješčanom tlu, tako da će uskoro biti najniža a ne "najviša" zgrada!
takeođe, kada sam vidio koliko je zgrada BOSMALA visoko (u metrima) skonto sam da je viša lamela u zenici, ali siguran sam da će nako na te zgrade staviti dovoiljno visoke antene!
Zgrada Avaza je meni samo primjer kriminala, korupcije i ratnog profiterstva u ovoj državi!
To je spomenik našem jadu i čemeru!
Jadno je da Vi još uvijek živi te u 1984 godini, trošite pare poreskih obveznika na nekakve proslave tipa 20 g Olimpijade itd!
Danas jedan Vlašić ugosti godišnje turista kao sve olimpijske planine oko Sarajeva, Trebević je totalno razrušen i miniran! Imate sve uslove, staze, pare poreskih obveznika ali opet niste u stanju da nešto napravite, vjerovatno zato što treba pošteno raditi pa zaraditi!
A za te Historijske spomenike! Pa ja se ponosim što naš glavni grad ima takve objekte!
Ali nebi se reklo da Vi znate šta ima U Vranduku, Travniku i Kraljevoj sutjesci, jer to je bilo prije nego što je sarajevo postalo glavni grad pa valjda to Vas netreba interesovati!
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#64

Post by Stitch__ »

nineac wrote:Jebiga kod na smultikuluran grad! Nismo dozvolili ljudima tipa Fahrudina Radončića , Ejupa Ganića itd, da nam ovdje vedre i oblače!
Ja kada sam vidio "najvišu" zgradu na balkanu, tj. taj BOSMAL ostao sam zaprepašćen da Vi ni sa 100 miliona dolara, koliko kažu da tro košta niste u stanju nešto sami napraviti, nego uvijek neko mora da Vas gura! Eto, dozvolili ste sada visočacima da Vam prave zgrade gdje hoće, i kada hoće!
Tako napravili su je na pješčanom tlu, tako da će uskoro biti najniža a ne "najviša" zgrada!
takeođe, kada sam vidio koliko je zgrada BOSMALA visoko (u metrima) skonto sam da je viša lamela u zenici, ali siguran sam da će nako na te zgrade staviti dovoiljno visoke antene!
Zgrada Avaza je meni samo primjer kriminala, korupcije i ratnog profiterstva u ovoj državi!
To je spomenik našem jadu i čemeru!
Jadno je da Vi još uvijek živi te u 1984 godini, trošite pare poreskih obveznika na nekakve proslave tipa 20 g Olimpijade itd!
Danas jedan Vlašić ugosti godišnje turista kao sve olimpijske planine oko Sarajeva, Trebević je totalno razrušen i miniran! Imate sve uslove, staze, pare poreskih obveznika ali opet niste u stanju da nešto napravite, vjerovatno zato što treba pošteno raditi pa zaraditi!
A za te Historijske spomenike! Pa ja se ponosim što naš glavni grad ima takve objekte!
Ali nebi se reklo da Vi znate šta ima U Vranduku, Travniku i Kraljevoj sutjesci, jer to je bilo prije nego što je sarajevo postalo glavni grad pa valjda to Vas netreba interesovati!
"momak" (djecak?) ne valjaj gluposti :D

imal neko ljubomoran ovdje? il ti noge smrde :D
prezirem ljude poput tebe koji iznose glupe i neprovjerene cinjenice
sta ti ba znas o avazu? ijedan relevantan podatak? Krepi od zavisti sto ti se oslobodjenje, nekad ugledan list, srozalo na niske grane zute stampe... ne poznas fahrudina radoncica i pojma nemas na koji nacin je stekao kapital....od koga moze "ukrasti" novinski magnat koji nema nikakve veze sa drzavnim institucijama? da ga mozda ne optuzujes za kriminal, pljacku banke ili sl.? seratoru pateticni :D

sto se tice vlasica, ne mogu negirati niti potvrditi istinitost tvojih "podataka" ali mogu ti reci da nece jos dugo...hm, zaboravio sam ime covjeka, preziva se Hrvat, zaboravio sam mu i funkciju jebiga...ali znam da je nekakav glavonja, i da tvrdi da je "organizacija objekata na vlasicu kriminal prema planini" i da se uskoro pokrece inicijativa za uklanjanje tog rugla :D zivi bili pa vidjeli....
ne znam jesi li ovog ljeta bio na bjelasnici pa da vidis sta se radi...svako jebeno zabaceno selo ce dobiti asfalt (ima li asfalta u zenici uopste? :D ) gradi se novi hotel, postavlja se rasvjeta i ozvucenje na stazama, osposobljavaju se dodatna dva ski-lifta...

upravo sam skonto da je vrijeme da krenem...helem, uzivaj u svom pateticnom zenickom zivotu u ubjedjenju da imate najvishu zgradu na balkanu :D :D

sretno na chimburijadi! najeli se dabogda :D
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#65

Post by Kaiser »

Ja navijam za Celik i mrzim Horde!

Al, pazi sad, ja volim Sarajevo, grad, ne klub. Ja zivim u Sarajevu 7 godina, i zivjecu vjerovatno cijeli zivot. Ovdje mi je stan, posao, porodica. Dakle, glupo je ovo sto vi jadni pitari pocinjete odmah pisati o tome kako mi mrzimo Sarajevo. To nije tacno, barem u vecini slucajeva. Mozete to pisati nekim trinaestogodisnjacima koji nikad nisu ni bili u Sarajevu, njima se lako moze manipulisati, ali nama, ozbiljnim ljudima prirogavari da mrzimo glavni grad-smijesno je. Naravno da je Sarajevo vece i izgradjenije od Zenice, ali Sarajevo je, u poredjenju sa evropskim glavnim gradovima, ruzan grad. Dakle, svadjati se koji je grad ljepsi je besmisleno. Treba samo pokazati koliko volis svoj grad, a to se radi na utakmici navijajuci. E pa pitari, vi ste pokazali koliki ste primitivci na Bilinom u subotu, osramotili ste svoj grad ponasajuci se kao zadnji cigani, tukuci se sa ljudima sa djecom i sa policijom bez ikakvog razloga. Ko je sad primitivac???
A ovo ste poceli braniti Fahru Radoncica??? Hordasi, ne idete ni vi valjda tako nisko???? Dajte, ogradite se od ovih jadnih likova koji o Fahri govore kao o businessmanu. Pa zar ima goreg primjera novopecenog Bosnjaka-tajkuna, koji je uz to kriminalac, reketas i ucjenjivac od Fahre Radoncica?
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#66

Post by Kaiser »

Jos ovo, u Zenici ne postoji Sandzacka ulica, koliko ja znam. A i da postoji nemam nista protiv. Ostale ulice postoje. Jadni pitari, mi smo ponosni i na Fra Grgu Martica, i na Nikoli Teslu i na sve ostale "cetnike i ustase". kako ste samo jadni i glupi, vi i ne znate ko su ti ljudi, ali vama su oni "cetnici i ustase".

Jeste kosmopoliti, nema sta!!!
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#67

Post by Stitch__ »

mozda nisi cuo za zlatka lagumdziju? all in one- gomilu funkcija na kojima ubire pare, supersposobni cojk cija zena vodi oficijelno marketinsku a neoficijelno bog-zna-kakvu agenciju...imam i konkretno primjera za to...pitaj samo ljude iz "plive"...al haj

a ti ustani kada spominjes Fahrino ime....pojma nemas o tom covjeku,
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#68

Post by Kaiser »

Evo ust'o sam, druze, sad is'o pisat! 8-)

Evo hocel' me iskupit ako kazem da sam jutros kupio Avaz? :D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#69

Post by nineac »

De mi reci kako je to fahro uspio? Došo u sarajevo sa kesom a sada ima stotine miliona konju glupi! zato ti nemožeš bez vize nigdje jer naša država štiti takve ljude kao što je fahro,ćelo,ćengići itd,itd!
Dobro ti je reko kaiser, niko ovdje ne mrzi sarajevo, niti FK Sarajevo, ali jaran mrzimo način na koji se vi odnosite prema ostatku države,tj, da vi dajete prednost ljudima kao što su fahro,ćelo, itd, i da se ponosite njima!
havetinja
Posts: 759
Joined: 12/09/2003 00:00
Contact:

#70

Post by havetinja »

ne bih da se upustam u ovu diskusiju, jebiga, nije mi tu mjesto.

nego samo da kazem ....lamelu u zenici projektovao je koliko znam sarajevski arhitekt s. jovandic, a da mu je to bilo bas najbolje djelo...tesko.
isto kao sto i bosmal ...jeste najveci...ali o estetici i urbanistickoj suvislosti tog djela ...rekao bih......:cry:....
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#71

Post by Chischo »

poštovani fcs-hz evo ti obrazloženje za neke od sarajevskih "znamenitosti":

tramvaj-zahvalite Austrougarskoj jer da se sarajlije pitaju još uvijek bi se rentali fijakeri

trebević-treba ga zaobići jer je prepun mina

zgrada avaza-ogledalo kiča, kao i same novine čiji su novinari propali sarajevski gimnazijalci

ilidža-po čemu je ilidža značajna?

vjećnica-važi isto kao i za tramvaj

olimpijada-zahvalite Branku Mikuliću i čitavoj Jugoslaviji od čijih su građana odbijane plate da bi se sagradila zetra, bob staza i ostale "znamenitosti".
Današnje Sarajevo izgleda kao da nikada i nije bila olimpijada a i Sarajlije se nisu potrudile da iskoriste sve te objekte koje su dobili na dlanu.
Stari
Posts: 6801
Joined: 10/10/2003 00:00

#72

Post by Stari »

Sto? zar su ti soliteri sto se nalaze u Sarajevu...onako malo poruzni ili o cemu se radi ?
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#73

Post by Chischo »

Kaiser wrote:Jos ovo, u Zenici ne postoji Sandzacka ulica, koliko ja znam. A i da postoji nemam nista protiv. Ostale ulice postoje. Jadni pitari, mi smo ponosni i na Fra Grgu Martica, i na Nikoli Teslu i na sve ostale "cetnike i ustase". kako ste samo jadni i glupi, vi i ne znate ko su ti ljudi, ali vama su oni "cetnici i ustase".

Jeste kosmopoliti, nema sta!!!
Slažem se!
havetinja
Posts: 759
Joined: 12/09/2003 00:00
Contact:

#74

Post by havetinja »

pa stari, to je nekako vise stvar ukusa. ne znam postoje li objektivni parametri da nesto proglasis lijepim ili ruznim, ali imam osjecaj da je bosmal jedan uzbiljan urbanisticki i funkcionalni promasaj.
pazi, ja nisam arhitekt i gledam to cisto sa stanovista mjestanina ovog grada.

da skratim : ruzni su i upropastili su taj dio grada, koji ruku na srce i ranije nije bio neka pljacka :(
FCS-HZ
Posts: 7
Joined: 20/08/2004 13:17

#75

Post by FCS-HZ »

Chischo wrote:poštovani fcs-hz evo ti obrazloženje za neke od sarajevskih "znamenitosti":

tramvaj-zahvalite Austrougarskoj jer da se sarajlije pitaju još uvijek bi se rentali fijakeri

trebević-treba ga zaobići jer je prepun mina

zgrada avaza-ogledalo kiča, kao i same novine čiji su novinari propali sarajevski gimnazijalci

ilidža-po čemu je ilidža značajna?

vjećnica-važi isto kao i za tramvaj

olimpijada-zahvalite Branku Mikuliću i čitavoj Jugoslaviji od čijih su građana odbijane plate da bi se sagradila zetra, bob staza i ostale "znamenitosti".
Današnje Sarajevo izgleda kao da nikada i nije bila olimpijada a i Sarajlije se nisu potrudile da iskoriste sve te objekte koje su dobili na dlanu.
E, pa odlicno! Kad dodju smogovci, ti im mozes biti u autobusu turisticki vodic!
Post Reply