Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#1 Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by R A V E N »

Donesite sami zaključke o svakoj tvrdnji.

broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by broj dva »

Izgubio me nakon prve recenice sa marksizmom u suknji.
Izbaciti oca iz familije i udati mamu za drzavu ?? Samo neoliberalni kreteni mogu smisliti takvu recenicu.
Vidi se da im fale 50e godine kad je zena bila u kuhinji a imigranti radili za hranu..
Last edited by broj dva on 01/03/2017 08:43, edited 1 time in total.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by Alfons Kauders »

Opet Raven krenuo sa svojom YouTube ideologijom... :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66195
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by _BataZiv_0809 »

Ono kad procitas 3 kartice tekta u Blic zeni i milis da sve znas :facepalm:
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#5 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by haos1 »

Alfons Kauders wrote:Opet Raven krenuo sa svojom YouTube ideologijom... :lol:
Na svakoj kontroverznijoj temi Alfons Kauders se smije nekome. Što to tako, imaš li povoda, jesi li ti neki zaštitnik ovog foruma :lol: i njegovih mišljenja, koji si ti kurac? :? Sumnjam da ćeš ismijavanjem to postići, pogledaj prvo sebe pa onda druge. Propala ti je rabota, unaprijed da znaš.

@Raven

Samo naprijed, gazi. Živio konzervatizam!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#6 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by Alfons Kauders »

haos1 wrote:
Alfons Kauders wrote:Opet Raven krenuo sa svojom YouTube ideologijom... :lol:
Na svakoj kontroverznijoj temi Alfons Kauders se smije nekome. Što to tako, imaš li povoda, jesi li ti neki zaštitnik ovog foruma :lol: i njegovih mišljenja, koji si ti kurac? :? Sumnjam da ćeš ismijavanjem to postići, pogledaj prvo sebe pa onda druge. Propala ti je rabota, unaprijed da znaš.

@Raven

Samo naprijed, gazi. Živio konzervatizam!
Nije tacno!

Smijem se samo manje pametnim od sebe.

Dakle nije svaka tema, vec 97.2% tema.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#7 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by Njanjavi »

Ovo se malo alfons nafuro na madnera prije papucar epohe :lol:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8265
Joined: 25/05/2013 23:49

#8 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by apsidejzi »

Alfons Kauders wrote:
haos1 wrote:
Alfons Kauders wrote:Opet Raven krenuo sa svojom YouTube ideologijom... :lol:
Na svakoj kontroverznijoj temi Alfons Kauders se smije nekome. Što to tako, imaš li povoda, jesi li ti neki zaštitnik ovog foruma :lol: i njegovih mišljenja, koji si ti kurac? :? Sumnjam da ćeš ismijavanjem to postići, pogledaj prvo sebe pa onda druge. Propala ti je rabota, unaprijed da znaš.

@Raven

Samo naprijed, gazi. Živio konzervatizam!
Nije tacno!

Smijem se samo manje pametnim od sebe.

Dakle nije svaka tema, vec 97.2% tema.
Rodila te majka tako pametna :lol: :lol: :lol:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#9 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by KB9 »

mrsko mi gledat video jel ovo nesto protiv zena, to one nisu jednake muskarcima jel?
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#10 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by Korisničkoime »

Znači teška glupost, ali baš ono teška.
Stavljanje znaka jednakosti između feminizma socijalizma i komunizma, svim feministicama je krajnji cilj socijalističko komunistička vlada.
Ono boli kada slušaš
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#11 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by It_is_a_Leclerc »

Feminizam nije ideologija, nego opredjeljenje za društvenu i institucionalnu ravnoravnost među spolovima. Feminizam nije ekskluzivno ženski koncept. Dapače. Muškarci su dali ogroman obol razvoju feminističke agende kroz historiju.
Kretenoidni YouTube "naučnici" nikako to da shvate.
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#12 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by R A V E N »

broj dva wrote:Izgubio me nakon prve recenice sa marksizmom u suknji.
Izbaciti oca iz familije i udati mamu za drzavu ?? Samo neoliberalni kreteni mogu smisliti takvu recenicu.
Vidi se da im fale 50e godine kad je zena bila u kuhinji a imigranti radili za hranu..
Ako si posmatrao/la društvene grupe gdje postoji stvarni patrijarhat, kao što su konzervativne islamske zajednice, tu muškarci gledaju na ženu kao nekoga ko je incapable of agency. E sad pogledaj feminističke portale. Bizarna je činjenica da one tu ojačavaju tu ideju of being incapable of agency, a kako je ojačavaju?

Ojačavaju je na taj način što je jedan od osnovnih njihovih aksioma to da su im cijelo društvo, a prvenstveno svi muškarci nanijeli i nanose golemu nepravdu u ekonomskom, seksualnom... i svakom drugom pogledu. Prema tome, društvo i muškarci su im dužni ispraviti tu nepravdu, naravno, preko poreza i države kao medijatora koji će taj novac transferisati njima.

Dakle, isto kao što umjesto konzervativne muslimanke misli, određuje i dodjeljuje joj njen brat, otac, muž..., tako umjesto feministkinje, po njihovom viđenju stvari treba da misli, određuje i dodjeljuje država proganjajući muškarce preko poreza.

Zamisli da si muškarac i da ti priđe neka žena na ulici i da te optuži da si otac njenog malog Jasmina, Amre, Amire..., a ti je prvi put vidiš u životu. Vjerovatno bi brzo okrenuo leđa i otišao. E to feministkinje hoće i rade, samo što je tu država kao medijator. I ne samo to, treba da finaciraš tu djecu i nakon 18.-e kroz besplatno školstvo, zdravstvo... šta god!

Znaš onu priču "Bio sam mlad i neiskusan, a zaljubio sam se u nju. Ona me je novčano razgulila i nestala, dok sam došao sebi, ostao sam bez pare." E ovo ti je usavršenje tog principa - niti ikada vidiš te žene, a još manje ih "vidiš" u krevetu, ali se zato tvoj novac transferuje njima. Istovremeno bi one da biraju muškarce kakve hoće i kad hoće i koliko ih hoće, mada sumnjam da im to polazi za rukom, jer je "najkvaliteniji materijal" zauzet i ne može se baviti njima.

Ovo može svako zaključiti ako pravilno logički razmišlja i ta na samom izvoru - na feminističkim portalima, a ne po YouTube videiima.
Stari_Jarac
Posts: 225
Joined: 18/07/2016 12:45

#13 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by Stari_Jarac »

Stavljanje u istu ravan feminizma, komunizma, marxizma i ljevice je totalni nonsens. U istu riječ idu neoliberalizam, feminizam i lgbt pokret, to svrstavanje ljevice i ljevičara sa njima je još jedna upravo neoliberalna perfidna podvala. Prave ljevice i ljevičara više skoro da i nema, osim možda u nekim južnoameričkim zemljama ako ih i tamo ima. Komunizam se borio za žensku ravnopravnost a ne dominaciju kao današnji neoliberalizam i feminizam, o komunizmu i lgbt pravima da i ne govorimo.
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#14 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by R A V E N »

haos1 wrote:Živio konzervatizam!
Never say "end"! :ginisovac: :brusli:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#15 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by seln »

Image
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#16 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by seln »

R A V E N wrote:
haos1 wrote:Živio konzervatizam!
Never say "end"! :ginisovac: :brusli:
Sta sve starim ljudima malih kita padne na pamet.... :lol:
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#17 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by R A V E N »

selnu, je li to nešto na moj račun?
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by drndalo »

Ko se prepozna, do njega je... :violina:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#19 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by hAZNADAR »

Kako bi zvucao popularni hit Beyoncé - Who run World, klix, klix

u obrnutoj verziji boys, boys i da muski pjeva?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#20 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by seln »

R A V E N wrote:selnu, je li to nešto na moj račun?
Ne, to je na racun starih ljudi sicusnih kita. Oni cine vecinu desnicara.
Doduse, ima i nesto malo slabo obrazovanih proleta i pokoji piljar koji je umislio da je poduzetnik.
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#21 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by R A V E N »

Nemoj Chmoljo da zatvaraš ovu temu, ja amnestiram sve na moj račun.

Je li to ono po zakonu: "Šta će nama sve ostalo kad mi imamo dugačke penise?" :ginisovac:

Usput Ludwig von Mises, Ayn Ran, Robert Nozick i Murray Rothbard imaju židovsko porijeklo i sumnjam da su imali zastavu sa svastikom u kući, mada padaju desno na političkom spektru.

Ja možda jesam piljar, ali ne živim od toga, i to prilično lagodno, glumatajući doživotnu žrtvu.
It_is_a_Leclerc wrote:Feminizam nije ideologija, nego opredjeljenje za društvenu i institucionalnu ravnoravnost među spolovima. Feminizam nije ekskluzivno ženski koncept. Dapače. Muškarci su dali ogroman obol razvoju feminističke agende kroz historiju.
Kretenoidni YouTube "naučnici" nikako to da shvate.
Leklerče, te informacije nisu tačne. :lujka:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#22 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by seln »

R A V E N wrote:Nemoj Chmoljo da zatvaraš ovu temu, ja amnestiram sve na moj račun.

Je li to ono po zakonu: "Šta će nama sve ostalo kad mi imamo dugačke penise?" :ginisovac:

Usput Ludwig von Mises, Ayn Ran, Robert Nozick i Murray Rothbard imaju židovsko porijeklo i sumnjam da su imali zastavu sa svastikom u kući, mada padaju desno na političkom spektru.

Ja možda jesam piljar, ali ne živim od toga, i to prilično lagodno, glumatajući doživotnu žrtvu.
It_is_a_Leclerc wrote:Feminizam nije ideologija, nego opredjeljenje za društvenu i institucionalnu ravnoravnost među spolovima. Feminizam nije ekskluzivno ženski koncept. Dapače. Muškarci su dali ogroman obol razvoju feminističke agende kroz historiju.
Kretenoidni YouTube "naučnici" nikako to da shvate.
Leklerče, te informacije nisu tačne. :lujka:
Prvo, ti nisi moderator: nit mozes nekoga banovati ni amnestirati.
Drugo, niko te nije nazvao ni ovako ni onako. Ako si se sam pronasao, do tebe je.
Trece, jebe mi se je li neki desnicar Jevrej, Pastun, Baskijac, Bjelorus ili koji kurac. Za mene su svi isti sljam.
Cetvrto, 99% ovdje prisutnih rade i zaradjuju za zivot. Nazalost, ograniceni desnicarski mozgovi to ne shvataju, za njih je vrijedan zivljenja samo onaj ko ima neku tezgu, satro "samostalan".
Peto, otkud ovako brzo kme kme? Otvorio si temu samo da bi srao po ljevicarima i feministkinjama, a sad se zalis... i jos imas obraza da podmeces drugima ulogu zrtve?
Desnicar ko iz kataloga...
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#23 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by R A V E N »

sherbett wrote:Inace, feminizam jeste socijalisticka ideja..
Zašto misliš da je ova tvrdnja istinita?
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#24 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by R A V E N »

seln wrote:Cetvrto, 99% ovdje prisutnih rade i zaradjuju za zivot.
Postoji jedan profesor kojem od nekih 120 studenata, ispit položi njih 11 i to 3 uslovno, šta god mu "uslovno" značilo. Odprilike tako stoje brojevi. A taj profesor na ruke dobiva možda najmanje 1000 KM. Dakle i on "radi i zarađuje" za prilično slab učinak.

Dok je njemu prihod skoro siguran, misliš li da je meni? A ja čak i ne očekujem niti zahtjevam tih 1000 KM. Bilo bi dobro.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#25 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by drndalo »

Cekaj, a za te rezultate profesora je kriv ko? Feminist(ice)i? Sosoni? Masoni? Jevreji? Krizari? Selefije? Shiti? Suniti? Marx? Engels?

Ili mi svi pomalo = 100% u zbiru? I za stanje na Univerzitetima, skolama? Za profesore koji hoce da im studentice guzicama poloze ispite radje nego znanjem, pa slucajevi zastare...? Ili to tako treba?

Zar nijesmo odkad ukinusmo mrski Socijalizam stupili na stazu bespovratnog napretka, demokratije, trzista? Zar nas svijetli primjeri profesora Bime, nagradjenog za naucna dostignuca u pauzi izmedju 2 krivicne rasprave za GRAS ne uci kako je sada sve dobro, prolaznost studenata puno veca, znanje puno bolje...? Pa svrseni studenti o Tutankamonu znaju da je bio prvi Pokemon...

Zar tvoje trziste to nije izregulisalo? Zar ti treba da imas platu od 1000, ako neki Bangladesanac to radi za 112? Trziste, sveCko, a nase...
Post Reply