Cekanje i guzva na granici prema moru

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

J_H
Posts: 51
Joined: 21/11/2009 12:35

#1 Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by J_H »

Nisam dugo isao u Hrvatsku, tj. na more, a sad trebam do Splita. Kako postoji rok kad moram stici u Split (subota ujutro u 10 sati), ne mogu da se skontam kad da krenem.

Kontam vikend pocinje i moglo bi se lagano desit da naletim na guzvu na granicnom, ali nemam nikakvog iskustva kakve sad budu guzve i koliko se ceka? Ako ima neko ko je isao nedavno subotu ujutro, ili zna nesto o ovome bilo bi super da podijeli ovdje :D

Hvala i poz!
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#2 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by Admir_1984 »

Idi putem Sarajevo-Jablanica-Prozor-Duvno-Prisika granicni prelaz-Cista provo i na onoj velikoj raskrsnici desno Split, dole lijevo Makarska rivijera. Mozda ce ti trebati nekih 4 sata, a sumnjam da na tom sporednom granicnom prelazu uopste ima guzve
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#3 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by stochar »

ako ti je veoma bitno da dodjes u 10, kreni dan ranije, najsigurnije ti je.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by karanana »

ne treba kretati dan ranije ali nek krene u 4 ujutro i ako dodje sat ili dva ranije nek se provrti rivom popije kafu i to je to.
User avatar
vol-taren
Posts: 46
Joined: 18/05/2010 10:24

#5 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by vol-taren »

Ja idem u Split preko Imotskog. Nema neke guzvare.
Znaci: Sarajevo - Mostar - Siroki Brijeg - Posusje - Imotski - itd ...
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#6 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by amrica »

Ja sam isla nedavno, preko Mostara na Metkovic, Doljane, uzas!!!!! Kolona ogromna, kontroliraju sta ko vozi, kopaju gepeke, vire pod sjedista, traze hranu....
Ne kopaju bas svaki auto, lokalce pustaju, cak i ponekog ko je ocito posao na odmor, ne znam koji im je sistem, pregledaju sumnjive, ili svaki treci auto napr.....
Kad sam se vracala, kolona za ulazak u cro je bila do onog raskrsca za svetiste Kraljica Mira...


Zaobidji ovaj put :)
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#7 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by kurty »

karanana wrote:ne treba kretati dan ranije ali nek krene u 4 ujutro i ako dodje sat ili dva ranije nek se provrti rivom popije kafu i to je to.
Ma ja... Ide sam, pa ce mu lakse mnogo biti...

Juce mi djevojka sa sestrom i bebom otisle i do peljesca dosle za 6 sati (s tim da je djevojka prvi put sjela da vozi to auto) i da je beba bila u autu, taku da nit su brzo vozile a stalno su pravile krace pauze...

A iskreno, prema peljescu recimo, tri puta se granica prelazi, i nikad nisam cekao vise od sat vremena ukupno na sve tri granicna...

Kad bi krenuo u 4 ili pola 4 mogao bi stci sigurno, osim nekih izuzetnih okolnosti (pukla guma, udes neki bio negdje, il sta ja vec znam)
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#8 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by zonbirile »

J_H wrote:Nisam dugo isao u Hrvatsku, tj. na more, a sad trebam do Splita. Kako postoji rok kad moram stici u Split (subota ujutro u 10 sati), ne mogu da se skontam kad da krenem.

Kontam vikend pocinje i moglo bi se lagano desit da naletim na guzvu na granicnom, ali nemam nikakvog iskustva kakve sad budu guzve i koliko se ceka? Ako ima neko ko je isao nedavno subotu ujutro, ili zna nesto o ovome bilo bi super da podijeli ovdje :D

Hvala i poz!
----------------------------------
jarane kreni u 4h preko Livna na Kamensko,za 4 ,5h si u Splitu bez zajebancije.Na prelazu si sam i par kamiona sa posebnom štraftom za njih.
User avatar
NemoDM
Posts: 49
Joined: 17/03/2006 10:35

#9 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by NemoDM »

Kako mi cesto putujemo za Split, isprobali smo sve moguce rute. Najbolja:

Mostar - Citluk - Ljubuski - Granicni prelaz Crveni Grm - Vrgorac - autoput.

Cetiri sata voznje, cak i sa potpunim postovanjem ogranicenja brzine cijelim putem. Bez odmora, doduse, mi bas ne volimo stajati na "kafice" svakih pola sata.

Na prelazu nikada nema guzve.
Voda, komsija
Posts: 24
Joined: 02/07/2010 11:09

#10 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by Voda, komsija »

Sarajevo - Mostar- Siroki - Grude - Imotski - ZAGVOZD - auto put. Cca 3,5 sata ako letis auto putem ili 4 sata lagane voznje.
Idem stalno, 100% najbolja varijanta, mozda raja ne znaju da ima Dalmatina, jer u suprotnom ne kontam cemu ove varijante sa Prozorom, Livnom i Kamenskim...

Ova opcija sa Vrgorcem isto nije losa, razlike su u nijansama.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#11 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by Admir_1984 »

Voda, komsija wrote:Sarajevo - Mostar- Siroki - Grude - Imotski - ZAGVOZD - auto put. Cca 3,5 sata ako letis auto putem ili 4 sata lagane voznje.
Idem stalno, 100% najbolja varijanta, mozda raja ne znaju da ima Dalmatina, jer u suprotnom ne kontam cemu ove varijante sa Prozorom, Livnom i Kamenskim...

Ova opcija sa Vrgorcem isto nije losa, razlike su u nijansama.
Dok se tamo nije napravio auto put, ovo je bio najkraci put ;-) Ja sam stizao za manje od 4 sata ;-)
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#12 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by zonbirile »

Admir_1984 wrote:
Voda, komsija wrote:Sarajevo - Mostar- Siroki - Grude - Imotski - ZAGVOZD - auto put. Cca 3,5 sata ako letis auto putem ili 4 sata lagane voznje.
Idem stalno, 100% najbolja varijanta, mozda raja ne znaju da ima Dalmatina, jer u suprotnom ne kontam cemu ove varijante sa Prozorom, Livnom i Kamenskim...

Ova opcija sa Vrgorcem isto nije losa, razlike su u nijansama.
Dok se tamo nije napravio auto put, ovo je bio najkraci put ;-) Ja sam stizao za manje od 4 sata ;-)
-------------------------------------
jarane ja samo spomenuo Livno,prelaz Kamensko,a ideš autoputem do Lašve,Vitez,Bugojno,Kupres,Livno i Trilj i čvor na Dalmatini,silaz u Split 10min.
Voda, komsija
Posts: 24
Joined: 02/07/2010 11:09

#13 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by Voda, komsija »

Ma znam i ja sam tuda picio, samo je sad po meni ovaj Zagvozd fakat najbolji. Ipak brze ides kroz Hercegovinu, ovamo te ubiju Vitez i Travnik , iako i tamo te sad vadi autoput do Kaknja...ma sve je to u par deka.
Sustina je da je Split postao malo blizi, prije godinu -dvije je bio na min.5 sati.

A i Admirova finta nije losa bila nekad, islo se i tuda, samo je sad autoput promijenio sve.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#14 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by Admir_1984 »

zonbirile wrote:
Admir_1984 wrote:
Voda, komsija wrote:Sarajevo - Mostar- Siroki - Grude - Imotski - ZAGVOZD - auto put. Cca 3,5 sata ako letis auto putem ili 4 sata lagane voznje.
Idem stalno, 100% najbolja varijanta, mozda raja ne znaju da ima Dalmatina, jer u suprotnom ne kontam cemu ove varijante sa Prozorom, Livnom i Kamenskim...

Ova opcija sa Vrgorcem isto nije losa, razlike su u nijansama.
Dok se tamo nije napravio auto put, ovo je bio najkraci put ;-) Ja sam stizao za manje od 4 sata ;-)
-------------------------------------
jarane ja samo spomenuo Livno,prelaz Kamensko,a ideš autoputem do Lašve,Vitez,Bugojno,Kupres,Livno i Trilj i čvor na Dalmatini,silaz u Split 10min.
Prije ces do Kamenskog doci jablanica-prozor-duvno-busko jezero-kamensko-trilj. Meni dajdza iz Duvna dodje u Split za manje od sat vremena, a meni do Duvna preko prozora treba sat i 45min bash ono regularne voznje. Malo ljudi zna da se napravio dobar put iz Prozora do Duvna preko Ravnog, mozes komotno prosjek 90km voziti
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#15 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by zonbirile »

[q-------------------------------------

Prije ces do Kamenskog doci jablanica-prozor-duvno-busko jezero-kamensko-trilj. Meni dajdza iz Duvna dodje u Split za manje od sat vremena, a meni do Duvna preko prozora treba sat i 45min bash ono regularne voznje. Malo ljudi zna da se napravio dobar put iz Prozora do Duvna preko Ravnog, mozes komotno prosjek 90km voziti[/quote]
--------------------------------
elem tebi do Splita nepuna 3h,samo ne reće nam odakle startaš.
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#16 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by Better Man »

Ma, najednostavnije je preko Mostara na Doljane i onda prije Ploca ima fino da se iskljucis na desnu stranu i ides na autoput i imas 76 km do Splita, sto je za nekih 50 km krace nego da nastavis voziti magistralom. Sad je cesta stvarno dobra prema Mostaru i dalje prema magistrali i glupost je ici na lasvu, pa preko travnika, Livna ili Duvna, pogotovo ako si iz Sarajeva, jer neces nista ustediti ni na vremenu, ni na kilometrazi, a put ima vise krivina i losija je cesta.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#17 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by zonbirile »

Better Man wrote:Ma, najednostavnije je preko Mostara na Doljane i onda prije Ploca ima fino da se iskljucis na desnu stranu i ides na autoput i imas 76 km do Splita, sto je za nekih 50 km krace nego da nastavis voziti magistralom. Sad je cesta stvarno dobra prema Mostaru i dalje prema magistrali i glupost je ici na lasvu, pa preko travnika, Livna ili Duvna, pogotovo ako si iz Sarajeva, jer neces nista ustediti ni na vremenu, ni na kilometrazi, a put ima vise krivina i losija je cesta.
----------------------------------
gdje tačno,kažu moraš iz Čapljine na Vrgorac.
Nuclear Winter
Posts: 660
Joined: 09/06/2010 23:48

#18 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by Nuclear Winter »

zonbirile wrote:
Better Man wrote:Ma, najednostavnije je preko Mostara na Doljane i onda prije Ploca ima fino da se iskljucis na desnu stranu i ides na autoput i imas 76 km do Splita, sto je za nekih 50 km krace nego da nastavis voziti magistralom. Sad je cesta stvarno dobra prema Mostaru i dalje prema magistrali i glupost je ici na lasvu, pa preko travnika, Livna ili Duvna, pogotovo ako si iz Sarajeva, jer neces nista ustediti ni na vremenu, ni na kilometrazi, a put ima vise krivina i losija je cesta.
----------------------------------
gdje tačno,kažu moraš iz Čapljine na Vrgorac.
Na krivini prije ploča(ideš preko doljana,metkovića,pa dalje starom magistralom) imaš skretanje LIJEVO sa znakom Ploče,i Split uključiš se na autoput i eto te za sat u splitu
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#19 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by bice_bice »

kojim putem iz splita do travnika, u povratku???
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#20 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by kurty »

asfaltiranim :D
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#21 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by bice_bice »

:zzzz:
neno1974
Posts: 44
Joined: 22/02/2008 11:44
Location: Sarajevo

#22 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by neno1974 »

Iz Splita do Travnika ides prvo prema Sinju, onda prije Sinja na raskrsnici u Brnazama skreces desno za Kamensko (granicni prijelaz). Poslije toga ides za Livno, Kupres, Bugojno, Donji Vakuf i Travnik. Sto se tice odlaska za Split iz Sarajeva, preko Livna, prednosti u odnosu na (dosadasnje putovanje preko Mostara i Doljana) su sljedece:
1. autoput do Kaknja,
2. put Novi Travnik-Bugojno preko Rostova (zabrana za kamione i kraci put nego preko Komara),
3. ulaz u Split mnogo bolji i brzi nego kada ides Jadranskom magistralom,
4. nema beskrajnih ogranicenja brzine oko Mostara,
5. nema NIKOGA na granicnom prijelazu Kamensko,
6. 20 km kraci put nego preko doljana (ne znam za autoput).

Ne zelim nikoga da ucim pameti, ali to su moji razlozi.

Pozdrav!
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#23 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by bice_bice »

hvala neno :thumbup:
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#24 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by Admir_1984 »

zonbirile wrote:[q-------------------------------------

Prije ces do Kamenskog doci jablanica-prozor-duvno-busko jezero-kamensko-trilj. Meni dajdza iz Duvna dodje u Split za manje od sat vremena, a meni do Duvna preko prozora treba sat i 45min bash ono regularne voznje. Malo ljudi zna da se napravio dobar put iz Prozora do Duvna preko Ravnog, mozes komotno prosjek 90km voziti
--------------------------------
elem tebi do Splita nepuna 3h,samo ne reće nam odakle startaš.[/quote]

Ko kaze nepuna tri sata? Rekao sam da se moze stici za manje od 4 sata. Ja sam u Dvno stizao u prosjeku za 2 sata i 45min, a ako mi iz Duvna treba do Splita sat vremena, znaci neka 3 sata i 45min otprilike

p.s. sad sam vidio gore da sam napisao sat i 45min do Duvna, ne nego 2 sata i 45min
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#25 Re: Cekanje i guzva na granici prema moru

Post by Better Man »

neno1974 wrote:Iz Splita do Travnika ides prvo prema Sinju, onda prije Sinja na raskrsnici u Brnazama skreces desno za Kamensko (granicni prijelaz). Poslije toga ides za Livno, Kupres, Bugojno, Donji Vakuf i Travnik. Sto se tice odlaska za Split iz Sarajeva, preko Livna, prednosti u odnosu na (dosadasnje putovanje preko Mostara i Doljana) su sljedece:
1. autoput do Kaknja,
2. put Novi Travnik-Bugojno preko Rostova (zabrana za kamione i kraci put nego preko Komara),
3. ulaz u Split mnogo bolji i brzi nego kada ides Jadranskom magistralom,
4. nema beskrajnih ogranicenja brzine oko Mostara,
5. nema NIKOGA na granicnom prijelazu Kamensko,
6. 20 km kraci put nego preko doljana (ne znam za autoput).

Ne zelim nikoga da ucim pameti, ali to su moji razlozi.

Pozdrav!
Autoput do Kaknja je duzine 35-36 km, dok je duzina autoputa na koji se ukljucis kod Ploca do Splita 76 km i cjelokupna duzina puta je kraca za 50 kilometara u odnosu da ides magistralom za Split, a gledajuci na tvoj prijedlog preko Travnika, kraci je od njega za 30 km. Dakle, iz Sarajeva se uopce ne isplati ici za Split preko Travnika. Sto se tice guzve na Doljanima, evo 4 godine idem preko Doljana na more i nikad nisam naletio na guzvu i zastoj.
Post Reply