CD i DVD shop

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
No-Name
Posts: 317
Joined: 22/05/2014 17:20

#1 CD i DVD shop

Post by No-Name »

Ima li u Sarajevu CD i DVD shopova gdje se mogu kupiti muzika i filmovi, nema veze da li su originali ili piratski samo me zanima gdje se mogu kupiti jer mi je to praktičnije od skidanja sa interneta pa onda snimanja na CD ili DVD
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#2 Re: CD i DVD shop

Post by Better Man »

No-Name wrote:Ima li u Sarajevu CD i DVD shopova gdje se mogu kupiti muzika i filmovi, nema veze da li su originali ili piratski samo me zanima gdje se mogu kupiti jer mi je to praktičnije od skidanja sa interneta pa onda snimanja na CD ili DVD

Imaš Magazu Dine Merlina i u podrumu BBI centra onu knjižaru.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3 Re: CD i DVD shop

Post by Tomahawk11 »

Tanko je to, pitanje je koliko prate novoizašle filmove, u principu je kod nas piraterija legalna i slabo to ko kupuje.
Praktičnije ti je uzeti USB, nekih 16 GB ti je max 10 KM i onda snimaj i briši šta te volja.
Ovo sa CD/DVD ti je samo skuplje, u principu je ta era iza nas, eventualno su u upotrebi još Blu-ray.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#4 Re: CD i DVD shop

Post by Dope_Man »

Imas jos uvijek toga po pijacama koliko hoces, cak i kasete ako zelis, a imas i pokoju radnju. Znam recimo kod Robota u Hrasnom ima mala radnja, okrenuta prema glavnoj cesti (Azize Sacirbegovic). Imas takodjer i CD/DVD standova u vecini velikih trgovackih centara jos uvijek. U FIS-u imas citave korpe sa filmovima, ima ih po 1KM, ja nedavno uzeo par samo zato sto su mi trebale plasticne kutije za DVD. A mozes i u nedjelju prosetati autopijacom i uzmi koliko ti dusa zeli.

Ali kao sto rece komentar iznad, to je proslo vrijeme. Ne znam kako je to uopste prakticno pored USBova, kartica i mobitela. Ja recimo ako idem na put avionom ili busem natrpam filmova na telefon i uzivam. A danas svaki TV ima USB ulaz i podrzava solidan broj formata, puno lakse skinuti odjednom 20 filmova i gledati koji pozelis na TV (mada licno gledam na PC) nego jedan po jedan prziti ili kupovati, pa gledati u nekon DVD playeru ili sta vec.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#5 Re: CD i DVD shop

Post by dječak sa šibicama »

Relikvija proslosti, kao i videoteke, pokoj im dusi obiljezile su jedan period.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#6 Re: CD i DVD shop

Post by Sociolog »

dječak sa šibicama wrote:Relikvija proslosti, kao i videoteke, pokoj im dusi obiljezile su jedan period.
Ma dobro,ostace ih par po gradu,kao sto su prezivjela 2 jos Internet cluba.Ne bi vjerovao,koliko raje dodje(kad im se laptopi pokvare, i trebaju otkucati nesto brzinski)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#7 Re: CD i DVD shop

Post by uglavnomja »

ima auta koji nemaju usb hepek, samo cd, a vjerujem da se i kasetasa moze naci :D
i cd/dvd playera za tv


i bila jedna radnja na siranu, imali su svasta, moze se naruciti, ljudi nabave sta zelis za dan dva
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 1994
Joined: 14/06/2017 17:07

#8 Re: CD i DVD shop

Post by MehmedPasaMoric »

Mislim da onaj u Kranjcevica jos uvijek prodaje, mozda ne svaki dan ali cesto ga vidim, u prolazu ispod karingtonke
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#9 Re: CD i DVD shop

Post by Naslovnica »

Za CD i DVD samo London.
8-)
User avatar
dulekrele
Posts: 3791
Joined: 10/04/2014 18:25

#10 Re: CD i DVD shop

Post by dulekrele »

No-Name wrote:Ima li u Sarajevu CD i DVD shopova gdje se mogu kupiti muzika i filmovi, nema veze da li su originali ili piratski samo me zanima gdje se mogu kupiti jer mi je to praktičnije od skidanja sa interneta pa onda snimanja na CD ili DVD
e sto se nasmija. Bruka je da nemamo ni jednu prodavnicu CD ili LP sa novim izdanjima. ali s obzirom da je slusanje rok muzike na nasim prostorima zamrlo nije nikakvo cudo. ako i ima par pirata sto prodaje to je mizeran izbor. Na netu imas sta hoces. Przenje na CD traje 5 minuta.filmove se ne isplati prziti jer ga odgledas sa usb i izbrises ili arhiviras.
Last edited by dulekrele on 23/07/2019 09:25, edited 1 time in total.
No-Name
Posts: 317
Joined: 22/05/2014 17:20

#11 Re: CD i DVD shop

Post by No-Name »

MehmedPasaMoric wrote:Mislim da onaj u Kranjcevica jos uvijek prodaje, mozda ne svaki dan ali cesto ga vidim, u prolazu ispod karingtonke
Gdje se nalazi ta prodavnica u Kranjčevića
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 1994
Joined: 14/06/2017 17:07

#12 Re: CD i DVD shop

Post by MehmedPasaMoric »

No-Name wrote:
MehmedPasaMoric wrote:Mislim da onaj u Kranjcevica jos uvijek prodaje, mozda ne svaki dan ali cesto ga vidim, u prolazu ispod karingtonke
Gdje se nalazi ta prodavnica u Kranjčevića


Nije prodavnica nego covjek izlozi CDove na zidicu i prodaje :D Odmah do zgrade Crvenog krsta koja je do skoro bila rusevina pa su je renovirali https://maps.app.goo.gl/sUoae5CJKyn9aAyZ8 eto tu negdje
Post Reply