CD 10/12/2005 "doktorica"Alikadic-Husovic brani iz

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#26

Post by kekec »

Godina upisa 1979,
godina diplomiranja 1988.

9 godina - Mashalla Pre´sjednice. :D
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#27

Post by Prenj »

Nigmus wrote:Radovan je bio ljekar.

Spomenuta je dosegnula vjerovatno nesto sto se moze nazvati vrhuncem u karijeri mlade osobe.

Neuporedivo je porediti 15000 svrsenika Medicinskog fakulteta i samu grupu odabranih koji svoje skolovanje krunisu posebnim titulama na svakom polju.

No, polahko, naucit ce te :)
Dabogda ti spomenuta kod kuce sjedila i onako svaki dan umilno zborila ... :-)
sierra1712
Posts: 119
Joined: 05/10/2005 09:31

#28

Post by sierra1712 »

wanderer wrote:
danas wrote:pa i karadzic je nekakav doktor, pa sta sta cemo sad?

kod nas se izgleda politikom, ustavnim pravom, uredjenjem i odbranom drzave, medjunarodnom politikom... bave svi osim onih koji o tome imaju nekog pojma i koji su se za te poslove skolovali.
Po meni nije problem sto se i ljekari, kondukteri itd bave politikom, vec njihovi motivi i nacin na koji to cine.
Upravo tako nije problem sto je ona "doktor nauka" bitno je kako se uspjela spustiti na taj nivo da brani ovu skandaloznu odluku i lik i djelo Seadin..???? meni to ne ide u glavu.....ocigledno radi po naredjenju stranke i toliko je ocigledno pogazila svoju profesionalnost i moralni dignitet ovim cinom.....samo se kod nas moze desit da doktor medicinskih nauka odlucuje ko ce bit a ko nece ustavni sudija......i slicno.....bolje bi joj bilo da se bavi svojom strukom i odlucuje recimo ko je kvalikifovan za ministra zdravlja i slicno....
ma nema ove drzave u p.m. ....sto neko rece jebo americki san.....Seada je postigla mnogo vise sanjajuci ovaj bosanski.....
wanderer
Posts: 725
Joined: 11/12/2004 13:10

#29

Post by wanderer »

sierra1712 wrote:
wanderer wrote:
danas wrote:pa i karadzic je nekakav doktor, pa sta sta cemo sad?

kod nas se izgleda politikom, ustavnim pravom, uredjenjem i odbranom drzave, medjunarodnom politikom... bave svi osim onih koji o tome imaju nekog pojma i koji su se za te poslove skolovali.
Po meni nije problem sto se i ljekari, kondukteri itd bave politikom, vec njihovi motivi i nacin na koji to cine.
Upravo tako nije problem sto je ona "doktor nauka" bitno je kako se uspjela spustiti na taj nivo da brani ovu skandaloznu odluku i lik i djelo Seadin..???? meni to ne ide u glavu.....ocigledno radi po naredjenju stranke i toliko je ocigledno pogazila svoju profesionalnost i moralni dignitet ovim cinom.....samo se kod nas moze desit da doktor medicinskih nauka odlucuje ko ce bit a ko nece ustavni sudija......i slicno.....bolje bi joj bilo da se bavi svojom strukom i odlucuje recimo ko je kvalikifovan za ministra zdravlja i slicno....
ma nema ove drzave u p.m. ....sto neko rece jebo americki san.....Seada je postigla mnogo vise sanjajuci ovaj bosanski.....
Za ovo boldirano, izvini, ipak nisi u pravu (vidi odgovor danas)... Ja ipak ne bih volio da takvi odlucuju ni o tome ko ce poloziti ispit, a jos manje ko ce biti ministar zdravlja. Nasa realnost je bila i ostala nesto drugo.
Last edited by wanderer on 11/12/2005 17:08, edited 1 time in total.
sierra1712
Posts: 119
Joined: 05/10/2005 09:31

#30

Post by sierra1712 »

Ovim gangsterima je i veliki Al Capone do koljena.......on je pao na porezu a ovi nece pasti ni na ubistvima,reketu i najtezim kd......poreze su vec sredili :roll: a i ako dodje do suda imaju "iskusne pravnike"...pogotovo sad u ustavnom sudu....
Tito dragi ustani samo na jednu sedmicu da pozatvaras ove hohstaplere.....
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#31

Post by kub lajkan »

Nigmus wrote:Radovan je bio ljekar.

Spomenuta je dosegnula vjerovatno nesto sto se moze nazvati vrhuncem u karijeri mlade osobe.

Neuporedivo je porediti 15000 svrsenika Medicinskog fakulteta i samu grupu odabranih koji svoje skolovanje krunisu posebnim titulama na svakom polju.

No, polahko, naucit ce te :)

Samo se kreteni loze na titule. Kao sto kreteni kvalitet novine ocjenjuju po njenom tirazu...

Sticajem okolnosti imao sam priliku dobro upoznati neke doktore nauka. Vjerujte mi da medju njima ima takvih osoba za koje su cistacice moralne gromade. Nista to zlo duse nije manje rasporedjeno na njih nego na uzorak populacije prosjecnih ljudi. Samo sto oni to znaju bolje (i duze) da sakriju...
Last edited by kub lajkan on 11/12/2005 17:13, edited 1 time in total.
sierra1712
Posts: 119
Joined: 05/10/2005 09:31

#32

Post by sierra1712 »

[b]Za ovo, izvini, ipak nisi u pravu (vidi odgovor danas)... Ja ipak ne bih volio da takvi odlucuju ni o tome ko ce poloziti ispit, a jos manje ko ce biti ministar zdravlja. Nasa realnost je bila i ostala nesto drugo.[/b]

wanderer...nisam se dobro izrazio ...svakako da ni ja ne bih volio da mi ovakvi odlucuju ni o cemu pa ni najmannjoj sitnici...mislio sam reci nek se brate drze struke jer tu bar imaju pokrice u titulama za eventualne greske pa struka moze presuditi....ali kad se svi stanju petljati o sve onda nam se i desavaju ovakve stvari....
neznam koliko se sjecas jedne bakirove emisije 60 minuta kad se usvajao novi Zakon o saobracaju.....komisija koja je pravila nacrt zakona je sastavljena od neznam sada 12 clanova od kojih je samo jedan diplomirao Saobracaj i komunikacije ali pazi samo jedan clan...svi ostali su bili neke lijeve profesije tipa poljoprivredni fax,sociologija i slicno....
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#33

Post by Prenj »

Muskim kolegama forumasima,

cuvajte svoje djevojke i supruge, zamislite da vas je onakva 'pneumatika' zapala ... :-)
sierra1712
Posts: 119
Joined: 05/10/2005 09:31

#34

Post by sierra1712 »

Prenj wrote:Muskim kolegama forumasima,

cuvajte svoje djevojke i supruge, zamislite da vas je onakva 'pneumatika' zapala ... :-)
hahaha citam u novinama kaze kad je bila mlada pravo bila"zgodna cura"....cak je pjevala u nekoj kafani....
Nigmus
Posts: 115
Joined: 06/12/2005 00:02
Location: Seher Sarajevo
Contact:

#35

Post by Nigmus »

kub lajkan wrote:
Nigmus wrote:Radovan je bio ljekar.

Spomenuta je dosegnula vjerovatno nesto sto se moze nazvati vrhuncem u karijeri mlade osobe.

Neuporedivo je porediti 15000 svrsenika Medicinskog fakulteta i samu grupu odabranih koji svoje skolovanje krunisu posebnim titulama na svakom polju.

No, polahko, naucit ce te :)

Samo se kreteni loze na titule. Kao sto kreteni kvalitet novine ocjenjuju po njenom tirazu...

Sticajem okolnosti imao sam priliku dobro upoznati neke doktore nauka. Vjerujte mi da medju njima ima takvih osoba za koje su cistacice moralne gromade. Nista to zlo duse nije manje rasporedjeno na njih nego na uzorak populacije prosjecnih ljudi. Samo sto oni to znaju bolje (i duze) da sakriju...
:D u politici nam trebaju...mesari, vlasnici diskoteka i recimo...bravari :) :-)
Nigmus
Posts: 115
Joined: 06/12/2005 00:02
Location: Seher Sarajevo
Contact:

#36

Post by Nigmus »

Prenj wrote:
Nigmus wrote:Radovan je bio ljekar.

Spomenuta je dosegnula vjerovatno nesto sto se moze nazvati vrhuncem u karijeri mlade osobe.

Neuporedivo je porediti 15000 svrsenika Medicinskog fakulteta i samu grupu odabranih koji svoje skolovanje krunisu posebnim titulama na svakom polju.

No, polahko, naucit ce te :)
Dabogda ti spomenuta kod kuce sjedila i onako svaki dan umilno zborila ... :-)
Zijareti od bajrama do bajrama kako je to i red medu Bosnjacima ;)
A rijecnik prilici osobi s kojom razgovaras pa tako i teme su nam zajednicke-djelimo fah. :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#37

Post by danas »

sierra1712 wrote:
Prenj wrote:Muskim kolegama forumasima,

cuvajte svoje djevojke i supruge, zamislite da vas je onakva 'pneumatika' zapala ... :-)
hahaha citam u novinama kaze kad je bila mlada pravo bila"zgodna cura"....cak je pjevala u nekoj kafani....
aha, ima onaj jedan lik iz tuzle, zao mu sto je otisla u politiku kaze mogla je seada cudo napravit da je ostala pjevat u kafani :D :D
Last edited by danas on 11/12/2005 17:40, edited 1 time in total.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#38

Post by Prenj »

Nigmus wrote: Zijareti od bajrama do bajrama kako je to i red medu Bosnjacima ;)
A rijecnik prilici osobi s kojom razgovaras pa tako i teme su nam zajednicke-djelimo fah. :D
Mozemo li za trenutak ostaviti politiku po strani?
Da li bi ti 'spomenutu' volio slusati kod kuce, da ili ne?
Ja ne bih, nizasto na svijetu, ko cekic pneumatski, glava me zaboljela od zadnjeg "Centralnog"
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#39

Post by danas »

pa stas', zena "prodorna" :D :D
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#40

Post by Prenj »

danas wrote:pa stas', zena "prodorna" :D :D
Neka je, neka, super propaganda za SDA :D
Bosna_E
Posts: 355
Joined: 22/05/2005 13:47

#41

Post by Bosna_E »

Prenj wrote:Sulejman Tihic je nedavno predstavio inicijativu koja je izazvala dosta kontroverzi u javnosti, a to je da univerzitetski profesori ne bi smjeli biti clanovi vlade.
Zasto uvesti restrikcije, ako cemo ih uopste uvoditi, samo na profesore?
Sta cemo sa doktorima?
Zamislite situaciju kada pripadnik neke manjine u BiH, treba otici pod noz doktora, vidjenog nacionaliste?
Kako se osjeca? Da li mu je svejedno ili ...?
Zanimljiva tema... svaka cast.
sierra1712
Posts: 119
Joined: 05/10/2005 09:31

#42

Post by sierra1712 »

Prenj wrote:
Nigmus wrote: Zijareti od bajrama do bajrama kako je to i red medu Bosnjacima ;)
A rijecnik prilici osobi s kojom razgovaras pa tako i teme su nam zajednicke-djelimo fah. :D
Mozemo li za trenutak ostaviti politiku po strani?
Da li bi ti 'spomenutu' volio slusati kod kuce, da ili ne?
Ja ne bih, nizasto na svijetu, ko cekic pneumatski, glava me zaboljela od zadnjeg "Centralnog"
pa brate ne bih je slusao kod kuce ni za sve pare na svijetu...trece minute bi bila nokautirana...jadan njen muz ako ga ima naravno :lol: ali jebiga ona je"doktor nauka"i "docent".....ona slusa samu sebe
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#43

Post by kub lajkan »

Nigmus wrote:
kub lajkan wrote:
Nigmus wrote:Radovan je bio ljekar.

Spomenuta je dosegnula vjerovatno nesto sto se moze nazvati vrhuncem u karijeri mlade osobe.

Neuporedivo je porediti 15000 svrsenika Medicinskog fakulteta i samu grupu odabranih koji svoje skolovanje krunisu posebnim titulama na svakom polju.

No, polahko, naucit ce te :)

Samo se kreteni loze na titule. Kao sto kreteni kvalitet novine ocjenjuju po njenom tirazu...

Sticajem okolnosti imao sam priliku dobro upoznati neke doktore nauka. Vjerujte mi da medju njima ima takvih osoba za koje su cistacice moralne gromade. Nista to zlo duse nije manje rasporedjeno na njih nego na uzorak populacije prosjecnih ljudi. Samo sto oni to znaju bolje (i duze) da sakriju...
:D u politici nam trebaju...mesari, vlasnici diskoteka i recimo...bravari :) :-)
Pa kad vec pogresno interpretiras mnoge druge detalje onda me ne cudi sto pogresno interpretiras i moje rijeci. Nigdje nisam rekao da politici ne trebaju doktori nauka, ali ta titula za jednu moralnu politicku karijeru ne predstavlja NISTA. To je sasvim nedovoljno...

Isto tako cinjenica sto je neko nekad bila cistacica ne znaci NISTA. To nije uslov da joj se zabrani politicko napredovanje. Ali ono treba da ima pokrice u nekim kvalitetima koji su pozeljni...
E. Jaganjac
Posts: 359
Joined: 02/07/2005 19:47
Contact:

#44

Post by E. Jaganjac »

Gledao sam i ja cd na NTV Hayat

ne znam koliko je kompetntna Seada, ali znam da je alternativa Kasim Trnka bio i ostao nista drugo nego Karadjiceva pudlica. Bilo ko da je biran umjesto njega je progres, pa cak ako se radi i o cistacici.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#45

Post by danas »

E. Jaganjac wrote:Gledao sam i ja cd na NTV Hayat

ne znam koliko je kompetntna Seada, ali znam da je alternativa Kasim Trnka bio i ostao nista drugo nego Karadjiceva pudlica. Bilo ko da je biran umjesto njega je progres, pa cak ako se radi i o cistacici.
pa sta mislis, cija je seada pudlica? :roll:
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#46

Post by kub lajkan »

E. Jaganjac wrote:Gledao sam i ja cd na NTV Hayat

ne znam koliko je kompetntna Seada, ali znam da je alternativa Kasim Trnka bio i ostao nista drugo nego Karadjiceva pudlica. Bilo ko da je biran umjesto njega je progres, pa cak ako se radi i o cistacici.
Vjeruj da nije...
JahijaJilic
Posts: 235
Joined: 27/05/2005 19:00

#47

Post by JahijaJilic »

vrlo mali broj drzava ima ljude koji se bave politikom a da su se za to i skolovali. mislim da je francuska jedna od drzava koja ima ugradjen proces i obrazovanje za "civil servants" -- znaci za drzavnog/javnog sluzbenika se tamo obrazuje i trenira.

problem je kada osoba koja ima diplomu iz jedne oblasti misli da je bogomdana da pametuje i odlucuje o svemu. jer naravno, kod nas svi sve znaju.
Dobri danas to je istina. A istina je i da u tim drzavama izabrani onda ostavljaju, zapostavljau ili zamrzavaju njihovu prethodnu funkciju.

Kolizija interesa znaci ne mozes biti 8 sati, ponekad i vise, istovremeno na cetiri radna mjesta. To je valjda problem, jer trebalo bi i onima 1.500 zavrsenih dati mjesto u drustvu.

Iskusan naucnik znanstveni radnik i sl. ima po pedesetak godina i on i sjedi u vise gremija, ali kao savjetnik i zna se na osnovu njegovog znanja i dokazanih sposobnosti: amo 2 tamo 1 sat itd. A to mlad strucnjak treba tek da dokaze, znaci prvo strucnim radom na jednom podrucju.
JahijaJilic
Posts: 235
Joined: 27/05/2005 19:00

#48

Post by JahijaJilic »

I. International South-East European Congress of Ophthalmology
II. Conference on Prevention of Blindness, Vision 2020.
Under the High Auspices of the President of Bosnia & Herzegovina
Hotel "Holiday Inn" - UNITIC Business Center
Sarajevo, Bosnia & Herzegovina
May 6-8, 2004
Tel/Fax: ++ 387 (0)33 663-668
e-mail: [email protected]

pogledaj

http://www.oftalmolozifbih.bih.net/general.htm

drugih informacija nem tu - pogledaj Attention: Oral presentation is limited to seven minutes
nemas cak ni imena referanata ni predavaca a ni glavnih predavaca. Ti nisu vidjeli zapadni nacin rada ni u skoli. da su unatoc svemu dobri lijecnici - u njihovim mogucnostima - to im niko ne zeli osporiti.
Ali samo dotle dok se bave svojim radom.
Dalje u infomacijam o kongresu !!!
Official Date
6th - 8th May 2004
Location Hotel Holiday Inn,
UNITIC Business center (100 m far from the hotel),
Sarajevo – Congress Hall,Fra Anđela Zvizdovića 1.

Language English. Simultaneous translation English-Bosnian.
Main Topics Glaucoma Prevention of Blindness Free
Attention Oral presentation is limited to seven minutes
Technical Support LCD projector forPC (MS PowerPoint)
Video player Overhead projector Slide projector (Leica)

Registration Fee
Euro 50
It includes participation on all scientific lectures, a visit to the exhibition place, welcome cocktail and cocktail on opening ceremony, coffee breaks and gala dinner
Official badges
All participants and accompanying persons will get the official badge. Please, wear the badges during the Congress.
Exhibition
Exhibition of suitable accessories, equipment and scientific publications will be held concurrently with the Congress.
Hotel accommodation
Unis /Tours, Ferhadija 16, 71.000 Sarajevo, Bosnia & Herzegovina, tel.++387 33 667-229 208-971 443-330
Fax: ++ 387 33 209-089 e-mail: [email protected] http://www.unis-tours.ba ***** Hotel Holiday Inn Euro 105 per day (bed & breakfast)
**** Hotel Alem Euro 70 per day (bed & breakfast) (1200 m from the Congress Hall) *** Hotel Saray Euro 66 per day (bed & breakfast)
(3000 m from the Congress Hall)
Deadline for reservation of the rooms is March, 1st, 2004.
A wide scale of optimal excursions in free time of delegates of the Congress can be arranged:
From sight seeing of the town and the former front lines around the city to half-day excursions to Bjelasnica,Travnik, Mostar ... Golf competition for participants is available.
Clothing
Informal for all occasions. Please bring rain coat and comfortable walking shoes as well as a jacket for the evenings. Average temperature in May 15"C,
Secretariat of the Congress
itd.

to je valjda m-a-g-l-a sta oni prodaju pod imenom kongres. ali to je i razumljivo. jedan posten solidan uredjaj kosta - na zapadu u maloj ljekarskoj ordinaciji i preko 100.000 Eura, to ni institut ni drzava, prvi ne moze drugi nece, ne mogu da odvoje.

na tom neopisanom kongresu ako se - izuzev izleta na trebevic i odrzao - cijena ucesca iznosi 50 E a cijena hotela 70 i 107 eura. To govori sve o cijeni i kvalitetu rada. ovdje ti da tako kazemo polustucni "kongres" kosta od 1.700 Evra pa navise, tj. i do 7.500 - sve po danu. Hotel 107 ili 507 po tome kako hoce da spavas dvojac, suita ili onako. Usporedite odnos cijena sami. A "predavac" dobije za sat koliko oni za godinu dana, ali on i radi jedan dan koliko se tu moze strucno - uvjeti, istrumenti, laborui´, timovi u nekoliko mjeseci. Kad se sve u svemu saber edobijes ono sto i stoji na portalu radovi: P R A Z N O

pogledaj
radovi http://www.oftalmolozifbih.bih.net/radovi.htm

P R A Z N O


a da budemo iskreni kakvi su sadrzaj, kvalitet i moral drugih institucija - koje i nisu transparentne. Kod doticnih vidis i svaki gradjanin zna ili moze vidjeti kvalitet i rada i ucinka - koji je za bosansko zdravstvo ipak dosta visok - kod drugih institucija, politike, sudstva i sl. valjda odes zdrav a izlazis poluziv, ako uopce.

mislim da bi izbor Saade ili Senade P. trebalo podrzati, da pocisti malo ta doticna mjesta koja sama sebe biraju i sama sebe kontroliraju!!!
Post Reply