Časopis Nomad

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#1 Časopis Nomad

Post by johnnykola »

Ima li neko brojeve. Zanima me broj u kojem je izašla lista najboljih filmova iz devedesetih. Moguće je da je to
bio Nomad Zadnji. Hvala unaprijed na infu.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#2 Re: Časopis Nomad

Post by Better Man »

johnnykola wrote:Ima li neko brojeve. Zanima me broj u kojem je izašla lista najboljih filmova iz devedesetih. Moguće je da je to
bio Nomad Zadnji. Hvala unaprijed na infu.
Imam taj broj. U tom broju je izašla i lista najboljih albuma i singlova. Pogledat ću ti sutra, pa mogu uslikati i postaviti.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3 Re: Časopis Nomad

Post by johnnykola »

Better Man wrote:
johnnykola wrote:Ima li neko brojeve. Zanima me broj u kojem je izašla lista najboljih filmova iz devedesetih. Moguće je da je to
bio Nomad Zadnji. Hvala unaprijed na infu.
Imam taj broj. U tom broju je izašla i lista najboljih albuma i singlova. Pogledat ću ti sutra, pa mogu uslikati i postaviti.
Hvala!
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#4 Re: Časopis Nomad

Post by johnnykola »

Saznao sam info da nije tamo ta mala recenzija Fight Club-a. Da nemaš broj 19. u kojem je temat Fight Club?
Trebaju mi stranice o Fight Club-u iza ove https://i.imgur.com/IAmWSFI.jpg. Hvala unaprijed!
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#5 Re: Časopis Nomad

Post by Better Man »

johnnykola wrote:Saznao sam info da nije tamo ta mala recenzija Fight Club-a. Da nemaš broj 19. u kojem je temat Fight Club?
Trebaju mi stranice o Fight Club-u iza ove https://i.imgur.com/IAmWSFI.jpg. Hvala unaprijed!
Mislim da imam i sjećam se te recenzije. Kad se vratim kući s posla, načiću ti to, uslikati i postaviti ovdje.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#6 Re: Časopis Nomad

Post by johnnykola »

Svaka čast, hvala!
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#7 Re: Časopis Nomad

Post by Better Man »

Nema Na ćemu!!!

Image

Image

Image

Image
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#8 Re: Časopis Nomad

Post by johnnykola »

Hvala puno, samo vidiš na dnu ove stranice koju sam postavio stoji nastavak na pa ne vidim na kojoj stranici, a to mi treba. Izvini na gnjavaži!!!
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#9 Re: Časopis Nomad

Post by dale cooper »

Koji je ovo dobar list bio. Obilježio je moje muzičko sazrijevanje i ekspanziju na različite žanrove.
Imao sam nekad dosta brojeva, ali se podijelilo. A volio bih opet pročitati neke recenzije i članke.
Lazić, Kožul, Grgić, Milat sve odreda su sjajno pisali. Bilo je i dobrih i duhovitih tekstova. Kao
onaj gdje u jednom broju Tyler Durden i papa štrumf recenziraju najnovije singlove. :mrgreen:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#10 Re: Časopis Nomad

Post by johnnykola »

Da, ja sa imao onaj broj Punk's not dead. Ovdje iznad Nortona piše na kojoj stranici se nastavlja tekst:

https://i.imgur.com/FcKY2SD_d.jpg?maxwi ... ity=medium

Sad vixim da se i Milatov tekst nastavlja, koliko vidim na 82. stranici, a garant je onda Grgićev na 83.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#11 Re: Časopis Nomad

Post by Better Man »

Image

Image

Image

Image
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#12 Re: Časopis Nomad

Post by Better Man »

Evo nastavka!!

Image
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#13 Re: Časopis Nomad

Post by johnnykola »

HVALA!!!
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#14 Re: Časopis Nomad

Post by Better Man »

johnnykola wrote:HVALA!!!
Nema na ćemu!!
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#15 Re: Časopis Nomad

Post by zomri »

Čudo nemaju na internetima svi brojevi u pdf formatu. Svoje sam podijelio mlađoj raji za naobrazbu a volio bih neke tekstove ponovo pročitati.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#16 Re: Časopis Nomad

Post by dale cooper »

zomri wrote:Čudo nemaju na internetima svi brojevi u pdf formatu. Svoje sam podijelio mlađoj raji za naobrazbu a volio bih neke tekstove ponovo pročitati.
I mene ovo čudi, a tražio sam...bez uspjeha. I ja bih volio neke tekstove i recenzije pročitati. :)
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#17 Re: Časopis Nomad

Post by Better Man »

Ja sve svoje brojeve i dalje čuvam.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#18 Re: Časopis Nomad

Post by dale cooper »

Better Man wrote:Ja sve svoje brojeve i dalje čuvam.
Je li imaš cijelu kolekciju? (33 broja čini mi se)
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#19 Re: Časopis Nomad

Post by Better Man »

dale cooper wrote:
Better Man wrote:Ja sve svoje brojeve i dalje čuvam.
Je li imaš cijelu kolekciju? (33 broja čini mi se)
Ne znam na pamet, ali mislim da imam. Znam da imam sve brojeve od 16 pa do zadnjeg, a zadnji je trobroj. Ono 33, 34,35. Imam broj 3 i još jedan prije broja 16. Imam vjerovatno i ostale, samo bih trebao vidjeti gdje sam ih ostavio. Fakat su bili dobri i bili su brutalni u recenzijama albuma. Znam da su se ismijavali sa Lenny Kravitzom, U2 i slično. Ali zato je Sonic Youth dobivao visoke ocjene, kao i Mogwai i druga alternativna i indi muzika. Imaju još jedne novine, ali se ne nemogu sjetiti kako su se zvale. One su počele izlaziti prije rata i bile su orjentisane na noise, alternativu, indi, underground i tako tu muziku. Pisali su o Sonic Youth, Mudhoney, Soundgarden, Urge Overkil The Jesus Lizard, Majkama itd. Kasnije u ratu i nakon rata su bile u formatu klasične dnevne štampe kao Jutarnji list. za razliku od prije rata kad su bile mješavina kolora i crnobijelog i bile su ukoričene i fini masni papir. Riječ je o Hrvatskim novinama, ali sam zaboravio kako su se zvale. One su bile i bolje od Nomada, ali su prestale izlaziti.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#20 Re: Časopis Nomad

Post by dale cooper »

Better Man wrote:
dale cooper wrote:
Better Man wrote:Ja sve svoje brojeve i dalje čuvam.
Je li imaš cijelu kolekciju? (33 broja čini mi se)
Ne znam na pamet, ali mislim da imam. Znam da imam sve brojeve od 16 pa do zadnjeg, a zadnji je trobroj. Ono 33, 34,35. Imam broj 3 i još jedan prije broja 16. Imam vjerovatno i ostale, samo bih trebao vidjeti gdje sam ih ostavio. Fakat su bili dobri i bili su brutalni u recenzijama albuma. Znam da su se ismijavali sa Lenny Kravitzom, U2 i slično. Ali zato je Sonic Youth dobivao visoke ocjene, kao i Mogwai i druga alternativna i indi muzika. Imaju još jedne novine, ali se ne nemogu sjetiti kako su se zvale. One su počele izlaziti prije rata i bile su orjentisane na noise, alternativu, indi, underground i tako tu muziku. Pisali su o Sonic Youth, Mudhoney, Soundgarden, Urge Overkil The Jesus Lizard, Majkama itd. Kasnije u ratu i nakon rata su bile u formatu klasične dnevne štampe kao Jutarnji list. za razliku od prije rata kad su bile mješavina kolora i crnobijelog i bile su ukoričene i fini masni papir. Riječ je o Hrvatskim novinama, ali sam zaboravio kako su se zvale. One su bile i bolje od Nomada, ali su prestale izlaziti.
Heroina?
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#21 Re: Časopis Nomad

Post by Better Man »

dale cooper wrote:
Heroina?
Da. Heroina. Sjećam se intervjua s Majkama u povodu njihovog prvog albuma Razum i Bezumlje, koji su obajvili na nezavisnoj etiketi Search & Joy. Tu etiketu su osnovali Sale Dragaš i Ante Čikara. Oni su objavili i prvi album Obojenog Programa. Prije par godina sam čitao tekst Aleksandra Dragaša Saleta i pričao je kako je u nekadašnjem Jugotonu počeo svoj prvi posao i zahvaljujući poznanstvima upravo su u Jugotonu šatmpali ploče Majki, Obojenog Programa, Revolvera i ostalih koje su obajavili na svojoj nezavisnoj etiketi. A tu je i legenda Zdenko Franjić i Slušaj najglasnije. Da nije njega, nikad ne bi čuli večinu tadašnje underground scene, jer ne bi imali gdje snimiti i objaviti svoje albume. Franjić je objavio prvu demo kasetu Majki. U Heroini sam pročitao prve intervjue sa Mudhoney, pa recenzije Soundgardena itd. Zaista su bile odlične novine i to underground novine.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#22 Re: Časopis Nomad

Post by Better Man »

Evo Heroine i intervjua s Majkama.

Image

Image
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#23 Re: Časopis Nomad

Post by Better Man »

Better Man wrote:Evo Heroine i intervjua s Majkama.

Image

Image
Kasnije kad su promjenili format u klasični novinski ( to je bilo za vrijeme rata ili poslije) zvali su se Heroina Nova. Mislim da jedno vrijeme nisu izlazili i kad su ponovo se pokrenuli dodali to Nova. Evo dva primjerka.

Image

Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#24 Re: Časopis Nomad

Post by dale cooper »

Lijepa i zavidna kolekcija domaćih časopisa. :thumbup: :)
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#25 Re: Časopis Nomad

Post by Better Man »

dale cooper wrote:Lijepa i zavidna kolekcija domaćih časopisa. :thumbup: :)
Slike ove 3 Heroine nisu moje, već sam ih našao na internetu. ovu sa Iggy Popom sam imao i ostali su mi neki članci iz tog broja. Ove druge sam vjerovatno imao, alih više nemam.
Post Reply