CARINA U BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6376 Re: CARINA U BiH

Post by Mehemed »

Ako je paket više je, čini mi se 9.50KM.
EliasVeskot
Posts: 784
Joined: 16/05/2007 11:02

#6377 Re: CARINA U BiH

Post by EliasVeskot »

Provela sam sigurno 2 sata na telefonu sa gdinom iz Poste, pa iz carine, pa zvala UINo medjutim jos nisam nasla odgovor:
Proizvode iz webshopa zelim slati vani. Otvoren PP , nalog, sve sredjeno, e sad problem spedicije. Recimo da proizvodi s postarinom kostaju do 100KM, spediterske usluge bi kostale 60, medjutim I na to sve, ne mogu tek tako izvesti prema fizickom licu jer njemu treba spediter za uvoz...Najblize sto mi je jedan knjigovodja objasnio je da ne izvozim nego da to brojim kao kupovinu ovdje, saljem paket male vrijednosti preko poste? Zar je stvarno moguce da nemamo rijesen taj sistem prodaje preko interneta prema inostranstvu?? Ima li neko da poznaje ova pravila I kome uopste da se obratim jer mi u Posti doslovno kazu: Ne znam dal se isplati to cariniti I to je to.
Xillenn
Posts: 152
Joined: 01/02/2015 20:43

#6378 Re: CARINA U BiH

Post by Xillenn »

Pozz, kupio sam dvije pločice ram memorije sa Ebaya i imam sve uredno paypal i ebay dokaz i bankovnu transakciju, sve, da sam to platio 292KM nakon konverzije iz dolara u marke.

Glupan od sellera mi je poslao iz Amerike i deklarisao na USPSu $50 da ne mora on platiti neke troškove. (A ja sam to platio $160).

Hoće li sad meni biti problem u carini? Šta da im kažem? Tražili su da im donesem dokaze o vrijednosti pošiljke itd..
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#6379 Re: CARINA U BiH

Post by _Reds_ »

Xillenn wrote:Pozz, kupio sam dvije pločice ram memorije sa Ebaya i imam sve uredno paypal i ebay dokaz i bankovnu transakciju, sve, da sam to platio 292KM nakon konverzije iz dolara u marke.

Glupan od sellera mi je poslao iz Amerike i deklarisao na USPSu $50 da ne mora on platiti neke troškove. (A ja sam to platio $160).

Hoće li sad meni biti problem u carini? Šta da im kažem? Tražili su da im donesem dokaze o vrijednosti pošiljke itd..
Ma jok, to ce ti proci bez problema.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#6380 Re: CARINA U BiH

Post by Hajlac »

Mehemed wrote:
Xillenn wrote:Znate li da li pošta dostavlja pakete subotom?

Na trackingu mi piše

BOSNIA AND HERZEGOVINA, 71000 - Sarajevo (dostava-pisma), Isporuka ce se pokušati narednog radnog dana, Propuštena dostava

Radnog dana, znači da moram čekati sve do ponedeljka?
Dostavljaju i Subotom, ali to opet zavisi da li će poštar koji je zadužen za tvoj region biti na tvom regionu ili na nekom drugom, sve zavisi koliko pošiljki ima gdje da dostavi, ide u onaj region gdje ima malo više pošiljki, zbog jedne-dvije isporuke neće dolaziti na tvoj region. Druga ti je opcija da odeš u poštu po pošiljku ako ti je baš hitno i treba ti danas.
Također ta poruka može pisati ako poštar nije na tvom regionu taj dan, možda nije uopšte pokušao dostaviti, ali moraju tako napisati, imao sam jednu takvu situaciju kada je to pisalo a bio cijelo vrijeme kod kuće. Kada sam otišao u poštu radnica mi kaže da poštar nije bio na mom regionu taj dan, nego motaju tako staviti promjenu na trackingu(iz kojeg razloga nisam pitao).
Pa tako se st*ka "pere" od PUŽEVE "brzine" dostave!

Sto puta su i meni isto uradili ti na Zeljeznickoj - iz lupam Njemacke dodje prioritetno za 4 dana pa se kod njih nakon vracanja sa Carine kiseli jos 4 dana, jer postar u sluzbenom pick-up autu" ne moze stici sve pakete dostaviti" :twisted:
Xillenn
Posts: 152
Joined: 01/02/2015 20:43

#6381 Re: CARINA U BiH

Post by Xillenn »

Hajlac wrote:
Mehemed wrote:
Xillenn wrote:Znate li da li pošta dostavlja pakete subotom?

Na trackingu mi piše

BOSNIA AND HERZEGOVINA, 71000 - Sarajevo (dostava-pisma), Isporuka ce se pokušati narednog radnog dana, Propuštena dostava

Radnog dana, znači da moram čekati sve do ponedeljka?
Dostavljaju i Subotom, ali to opet zavisi da li će poštar koji je zadužen za tvoj region biti na tvom regionu ili na nekom drugom, sve zavisi koliko pošiljki ima gdje da dostavi, ide u onaj region gdje ima malo više pošiljki, zbog jedne-dvije isporuke neće dolaziti na tvoj region. Druga ti je opcija da odeš u poštu po pošiljku ako ti je baš hitno i treba ti danas.
Također ta poruka može pisati ako poštar nije na tvom regionu taj dan, možda nije uopšte pokušao dostaviti, ali moraju tako napisati, imao sam jednu takvu situaciju kada je to pisalo a bio cijelo vrijeme kod kuće. Kada sam otišao u poštu radnica mi kaže da poštar nije bio na mom regionu taj dan, nego motaju tako staviti promjenu na trackingu(iz kojeg razloga nisam pitao).
Pa tako se st*ka "pere" od PUŽEVE "brzine" dostave!

Sto puta su i meni isto uradili ti na Zeljeznickoj - iz lupam Njemacke dodje prioritetno za 4 dana pa se kod njih nakon vracanja sa Carine kiseli jos 4 dana, jer postar u sluzbenom pick-up autu" ne moze stici sve pakete dostaviti" :twisted:
Pick-up autu :lol: :lol: :lol: :lol:

Misliš pješke od početka do kraja ulice po cijeloj općini

Iskreno ne krivim ja poštare, nemaju ni oni sad nekakve super uslove i plate..

Da imaju visoke plate, klimatizirana pouzdana auta i konkretno 7-8 sati rada, onda bih im krv popio :D Ovako mi ih žao
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#6382 Re: CARINA U BiH

Post by Hajlac »

Xillenn wrote: Pick-up autu :lol: :lol: :lol: :lol:

Misliš pješke od početka do kraja ulice po cijeloj općini

Iskreno ne krivim ja poštare, nemaju ni oni sad nekakve super uslove i plate..

Da imaju visoke plate, klimatizirana pouzdana auta i konkretno 7-8 sati rada, onda bih im krv popio :D Ovako mi ih žao
Ne, mislim bas to sto sam i napisao, jer za vece/teze pakete postari sa Zeljeznicke razvoze BH Posta Caddy-jem :wink:

Jok eto idu tramvajem s paketom metar sa pola...
Xillenn
Posts: 152
Joined: 01/02/2015 20:43

#6383 Re: CARINA U BiH

Post by Xillenn »

Hajlac wrote:
Xillenn wrote: Pick-up autu :lol: :lol: :lol: :lol:

Misliš pješke od početka do kraja ulice po cijeloj općini

Iskreno ne krivim ja poštare, nemaju ni oni sad nekakve super uslove i plate..

Da imaju visoke plate, klimatizirana pouzdana auta i konkretno 7-8 sati rada, onda bih im krv popio :D Ovako mi ih žao
Ne, mislim bas to sto sam i napisao, jer za vece/teze pakete postari sa Zeljeznicke razvoze BH Posta Caddy-jem :wink:

Jok eto idu tramvajem s paketom metar sa pola...
A izvini nisam znao da fakat nose te veće pakete. Ja sam naručivao par puta svjetla i stative za snimanje, softboxeve itd što nije strašno teško, oko 5kg, i oko 50x50cm. I nikad mi nisu ništa donijeli. Samo ostave papirić i dođi ti sam autom po paket. :skoljka:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#6384 Re: CARINA U BiH

Post by seoBIH »

Vec je pisano o tome kako postari rade i imate sve na temi https://forum.klix.ba/sta-da-radim-sa-p ... 52216.html

Navedeno je koje dimenzije moraju nositi, navedeno je da cak i koriste auto :) To sto vi ne vidite auto, ne znaci da nije dosao do naselja i parkirao.
User avatar
LuvDemBugs
Posts: 146
Joined: 17/06/2016 00:20

#6385 Re: CARINA U BiH

Post by LuvDemBugs »

Raja zanima me jedna stvar. Narucio sam sat u Njemacku na adresu, sat je nov, zapakovan, ali prodavac nema racun za njega jer ga je dobio na poklon. Sat bi mi trebali ponijeti kad krenu za BiH avionom, pa me zanima da li ce imati problem prilikom prenosenja u BiH u vidu carine i poreza?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6386 Re: CARINA U BiH

Post by un1ted »

Neka stave na ruku sat i nema problema.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6387 Re: CARINA U BiH

Post by Mehemed »

Ako nije neke ogromne vrijednosti nebi trebalo biti problema a ako je neki skuplji tipa rolex i slično, moglo bi biti problema, možda će se morati platiti carina i PDV.
User avatar
LuvDemBugs
Posts: 146
Joined: 17/06/2016 00:20

#6388 Re: CARINA U BiH

Post by LuvDemBugs »

Ma nije skup toliko sat, u pitanju je Garmin Fenix 2, koji kod nas polovan kosta cca 200KM. Pa razmisljao sam i ja da stave sat na ruku ali sta sa kutijom i opremom.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#6389 Re: CARINA U BiH

Post by biglebovski »

EliasVeskot wrote:Provela sam sigurno 2 sata na telefonu sa gdinom iz Poste, pa iz carine, pa zvala UINo medjutim jos nisam nasla odgovor:
Proizvode iz webshopa zelim slati vani. Otvoren PP , nalog, sve sredjeno, e sad problem spedicije. Recimo da proizvodi s postarinom kostaju do 100KM, spediterske usluge bi kostale 60, medjutim I na to sve, ne mogu tek tako izvesti prema fizickom licu jer njemu treba spediter za uvoz...Najblize sto mi je jedan knjigovodja objasnio je da ne izvozim nego da to brojim kao kupovinu ovdje, saljem paket male vrijednosti preko poste? Zar je stvarno moguce da nemamo rijesen taj sistem prodaje preko interneta prema inostranstvu?? Ima li neko da poznaje ova pravila I kome uopste da se obratim jer mi u Posti doslovno kazu: Ne znam dal se isplati to cariniti I to je to.
Pa eto ti objasnio knjigovođa kako. Za izvoz trebaš otoriti doo minimum, ili obrt pa špediteri, te ući u PDV sistem i ostale kerefeke. To je kad npr. izvoziš namještaj ili željeznu armaturu, onda si izvoznik. Ako to nemaš, onda kao fizičko lice šalješ licu u inostranstvu preporučeno ili vrijedonosno pismo a to podliježe carinskoj kontroli. Vjerujem da bi sa fiskalnim računom uz pošiljku prošlo regulare ili da navedeš da je poklon ali, kao što i kod nas sve što preko pošte ulazi ide na carinu tako će i ta pošiljka proći carinsku kontrolu u zemlji u kojoj šalješ. Ćini mi se da ima i ona zelena carinska deklaracija koja se na paket/kovertu zalijepi gdje navedeš vrijednost.
Becky7
Posts: 853
Joined: 25/11/2017 16:31

#6390 Re: CARINA U BiH

Post by Becky7 »

Raja cijena posiljke 100 funti besplatna dostava, upitanju je odjeca (pantole i blazer), sta mislite da li ce biti carine da li je imao neko slicnu narudžbu?

Hvala vam
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#6391 Re: CARINA U BiH

Post by gidra »

Šta kada se stvarno radi o poklonu odjeće iz Amerike, ide li carina na to? Isto prezime posiljaoca i primaoca...
Familija je poslala nekih 15 kila paket, mislim nove su stvari, cijene ne znam osim da je postarina plaćena circa 250 KM...
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6392 Re: CARINA U BiH

Post by Mehemed »

gidra wrote:Šta kada se stvarno radi o poklonu odjeće iz Amerike, ide li carina na to? Isto prezime posiljaoca i primaoca...
Familija je poslala nekih 15 kila paket, mislim nove su stvari, cijene ne znam osim da je postarina plaćena circa 250 KM...
SVE ima svoju vrijednost, pa tako i poklon. Carini se po vrijednosti, ne po tome je li poklon, ili je kupljeno.
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#6393 Re: CARINA U BiH

Post by gidra »

Mehemed wrote:
gidra wrote:Šta kada se stvarno radi o poklonu odjeće iz Amerike, ide li carina na to? Isto prezime posiljaoca i primaoca...
Familija je poslala nekih 15 kila paket, mislim nove su stvari, cijene ne znam osim da je postarina plaćena circa 250 KM...
SVE ima svoju vrijednost, pa tako i poklon. Carini se po vrijednosti, ne po tome je li poklon, ili je kupljeno.
razumijem taj dio. Ali kako dokazati nešto za šta nemam račun da je plaćeno i koliko je plaćeno, ako budu tražili neki izvod. Naprimjer 3 para Levi's jeans tola koje kod nas vrijede 500+ KM su tamo plaćene pretpostavljam smiješnih 100injak dolara ukupno na sniženju. Ili Nike AIRMAX 300+ KM kod naših piljara a po smiješnoj cijeni plaćeno tamo. A dokaz nemam.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6394 Re: CARINA U BiH

Post by Mehemed »

gidra wrote:razumijem taj dio. Ali kako dokazati nešto za šta nemam račun da je plaćeno i koliko je plaćeno, ako budu tražili neki izvod. Naprimjer 3 para Levi's jeans tola koje kod nas vrijede 500+ KM su tamo plaćene pretpostavljam smiješnih 100injak dolara ukupno na sniženju. Ili Nike AIRMAX 300+ KM kod naših piljara a po smiješnoj cijeni plaćeno tamo. A dokaz nemam.
Ako je novo znači kupljeno je, nije ukradeno, tako da su trebali poslati i račune, ili neka samo pošalju fotografije računa tako da imaš pokazati vrijednosti. U protivnom kataloški će cariniti i dadžbine će te izaći više stotina KM.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6395 Re: CARINA U BiH

Post by un1ted »

gidra wrote:
Mehemed wrote:
gidra wrote:Šta kada se stvarno radi o poklonu odjeće iz Amerike, ide li carina na to? Isto prezime posiljaoca i primaoca...
Familija je poslala nekih 15 kila paket, mislim nove su stvari, cijene ne znam osim da je postarina plaćena circa 250 KM...
SVE ima svoju vrijednost, pa tako i poklon. Carini se po vrijednosti, ne po tome je li poklon, ili je kupljeno.
razumijem taj dio. Ali kako dokazati nešto za šta nemam račun da je plaćeno i koliko je plaćeno, ako budu tražili neki izvod. Naprimjer 3 para Levi's jeans tola koje kod nas vrijede 500+ KM su tamo plaćene pretpostavljam smiješnih 100injak dolara ukupno na sniženju. Ili Nike AIRMAX 300+ KM kod naših piljara a po smiješnoj cijeni plaćeno tamo. A dokaz nemam.
Apsolutno je NEBITNO koliko je plaćeno, ako odstupa od vrijednosti. Ne mozete ici tom logikom... Znači ja kupim mobitel za 1$ a ustvari košta 1.000$ i kada mi rodbina pošalje, ja se pravim englez i kažem da je to 1$? Carina ne uzima koliko si ti platio, već koliko nešto vrijedi. Drugo je što dokaz o plaćanju, ako je približne stvarne vrijednosti uzmu kao referentnu vrijednost.

Prema tome, ako artikal vrijedi 500KM, a ti ga na nekom ludom sniženju platiš 380KM, mogu "progledati kroz prste" i priznati tu vrijednost. Ukoliko nešto vrijedi 500KM, a ti platis 50-100KM ne moraju da priznaju tu cijenu i mogu cariniti po komercijalnoj vrijednosti.
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#6396 Re: CARINA U BiH

Post by gidra »

Okej hvala na odgovorima.
Tražiću da mi pošalju slike računa onda za svaki slučaj ako nije bačeno. Izaći će me skupo igranka sa bogatom tetkom iz Amerike :D
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#6397 Re: CARINA U BiH

Post by gidra »

.
Last edited by gidra on 11/04/2019 18:57, edited 1 time in total.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6398 Re: CARINA U BiH

Post by un1ted »

Reci amin, izbrisi ovaj komentar gore i uzivaj :) Znam da ti je drago, ali ne treba likovati na forumu :D posebno jer carinici citaju.

Cisto da ti uprostim, to sto ti nisi platio, platit ce nas 1000 po 3.5KM jer ce tako nadomjestiti svoj nerad.
EliasVeskot
Posts: 784
Joined: 16/05/2007 11:02

#6399 Re: CARINA U BiH

Post by EliasVeskot »

biglebovski wrote:
EliasVeskot wrote:Provela sam sigurno 2 sata na telefonu sa gdinom iz Poste, pa iz carine, pa zvala UINo medjutim jos nisam nasla odgovor:
Proizvode iz webshopa zelim slati vani. Otvoren PP , nalog, sve sredjeno, e sad problem spedicije. Recimo da proizvodi s postarinom kostaju do 100KM, spediterske usluge bi kostale 60, medjutim I na to sve, ne mogu tek tako izvesti prema fizickom licu jer njemu treba spediter za uvoz...Najblize sto mi je jedan knjigovodja objasnio je da ne izvozim nego da to brojim kao kupovinu ovdje, saljem paket male vrijednosti preko poste? Zar je stvarno moguce da nemamo rijesen taj sistem prodaje preko interneta prema inostranstvu?? Ima li neko da poznaje ova pravila I kome uopste da se obratim jer mi u Posti doslovno kazu: Ne znam dal se isplati to cariniti I to je to.
Pa eto ti objasnio knjigovođa kako. Za izvoz trebaš otoriti doo minimum, ili obrt pa špediteri, te ući u PDV sistem i ostale kerefeke. To je kad npr. izvoziš namještaj ili željeznu armaturu, onda si izvoznik. Ako to nemaš, onda kao fizičko lice šalješ licu u inostranstvu preporučeno ili vrijedonosno pismo a to podliježe carinskoj kontroli. Vjerujem da bi sa fiskalnim računom uz pošiljku prošlo regulare ili da navedeš da je poklon ali, kao što i kod nas sve što preko pošte ulazi ide na carinu tako će i ta pošiljka proći carinsku kontrolu u zemlji u kojoj šalješ. Ćini mi se da ima i ona zelena carinska deklaracija koja se na paket/kovertu zalijepi gdje navedeš vrijednost.

Imam ja registrovanu Doo, ali ne mogu izvoziti male pakete jer se ne isplati, jer onda kupac mora angazovati spediciju da uveze. Ne govorim o izvozu pravnim licima, vec o slanju putem web shopa paketa male vrijednosti.
To sto pricaju da se mora imati doo da bi se radio izvoz je cista dezinformacija jer niko mi od njih nije dao informaciju kako da to legalno saljem A NE KAo fizicko lice. Znam kako se salje I koja je procedura oko carina I ostalog, ali me zanima kako da kao firma primim uplatu I posaljem proizvod krajnjem kupcu, a da ne prolazim proceduru spedicije...?
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#6400 Re: CARINA U BiH

Post by biglebovski »

EliasVeskot wrote:
biglebovski wrote:
EliasVeskot wrote:Provela sam sigurno 2 sata na telefonu sa gdinom iz Poste, pa iz carine, pa zvala UINo medjutim jos nisam nasla odgovor:
Proizvode iz webshopa zelim slati vani. Otvoren PP , nalog, sve sredjeno, e sad problem spedicije. Recimo da proizvodi s postarinom kostaju do 100KM, spediterske usluge bi kostale 60, medjutim I na to sve, ne mogu tek tako izvesti prema fizickom licu jer njemu treba spediter za uvoz...Najblize sto mi je jedan knjigovodja objasnio je da ne izvozim nego da to brojim kao kupovinu ovdje, saljem paket male vrijednosti preko poste? Zar je stvarno moguce da nemamo rijesen taj sistem prodaje preko interneta prema inostranstvu?? Ima li neko da poznaje ova pravila I kome uopste da se obratim jer mi u Posti doslovno kazu: Ne znam dal se isplati to cariniti I to je to.
Pa eto ti objasnio knjigovođa kako. Za izvoz trebaš otoriti doo minimum, ili obrt pa špediteri, te ući u PDV sistem i ostale kerefeke. To je kad npr. izvoziš namještaj ili željeznu armaturu, onda si izvoznik. Ako to nemaš, onda kao fizičko lice šalješ licu u inostranstvu preporučeno ili vrijedonosno pismo a to podliježe carinskoj kontroli. Vjerujem da bi sa fiskalnim računom uz pošiljku prošlo regulare ili da navedeš da je poklon ali, kao što i kod nas sve što preko pošte ulazi ide na carinu tako će i ta pošiljka proći carinsku kontrolu u zemlji u kojoj šalješ. Ćini mi se da ima i ona zelena carinska deklaracija koja se na paket/kovertu zalijepi gdje navedeš vrijednost.

Imam ja registrovanu Doo, ali ne mogu izvoziti male pakete jer se ne isplati, jer onda kupac mora angazovati spediciju da uveze. Ne govorim o izvozu pravnim licima, vec o slanju putem web shopa paketa male vrijednosti.
To sto pricaju da se mora imati doo da bi se radio izvoz je cista dezinformacija jer niko mi od njih nije dao informaciju kako da to legalno saljem A NE KAo fizicko lice. Znam kako se salje I koja je procedura oko carina I ostalog, ali me zanima kako da kao firma primim uplatu I posaljem proizvod krajnjem kupcu, a da ne prolazim proceduru spedicije...?
S druge strane i ja u BiH ako kupim nešto vrijedno (300plus KM) preko interneta trebam angažovati špediciju da uvezem paket ako tako carina ocijeni. Trebalo bi to pitanje regulisati, što jest jest. Ako mogu firme iz EU i ostatka svijeta slati robu našim fizičkim licima, trebalo bi da bude i obratno. Ne znam jesi li probao slati narudžbu kao doo preporućeno? Sa fiskalnim računom i fakturom na ime kupca? Sa troškovima dostave? Ne vidim razlog da država ne dozvoljava da regularna roba izlazi iz BiH i to pitanje treba postaviti Vanjskotrgovinskoj komori, ili već kome ko bi trebao da zagovara lakše poslovanje. Problem je što se na male firme i njihove poteškoće ni ne gleda a ima velikog potencijala. Napraviti jednostavnu proceduru za slanje/izvoz regularno plaćenih (paypalom/karticama) malih paketa ćiji promet je fiskalno registrovan u Bih i gotovo. Al ne može kod nas bez problema nikako, tjeraju ljude da se snalaze.
Post Reply