CARINA

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
mustafa14051
Posts: 1
Joined: 11/06/2021 01:47

#1 CARINA

Post by mustafa14051 »

Pozz, da li je neko imo problema sa carinom oko uvoza cnc mašine na fizicko lice.
Ugl narucio sam CNC, i carina nece da je pusti.
Kazu zabranili uvoz masina za fizicka lica, a nigdje nema ta obavijest cak ni na njihovoj stranici.
I sada mi traze da nadjem neku firmu sa carinskim brojem pa preko nje da uvezem ili da vrate masinu.
Sta da radim? Da li je neko imao isti problemi da li oni imaju pravo ovo raditi iako nema nikakvih obavijesti?
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2 Re: CARINA

Post by mayab »

mustafa14051 wrote: 11/06/2021 01:53 Pozz, da li je neko imo problema sa carinom oko uvoza cnc mašine na fizicko lice.
Ugl narucio sam CNC, i carina nece da je pusti.
Kazu zabranili uvoz masina za fizicka lica, a nigdje nema ta obavijest cak ni na njihovoj stranici.
I sada mi traze da nadjem neku firmu sa carinskim brojem pa preko nje da uvezem ili da vrate masinu.
Sta da radim? Da li je neko imao isti problemi da li oni imaju pravo ovo raditi iako nema nikakvih obavijesti?
Kontaktiraj nekog špeditera, oni bi morali znati u tančine propise, svakako je najbolje da ti neki špediter te formalnosti i inače odradi
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15589
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#3 Re: CARINA

Post by problemnatravunu »

mustafa14051 wrote: 11/06/2021 01:53 Pozz, da li je neko imo problema sa carinom oko uvoza cnc mašine na fizicko lice.
Ugl narucio sam CNC, i carina nece da je pusti.
Kazu zabranili uvoz masina za fizicka lica, a nigdje nema ta obavijest cak ni na njihovoj stranici.
I sada mi traze da nadjem neku firmu sa carinskim brojem pa preko nje da uvezem ili da vrate masinu.
Sta da radim? Da li je neko imao isti problemi da li oni imaju pravo ovo raditi iako nema nikakvih obavijesti?
Svakako si se trebao prvo i prije same kupovine dobro informirati sa nekom od špedicija, kad već nabavljaš prilično neuobičajenu robu,
izbjegao bi mnoge neugodnosti i budalaštine, a koštalo bi te samo "šaka dolara"
Post Reply