Canon s 5 is ili Panasonic Lumix FZ 50

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
nastigirl

Canon s 5 is ili Panasonic Lumix FZ 50

Post by nastigirl » 24/03/2011 09:24

OCu da kupim kameru, pa se dvoumim izmedju ove dvije, zanima me vaase misljenje:!!!!!!

POzdrav

sheikh

Re: Canon s 5 is ili Panasonic Lumix FZ 50

Post by sheikh » 24/03/2011 18:34

imam ja dobru 350D canona :) ?

zlatarsa

Post by zlatarsa » 24/03/2011 23:59

E bas me zanima koliko se krece cijena canona s5 is,imam ga skoro nikad ne koristim pa da se mogu orijentisati. :-D

nastigirl

Post by nastigirl » 25/03/2011 14:55

Pa zavisi u kakvom je stanju, ovako ja mslm oko 390KM, plus objektivi posebno pa racunaj, a kakva su tvoja iskustva sa canonom s5 is?, ili da uzmem lumix ? :)

kekec

Post by kekec » 26/03/2011 20:49

nastigirl wrote:OCu da kupim kameru, pa se dvoumim izmedju ove dvije, zanima me vaase misljenje:!!!!!!

POzdrav

Ne dvoumi, uzmi Panasonic. :)
Za klasu,dvije je bolji od S5.
Provjereno.
Ali, da li su u pitanju nove ili polovne kamere ?
A da li si razmisljala o novijim modelima ovih proizvodjaca ?
Predlazem ti Panasonic lumix dmc-fz35 (americka oznaka, a u EU je FZ38) ili FZ 45.
Vodeci u svojoj klasi.

nastigirl

Post by nastigirl » 27/03/2011 13:04

kekec wrote:
nastigirl wrote:OCu da kupim kameru, pa se dvoumim izmedju ove dvije, zanima me vaase misljenje:!!!!!!

POzdrav

Provjereno.
Predlazem ti Panasonic lumix dmc-fz35 (americka oznaka, a u EU je FZ38) ili FZ 45.
Vodeci u svojoj klasi.

Pa, posto ja to uzmimam radi hobija, nista profesionalno, to su polovne kamere, koje nekako pasu i mom dzepu :))),a ovako sitacija je, ono canon je canon, ali meni je panasonic bolji, i ovako koga kog da pitam sta misli on kaze canon :S, a kako su to polovni, panasonicu fali usb kablo, baterija nakon 300 slika trosi se jedna crtica, a u canona ono sto se meni nesvidja je to sto su baterije alkalne koje se puno, a razlika je u 20 km izmedju ova dva aparata tako nebih da se zeznem zobg nekih 20 Km. A o ovim nojim modelima iskreno nisam razmisljala, to je meni samo hobi.

A imam je obicni neki digitalac kodak, novije klase :))), i pravim fine slike, ali ja ocu kameru, da npr. mogu utamkmice da slikam, ono nesto malo bolje .

pozdrav :)

black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post by black » 27/03/2011 20:47

koliko para toliko i muzike :wink:
posto kazes da zelis utakmice fotkati, predpostavljam da zbog zooma (12x na oba cini mi se) razmisljas o nekom od ova dva modela

zlatarsa

Post by zlatarsa » 28/03/2011 00:06

nastigirl wrote:
kekec wrote:

POzdrav

Provjereno.
Vodeci u svojoj klasi.

Pa, posto ja to uzmimam radi hobija, nista profesionalno, to su polovne kamere, koje nekako pasu i mom dzepu :))),a ovako sitacija je, ono canon je canon, ali meni je panasonic bolji, i ovako koga kog da pitam sta misli on kaze canon :S, a kako su to polovni, panasonicu fali usb kablo, baterija nakon 300 slika trosi se jedna crtica, a u canona ono sto se meni nesvidja je to sto su baterije alkalne koje se puno, a razlika je u 20 km izmedju ova dva aparata tako nebih da se zeznem zobg nekih 20 Km. A o ovim nojim modelima iskreno nisam razmisljala, to je meni samo hobi.

A imam je obicni neki digitalac kodak, novije klase :))), i pravim fine slike, ali ja ocu kameru, da npr. mogu utamkmice da slikam, ono nesto malo bolje .

Imas PP...

kekec

Post by kekec » 28/03/2011 09:22

nastigirl wrote:

- OK, polovne su. Pokusaj saznati koliko su polovne, odnosno koliko su snimaka napravile, jer nije isto, npr 3000 i 8ooo snimaka.
- Ko god ti je rekao da je canon bolji od panasonica, vjeruj mi da ne zna uporedjivati. Ja koristim S3, zadovoljan sam, ali bi vise volio da je umjesto njega panasonic, zbog veceg senzora i zbog kvalitetnije optike. Uz napomenu da je S3 bolji od S5, bar za mene. :)
- USB kabal je lako naci, a mozes koristiti i citac kartica. Jednostavnije je.
- Pazi, alkalne baterije se ne pune. Ja nemam lose iskustvo sa potrosnjom baterija kod canon-a. Koristim uglavnom baterije kapaciteta preko 2100 mA/h. Koliko tacno dobijem okidanja, ne znam precizno, zavisi da li koristim blic, koliko kontrolisem uslikano..., ali uvijek imam rezervni komplet.
- Zbog veceg senzora, bolje optike (Laica), boljeg blica i RAW formata dajem prednost Panasonic-u.
- Evo nasao sam testne fotografije, na sajtu koji za testove koristi iste motive i napravio clip:
Image
A ti odluci. :-D

Post Reply