Can-Am Spyder

Podforum za motocikliste...
Post Reply
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#1 Can-Am Spyder

Post by UterivacDugoga »

Kratko i jasno,ima li neko iskustva sa doticnim modelom,da je vozio ili da i dalje vozi?
Ne mora biti Spyder,moze biti i neka druga izvedba.

Koga god sam pitao od klasicnih bajkera,svi su rekli jedno veliko NE.Zar moze biti tolika odbojnost prema jednom trociklu? :D
A ja nisam bas nesto zainteresovan za dvotockasa.

Par slika od ovih koje konkretno gledam:

Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#2 Re: Can-Am Spyder

Post by Ramzess Veliki »

UterivacDugoga wrote:Kratko i jasno,ima li neko iskustva sa doticnim modelom,da je vozio ili da i dalje vozi?
Ne mora biti Spyder,moze biti i neka druga izvedba.

Koga god sam pitao od klasicnih bajkera,svi su rekli jedno veliko NE.Zar moze biti tolika odbojnost prema jednom trociklu? :D
A ja nisam bas nesto zainteresovan za dvotockasa.

Par slika od ovih koje konkretno gledam:

Image
To nisu motocikla, to je drugi tip vozila bio to trike, spyder, ili quad. Nacin voznje nije ni blizu isti.
Da li mi se svidjaju - pa od nabrojanih najprije bih izabrao Spydera, sa dva tocka naprijed, radije nego trikea sa dva tocka nazad, u pitanju je stabilnost - spyder je mnogo stabilniji, a I zabavniji za voziti.

Ali ako bih birao izmedju Spydera I motora na dva tocka uvijek bih izabrao motor. Spyder ne moze biti uravnotezen na velikim brzinama kao motocikl, u ostroj krivini te baca van sjedista jer tijelom ne pratis teziste vozila, vozis uvijek sa tim osjecajem da se u krivini moras boriti da se zadrzis na sjedistu.
Nikad ga ne bih izabrao za duze putovanje. Ako bih vec morao birati trotockasa za to, onda bih vozio trikea.
User avatar
helpdesk1
Posts: 516
Joined: 04/08/2011 14:14

#3 Re: Can-Am Spyder

Post by helpdesk1 »

Predlažem ti da odeš do Rizve u Vogošću (ulaz u Vogošću firma Ednil-Toyota viljuškari) , on je zastupnik BRP i Can-Am, pa možeš dobiti puno informacija i probati na licu mjesta da se uvjeriš u ispravnost odluke. Sretno!
Post Reply