cable Magellan

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Bobi
Forum administrator
Posts: 32225
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#26

Post by Bobi »

k@me wrote:Znate koja je mana ovog interneta? Na forumu mi zaracuno 10 MB daunlouda za sat i po. :shock: :( Moracu smanjit forum. :D
Puno ti je to nesto ... :? Uzmi u obzir da jedna stranica foruma ima od 20-30 kb...mozda cak i vise(kad pojedinci pisu :D)...pa se preracunaj.
Povecaj Temporary Internet Files a mozda ti je i iskljucen ili se brise nakom svakog gasenja ili restartovanja racunara.Ovo ce ti dosta ustedjeti megabajta ;).Takodje,u IE postoji opcija da blokiras image fajlove koji najvise "popiju" ...;)
k@me
Posts: 170
Joined: 16/03/2004 19:15
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#27

Post by k@me »

Pogledacu to na<kon sto danas oborim sistem. Ucitalo mi se neko sranje u IE i usporava rad racunara. :roll: Ne mogu nikako da ga izbrisem. :( Formatiracu C:/U danas. :-)
Bobi
Forum administrator
Posts: 32225
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#28

Post by Bobi »

Stani bolan...:D format je zadnja solucija.Instalisi HijackThis ili AdAware pa pobrisi ta "govanca" sto ti smetaju.HiJackThis ti pokaze sve moguce proces...koje ne poznajes i koji ti ne trebaju delete...;)
k@me
Posts: 170
Joined: 16/03/2004 19:15
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#29

Post by k@me »

Probacu, al svejedno ne bi bilo lose da oborim sistem. Svakako imam tri particije tako da mi nije problem sacuvati podatke.

Nego, to sranje koje se ucitalo izbrisalo mi je i windows media player. Samo od sebe. Sta bi to moglo biti jebo te? :shock:
User avatar
Saian
Posts: 15353
Joined: 08/04/2004 21:50

#30

Post by Saian »

Hijack rulezz, a probaj i CWShredder za CoolWebSearch (mamu da im j...)
k@me
Posts: 170
Joined: 16/03/2004 19:15
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#31

Post by k@me »

Hocu li selektovati sve sto je pronaso Hijack This program?
Bobi
Forum administrator
Posts: 32225
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#32

Post by Bobi »

k@me wrote:Probacu, al svejedno ne bi bilo lose da oborim sistem. Svakako imam tri particije tako da mi nije problem sacuvati podatke.

Nego, to sranje koje se ucitalo izbrisalo mi je i windows media player. Samo od sebe. Sta bi to moglo biti jebo te? :shock:
Joooooj... :-)
k@me
Posts: 170
Joined: 16/03/2004 19:15
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#33

Post by k@me »

Odradio sam ono sa Hijack This. Ali sad mi se vise ne ucitava volume control i ono ostalo na taskbar. :shock: Sta sad da radim Bobi? :roll:
k@me
Posts: 170
Joined: 16/03/2004 19:15
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#34

Post by k@me »

Bobi, rijesio sam onaj problem. Ali kako da vratim volume control u taskbar?

Temporary internet files je podesen na 127 MB Automatically. Je li to ok?
Engram
Posts: 528
Joined: 16/03/2004 22:18
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#35

Post by Engram »

format c:\ i onda cekaj da komsija kojeg najvise mrzis dode kuci pa skoci s prozora ne bi li jednim udarcem dvije muhe heknuo :evil:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32225
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#36

Post by Bobi »

Idi na Control Panel-->>Sounds and multimedia...dole ima opcijushow volume control on the taskabar.
Kad si koristio HijackThis izbrisao si valjda i sta nisi trebao (systray.exe).Ono sto nisi bio siguran trebao si ostaviti...:s
"Temporary internet files je podesen na 127 MB Automatically. Je li to ok?"...ma dobro..kod mene je 250 mb iako mnogi preporucuju manje..ne znam sto .... :-?
User avatar
Saian
Posts: 15353
Joined: 08/04/2004 21:50

#37

Post by Saian »

kod mene je 1 MB :D :D
k@me
Posts: 170
Joined: 16/03/2004 19:15
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#38

Post by k@me »

Bobi, ok je. Svakako sam formatiro i reinstaliro sistem sinoc. Jebo te, jesam se napatio oko reinstalacije kablovskog modema. :( Znas kako je zajebano. Nije htio da prepozna drajver nikako.

Btw, nisam pogrijesio sto sam ga oborio. Sad puno brze radi. Ne trokira. Imo sam svakakvog smeca. Doduse, sad valja ponovo svasta nesto instalirat.
User avatar
NeKi_LiK
Posts: 946
Joined: 05/09/2002 00:00

#39

Post by NeKi_LiK »

Za onaj account kame pošalji zahtjev i objasni da nisi mogao tamo staviti na :

[email protected] ili još bolje diretno moderatoru servera na [email protected].
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#40

Post by zensko »

znam da kameta zanima..racun mi je dosao i iznosi 57km :shock: danas sam isla da trazim listig ali su mi nesto spetljali tako da sutra pisem pismo zalbe, jer je ova cifra prosto nemoguca!!!! :x
k@me
Posts: 170
Joined: 16/03/2004 19:15
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#41

Post by k@me »

Sumnjivo. A jesi li sigurna da ne pretjerujes sa telefonskim pozivima? Jel prosli mjesec bas nikako nisi koristila dial up?
k@me
Posts: 170
Joined: 16/03/2004 19:15
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#42

Post by k@me »

Trazi listing obavezno.

Ima opcija da ti posalju na mejl. Djubrad je to. :( Znam iz iskustva. :roll:
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#43

Post by zensko »

od 10-og marta nikako ne koristim dial-up..s vremena na vrijeme nazovem neke ljude na mobitel ali i tada se kontrolisem, par poziva, ali vrlo rijetko, izvan sarajeva, a izvan BiH nikako!

stvarno je nemoguce da bude tako velik racun :x

bice da su oni iz poste navikli da na moj broj dolaze veliki racuni pa su i za ovaj mjesec malo dodali.. :x

e fakat sam bijesna :x
k@me
Posts: 170
Joined: 16/03/2004 19:15
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#44

Post by k@me »

Neki Lik, ma ku*ac da prostis. S njima se samo mozes igrat gluhih telefona. Sad ovaj kaze da se obratim podrsci lola. A ja to vec uradio. :(

Ma zna se....kad kupim novi komp onda cu moc pristupit (prije cu djecu dobit :) ). :(
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#45

Post by zensko »

k@me wrote:Trazi listing obavezno.

Ima opcija da ti posalju na mejl. Djubrad je to. :( Znam iz iskustva. :roll:
a gdje mogu vidjeti za tu mail opciju? danas mi nisu htjeli primiti zahtjev za listing jer broj nije na moje ime.

a mislis li da je listing mjerodavan? nesto nisam sigurna u to :x
k@me
Posts: 170
Joined: 16/03/2004 19:15
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#46

Post by k@me »

Moze bit, i meni su jedno vrijeme dolazili visoki racuni mada ja znam zasto. :) :(

Obavezno ispitaj to. Nemoj da ti prodje voz. Mada ja ipak sumnjam da mora bit nesto. Tj. da je to nekako potroseno. Tako u vecini slucajeva bude. Mada bih volio da nije tako.
k@me
Posts: 170
Joined: 16/03/2004 19:15
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#47

Post by k@me »

To za mejl valjda na salteru. Prico meni buraz da imaju to. Htio sam i ja to jednom uzimat. Trebalo bi da je listing mjerodavan.

Listing sa svakim pozivom i pojedinacnim utroskom impulsa.

Reci im sutra da hoces listing. Listing na mejl ili u ruke. Imas na to pravo. Zahtjevaj to.
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#48

Post by zensko »

odgovorno tvrdim na nije potroseno, kontrolisala sam se bas iz tog razloga da vidim koliko ce biti na kraju mjeseca i da ubjedim mamu da su prijasnji telefonski racuni bili veliki samo zbog interneta, a ne zbog cakulanja sa evropom, kako ona misli da je. :D
k@me
Posts: 170
Joined: 16/03/2004 19:15
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#49

Post by k@me »

Pa onda trazi listing. Listing s pojedinacnim utroskom za svaki poziv. Neka izlistaju svaki poziv. Mogu oni to. Samo ti trebas zahtjevati. Povedi i onoga na koga je broj. :)
k@me
Posts: 170
Joined: 16/03/2004 19:15
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#50

Post by k@me »

Zensko, sta bi s racunom? :)

Meni je dosao 84 KM al ja znam zasto. Sticajem okolnosti zvali smo mobitele u ogromnim kolicinama. Primjera radi dva racuna prije ovoga su bila oko 40 KM plus sto sam bio na Dial up.

Nego, znas li ti kako hoda ono sto sam pitao na posljednjoj poruci prve strane ove teme? Nije mi niko odgovorio a i ti si lol BIP korisnik.
Locked