C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Klixova večernja škola - tutoriali, savjeti, praktična rješenja
nijebioofsajd
Posts: 48
Joined: 15/03/2016 12:43

#76 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by nijebioofsajd »

mirsek wrote: 2 pojma su po meni core danasnjeg programiranja, memorijska alokacija i CRUD. Ko to nauci na konju je.
Gdje je memorijska alokacija u Javi ili C#? Sakrivena duboko ispod povrsine i ugradjena u temelje jezika. Kompajler vodi racuna o tome (garbage collection), a ne programer.

Osnovni razlog zasto je Garbage collection uvedena u programske jezike (pocevsi sa Javom) je cinjenica da se ogromna vecina gresaka zasniva u pogresnoj alokaciji memorije.

CRUD nije "core" danasnjeg programiranja, vec skracenica za Create, Read, Update, Delete - osnovne funkcije rada sa bazama podataka. CRUD nema nikakve veze sa C++ vec je implementacija vrlo slicna u svim OOP jezicima.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#77 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by mirsek »

nijebioofsajd wrote:
mirsek wrote: 2 pojma su po meni core danasnjeg programiranja, memorijska alokacija i CRUD. Ko to nauci na konju je.
Gdje je memorijska alokacija u Javi ili C#? Sakrivena duboko ispod povrsine i ugradjena u temelje jezika. Kompajler vodi racuna o tome (garbage collection), a ne programer.

Osnovni razlog zasto je Garbage collection uvedena u programske jezike (pocevsi sa Javom) je cinjenica da se ogromna vecina gresaka zasniva u pogresnoj alokaciji memorije.

CRUD nije "core" danasnjeg programiranja, vec skracenica za Create, Read, Update, Delete - osnovne funkcije rada sa bazama podataka. CRUD nema nikakve veze sa C++ vec je implementacija vrlo slicna u svim OOP jezicima.
Nisam se vezao samo za C++, znam ja sta kratica CRUD znaci, CRUD princip je svuda oko nas samo sto to ne vidimo na prvu, memorijska alokacija ti daje ogromnu prednost u razumijevanju skoro svakog programskog jezika, skoro sva ponasanja mozes preko nje shvatiti, sta je pointer, sta je referenca, sta je vrijednost, zasto npr. u javascriptu mozes stavljati vise parametara u funkciju a da ne izbaci error. Ogroman broj jezika je C based i tu ti mnooogo pomaze kad znas sta se krija ispod haube i sta je pisac htio da uradi sa svojom kreacijom (jezikom) i sta je radio u kompajleru.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#78 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by mirsek »

MarlboroGold wrote:
Mišo_Kovač wrote:Nije svačij poziv u zivotu da pisu mobilne aplikacije i mobilne igrice :P Ima ljudi koji rade ozbiljne stvari :P :evil: :evil:
Tako sam ja skoro druga uhvatio u mašinu. Nije mu bilo pravo :lol:
Stereotipi.. :D
Jest, to ono kad kazu php, wordpress, magento i e-commerce da to nije pravo programiranje a ljudi se ubise od posla.Da ne spominjem da ljudi ne razlikuju WP implementere koji samo koriste vec napravljene funkcionalnosti i WP developere koji kreiraju i modificiraju teme i plagine.
Vecina nas radi za pare a ne za prestiz, meni je veci lola onaj sto sa WP i PHP-om zaradi 3000 KM mjesecno kao freelancer nego dr. IoT koji ima isto toliko u nekoj kancelariji i koji radi od 9-17 svaki dan.
nijebioofsajd
Posts: 48
Joined: 15/03/2016 12:43

#79 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by nijebioofsajd »

mirsek wrote: Nisam se vezao samo za C++, znam ja sta kratica CRUD znaci, CRUD princip je svuda oko nas samo sto to ne vidimo na prvu, memorijska alokacija ti daje ogromnu prednost u razumijevanju skoro svakog programskog jezika, skoro sva ponasanja mozes preko nje shvatiti, sta je pointer, sta je referenca, sta je vrijednost, zasto npr. u javascriptu mozes stavljati vise parametara u funkciju a da ne izbaci error. Ogroman broj jezika je C based i tu ti mnooogo pomaze kad znas sta se krija ispod haube i sta je pisac htio da uradi sa svojom kreacijom (jezikom) i sta je radio u kompajleru.
U tom slucaju treba uciti C da bi se do kraja shvatilo sve sto treba o low-level programiranju (pointeri, reference i sl). C++ je sam po sebi, kad su pointeri i reference u pitanju, apstrakcija tj. visi nivo pristupa. C ima funkcije za alokaciju memorije malloc(), calloc(), realloc(), free() itd dok je to u C++ pojednostavljeno sa new() i delete().
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#80 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by mirsek »

nijebioofsajd wrote:
mirsek wrote: Nisam se vezao samo za C++, znam ja sta kratica CRUD znaci, CRUD princip je svuda oko nas samo sto to ne vidimo na prvu, memorijska alokacija ti daje ogromnu prednost u razumijevanju skoro svakog programskog jezika, skoro sva ponasanja mozes preko nje shvatiti, sta je pointer, sta je referenca, sta je vrijednost, zasto npr. u javascriptu mozes stavljati vise parametara u funkciju a da ne izbaci error. Ogroman broj jezika je C based i tu ti mnooogo pomaze kad znas sta se krija ispod haube i sta je pisac htio da uradi sa svojom kreacijom (jezikom) i sta je radio u kompajleru.
U tom slucaju treba uciti C da bi se do kraja shvatilo sve sto treba o low-level programiranju (pointeri, reference i sl). C++ je sam po sebi, kad su pointeri i reference u pitanju, apstrakcija tj. visi nivo pristupa. C ima funkcije za alokaciju memorije malloc(), calloc(), realloc(), free() itd dok je to u C++ pojednostavljeno sa new() i delete().
Dovoljno je znati sta se desava u memoriji i kako se pointeri i reference tu uklapaju. Ne moras bas uzeti C i dubinski ga uciti za tu namjenu i uciti svaku funkciju za svaki moguci korak, za koncepte dovoljan je C++. Jer nije svrha preduboko i previse low level ici nego shvatiti sami koncept memorijske alokacije.
User avatar
hidr4
Posts: 91
Joined: 19/07/2016 14:43
Location: Saturn

#81 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by hidr4 »

Tko ne može prepoznati svrhu C++ i C, to je njegova mana..
Ja čvrsto vjerujem i nadam se, da ce za par godina doci vrijeme kada se više nece moci upisati kurs od 2 mjeseca, i dobiti posao nekog developera za ogromne novce.

Ne kažem ja za sebe da sam neki "naučnik" ali dovoljno poštujem profesiju i zvanje da sam odabrao fakultetski put i posvetio se izučavanju istog u granicama svog intelektualnog dometa. Ozbiljan je problem ,po meni, dopuštati da se neko bavi ovim poslom, a da ne znam ni na koji način računar zapravo radi, ne razumije koncepte Fetch-Execute ciklusa, ne razumije ulogu RAM-a, ROM-a itd..

Kao što rekoh, možda to i može proći trenutno, ali cemo sigurno za vrijeme sljedecih 20ak godina dostići hardverski maksimum, a to znaci da ce se brži algoritmi moci pisati iskljucivo boljim softverskim pristupom, jer hardverski više nece biti moguce popraviti eventualni nedostatak, kao što su to radili prije 10ak godina (Ovaj algoritam je prespor, ma ajde ugradimo 4 jezgre umjesto 2, i eto ga..) . I u tom slucaju, ako ne razumijete najnize koncepte, ako ne razumijete teoretske koncepte oko vremenske kompleksnosti svakog programa itd.. gdje ste Vi dospjeli kao developer u toj situaciji ?
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#82 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by red evil »

Slažem se s tim da ne možeš biti dobar programer ako ne poznaješ sistem kako radi i gdje šta kako uzima prostor i kako ga osloboditi... Ali to je ipak nešto što naučiš vremenom u bilo kojem jeziku jer moraš da vodiš računa o performansama aplikacija, programa... ali opet to ćeš vremenom naučiti jer tako poboljšavaš svoj kod. Nije pitanje C++ već kvaliteta aplikacije, programa ili šta već praviš.

Svrha C i C++ nije upitna, samo nisam siguran da li je C++ baš dobar jezik za same početnike, nekoga ko nije nikad nijedne linije koda napisao, u tom dijelu mislim da je bolje da krene s nekim malo lakšim jezikom. Mora prvo naučiti da piše kod, naučiti da razmišlja u kodu, kad to nauči može ići dalje. Taj dio oko najnižih koncepta je vrlo kompleksno i to jedan početnik ne može naučiti odmah već vremenom.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#83 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by mirsek »

red evil wrote:Slažem se s tim da ne možeš biti dobar programer ako ne poznaješ sistem kako radi i gdje šta kako uzima prostor i kako ga osloboditi... Ali to je ipak nešto što naučiš vremenom u bilo kojem jeziku jer moraš da vodiš računa o performansama aplikacija, programa... ali opet to ćeš vremenom naučiti jer tako poboljšavaš svoj kod. Nije pitanje C++ već kvaliteta aplikacije, programa ili šta već praviš.

Svrha C i C++ nije upitna, samo nisam siguran da li je C++ baš dobar jezik za same početnike, nekoga ko nije nikad nijedne linije koda napisao, u tom dijelu mislim da je bolje da krene s nekim malo lakšim jezikom. Mora prvo naučiti da piše kod, naučiti da razmišlja u kodu, kad to nauči može ići dalje. Taj dio oko najnižih koncepta je vrlo kompleksno i to jedan početnik ne može naučiti odmah već vremenom.
Jeste tesko za pocetnika krenuti od C++ ali su benefiti takvi da kad naucis C++ nema high level jezika ili frameworka koji ne mozes da naucis u roku maksimalno 3 mjeseca.
E sad hoces li se peglati sa C++ godinu dvije ili ces odmah krenuti sa js, php, ruby, python zavisno od potreba posla to je stvar procjene/planiranja.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#84 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by tuzlak1212 »

ma treba imat dobrog predavaca za C++ nekog ko ce pametno, detaljno, postepeno objasnit sta je podatak, tip podatka, memorija i kako se pohranjuje, sta je ime memorije, sta je adresa memorije a sta je sadrzaj mmeorije itd, svrha i pojam varijable, pa tako dalje i dalje u 15 ili 30 sedmica predavanja prelaziti sintaksu C++ da se nista ne preskoci
u ovakvim okolnostima C++ moze biti prvi jezik, nije bitno taman da nemas ni jedne linije koda iza sebe i neko ko se zanima za programiranje treba da tezi ovim okolnostima, nek se raspituje koji profesor je provjeren, jer sve je to investicija u samog sebe a u ovom slucaju investicija je isplativa
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#85 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by Boemica »

tuzlak1212 wrote:ma treba imat dobrog predavaca za C++ nekog ko ce pametno, detaljno, postepeno objasnit sta je podatak, tip podatka, memorija i kako se pohranjuje, sta je ime memorije, sta je adresa memorije a sta je sadrzaj mmeorije itd, svrha i pojam varijable, pa tako dalje i dalje u 15 ili 30 sedmica predavanja prelaziti sintaksu C++ da se nista ne preskoci
u ovakvim okolnostima C++ moze biti prvi jezik, nije bitno taman da nemas ni jedne linije koda iza sebe i neko ko se zanima za programiranje treba da tezi ovim okolnostima, nek se raspituje koji profesor je provjeren, jer sve je to investicija u samog sebe a u ovom slucaju investicija je isplativa
Pf da si vidio našeg profesora C++. :diva:
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#86 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by tuzlak1212 »

Boemica wrote:
tuzlak1212 wrote:ma treba imat dobrog predavaca za C++ nekog ko ce pametno, detaljno, postepeno objasnit sta je podatak, tip podatka, memorija i kako se pohranjuje, sta je ime memorije, sta je adresa memorije a sta je sadrzaj mmeorije itd, svrha i pojam varijable, pa tako dalje i dalje u 15 ili 30 sedmica predavanja prelaziti sintaksu C++ da se nista ne preskoci
u ovakvim okolnostima C++ moze biti prvi jezik, nije bitno taman da nemas ni jedne linije koda iza sebe i neko ko se zanima za programiranje treba da tezi ovim okolnostima, nek se raspituje koji profesor je provjeren, jer sve je to investicija u samog sebe a u ovom slucaju investicija je isplativa
Pf da si vidio našeg profesora C++. :diva:
cuo sam za profesora Željka Jurića, cuo sam da je malo cudan ali radi dobre stvari
i kod nas ima profesor sto je iz SAD-a dosao, tamo haman neke skole pozavrsavo i dosao sirit znanje, strasan profesor, medju najboljim na etfu u tuzli... meni je C++ prvi OOP jezik u zivotu, nisam imao nikakvih problema u ucenju ali najvise zahvaljujuci kvalitetnoj nastavi
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#87 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by Boemica »

tuzlak1212 wrote:
Boemica wrote:
tuzlak1212 wrote:ma treba imat dobrog predavaca za C++ nekog ko ce pametno, detaljno, postepeno objasnit sta je podatak, tip podatka, memorija i kako se pohranjuje, sta je ime memorije, sta je adresa memorije a sta je sadrzaj mmeorije itd, svrha i pojam varijable, pa tako dalje i dalje u 15 ili 30 sedmica predavanja prelaziti sintaksu C++ da se nista ne preskoci
u ovakvim okolnostima C++ moze biti prvi jezik, nije bitno taman da nemas ni jedne linije koda iza sebe i neko ko se zanima za programiranje treba da tezi ovim okolnostima, nek se raspituje koji profesor je provjeren, jer sve je to investicija u samog sebe a u ovom slucaju investicija je isplativa
Pf da si vidio našeg profesora C++. :diva:
cuo sam za profesora Željka Jurića, cuo sam da je malo cudan ali radi dobre stvari
i kod nas ima profesor sto je iz SAD-a dosao, tamo haman neke skole pozavrsavo i dosao sirit znanje, strasan profesor, medju najboljim na etfu u tuzli... meni je C++ prvi OOP jezik u zivotu, nisam imao nikakvih problema u ucenju ali najvise zahvaljujuci kvalitetnoj nastavi
Željko Jurić je jedna legenda našeg univerziteta. Čovjek koji rezultate ispita objavljuje kao zagonetke, sitne zadatke i slično, pa moraš bit' inovativan i da vidiš jesi li položio ili pao. O njemu također kruži priča da mu je zabranjen ulaz u kladionice u Sarajevu jer je nakon posmatranja i analiziranja, "provalio" sistem :D :D

Nažalost, ja ne studiram ETF, tako da meni Željko nije profesor.

Meni je bio profesor jedan nadobudni, iskompleksirani kreten prezimena Burak, koji se svojevremeno provaljivao kako je 1991. godine programirao igricu za touch screen, te kako je letio direktno iz Sarajeva za Sidney, te iste 1991. godine :roll: Ako si ikad koristio ISSS, možeš zaključiti kakav je on "programer"
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#88 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by Boemica »

tuzlak1212 wrote: cuo sam za profesora Željka Jurića, cuo sam da je malo cudan ali radi dobre stvari

Image

Image

Image
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#89 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by triconja »

Boemica wrote:[
]
Ne rece koja je baza i sta je fazon u toj rng funkciji :mrgreen:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#90 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by Boemica »

triconja wrote:
Boemica wrote:[
]
Ne rece koja je baza i sta je fazon u toj rng funkciji :mrgreen:
Ko ne reče? Ja il' Željko?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#91 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by triconja »

Boemica wrote:
triconja wrote:
Boemica wrote:[
]
Ne rece koja je baza i sta je fazon u toj rng funkciji :mrgreen:
Ko ne reče? Ja il' Željko?
Ti :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#92 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by MarlboroGold »

Velika je pomoć imati nekog stručnjaka koji će ti objasniti... ja sam samo čitao knjige, slušao online kurseve (samo audio), pratio tutoriale - sve na engleskom itd.
Mogu se i tako savladati osnove C++, pa kasnije samo nadograđivati... samo je potrebna žestoka volja, a mnogi odustanu jer se ne mogu zainteresovati i baš tad bi jedna osoba poput profe dobro došla.
Last edited by MarlboroGold on 28/11/2018 21:00, edited 2 times in total.
User avatar
hidr4
Posts: 91
Joined: 19/07/2016 14:43
Location: Saturn

#93 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by hidr4 »

tuzlak1212 wrote:
Boemica wrote:
tuzlak1212 wrote:ma treba imat dobrog predavaca za C++ nekog ko ce pametno, detaljno, postepeno objasnit sta je podatak, tip podatka, memorija i kako se pohranjuje, sta je ime memorije, sta je adresa memorije a sta je sadrzaj mmeorije itd, svrha i pojam varijable, pa tako dalje i dalje u 15 ili 30 sedmica predavanja prelaziti sintaksu C++ da se nista ne preskoci
u ovakvim okolnostima C++ moze biti prvi jezik, nije bitno taman da nemas ni jedne linije koda iza sebe i neko ko se zanima za programiranje treba da tezi ovim okolnostima, nek se raspituje koji profesor je provjeren, jer sve je to investicija u samog sebe a u ovom slucaju investicija je isplativa
Pf da si vidio našeg profesora C++. :diva:
cuo sam za profesora Željka Jurića, cuo sam da je malo cudan ali radi dobre stvari
i kod nas ima profesor sto je iz SAD-a dosao, tamo haman neke skole pozavrsavo i dosao sirit znanje, strasan profesor, medju najboljim na etfu u tuzli... meni je C++ prvi OOP jezik u zivotu, nisam imao nikakvih problema u ucenju ali najvise zahvaljujuci kvalitetnoj nastavi
Ne znam za tog profesora, ali znam za onog momka (ja ga zovem Esselamu Alejkum, jer prije pocetka svakog videa kaze istu recenicu, pretpostavljam da je asistent na ETF-u u tuzli), mogu samo reci, da nije njega bilo, vjerujem da bi duplo više vremena potrošio na sve te predmete koje je on pokrio. Nazalost, pokrio je moju samo prvu godinu donekle, vec od druge nisam mogao skoro ništa pronaci što mi je trebalo, ali svejedno, odlicna posao je momak uradio, fantastican.
Imam dojam da je bukvalno moguce citav vaš fakultet završit samo slušajuci tog momka..
User avatar
hidr4
Posts: 91
Joined: 19/07/2016 14:43
Location: Saturn

#94 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by hidr4 »

Boemica wrote: Željko Jurić je jedna legenda našeg univerziteta. Čovjek koji rezultate ispita objavljuje kao zagonetke, sitne zadatke i slično, pa moraš bit' inovativan i da vidiš jesi li položio ili pao. O njemu također kruži priča da mu je zabranjen ulaz u kladionice u Sarajevu jer je nakon posmatranja i analiziranja, "provalio" sistem :D :D

Nažalost, ja ne studiram ETF, tako da meni Željko nije profesor.

Meni je bio profesor jedan nadobudni, iskompleksirani kreten prezimena Burak, koji se svojevremeno provaljivao kako je 1991. godine programirao igricu za touch screen, te kako je letio direktno iz Sarajeva za Sidney, te iste 1991. godine :roll: Ako si ikad koristio ISSS, možeš zaključiti kakav je on "programer"
Kažeš naš Univerzitet(Vjerujem da misliš na Sarajevski), a nije ti predavao Željko, koji je to onda faks ?
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#95 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by Boemica »

hidr4 wrote:
Boemica wrote: Željko Jurić je jedna legenda našeg univerziteta. Čovjek koji rezultate ispita objavljuje kao zagonetke, sitne zadatke i slično, pa moraš bit' inovativan i da vidiš jesi li položio ili pao. O njemu također kruži priča da mu je zabranjen ulaz u kladionice u Sarajevu jer je nakon posmatranja i analiziranja, "provalio" sistem :D :D

Nažalost, ja ne studiram ETF, tako da meni Željko nije profesor.

Meni je bio profesor jedan nadobudni, iskompleksirani kreten prezimena Burak, koji se svojevremeno provaljivao kako je 1991. godine programirao igricu za touch screen, te kako je letio direktno iz Sarajeva za Sidney, te iste 1991. godine :roll: Ako si ikad koristio ISSS, možeš zaključiti kakav je on "programer"
Kažeš naš Univerzitet(Vjerujem da misliš na Sarajevski), a nije ti predavao Željko, koji je to onda faks ?
Mašinski. Mi smo imali Osnove programiranja koji je trebao pokrivati neku bazu za C++, i bilo bi jako dobro da smo imali nekog kvalitetnog profesora, da uistinu stvori tu neku "bazu", koju bi možda kasnije i imala volje nadograđivati. Al' kao što rekoh, od svega, imao je jedino nadobudnost i hvalisanje, a najveći životni domet mu je sistem ISSS, koji traži da promjeniš šifru svaki put kad se loguješ :roll: jer kao, nisi "odavno".

Isto kao što nam je Narcis predavao na prvoj Osnove elektrotehnike, sranje od predmeta napravio, a moglo je biti zanimljivo.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#96 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by tuzlak1212 »

hidr4 wrote:
Ne znam za tog profesora, ali znam za onog momka (ja ga zovem Esselamu Alejkum, jer prije pocetka svakog videa kaze istu recenicu, pretpostavljam da je asistent na ETF-u u tuzli), mogu samo reci, da nije njega bilo, vjerujem da bi duplo više vremena potrošio na sve te predmete koje je on pokrio. Nazalost, pokrio je moju samo prvu godinu donekle, vec od druge nisam mogao skoro ništa pronaci što mi je trebalo, ali svejedno, odlicna posao je momak uradio, fantastican.
Imam dojam da je bukvalno moguce citav vaš fakultet završit samo slušajuci tog momka..
Aha, Adis se zove, diplomirao ima godina i kusur, nezaposlen ja mislim sve ovo vrijeme... da trosio je puno snage na ta neka objasnjavanja iz pojedinih predmeta il bolje reci lekcija s prve i druge godine, kasnije je stao jer nije vise bilo potrebe
nije asistent ali karakter je za instituta i profesorskog rada definitivno, nije ja mislim ni prosjek imao za tog, nije on bas medju najboljim studentima bio, al je definitivno medju najvrijednijim, ali daleko je to od dojma koji ce se dobit preko tih klipova ali smo mu svi zahvalni na onom radu, koristilo je dosta ovoj raji sto ne uci redovno :lol:
a sad slusajuci tog momka zavrsit fakultet :lol: pa pazi nesto, imas skolovanije ljude u liku profesora i asistenata, sta ce ti on, nama je bilo ocito da on i ono jedva objasnjava a na necemu se znao i gubit
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#97 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by tuzlak1212 »

hidr4 wrote:
Ne znam za tog profesora
nisam siguran jel ovakvo šeranje dozvoljeno forumima, ali hajde ako nije nek moderator edituje :D
ovaj profesor je u pitanju, nisam ja informaticar da znam koliko je ovaj CV skup, ali znam da je generalno nesto kao senior full stack developer, , ako sam se dobro izrazio... ovdje kad IT firmama riknu neke opipljive stvari covjek sve zna vratit iz mrtvila zajedno sa podacima do zadnjeg fajla
https://scholar.google.com/citations?us ... AAAJ&hl=en
https://ba.linkedin.com/in/amer-hasanovi%C4%87-89719932
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#98 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by Boemica »

Može li kanal od tog Adisa? Ako postoji još uvijek :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#99 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by triconja »

Daj ba postavilo se pitanje od jurica i niko ne zna odgovorit :lol:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#100 Re: C++ osnove i ostale tricarije pitanja i odgovori

Post by Boemica »

triconja wrote:Daj ba postavilo se pitanje od jurica i niko ne zna odgovorit :lol:
Trico, baza je 9 :D
Post Reply