Bužim

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
haris pilic
Posts: 1
Joined: 16/11/2009 10:39

#1 Bužim

Post by haris pilic »

Bužim je jedan od naj mlađih opcina u BIH i time se ponose... :bih: U teskom razdoblju poslije rata Buzim se polako oporavlja
a to se vidi po zapocetim gradnjama zaobilaznice, obnavljanja starog grada, uređivanjem cesta te dobro susjedskim odnosima sa Glinom u R Hrvatskoj... :thumbup: [youtube]buzimljani[/youtube]. Buzimljani ocekuju jos samo pocetak gradnje Sporske Dvorane koja se treba zapoceti iduce godine kao i dom kulture u samom centru grada.Neki od mnogih ljudi u BIH malo znaju o Buzimu a svidjelo bi im se Buzim kad bi culi sve njegove herojske pricke iz posljednjeg domovinskog rata. Takoder bi trebali posjetiti Buzim jer bi imali zaista sta vidjeti kao npr. izvor "svetinja" stari grad lovacka kuca i gatar itd....

edited by Bumbar
Last edited by haris pilic on 17/11/2009 10:13, edited 1 time in total.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#2 Re: bužim

Post by Bosanski_kralj »

Mjesto sa tako malim brojem stanovnika, a sa tako mnogo heroja.
:thumbup:
Una379
Posts: 84
Joined: 28/01/2010 10:50

#3 Re: Bužim

Post by Una379 »

Evo malo slika i o ovom kraju

Stari grad...
Image

ovo je negde u okolici cini mi se
Image

i jedna obliznja dzamija
Image
Una379
Posts: 84
Joined: 28/01/2010 10:50

#4 Re: Bužim

Post by Una379 »

i jos malo iz tog kraja
ovo je negde prema Mrazovcu
Image

a ovo je jedna zanimljiva kucica(pletara( negde prije Buzima i Bre(i)gova
Image
i izvor vode i neki potok u blizni ove kuce (preko puta)
Image

(slike se u vecem formatu mogu vidjeti ako se klikne na njima)
hana_99
Posts: 38
Joined: 16/03/2010 22:00

#5 Re: Bužim

Post by hana_99 »

Zaradastovo

Tamo je mezar voljenog oca mog
User avatar
olensoner
Posts: 1149
Joined: 24/01/2008 19:34

#6 Re: Bužim

Post by olensoner »

hana_99 wrote:Zaradastovo

Tamo je mezar voljenog oca mog
Gdje u Zaradostovu?
Kod skole?
User avatar
Nele9
Posts: 598
Joined: 27/10/2010 12:45

#7 Re: bužim

Post by Nele9 »

Bosanski_kralj wrote:Mjesto sa tako malim brojem stanovnika, a sa tako mnogo heroja.
:thumbup:

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ovde nešto slično je možda Teočak. Tako mali a tako puno lavova, heroja Bosne i Hercegovine.
User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#8 Re: Bužim

Post by NightSkyWalker »



:( :thumbup:

Ponos, tuga, sila nebeska :bih:
BloodOverdrive
Posts: 86
Joined: 30/08/2010 12:31

#9 Re: Bužim

Post by BloodOverdrive »

Moj dojam , mali grad s velikim srcem i dušom ...
hana_99
Posts: 38
Joined: 16/03/2010 22:00

#10 Re: Bužim

Post by hana_99 »

Buzim ima jako lijepu prirodu
Last edited by hana_99 on 01/05/2012 16:58, edited 1 time in total.
User avatar
asbosanac76
Posts: 75
Joined: 31/01/2012 09:10
Location: evropa

#11 Re: Bužim

Post by asbosanac76 »

mala kasabica ,sa velikim i hrabrim ljudima :bih: :bih: :bih:
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#12 Re: Bužim

Post by dragan53 »

Image

Ovim svečano dokazujemo da od 7 174 glasača patriotske općine Bužim, za komunjare niko glasao nije! Po tome je ova općina jedinstvena u cijeloj Republici BiH.
Kod nas u Bužimu da SDA kandidje konja za načelnika, konj bi bio načelnig sa velikim stepenom legitimiteta. Zbog tog smo ponosni na svoju općinu!!!
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#13 Re: Bužim

Post by VCorp »

dragan53 wrote:Image

Ovim svečano dokazujemo da od 7 174 glasača patriotske općine Bužim, za komunjare niko glasao nije! Po tome je ova općina jedinstvena u cijeloj Republici BiH.
Kod nas u Bužimu da SDA kandidje konja za načelnika, konj bi bio načelnig sa velikim stepenom legitimiteta. Zbog tog smo ponosni na svoju općinu!!!

Po čemu ste vi to patriote ? Po tome što glasate za iste lopove koji su uništili ovu državu u miru, osramotili je i pokrali ? Kakve patriote mogu glasati za one koji ima uništavaju državu a gledati gladne komšije koji jedva spajaju kraj s krajem ?

Vama su u glavama samo postekije i SDA a ja ne znam kako je tebi zvučalo dok si pisao tu predzadnju rečenicu ali po tome ispada da ste glupi i zatucani ( to si ti napisao, ne ja ).

Ponosni na općinu ? Što vam ovce pasu pod ručnom ili što vam grad čini trista metara ceste i tri kafića ? :lol:

Vi jeste bili veliki borci i patriote, to sve stoji jer i ja sam bio u V. Korpusu i vidio sam to svojim očima. Ali vidio sam i te vaše druge strane dosta, ne razlikujete se vi u mentalitetu puno od onih srpskih fašista na drugoj strani. Klanje, ubijanje, nadaleko poznato mučenje i iživljavanje nad drugima tzv dreš itd ... Vaš je problem što vi još niste shvatili da je rat završen i nemate načisto to u glavama, ne trudite se uopće da saslušate druge i da idete u korak s vremenom već šta vam se god spomene vi odmah započinjete o ratu. I ovaj tvoj post je samo dokaz onoga o čemu govorim.
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#14 Re: Bužim

Post by Ciprol »

VCorp wrote:

Po čemu ste vi to patriote ? Po tome što glasate za iste lopove koji su uništili ovu državu u miru, osramotili je i pokrali ? Kakve patriote mogu glasati za one koji ima uništavaju državu a gledati gladne komšije koji jedva spajaju kraj s krajem ?

Vama su u glavama samo postekije i SDA a ja ne znam kako je tebi zvučalo dok si pisao tu predzadnju rečenicu ali po tome ispada da ste glupi i zatucani ( to si ti napisao, ne ja ).

Ponosni na općinu ? Što vam ovce pasu pod ručnom ili što vam grad čini trista metara ceste i tri kafića ? :lol:

Vi jeste bili veliki borci i patriote, to sve stoji jer i ja sam bio u V. Korpusu i vidio sam to svojim očima. Ali vidio sam i te vaše druge strane dosta, ne razlikujete se vi u mentalitetu puno od onih srpskih fašista na drugoj strani. Klanje, ubijanje, nadaleko poznato mučenje i iživljavanje nad drugima tzv dreš itd ... Vaš je problem što vi još niste shvatili da je rat završen i nemate načisto to u glavama, ne trudite se uopće da saslušate druge i da idete u korak s vremenom već šta vam se god spomene vi odmah započinjete o ratu. I ovaj tvoj post je samo dokaz onoga o čemu govorim.
Da, Bužimljani fašisti, još im nakači da su genicidan narod ili općina :thumbup:
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#15 Re: Bužim

Post by VCorp »

Ciprol wrote:
VCorp wrote:

Po čemu ste vi to patriote ? Po tome što glasate za iste lopove koji su uništili ovu državu u miru, osramotili je i pokrali ? Kakve patriote mogu glasati za one koji ima uništavaju državu a gledati gladne komšije koji jedva spajaju kraj s krajem ?

Vama su u glavama samo postekije i SDA a ja ne znam kako je tebi zvučalo dok si pisao tu predzadnju rečenicu ali po tome ispada da ste glupi i zatucani ( to si ti napisao, ne ja ).

Ponosni na općinu ? Što vam ovce pasu pod ručnom ili što vam grad čini trista metara ceste i tri kafića ? :lol:

Vi jeste bili veliki borci i patriote, to sve stoji jer i ja sam bio u V. Korpusu i vidio sam to svojim očima. Ali vidio sam i te vaše druge strane dosta, ne razlikujete se vi u mentalitetu puno od onih srpskih fašista na drugoj strani. Klanje, ubijanje, nadaleko poznato mučenje i iživljavanje nad drugima tzv dreš itd ... Vaš je problem što vi još niste shvatili da je rat završen i nemate načisto to u glavama, ne trudite se uopće da saslušate druge i da idete u korak s vremenom već šta vam se god spomene vi odmah započinjete o ratu. I ovaj tvoj post je samo dokaz onoga o čemu govorim.
Da, Bužimljani fašisti, još im nakači da su genicidan narod ili općina :thumbup:
Nisam ja rekao da su fašisti, pročitaj malo bolje. Uvijek se nađe neko od našeg naroda da tumači kako mu je volja i pravi se glupan.
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#16 Re: Bužim

Post by Ciprol »

VCorp wrote:
Nisam ja rekao da su fašisti, pročitaj malo bolje. Uvijek se nađe neko od našeg naroda da tumači kako mu je volja i pravi se glupan.

Nek si ti pametan, to je bitno. Ne, nisi rekao da su fašisti, ali si rekao da se ne razlikuju puno od srpskih fašista, što znači da su veoma slični fašistima. Nije govno, nego cuko se pokakio.
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#17 Re: Bužim

Post by VCorp »

Ciprol wrote:
VCorp wrote:
Nisam ja rekao da su fašisti, pročitaj malo bolje. Uvijek se nađe neko od našeg naroda da tumači kako mu je volja i pravi se glupan.

Nek si ti pametan, to je bitno. Ne, nisi rekao da su fašisti, ali si rekao da se ne razlikuju puno od srpskih fašista, što znači da su veoma slični fašistima. Nije govno, nego cuko se pokakio.
Nego šta su ? Možemo mi pričati i glumiti tu kako je i šta je, neka ode neko živjeti mjesec dana tamo pa neka se javi i ispriča dojmove. Ultranacionalisti, podrska jednoj staroj lopovskoj partiji, klerofašisti veliki, tolerancija prema drugima nula , samo priče o ratu itd ... E to ti je sine moj Buzim, a ja ne znam gdje si ti bio ...
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#18 Re: Bužim

Post by @mba »

VCorp wrote:
Ciprol wrote:
VCorp wrote:
Nisam ja rekao da su fašisti, pročitaj malo bolje. Uvijek se nađe neko od našeg naroda da tumači kako mu je volja i pravi se glupan.

Nek si ti pametan, to je bitno. Ne, nisi rekao da su fašisti, ali si rekao da se ne razlikuju puno od srpskih fašista, što znači da su veoma slični fašistima. Nije govno, nego cuko se pokakio.
Nego šta su ? Možemo mi pričati i glumiti tu kako je i šta je, neka ode neko živjeti mjesec dana tamo pa neka se javi i ispriča dojmove. Ultranacionalisti, podrska jednoj staroj lopovskoj partiji, klerofašisti veliki, tolerancija prema drugima nula , samo priče o ratu itd ... E to ti je sine moj Buzim, a ja ne znam gdje si ti bio ...

hajd matereti ne kenjeraj!
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19 Re: Bužim

Post by Truba »

https://www.avaz.ba/vijesti/bih/801146/ ... obri-ljudi

Ostade 10 djece bez majke a otac ne radi
Pokojnica starija odmene 3 godine izgleda ko 30 starija
Kako zivot satra neke ljude
Podrzavam velike obitelji ali kad je musko sposobno
Post Reply