Butici i varanje zaposlenih

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Truba
Posts: 81788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26

Post by Truba »

šutnja je zlato :D:D:D
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#27

Post by Abu FEED el-Castro »

komi wrote:šutnja je zlato :D:D:D
A moze i ovako: u šutnji ("poštenih") je zlato :D :D
User avatar
Bonnie-Clydova mala
Posts: 706
Joined: 26/01/2007 09:06
Location: Texas

#28

Post by Bonnie-Clydova mala »

Jedan od butika na obje lokacije je "Kobra", da li je to Laloo?
Da ili ne?
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#29

Post by duh_sa_sjekirom »

laloo je nasla pravi nacin kako da grupu ljupopitljivih ljudi drzi u neizvjesnosti.... :lol:
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#30

Post by Abu FEED el-Castro »

duh_sa_sjekirom wrote:laloo je nasla pravi nacin kako da grupu ljupopitljivih ljudi drzi u neizvjesnosti.... :lol:
E vidis u tom je dobra.. :D
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#31

Post by amrino »

Bonnie-Clydova mala wrote:Jedan od butika na obje lokacije je "Kobra", da li je to Laloo?
Da ili ne?
Prodaja markirane odjece...bice da je to- to.
Bez brige- NIKAD vise nista tamo necu kupit' (ja eto ko biva do sad sam kupovala... :D )
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#32

Post by zena21 »

Bonnie-Clydova mala wrote:Jedan od butika na obje lokacije je "Kobra", da li je to Laloo?
Da ili ne?
A u kojem shopping centru ima Kobra :?

ja znam za onaj na Carsiji, a pokretacica teme rece da taj isti butik i u jednom od SC :?
User avatar
Salko sto je u vodu skako
Posts: 4278
Joined: 10/02/2006 11:59
Location: Nemila kod Zenice

#33 Re: Butici i varanje zaposlenih

Post by Salko sto je u vodu skako »

Lalaa wrote:Htjela bih vas pitati sta mislite o ovom slucaju. Jedna moja prijateljica, studentica, nasla je posao u butiku. Gazda tog butika ima dva takva, jedan u Starom Gradu, a drugi u jednom soping centru. Nakon 10tak dana rada, prebacili su je iz jednog u drugi butik, a onda su joj nakon ukupno mjesec dana rada rekli da ona vise ne moze raditi, da nije prijavljena i da ce oni imati problema ako dodje inspekcija. Poslali su je kuci, a rekli su joj da dodje nekad naknadno da joj plate za taj rad. Vjerovatno ona nije prva, a ni posljednja sa kojom su tako postupili. Butik je inace dosta popularan, i prodaje markiranu robu. Sta bi joj savjetovali? :roll:
:?
pa reci ime butika... 8-)
saveznica
Posts: 47
Joined: 03/06/2007 15:04
Location: SARAJEVO

#34

Post by saveznica »

Djevojka novce dobiti nece i ovako i onako.
pitala si kao "zar stvarno mislite da nece dobiti platu" JOK DOBIT CE DUPLU!

Izvinjavam se sto moram biti ovako okrutna...

levatit ce je ne samo on nego svi buduci sefovi dok ne dodje pameti, trebala je potpisati ugovor.

A TI ZA DOBROBIT SVIH OSTALIH TREBAS RECI IME BUTIKA!
AKO IMAMO TAKVOG PREVARANTA U GRADU TO TREBA DA SE ZNA!

Strasno mi ide na nerve to, nemoj da se sazna ... STA JOJ SAD MOZE!? UZETI JOJ PLATU KOJU JOJ NIJE DAO?
DATI JOJ OTKAZ PO DRUGI PUT?
PREMLATITI JE NE MOZE, A I DA TO URADI - POSTOJI POLICIJA!


nek nam je Bog na pomoci!
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#35

Post by Eshek »

Ma lik je king... treba mu zahvalnicu dati :D :D
JEDRILICA
Posts: 401
Joined: 07/06/2007 00:39

#36

Post by JEDRILICA »

Mislim da se to uopste nije ni desilo. Lala je eto mislila raji da otvori oci kako bi raja uvidjela kakve nepravde ima!
Lalaa
Posts: 59
Joined: 13/11/2006 11:46

#37

Post by Lalaa »

Stvarno ste me iznenadili sa ovim komentarima. Ispadam ja negativna, u svemu tome. I da vam objasnim, ne stitim ni gazdu ni sebe, vec prijateljicu. Jer, ukoliko se procuje sigurno ce taj gazda/gazdarica (koliko znam postoje i gazda i gazdarica, ali u kom su odnosu ne znam) posumnjati na nju, jer su nju nedavno otpustili. A djevojka se jos uvijek nada da ce dobiti novac. Temu sam pokrenula da saznam da li je neko imao slicno iskustvo, i da li je naknadno dobio novac. Stvar nije izmisljena. :oops:
:)
*mima*

#38

Post by *mima* »

Lalaa wrote:Stvarno ste me iznenadili sa ovim komentarima. Ispadam ja negativna, u svemu tome. I da vam objasnim, ne stitim ni gazdu ni sebe, vec prijateljicu. Jer, ukoliko se procuje sigurno ce taj gazda/gazdarica (koliko znam postoje i gazda i gazdarica, ali u kom su odnosu ne znam) posumnjati na nju, jer su nju nedavno otpustili. A djevojka se jos uvijek nada da ce dobiti novac. Temu sam pokrenula da saznam da li je neko imao slicno iskustvo, i da li je naknadno dobio novac. Stvar nije izmisljena. :oops:
:)
Draga moja treba da znas i ti i tvoja prijateljica da ona nikad nece dobiti ni kinte. Pa to je opšte poznato kod nas. Nije taj gazda jedini koji tako radi. Zato ju je i otpustio da joj ne plati. Zalosno ali je istinito.
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#39

Post by Lace »

saveznica wrote:Djevojka novce dobiti nece i ovako i onako.
pitala si kao "zar stvarno mislite da nece dobiti platu" JOK DOBIT CE DUPLU!

Izvinjavam se sto moram biti ovako okrutna...

levatit ce je ne samo on nego svi buduci sefovi dok ne dodje pameti, trebala je potpisati ugovor.

A TI ZA DOBROBIT SVIH OSTALIH TREBAS RECI IME BUTIKA!
AKO IMAMO TAKVOG PREVARANTA U GRADU TO TREBA DA SE ZNA!

Strasno mi ide na nerve to, nemoj da se sazna ... STA JOJ SAD MOZE!? UZETI JOJ PLATU KOJU JOJ NIJE DAO?
DATI JOJ OTKAZ PO DRUGI PUT?
PREMLATITI JE NE MOZE, A I DA TO URADI - POSTOJI POLICIJA!


nek nam je Bog na pomoci!
ma kakvi ugovori...u moje vrijeme :D dok sam radila za privatnike...nije bilo pomena o prijavi a kamoli ugovori...a i cak kada su me prijavljivali nisam potpisivala nikakv ugovor...kakvi oni i administracija...papirologija im se svodi na identifikacijski broj i knjigovodstvo (interno i externo) ...ugovor zdravo (kod privatnika...mislim na trgovine i kafice) :D
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#40

Post by amrino »

Lalaa wrote:Stvarno ste me iznenadili sa ovim komentarima. Ispadam ja negativna, u svemu tome. I da vam objasnim, ne stitim ni gazdu ni sebe, vec prijateljicu. Jer, ukoliko se procuje sigurno ce taj gazda/gazdarica (koliko znam postoje i gazda i gazdarica, ali u kom su odnosu ne znam) posumnjati na nju, jer su nju nedavno otpustili. A djevojka se jos uvijek nada da ce dobiti novac. Temu sam pokrenula da saznam da li je neko imao slicno iskustvo, i da li je naknadno dobio novac. Stvar nije izmisljena. :oops:
:)
Ma ja glavno je da se cuva svoja guzica- a to sto ce poslije nje taj isti gazda zajebat jos deset cura- naivnih poput nje- nikom nista!
Neka ga prijavi inspektorima- ili mu bar time zaprijeti. Ukoliko neko nije spreman da se bori sam za sebe i da se bori za svoja prava- ni ne zasluzuje ta prava...
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#41

Post by HiBreeD »

haj ba Laloo nemoj nas dr.at....ljudi te fino pitaju za ime butika, cisto radi svih nas, a ti glumis tu misa nekog...nisi se trebala ni javljat, cuj stitis prijateljicu, a sto ces je i zastiti na ovaj nacin jebo e mis

uh iznervira me zena na sabahu, haj cao bogati :x :zzzz:
*mima*

#42

Post by *mima* »

amrino wrote:
Lalaa wrote:Stvarno ste me iznenadili sa ovim komentarima. Ispadam ja negativna, u svemu tome. I da vam objasnim, ne stitim ni gazdu ni sebe, vec prijateljicu. Jer, ukoliko se procuje sigurno ce taj gazda/gazdarica (koliko znam postoje i gazda i gazdarica, ali u kom su odnosu ne znam) posumnjati na nju, jer su nju nedavno otpustili. A djevojka se jos uvijek nada da ce dobiti novac. Temu sam pokrenula da saznam da li je neko imao slicno iskustvo, i da li je naknadno dobio novac. Stvar nije izmisljena. :oops:
:)
Ma ja glavno je da se cuva svoja guzica- a to sto ce poslije nje taj isti gazda zajebat jos deset cura- naivnih poput nje- nikom nista!
Neka ga prijavi inspektorima- ili mu bar time zaprijeti. Ukoliko neko nije spreman da se bori sam za sebe i da se bori za svoja prava- ni ne zasluzuje ta prava...
Oprosti , a sta da prijavi inspektorima???? Kako ona da dokaze da je uopšte radila kod njega?
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#43

Post by Eshek »

"pljaaaata neemmaaaa" :oops: :D :D
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#44

Post by shin »

Lace wrote:
saveznica wrote:Djevojka novce dobiti nece i ovako i onako.
pitala si kao "zar stvarno mislite da nece dobiti platu" JOK DOBIT CE DUPLU!

Izvinjavam se sto moram biti ovako okrutna...

levatit ce je ne samo on nego svi buduci sefovi dok ne dodje pameti, trebala je potpisati ugovor.

A TI ZA DOBROBIT SVIH OSTALIH TREBAS RECI IME BUTIKA!
AKO IMAMO TAKVOG PREVARANTA U GRADU TO TREBA DA SE ZNA!

Strasno mi ide na nerve to, nemoj da se sazna ... STA JOJ SAD MOZE!? UZETI JOJ PLATU KOJU JOJ NIJE DAO?
DATI JOJ OTKAZ PO DRUGI PUT?
PREMLATITI JE NE MOZE, A I DA TO URADI - POSTOJI POLICIJA!


nek nam je Bog na pomoci!
ma kakvi ugovori...u moje vrijeme :D dok sam radila za privatnike...nije bilo pomena o prijavi a kamoli ugovori...a i cak kada su me prijavljivali nisam potpisivala nikakv ugovor...kakvi oni i administracija...papirologija im se svodi na identifikacijski broj i knjigovodstvo (interno i externo) ...ugovor zdravo (kod privatnika...mislim na trgovine i kafice) :D
Ma ljubi babo u celo sto je pametna, kakav ugovor?

Kada covjeku trebaju pare bitno mu je da radi nadajuci se da ce uzeti koju marku, nije dosla u BHTelecom da ugovore dogovara.....
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#45

Post by shin »

Btw znam dosta djevojaka koje rade na crno bez ugovora i svjesne su toga, ako pita gazdu hocu ugovor i neka prava on nadje drugu.
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#46

Post by luciferino »

Trebala je ionako puno ranije prijaviti shefa inspekciji. Sada sve malo ruzno ispada u smislu: "nema veze sto ja radim na crno, on mene placa." A onda kada je skontala da love nema, zabrinula se. :roll:

Bagru treba prijavljivati, a oni iz inspekcije vrlo dobro znaju kako privatnici kriju dokaze. Mene vise sekira sto su inspekcija i shef mogu biti raja.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#47

Post by shin »

Znam scenu gdje je inspekcija uletila u zgradu sa radnjama i provjerila samo jednu radnju u kojoj su radnici prijavljeni.
*mima*

#48

Post by *mima* »

Inspekcija NE SMIJE uci u Robot........ :roll:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#49

Post by _BosanaC »

Abu FEED el-Castro wrote:
mIRCerka wrote:
Abu FEED el-Castro wrote:Lalo zini vise da bojkotujemo tog lopova, a ako nam ne objavis koji je butik onda cemo tebe bojkotovat i svi redom tamo kupovat :D
:) kako cemo TAMO kupovati ako ne znam gdje je to TAMO?


LALOOOOOOOOOOOOOOOOo
:lol: :lol:

Joj i tebe, pa pusti da je navučemo, kad je mogo gazda mozemo i mi :D
ZeMsko :D 8-)
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#50

Post by Lace »

mima wrote:
amrino wrote:
Lalaa wrote:Stvarno ste me iznenadili sa ovim komentarima. Ispadam ja negativna, u svemu tome. I da vam objasnim, ne stitim ni gazdu ni sebe, vec prijateljicu. Jer, ukoliko se procuje sigurno ce taj gazda/gazdarica (koliko znam postoje i gazda i gazdarica, ali u kom su odnosu ne znam) posumnjati na nju, jer su nju nedavno otpustili. A djevojka se jos uvijek nada da ce dobiti novac. Temu sam pokrenula da saznam da li je neko imao slicno iskustvo, i da li je naknadno dobio novac. Stvar nije izmisljena. :oops:
:)
Ma ja glavno je da se cuva svoja guzica- a to sto ce poslije nje taj isti gazda zajebat jos deset cura- naivnih poput nje- nikom nista!
Neka ga prijavi inspektorima- ili mu bar time zaprijeti. Ukoliko neko nije spreman da se bori sam za sebe i da se bori za svoja prava- ni ne zasluzuje ta prava...
Oprosti , a sta da prijavi inspektorima???? Kako ona da dokaze da je uopšte radila kod njega?
i da joj duguje novac...nema nacin da dokaze....bas tako
Post Reply