Bušenje uha(posljedice,problemi i sl)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
1994ALIVE
Posts: 10
Joined: 20/06/2011 16:24

#1 Bušenje uha(posljedice,problemi i sl)

Post by 1994ALIVE »

Znači topic u vezi bušenja uha i posljedica, počnimo s mojim problemom:

Ovako znači, probušio sam uho prije 8 dana, i čovjek koji mi je bušio rekao je da medicinsku ne smijem skidati 6 dana, tj preporučivo je. Ali ja sam je skinuo nakon 3 minute i vratio je odma(krvarilo je kao iz tuša), onda je sljedeća 2 dana nisam nikako skidao, pa sam povremeno, na par sati, mjenjao sam drugom(koju sam kupio uz ovu, crna), međutim, prije 2 dana sam išao sa rajom na izlet na stojčevac, ustao sam u 8 i stavio naušnicu, nakon što sam spavao bez nje, nosio je 2 sata i kad sam krenuo na izlet stavio sam tu crnu, i kad smo stigli tamo, negdje sat i po kasnije, pipnuo sam uho i bilo je potpuno otečeno, tvrdo kao kamen skoro, i skinuo sam naušnicu, pa se kroz jedno 4 sata sve vratilo na normalu, i sad 2 dana poslije, ne skidam nikako medicinsku(samo povremeno na pola minute) i sve je ok, nego jel neko zna šta je to bilo?
I da samo nadodam, pošto imam malo dužu kosu, vjerovatno se od kose stvorila neka mala bubuljica u uhu, blizu tog dijela kojeg sam bušio(prije nego što sam bušio ona je bila tu, i sad je), valjda to ne predstavlja problem?
(ne)forumas
Posts: 1681
Joined: 02/12/2009 00:08

#2 Re: Bušenje uha(posljedice,problemi i sl)

Post by (ne)forumas »

razloga za brigu nemas.. otpasce ti uho ;)
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#3 Re: Bušenje uha(posljedice,problemi i sl)

Post by melb26sa »

Ne znas poslusati sta ti se kaze? Medicinku ostavi koliko ti kazu ako ne i duze da ne bi bilo problema. Tek kad sve fino zaraste, onda mijenjaj tom crnom - ko zna od cega je napravljena a tkivo ce reagovati na bilo koji iritant (sto nije zlato). Modiraj se kasnije.
1994ALIVE
Posts: 10
Joined: 20/06/2011 16:24

#4 Re: Bušenje uha(posljedice,problemi i sl)

Post by 1994ALIVE »

(ne)forumas wrote:razloga za brigu nemas.. otpasce ti uho ;)
Ako može budi ozbiljan/na ili ne postaj
Stilicka
Posts: 1359
Joined: 18/05/2011 19:02

#5 Re: Bušenje uha(posljedice,problemi i sl)

Post by Stilicka »

inficiralo se, ili si iziritirao ranu ili je pak se zagnojilo , nonstop skidanjem nausnice, moja prijateljica je na nosu probusila, te je skidala par puta u danu, te joj je nos natekao, i zatvorila se rupa i nije vise mogla stavit pirsing.
1994ALIVE
Posts: 10
Joined: 20/06/2011 16:24

#6 Re: Bušenje uha(posljedice,problemi i sl)

Post by 1994ALIVE »

Stilicka wrote:inficiralo se, ili si iziritirao ranu ili je pak se zagnojilo , nonstop skidanjem nausnice, moja prijateljica je na nosu probusila, te je skidala par puta u danu, te joj je nos natekao, i zatvorila se rupa i nije vise mogla stavit pirsing.
Nije se inficiralo, znao bi, sad ne može biti više OK, već je bilo nateklo na par sati, valjda nemam razloga za brigu?
User avatar
alcho
Posts: 1469
Joined: 31/08/2006 09:08

#7 Re: Bušenje uha(posljedice,problemi i sl)

Post by alcho »

Ko zna...trovanje krvi nije rijetka pojava...pa sta mislis sto se nakon uboda na ekser prima antitetanus?
1994ALIVE
Posts: 10
Joined: 20/06/2011 16:24

#8 Re: Bušenje uha(posljedice,problemi i sl)

Post by 1994ALIVE »

alcho wrote:Ko zna...trovanje krvi nije rijetka pojava...pa sta mislis sto se nakon uboda na ekser prima antitetanus?
A bil možda trebao malo pročistiti alkoholom ili jodom? Iako je sve ok
User avatar
clav
Posts: 848
Joined: 12/07/2008 23:38

#9 Re: Bušenje uha(posljedice,problemi i sl)

Post by clav »

oticanje je mozda bilo reakcija na tu ''crnu'', ali se mozda i inficiralo. ako je i dalje oteceno, bolno i imas osjetljive limfne zlijezde oko uha odma otidji kod doktora da ti to pogleda. ako je ok kako kazes, nemoj ispirati alkoholom i jodom jer djeluju iritirajuce. imas u apoteci octenisept sprej pa prskaj to 3-4 puta dnevno dok ne zaraste kako treba. povedi racuna malo da ti prljava kosa ne pada na ranu, da ne diras to prlavim rukama i stavljas prljavi nakit.
1994ALIVE
Posts: 10
Joined: 20/06/2011 16:24

#10 Re: Bušenje uha(posljedice,problemi i sl)

Post by 1994ALIVE »

clav wrote:oticanje je mozda bilo reakcija na tu ''crnu'', ali se mozda i inficiralo. ako je i dalje oteceno, bolno i imas osjetljive limfne zlijezde oko uha odma otidji kod doktora da ti to pogleda. ako je ok kako kazes, nemoj ispirati alkoholom i jodom jer djeluju iritirajuce. imas u apoteci octenisept sprej pa prskaj to 3-4 puta dnevno dok ne zaraste kako treba. povedi racuna malo da ti prljava kosa ne pada na ranu, da ne diras to prlavim rukama i stavljas prljavi nakit.
nije otečeno sekunde, malo je reći da nije bolno XD a ovo treće ne kontam x)

ugl, samo još uvijek ima ova mala bubuljica pored rupe, nervira me XD
User avatar
gol-man
Posts: 222
Joined: 29/03/2007 11:10
Location: Zanzibar

#11 Re: Bušenje uha(posljedice,problemi i sl)

Post by gol-man »

A da malo komentarišeš manje bez tih X , ima nas starijih koji to ne vare. uglavnom , ne diraj, IZVADI naušnice i pusti da zaraste . Nakon nekog vremena otiđi i probuši ponovo uho , ali NEMOJ DIRATI kad ti se kaže da ne diraš.
Post Reply