Bus Sarajevo-Beč-Sarajevo??

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

vaginalna_manipulacija
Posts: 111
Joined: 07/05/2004 18:46

#1 Bus Sarajevo-Beč-Sarajevo??

Post by vaginalna_manipulacija »

E 'vako:

Zamolio bih ovu našu raju što studiraju u Beču da mi kažu koja je najjeftinija i najbrža autobusna linija na relaciji Sarajevo-Beč i daje li koja autobusna kompanija popust za studente iz BiH?

Hvala unaprijed!
rasta
Posts: 427
Joined: 17/03/2005 09:18

#2

Post by rasta »

Imas normala liniju koja ide iz Sarajeva cini mi se u 7 ili 8 sati (provjeri jos) ujutro i to je centrotransova linija ili austrobusa i u becu si za nekih 12 sati men se cini zato jer se ide preko banja luke i to je put katastrofa dok imas jednu liniju iz sarajeva prevoznika medjugorje-trans ili tako nesto i imaju gotivne autobuse a krecu oko 11 iz sarajeva!da te ne lazem opet kolko ti treba do beca al reci cu ti da oni voze preko zenice na sl.brod i tu se odma ukljucuju na autoput i do beca je banja se vozit....
negdje oko 120 km kosta povratna karta i sve ovo sto sam napisao provjeri jos jednom na stanici al bih ti toplo preporucio ovog drugog prevoznika!
sretan put 8-)
vaginalna_manipulacija
Posts: 111
Joined: 07/05/2004 18:46

#3

Post by vaginalna_manipulacija »

Da, čuo sam nešto za tu kompaniju iz Međugorja, zovu se Globtour, imaju extra autobuse. Najvjerovatnije ću s njima do Beča.

Zvao sam na neki njihov broj ali mi se niko ne javlja.

Znaš li imaju li studenti popust?

Hvala na odgovoru, rasta!
mrak
Posts: 373
Joined: 25/06/2002 00:00
Location: Sarajevo-Vienna
Contact:

#4

Post by mrak »

Centrotrans ima kooperaciju sa "Austrobusom", jedni voze parnim, jedni neparnom danom. Pokusaj (po svaku cijenu!) da uzmes centrotransovu liniju, jer je austrobus zivi primitivizam, osim ako mozda ne uzivas u slusanju Ismeta Hore u 3 ujutru tako da niko ne moze zaspati. Plus sto ce ti uzeti pare za prtljag, iako negdje na karti cak pise da je prtljag ukljucen u cijenu karte.

Centrotrans je sa druge strane poprilicno profesionalan, i nekako se vremenom iskristalisalo da se cts-om vozi malo urbanija populacija.

Globtour je isto ok, osim sto ima neka cudna vremena polaska i dolaska pa se nisam nikad vozio istim.

Popust za studente (ili je to popust za mlade do 26?), bi trebao dobiti kod centrotransa, nisam siguran koliki je u procentima, ali mislim da je povratna karta oko 100-110 KM.
rasta
Posts: 427
Joined: 17/03/2005 09:18

#5

Post by rasta »

cuo sam da kao ti popusti za studente vrijede samo dok se vozis na teritoriji BiH (znam glupo) a sve sto ide vani se ne priznaje kao popust moze bit da je suplja a i ne mora u svakom slucaju lijepo nazoves i pitas...
i ako ti ne bude mrsko da javis sta su ti rekli za popust jer me sad zivo zanima...
vaginalna_manipulacija
Posts: 111
Joined: 07/05/2004 18:46

#6

Post by vaginalna_manipulacija »

E ovako:

Globtour vozi svaki dan iz Sarajeva u 11.15 sa stanice. Cijena karte u jednom smjeru je 40 eur., a povratna 65 eur. Studenti imaju popust 5 eur na kartu.

Centrotrans vozi svaki dan (tj. svako jutro cini mi se u 8?) i to u kooperaciji s tim Austrobusom (ove sedmice voze neparnim danima). Karta je 90 KM (u jednom smjeru), studenti do 26 god. starosti imaju popust 10%.

Ipak cu s Globtourom, imaju super autobuse, a prije stignu na odredište jer idu preko Slav. Broda, izađu tu na autoput i ne staju do Beča.
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#7

Post by branimir_s »

Ma avion ti je majka. Jest skupo ali kad samo pomislis da si tamo za sat i deset minuta, čist i namirisan, onda sve dileme oko cijena padaju u vodu. Pa zato ako imas mogucnosti da pristedis na necemu, onda ti je moj savjet - Austrian airlines i pa-pa.
vaginalna_manipulacija
Posts: 111
Joined: 07/05/2004 18:46

#8

Post by vaginalna_manipulacija »

Avion jest idealan ali iz Sarajeva ne lete low-cost kompanije. Iskreno, meni je puno dati za kartu u jednom smjeru preko Austrian airlinesa 280 eur. + aerodromske takse. Beč nije predaleko, tamo si za 10 sati vožnje.

Ali kad idem u Koeln ili Berlin onda letim iz Zagreba ili Splita Germanwingsom, cijene su im nekad simbolične i krajnje pristupačne.
User avatar
upala
Posts: 403
Joined: 10/09/2005 16:47

#9

Post by upala »

vaginalna_manipulacija wrote:E ovako:

Globtour vozi svaki dan iz Sarajeva u 11.15 sa stanice. Cijena karte u jednom smjeru je 40 eur., a povratna 65 eur. Studenti imaju popust 5 eur na kartu.

Centrotrans vozi svaki dan (tj. svako jutro cini mi se u 8?) i to u kooperaciji s tim Austrobusom (ove sedmice voze neparnim danima). Karta je 90 KM (u jednom smjeru), studenti do 26 god. starosti imaju popust 10%.

Ipak cu s Globtourom, imaju super autobuse, a prije stignu na odredište jer idu preko Slav. Broda, izađu tu na autoput i ne staju do Beča.
e ovako sreco moja da ti kazem iz prve ruke posto se vozikam i sa jednim i sa drugim.....sto se tice globtura u bec dolaze uvijek 3-4h poslije centre...staju po raznim selima od visokog, neznam dervente i jos kojekakvih kasaba,...kojim imenima ne mogu popamtiti ne idu na sl brod nego na bos gradisku kao i svi busevi....sto nakon 12h voznje nije malo....kada se vracas iz beca za sa e onda je milina neobilaze nikakve silne vukojebine ...i dodzu 2 do 2,5 h prije centre.....
austrobus izbjegavaj....jer ces tu naici na razne drkalice....na granicama ih totalno odsarafe i gubis 2 h u voznji...a poslije silnog pregledanja nije ti ni do cega....et pa sad saberi i oduzmi :D
A-Wien
Posts: 34
Joined: 25/01/2006 14:56

#10 Sarajevo-Wien-Sarajevo

Post by A-Wien »

Evo ti jos jedan savijet iz dugogodisnjeg iskustva putovanja na relaciji Sarajevo - Wien.

Globtour je uslovno bolji i nesto brzi,relativno je i manja guzva i manje zadrzavanje na granici. Putovanje se obadvije kompanije nije ispod 13-14 sati.Uglavnom,nikakvo zavidno iskustvo putovanja tim autobusima.

Alternativa ima vise:

a) Austria Airlines je kao sto je poznato skupa. Povratna karta sa taxama je oko 380-400 Eura.

b) JAT Airlines ima kartu za 99 Eura + 100 Eura taxe, tako da povratna karta sa taxama izade oko 200 Eura. Cekas sat-dva u Beogradu.

c) Adria Airways isto tako....samo je sve oko 280 Eura. Cekas 2 sata u Ljubljani.


d.) Voz Sarajevo - Budapest ( 50 Eura povratna karta ) oko 11 sati. Voz Budapest Keleti - Wien Westbanhhof ( 25 Eura ) - 3 sata voznje.
Prednost voza je sto je skoro uvijek poluprazan,imas vise mjesta,mozes spavati itd. Polazi svaki dan u 21:00 sa zeljeznicke stanice u Sarajevu.
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#11

Post by branimir_s »

vaginalna_manipulacija wrote:Avion jest idealan ali iz Sarajeva ne lete low-cost kompanije. Iskreno, meni je puno dati za kartu u jednom smjeru preko Austrian airlinesa 280 eur. + aerodromske takse. Beč nije predaleko, tamo si za 10 sati vožnje.

Ali kad idem u Koeln ili Berlin onda letim iz Zagreba ili Splita Germanwingsom, cijene su im nekad simbolične i krajnje pristupačne.
fakat je tako. Toliko bi nam trebao Rayan Air ili nesto tako. Cudi me da ovi nasi nesto tako ne probaju. Ali gdje ce oni...
vaginalna_manipulacija
Posts: 111
Joined: 07/05/2004 18:46

#12

Post by vaginalna_manipulacija »

upala & A-Wien, hvala na iscrpnim informacijima! svakako će mi biti od koristi jer ću sad vjerojatno malo češće ići za Beč.

A-Wien, koliko se čeka u Budimpešti kad se presjedne na voz za Beč? Ovo što si napisao za voz mi je prilično primamljivo. I je li karta od 25 eur. od Budimpešte do Beča u jednom smjeru ili?

Hvala još jednom! :razz:
mrak
Posts: 373
Joined: 25/06/2002 00:00
Location: Sarajevo-Vienna
Contact:

#13

Post by mrak »

Za putovanje preko Madjarske imateljima BiH pasosa treba posebna, madjarska viza. Mene su, i pored toga sto imam studentsku sengen vizu, izbacili na granici i poslali prvim vozom nazad. Jako neprijatno iskustvo, madjarski granicnici su najarogantniji (u kategoriji sa slovenackim) koje sam vidio.
A-Wien
Posts: 34
Joined: 25/01/2006 14:56

#14

Post by A-Wien »

Za Vaginalnu Manipulaciju.

Ako si BH drzavljanin,uzmi vizu u Ambasadi Madarske u Sarajevu.Imas pola godine Viza oko 30 Eura.Madarska jos nije Schengen tako da treba viza.Samo odes i uzmes ako ti je odrdiste Austrija.
Govorili su da je besplatna Viza madarske za BH drzavljane i da se mozda moze ukinuti 2007.Kao i mozda ukidanje ostalih EU viza. No, do tada uzmi da se uzalud ne vracas :)

U Budipmesti stajes na jednoj stanici,koje je lokalna. Sjednes na Metro M2 do Kaleti-Budapest.

Voz je oko 25 Eura bez popusta.Ne znam koliko je povratna.

P.S. Nemoj samo ostati u Budimpesti,previse se dobro.Mozes napraviti pauzu za kafu isl, jer imas svaki sat za Wien ili München voz.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#15 Re: Bus Sarajevo-Beč-Sarajevo??

Post by Eborg »

Da trznem temu. :)

Zvao sam Centrotrans i imaju dva autobusa za Beč, u 09:45 i 12:45 svaki dan, povratak iz Beča u 18:00, cijena povratne karte je 159 KM.

Ima li ijedan autobus koji kreće subotom navečer iz centralne BiH tako da u nedjeljno jutro budem u Beču?
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#16 Re: Sarajevo-Wien-Sarajevo

Post by terra_incognita »

A-Wien wrote:Evo ti jos jedan savijet iz dugogodisnjeg iskustva putovanja na relaciji Sarajevo - Wien.




d.) Voz Sarajevo - Budapest ( 50 Eura povratna karta ) oko 11 sati. Voz Budapest Keleti - Wien Westbanhhof ( 25 Eura ) - 3 sata voznje.
Prednost voza je sto je skoro uvijek poluprazan,imas vise mjesta,mozes spavati itd. Polazi svaki dan u 21:00 sa zeljeznicke stanice u Sarajevu.
Je li se dugo čeka u Budimpešti na konekciju za Beč ?
Ukupno se putuje 13 sati, koliko vidim i košta 75 Eura, povratna karta (ukupno) ?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#18 Re: Bus Sarajevo-Beč-Sarajevo??

Post by PipiDugaDevetka »

Dragi bh. Austrijanci, pomozite!
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 3#p6682643
Image
Ima tamo u Austriji koncert nekog Keme. Vidi topic pod linkom.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#19 Re: Bus Sarajevo-Beč-Sarajevo??

Post by ljuspica »

Mene zanimaju sto jeftiniji hosteli a da im je lokacija okej, recimo blizu bus stanice posto dolazim sa busem u Bec za par dana....molim vas hitan odgovor da bukiram hostel sto prije.Fala.
žuti
Posts: 562
Joined: 11/04/2011 13:04

#20 Re: Bus Sarajevo-Beč-Sarajevo??

Post by žuti »

Nigdje nikog na temi. Jel ovo BH airlines najavio povratne karte 49EUR + takse. Od kada ovo vazi zna li neko?
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#21 Re: Bus Sarajevo-Beč-Sarajevo??

Post by Troll_Happens »

žuti wrote:Nigdje nikog na temi. Jel ovo BH airlines najavio povratne karte 49EUR + takse. Od kada ovo vazi zna li neko?
ja bice tako a taxa negdje sigurno stotinjak eura pa ti izadje opet skupo.. znaju nasi gdje da deru.. :lol:
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#22 Re: Bus Sarajevo-Beč-Sarajevo??

Post by ljuspica »

žuti wrote:Nigdje nikog na temi. Jel ovo BH airlines najavio povratne karte 49EUR + takse. Od kada ovo vazi zna li neko?
Vazi tek od 25.marta al ovo ti je bez taksi u jednom smjeru pa kako god okrenes karta ce biti skupa...nego,ima li neko da odgovori na moje pitanje? Ajmo vi sto zivite u Beču ili ste bili sigurna sam da znate odgovor...
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#23 Re: Bus Sarajevo-Beč-Sarajevo??

Post by Skyfox »

ljuspica wrote:Mene zanimaju sto jeftiniji hosteli a da im je lokacija okej, recimo blizu bus stanice posto dolazim sa busem u Bec za par dana....molim vas hitan odgovor da bukiram hostel sto prije.Fala.
Mi smo ljetos bili u hostelu Strawbery, 30eura noc, dvokrevetna soba, 5minuta od Mariahilferstrasse

edit
evo i link

http://www.strawberryhostels.com/home/hostel_Vienna/en
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#24 Re: Bus Sarajevo-Beč-Sarajevo??

Post by ljuspica »

Hvala. Ali ovaj hostel je blizu zeljeznicke stanice, a ja trazim neki blizu bus staice :(
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#25 Re: Bus Sarajevo-Beč-Sarajevo??

Post by Troll_Happens »

ljuspica wrote:Hvala. Ali ovaj hostel je blizu zeljeznicke stanice, a ja trazim neki blizu bus staice :(
svedno ti je kako god metroom si zacas do bus stanice. :D
Post Reply