Burch univerzitet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
dameerr
Posts: 3
Joined: 01/05/2012 15:40

#1 Burch univerzitet

Post by dameerr »

Pozdrav,
Razmisljao sam o ovome univerzitetu vec duze vremena, bit cu ucenik generacije u svojoj skoli, a kako pise na stranici Burch Univerziteta (ovdje) najbolji ucenici srednjih skola dobijaju stipendije u punom iznosu.
Stipendije za najbolje učenike srednjih škola
Student je dužan pokazati dokument svojih postignuća da bi dobio stipendiju u punom iznosu školarine Univerziteta.
Koliki se prosjek na kraju godine mora imati da bi i u sljedecoj imao stipendiju? Te ono sto me najvise interesuje, kakav je test iz engleskog jezika? Nisam ga ucio do sada u skoli, medjutim nije mi problem razgovarati/pisati na engleskom jeziku. Cesto sam u kontaktu sa britancima kako preko mailova tako preko telefona.. Problem je u poznavanju onoga sto pricam/pisem u gramatickom smislu, :lol: :lol: nije da pravim neke velike gramaticke greske,
ali recimo ne bih znao prevesti recenicu iz jednog vremena u drugo :-), dok recimo pisanje eseja na engleskom jeziku mi nije problem
Znaci, kakav je taj test iz engleskog jezika, iz cega se sastoji? :D

I da, da li je moguce prebacivanje sa ovog na drzavni fakultet? Mada sumnjam u to :lol:
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#2 Re: Burch univerzitet

Post by casanova123 »

imas na njihovoj stranici primjer prijemnog ispita koji je presmijesan tako da ti to sigurno nece biti problem..
Rodrigo
Posts: 5
Joined: 13/02/2012 16:46

#3 Re: Burch univerzitet

Post by Rodrigo »

dameerr wrote:Pozdrav,
Razmisljao sam o ovome univerzitetu vec duze vremena, bit cu ucenik generacije u svojoj skoli, a kako pise na stranici Burch Univerziteta (ovdje) najbolji ucenici srednjih skola dobijaju stipendije u punom iznosu.
Stipendije za najbolje učenike srednjih škola
Student je dužan pokazati dokument svojih postignuća da bi dobio stipendiju u punom iznosu školarine Univerziteta.
Koliki se prosjek na kraju godine mora imati da bi i u sljedecoj imao stipendiju? Te ono sto me najvise interesuje, kakav je test iz engleskog jezika? Nisam ga ucio do sada u skoli, medjutim nije mi problem razgovarati/pisati na engleskom jeziku. Cesto sam u kontaktu sa britancima kako preko mailova tako preko telefona.. Problem je u poznavanju onoga sto pricam/pisem u gramatickom smislu, :lol: :lol: nije da pravim neke velike gramaticke greske,
ali recimo ne bih znao prevesti recenicu iz jednog vremena u drugo :-), dok recimo pisanje eseja na engleskom jeziku mi nije problem
Znaci, kakav je taj test iz engleskog jezika, iz cega se sastoji? :D



I da, da li je moguce prebacivanje sa ovog na drzavni fakultet? Mada sumnjam u to :lol:


Da bi zadržao stipendiju trebaš imati prosjek najmanje 8.
Test iz engleskog nije nešto posebno, malo gramatika, malo reading, listening itd.
Za prebacivanje na državni je teško reći bilo šta jer nije zabilježen takav pokušaj.
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#4 Re: Burch univerzitet

Post by bijela »

pa zar nije bio i već prošao prijemni ispit? već i rezultati izašli...
Rodrigo
Posts: 5
Joined: 13/02/2012 16:46

#5 Re: Burch univerzitet

Post by Rodrigo »

Prijemni ispit je bio (tj ispit za stipendije. Ispit za one koji će da studiraju bez stipendije će biti kasnije).
Govorimo o testu iz engleskog jezika kojim se utvrđuje da li je student spreman da prati nastavu na engleskom jeziku. Ako ne, ide na prep school 2 semestra.
dameerr
Posts: 3
Joined: 01/05/2012 15:40

#6 Re: Burch univerzitet

Post by dameerr »

Rodrigo wrote:Prijemni ispit je bio (tj ispit za stipendije. Ispit za one koji će da studiraju bez stipendije će biti kasnije).
Govorimo o testu iz engleskog jezika kojim se utvrđuje da li je student spreman da prati nastavu na engleskom jeziku. Ako ne, ide na prep school 2 semestra.
Imas li slucajno primjer prijemnog iz engleskog? Trazio sam na njihovoj stranici ali nigdje ne mogu da nadjem?
Da li ima razlike sto se tice "tezine" fakulteta u odnosu na drzavni? (Zelim da upisem elektrotehniku)
Rodrigo
Posts: 5
Joined: 13/02/2012 16:46

#7 Re: Burch univerzitet

Post by Rodrigo »

dameerr wrote:
Rodrigo wrote:Prijemni ispit je bio (tj ispit za stipendije. Ispit za one koji će da studiraju bez stipendije će biti kasnije).
Govorimo o testu iz engleskog jezika kojim se utvrđuje da li je student spreman da prati nastavu na engleskom jeziku. Ako ne, ide na prep school 2 semestra.
Imas li slucajno primjer prijemnog iz engleskog? Trazio sam na njihovoj stranici ali nigdje ne mogu da nadjem?
Da li ima razlike sto se tice "tezine" fakulteta u odnosu na drzavni? (Zelim da upisem elektrotehniku)
Pošto nemam puno veze sa tom oblasti nisam u stanju dati informaciju. Ono što znam je da imaju jako dobro opremljene laboratorije na tom odsjeku i da su profesori sa državnog faxa koji su bili u komisiji za otvaranje odsjeka bili impresionirani.

Također, curriculum je napravljen tako da nudi nešto više u odnosu na državni, naročito iz oblasti koje ovaj nije u stanju pratiti laboratorijama.

(By the way, od 7 studijskih programa na Burchu 4 su inžinjerska. Dok se generalno na privatnim univerzitetima otvaraju smjerovi koji ne zahtijevaju ulaganje, Burch otvara odsjeke koje zahtijevaju skupe laboratorije i mašineriju, dakle ulaganje (Information Technologies, Electric Engineering, Genetics and Bioengineering, Architecture) To je osnovna razlika između IBU i ostalih)
dameerr
Posts: 3
Joined: 01/05/2012 15:40

#8 Re: Burch univerzitet

Post by dameerr »

Rodrigo wrote:
dameerr wrote:
Rodrigo wrote:Prijemni ispit je bio (tj ispit za stipendije. Ispit za one koji će da studiraju bez stipendije će biti kasnije).
Govorimo o testu iz engleskog jezika kojim se utvrđuje da li je student spreman da prati nastavu na engleskom jeziku. Ako ne, ide na prep school 2 semestra.
Imas li slucajno primjer prijemnog iz engleskog? Trazio sam na njihovoj stranici ali nigdje ne mogu da nadjem?
Da li ima razlike sto se tice "tezine" fakulteta u odnosu na drzavni? (Zelim da upisem elektrotehniku)
Pošto nemam puno veze sa tom oblasti nisam u stanju dati informaciju. Ono što znam je da imaju jako dobro opremljene laboratorije na tom odsjeku i da su profesori sa državnog faxa koji su bili u komisiji za otvaranje odsjeka bili impresionirani.

Također, curriculum je napravljen tako da nudi nešto više u odnosu na državni, naročito iz oblasti koje ovaj nije u stanju pratiti laboratorijama.

(By the way, od 7 studijskih programa na Burchu 4 su inžinjerska. Dok se generalno na privatnim univerzitetima otvaraju smjerovi koji ne zahtijevaju ulaganje, Burch otvara odsjeke koje zahtijevaju skupe laboratorije i mašineriju, dakle ulaganje (Information Technologies, Electric Engineering, Genetics and Bioengineering, Architecture) To je osnovna razlika između IBU i ostalih)
Hvala puno na informacijama, sutra cu ih nazvati pa se raspitati za ostale stvari koje me interesuju :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#9 Re: Burch univerzitet

Post by VjecitiStudent »

Ako je po informacijama na vlastitom im siteu suditi, jos jedna ubleha od univerziteta ...
User avatar
threshold
Posts: 1546
Joined: 09/03/2010 20:34

#10 Re: Burch univerzitet

Post by threshold »

pa tebi sve ubleha jbt. kakis po ssst sad i po burch...
User avatar
Janjicar
Posts: 5451
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#11 Re: Burch univerzitet

Post by Janjicar »

threshold wrote:pa tebi sve ubleha jbt. kakis po ssst sad i po burch...
pa zato i jest vjeciti student :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#12 Re: Burch univerzitet

Post by VjecitiStudent »

threshold wrote:pa tebi sve ubleha jbt. kakis po ssst sad i po burch...
Kakim ja prije svega po nasoj jadnoj drzavi u kojoj sve i svasta prolazi.
Eto ti liste profesora, pa prosudi i sam.
http://people.ibu.edu.ba

Zasto njihovih biografija ili nema ili su nepotpune?
User avatar
threshold
Posts: 1546
Joined: 09/03/2010 20:34

#13 Re: Burch univerzitet

Post by threshold »

VjecitiStudent wrote:
threshold wrote:pa tebi sve ubleha jbt. kakis po ssst sad i po burch...
Kakim ja prije svega po nasoj jadnoj drzavi u kojoj sve i svasta prolazi.
Eto ti liste profesora, pa prosudi i sam.
http://people.ibu.edu.ba

Zasto njihovih biografija ili nema ili su nepotpune?
Odakle tvoja frustracija? Valjalo bi kakav generator struje kojeg pokrece frustracija napravit, pa da nam budes neiscrpni izvor.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#14 Re: Burch univerzitet

Post by VjecitiStudent »

threshold wrote: Odakle tvoja frustracija? Valjalo bi kakav generator struje kojeg pokrece frustracija napravit, pa da nam budes neiscrpni izvor.
Sta bi od one liste stalno zaposlenih profesora SSST-a?
Koju npr. drzavni ETF uredno drzi na svom siteu.
Koje ni na Burchu naravno nema, vec samo nabacana imena, za koja se uopste ne zna sta rade tamo.

No, ko bi trazio odgovore na ova "komplikovana" pitanja, lakse je glavu lupati o motivaciji ucesnika diskusije.
User avatar
threshold
Posts: 1546
Joined: 09/03/2010 20:34

#15 Re: Burch univerzitet

Post by threshold »

VjecitiStudent wrote:
threshold wrote: Odakle tvoja frustracija? Valjalo bi kakav generator struje kojeg pokrece frustracija napravit, pa da nam budes neiscrpni izvor.
Sta bi od one liste stalno zaposlenih profesora SSST-a?
Koju npr. drzavni ETF uredno drzi na svom siteu.
Koje ni na Burchu naravno nema, vec samo nabacana imena, za koja se uopste ne zna sta rade tamo.

No, ko bi trazio odgovore na ova "komplikovana" pitanja, lakse je glavu lupati o motivaciji ucesnika diskusije.
Iskreno, zaboli me i za Burch i Ssst i etf, sve isti par cipela. tamo jedno valja a drugo ne, i obrnuto. Kako to ne vidis? Pitanje postavaljas na pogresno mjesto. Ljudi zele cuti kako se upisati na fax, a ne kakve cipele nosi profesor.
User avatar
altgr
Posts: 184
Joined: 09/04/2012 23:43

#16 Re: Burch univerzitet

Post by altgr »

Moj ti je savjet da upises drzavni fakultet,a ne neki privatni. Na Burchu je neizmjerno lakse gradivno nego na drzavnom te ne mozes obnoviti godinu (ni jedan student nije obnovio). Kako ce naci kod nas posao to ne znam.
Znaj da ti se najvise u BiH cijeni Univerzitet u Sarajevu.
User avatar
threshold
Posts: 1546
Joined: 09/03/2010 20:34

#17 Re: Burch univerzitet

Post by threshold »

altgr wrote:Moj ti je savjet da upises drzavni fakultet,a ne neki privatni. Na Burchu je neizmjerno lakse gradivno nego na drzavnom te ne mozes obnoviti godinu (ni jedan student nije obnovio). Kako ce naci kod nas posao to ne znam.
Znaj da ti se najvise u BiH cijeni Univerzitet u Sarajevu.
:lol:
User avatar
altgr
Posts: 184
Joined: 09/04/2012 23:43

#18 Re: Burch univerzitet

Post by altgr »

threshold wrote:
altgr wrote:Moj ti je savjet da upises drzavni fakultet,a ne neki privatni. Na Burchu je neizmjerno lakse gradivno nego na drzavnom te ne mozes obnoviti godinu (ni jedan student nije obnovio). Kako ce naci kod nas posao to ne znam.
Znaj da ti se najvise u BiH cijeni Univerzitet u Sarajevu.
:lol:
I da... Na Burchu sviju primaju, ako ne polozis engleski onda imas jedan semestar samo engleski ucis.
Ozbiljno niko nije obnovio godinu.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#19 Re: Burch univerzitet

Post by VjecitiStudent »

threshold wrote:
VjecitiStudent wrote: Sta bi od one liste stalno zaposlenih profesora SSST-a?
Koju npr. drzavni ETF uredno drzi na svom siteu.
Koje ni na Burchu naravno nema, vec samo nabacana imena, za koja se uopste ne zna sta rade tamo.

No, ko bi trazio odgovore na ova "komplikovana" pitanja, lakse je glavu lupati o motivaciji ucesnika diskusije.
Iskreno, zaboli me i za Burch i Ssst i etf, sve isti par cipela. tamo jedno valja a drugo ne, i obrnuto. Kako to ne vidis? Pitanje postavaljas na pogresno mjesto. Ljudi zele cuti kako se upisati na fax, a ne kakve cipele nosi profesor.
Previdjas "sitnicu" da za dva para cipela lijepe novce treba dati, dok je treci skoro pa besplatan.
User avatar
threshold
Posts: 1546
Joined: 09/03/2010 20:34

#20 Re: Burch univerzitet

Post by threshold »

Prva dva ne zuljaju, treci ubi po nogama.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#21 Re: Burch univerzitet

Post by VjecitiStudent »

threshold wrote:Prva dva ne zuljaju, treci ubi po nogama.
Konkretni parametri?
User avatar
threshold
Posts: 1546
Joined: 09/03/2010 20:34

#22 Re: Burch univerzitet

Post by threshold »

VjecitiStudent wrote:
threshold wrote:Prva dva ne zuljaju, treci ubi po nogama.
Konkretni parametri?
Broj 45. Adidas.
smartić
Posts: 3
Joined: 15/06/2012 15:42

#23 Re: Burch univerzitet

Post by smartić »

izjave kao sto su "privatni univerziteti su daleko lakši u odnosu na javne...iz razloga sto niko ne obnavlja godinu..." su zaista smiješne... :lol: na javnim fakultetima ne znaš ni kad imaš koje predavanje, a nekamoli ispit..ili odeš na ispit, a tamo negdje u ćosku vrata neke čistačice piše " odgođen ispit za 16." tj.mjesec dana od zakazanog. Ili na studentskoj službi čekaš po 7 dana da izvadiš obični papir i kad dođeš na red zatvori ti prozorčić pred nosom, zapali cigaru i nastavi piti kafu s kolegicama....na privatnom univerzitetu ćeš biti pošteđen procedure "vađenja papira" klikneš na stranicu pošalješ zahtjev i to je to..,profesori su dostupni 24 sata, ne kao na javnom ne znaš ni ko ti je dekan, ass. ili van.prof.

To sto platiš za privatni univ. ne platiš da prođeš na ispitu, nego plaćaš kvalitetne i visokoobrazovane profesore, plaćaš da nešto naučiš i da na kraju krajeva ne trgaš živce zbog nepravde....ti studenti koji kao ne padaju godinu su "vječni studenti" i možeš ih naći kako na javnom tako i na privatnom univerzitetu..................... :wink:
silver testelone
Posts: 365
Joined: 25/01/2012 13:38

#24 Re: Burch univerzitet

Post by silver testelone »

smartić se pronašo :lol: e baš si smartić
Elokventni
Posts: 141
Joined: 30/07/2010 00:32

#25 Re: Burch univerzitet

Post by Elokventni »

koliko je lose na drzavnim fakultetima nasi diplomanti dolaze da vam budu asistenti :D
Post Reply