Bundesliga

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#51 Re: Bundesliga 2010/11

Post by nellington »

Ja mislio Mujdža igrao u Frajburgu :)
User avatar
Dammme
Posts: 1175
Joined: 18/04/2007 10:35
Location: Sarajevo

#52 Re: Bundesliga 2010/11

Post by Dammme »

nellington wrote:Ja mislio Mujdža igrao u Frajburgu :)
Ebi ga do mene, na brzinu kucao pa me prenijelo. :)
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#53 Re: Bundesliga 2010/11

Post by missko »

Jo sto ih Misske promjesa ko Grafite pretprosle godine samo da ga zabi jos
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#54 Re: Bundesliga 2010/11

Post by nellington »

Sačekao sam kraj da dam komentar: Bayern nastavlja gdje je stao prošle sezone, da igraju kao žmigavac, malo igraju, malo ne igraju - i pobjeđuju (k'o FKS). Ipak, opet će biti prvaci - ali možda Wolf ne bude toliko loš kao prošle godine ;)
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#55 Re: Bundesliga 2010/11

Post by missko »

Dal je bio offsajd ono ne prikazase iz ugla
Sad znam kako se osjecaju Celikovci
Crvena Tifoza
Posts: 10625
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#56 Re: Bundesliga 2010/11

Post by Crvena Tifoza »

nellington wrote:Sačekao sam kraj da dam komentar: Bayern nastavlja gdje je stao prošle sezone, da igraju kao žmigavac, malo igraju, malo ne igraju - i pobjeđuju (k'o FKS). Ipak, opet će biti prvaci - ali možda Wolf ne bude toliko loš kao prošle godine ;)

Nikako kao FKS. :D

Jao koje poredjenje. :lol: :roll:
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#57 Re: Bundesliga 2010/11

Post by Baltazar_khan »

Švajni ko Arsenijević :mrgreen:
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#58 Re: Bundesliga 2010/11

Post by simonese »

zaustavit Bayerna = mission impossible
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#59 Re: Bundesliga 2010/11

Post by jasko_ba »

koji papci bavarski
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#60 Re: Bundesliga 2010/11

Post by nellington »

Crvena Tifoza wrote:
nellington wrote:Sačekao sam kraj da dam komentar: Bayern nastavlja gdje je stao prošle sezone, da igraju kao žmigavac, malo igraju, malo ne igraju - i pobjeđuju (k'o FKS). Ipak, opet će biti prvaci - ali možda Wolf ne bude toliko loš kao prošle godine ;)

Nikako kao FKS. :D

Jao koje poredjenje. :lol: :roll:
Još pazi - ja navijam za FCB i za Čelik :lol:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#61 Re: Bundesliga 2010/11

Post by Control panel »

ovaj napad WB-a ne moze nadavati golova koliko odbrana moze primiti.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#62 Re: Bundesliga 2010/11

Post by cyprus »

Uh, žao mi Wolfsburga, al ovo je isključivo greška onog kloca Mclarena. Wolfsburg ove godine ima solidnu ekipu
User avatar
amar007
Posts: 847
Joined: 08/04/2010 00:28

#63 Re: Bundesliga 2010/11

Post by amar007 »

Ako nista bolid je naucio da Miske mora igrati pa taman sa jednom nogom i štakama.
Odbrana je puno bolja nego prosle sezone.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#64 Re: Bundesliga 2010/11

Post by simonese »

cyprus wrote:Uh, žao mi Wolfsburga, al ovo je isključivo greška onog kloca Mclarena. Wolfsburg ove godine ima solidnu ekipu
Miske je trebao zabit a ne pepat
User avatar
Obuca9
Posts: 9629
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#65 Re: Bundesliga 2010/11

Post by Obuca9 »

Džaba im i trener i sto pojačanja u napadu i vezi i zadržavanje Misketa i Džeke, kad i dalje imaju kloceve u odbrani.
User avatar
legionar2010
Posts: 436
Joined: 29/05/2010 22:19

#66 Re: Bundesliga 2010/11

Post by legionar2010 »

uhvatio sam samo 2. poluvrijeme... Mandzukicu je prva tekma zato se jos nije uklopio ali sam0 da je izasao odmah je pao gol i to sa njegove strane... tako da je defanzivno Mandzukic dobro odradio... Miske dribla samog sebe... svaka cast ali kad je sam udario pored gola imao je cistu situaciju sa Dzekom koji mu se je fino odkrio po desnoj... Miske malo glumi malo vise trcanja i manje glume pa ce biti pravi... ne izgleda fajterski i tu je njegov "mali" problem... Puno lopti je islo iz zadnje linije na Dzeku isto kao u repki... Dzeko se mora rjesiti tih zalutalih situacija, bolje je igrati na sredinu ili nek se Dzeko priblizava sredni jer cekajuci na loptu u takvom stanju uvjek gubi loptu... niti jednu loptu nije uspio sam prenjeti naprijed... Kad to usavrsi onda ce i cijena od 40 miljona biti razumna.

Steta za Wolf jedini krivac je McLaren koji je sam sebi zabio noz u ledja... vaditi igraca koji je puno odradio defanzivno i ubaciti ofanzivca u zadnjim sekundama je greska skarlatana kao sto je McLaren.
User avatar
polfudbal
Posts: 400
Joined: 16/03/2010 22:24

#67 Re: Bundesliga 2010/11

Post by polfudbal »

Ja ne znam šta je sa rajom svi nešto gotive Misimovića kao Mclaren je glup što ga nije odmah stavio u igru, kako će ga staviti kad on ne trči nego hoda po terenu, ok majstor je, fudbalski potezi vazda al sve je to prošlo vrijeme, neko reče da miske treba manje glumiti a više trčati, al fazon je da čovjek ne glumi on nije u stanju više trčati. Njegove lopte imaju oči to niko ne može osporiti al čovjek bukvalno stoji na terenu, mislim žao mi je što je tako al to je realnost ne napadam ga, čak šta više uz Barbareza mi je omiljeni igrač. Što se tiče wolfsburga hmm, ne znam treba proći vremena da se da neka ocjena.
User avatar
legionar2010
Posts: 436
Joined: 29/05/2010 22:19

#68 Re: Bundesliga 2010/11

Post by legionar2010 »

Misimović: Odlazim iz Volfsburga ali još ne znam kuda

http://www.dnevniavaz.ba/sport/fudbal/1 ... nsfer.html
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#69 Re: Bundesliga 2010/11

Post by AliceInChains »

polfudbal wrote:Ja ne znam šta je sa rajom svi nešto gotive Misimovića kao Mclaren je glup što ga nije odmah stavio u igru, kako će ga staviti kad on ne trči nego hoda po terenu, ok majstor je, fudbalski potezi vazda al sve je to prošlo vrijeme, neko reče da miske treba manje glumiti a više trčati, al fazon je da čovjek ne glumi on nije u stanju više trčati. Njegove lopte imaju oči to niko ne može osporiti al čovjek bukvalno stoji na terenu, mislim žao mi je što je tako al to je realnost ne napadam ga, čak šta više uz Barbareza mi je omiljeni igrač. Što se tiče wolfsburga hmm, ne znam treba proći vremena da se da neka ocjena.
Upravu si, mada to nije skroz tacno. Ako si pratio ovu igru i vidio, odakle je postignut zadnji gol, onda ces morati priznati, da je nedostajao bas u toj zadnoj minuti Mandukic. Taj tip je jako puno doprinjeo ljevoj defanzivi Wolfsburga. Ja gotivim Grafitea kao napadaca isto tako puno kao i Dzeka. Ali je, sta se pomoci u odbrani tice, kloc. I Dzeko zna biti takav, danas je ali sve od sebe dao i bio gotovo uvjek pozadi, kad je Bajern napadao. A i on zna, sta se pomoci u odbrani tice biti kloc-pogotovo kad igra u Reprezentaciji. Cini mi se, da to kod njega zavisi od motivacije?! Ali Misimovic nema ni potrebu da se kao centarfor kaje u odbrani, kad su iza njega 4-5 igraca.On, kao Spilmaher treba jednostavno puno energije da servira dobre lopte u napadu/kontranapadu. MMeni se vise cini, da su Misketa ostavili na klupi, jer namjeravaju da ga prodaju. Vidio si i sam, koliko je on zaista bitan za Volfsburg, to su zasiogurno i trener i celnici nakon ove partije skontali. A mislili su, da igra ekipe i bez njega moze jednako dobro da curi Mislim, da se na kraju krajeva i nece usuditi, da ga prodaju.
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2315
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#70 Re: Bundesliga 2010/11

Post by zecko_kupuz »

Komentator ES-a reče - "možda je ovo posljednja utakmica za Misimovića". I sasvim mi jasno bi zašto je Miske počeo na klupi. McClaren je možda želio vidjeti kako bi Vfl djelovao bez Misketa...i bogme nije bilo dobro. Sad je vjerovatno sve jasno, Miske je mozak, ne smije otići, i svi zadovoljni...manje-više. :-D
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#71 Re: Bundesliga 2010/11

Post by AliceInChains »

legionar2010 wrote:uhvatio sam samo 2. poluvrijeme... Mandzukicu je prva tekma zato se jos nije uklopio ali sam0 da je izasao odmah je pao gol i to sa njegove strane... tako da je defanzivno Mandzukic dobro odradio... Miske dribla samog sebe... svaka cast ali kad je sam udario pored gola imao je cistu situaciju sa Dzekom koji mu se je fino odkrio po desnoj... Miske malo glumi malo vise trcanja i manje glume pa ce biti pravi... ne izgleda fajterski i tu je njegov "mali" problem... Puno lopti je islo iz zadnje linije na Dzeku isto kao u repki... Dzeko se mora rjesiti tih zalutalih situacija, bolje je igrati na sredinu ili nek se Dzeko priblizava sredni jer cekajuci na loptu u takvom stanju uvjek gubi loptu... niti jednu loptu nije uspio sam prenjeti naprijed... Kad to usavrsi onda ce i cijena od 40 miljona biti razumna.

Steta za Wolf jedini krivac je McLaren koji je sam sebi zabio noz u ledja... vaditi igraca koji je puno odradio defanzivno i ubaciti ofanzivca u zadnjim sekundama je greska skarlatana kao sto je McLaren.
Od prve utakmice protiv Portugala do zadnje protiv Katara, su me i DZEKO i MISIMOVIC ISTO puno razocarali. Igrali su, kao da su bogovi. Obadvoje jednako nekretni. Cini mi se, kad za repku igraju, da su totalno opusteni. I Dzeko zna biti jako sebican i precesto proba da izdribla suparnika i s tim precesto i gubi loptu. Ali u Wolfsburgu ipak daju malo vise od sebe, aktivniji su, imaju bolji pregled, itd. Ali, to je tako, zato sto im fali u repki jedan autoritet-trener. Obadvoje su preuvjereni, da ce odigrati cjelu tekmu, nezavisno od toga, kako ce se predstaviti. Jednostavno su preuvelicani u nasim medijama i kod naseg naroda + Bosanska bahatost. Zato je jedan trener tipa Cire ili Osima za ove nase Balkance i tako vazan. Obadvoje su jako drski i jebat ce ti onoga gore, ako vide da kenjas po terenu. To Susic nazalost nije i zato sumnjam, da ce mo se kvalificirati za EP.
User avatar
legionar2010
Posts: 436
Joined: 29/05/2010 22:19

#72 Re: Bundesliga 2010/11

Post by legionar2010 »

ehh to je on kad se sirotinja digne pa ne zna cijeniti... Mi kao nemozemo bez Misketa, nemozemo brez Papca, nemozemo brez Salihamidzica itd.. jer bas te dizemo u oblake a to je dvorezan mec uvjek jer se previse hvaljeno blago uvjek pokvari mislim na te zvijezde izgube onaj primarni osjecaj da su igraci koji moraju raditi a ne glumiti. Kad gledam SLovence koji autoritet ima samo selektor kod njega nema nezamjenljivog svi su oni zamjenljivi ali mi to necemo nikad docekat jer savez bi trebao azurirati mlade talente i naci jim konkurenciju i njihov smisao u repki. Jedino tako se mozemo razviti u jaku repku a dok novinari i neki amateri od 16 godina sakupljaju imena igraca u inostranstvu znas da smo jos daleko.
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#73 Re: Bundesliga 2010/11

Post by AliceInChains »

legionar2010 wrote:ehh to je on kad se sirotinja digne pa ne zna cijeniti... Mi kao nemozemo bez Misketa, nemozemo brez Papca, nemozemo brez Salihamidzica itd.. jer bas te dizemo u oblake a to je dvorezan mec uvjek jer se previse hvaljeno blago uvjek pokvari mislim na te zvijezde izgube onaj primarni osjecaj da su igraci koji moraju raditi a ne glumiti. Kad gledam SLovence koji autoritet ima samo selektor kod njega nema nezamjenljivog svi su oni zamjenljivi ali mi to necemo nikad docekat jer savez bi trebao azurirati mlade talente i naci jim konkurenciju i njihov smisao u repki. Jedino tako se mozemo razviti u jaku repku a dok novinari i neki amateri od 16 godina sakupljaju imena igraca u inostranstvu znas da smo jos daleko.
Ma mi sa ovim igracima lako mozemo doci do cetvrtfinala EP-a. Ali igraci, otkad nije Ciro trener, nedaju sto posto od sebe. Nego moramo biti sretni kad pruze 50-70 posto. Evo ti primjera: Osim trener Sturm Graza. Sturm jedan bod ispred Rapida nakon predzadnjeg kola. Onda dode Vastic kritikovati sudiju poslje tekme i kasira zuti karton-znaci u zadnjoj, za titulu odlucujucoj tekmi ne moze da igraj. Pazi, kako na to reagira Osim: Od minute 2.30:
http://www.youtube.com/watch?v=MQ5pVYoj ... ure=search

On je kao trener Sturma u svakoj tekmi, koju nisu njemu odgovarali(znaci, svaka druga utakmica :mrgreen: ) barem jednom igracu jeb.ao onu gospodu, koja ih je rodila :mrgreen:
Sta hocu da pojasnim, imao je takav autoritet, da se igracima cinilo , da igraju na iglama, a ne na travnjaku. Te godine je, by the way, Sturm postao prvak i usao u ligu prvaka.
Madrid
Posts: 2301
Joined: 16/08/2010 17:18

#74 Re: Bundesliga 2010/11

Post by Madrid »

Pa kazem ja na onoj Pape-tovoj temi da treba Ibricica umjesto Misketa ubacit protiv Luxsemburga, a vecina se javlja kako Ibro igra u filđan ligi, nije tome dorastao itd...
A ja sam siguran da ce Ibro trcat ko lud na koju god poziciju ga stavis, dok Miske od Portugala je neprepoznatljiv, on kad hoce je jedan od najboljih na svojoj poziciji (nas sigurno najbolji kojeg imamo), al kad nece...
Inace, pita me frend prije ove tekme za prognozu, a ja njemu: stavi 1, oba daju i da Dzeko daje :D
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#75 Re: Bundesliga 2010/11

Post by AliceInChains »

Madrid wrote:Pa kazem ja na onoj Pape-tovoj temi da treba Ibricica umjesto Misketa ubacit protiv Luxsemburga, a vecina se javlja kako Ibro igra u filđan ligi, nije tome dorastao itd...
A ja sam siguran da ce Ibro trcat ko lud na koju god poziciju ga stavis, dok Miske od Portugala je neprepoznatljiv, on kad hoce je jedan od najboljih na svojoj poziciji (nas sigurno najbolji kojeg imamo), al kad nece...
Inace, pita me frend prije ove tekme za prognozu, a ja njemu: stavi 1, oba daju i da Dzeko daje :D
Ibricic se u repki i meni vise svida u zdnjim nastupima repke sa Papetom.Ali ruku na srce, Miske je duplo bolji od njega, ali on ima i duplo veci ego. A to je manjka svakog Jugo-igraca, koji puno vrijedi i sa kojim se mediji i ovdasnja javnost hvale. Ali, to nije problem samog Misketa. I Dzeko je u zadnje vrijeme jako prosjecno nastupao za BIH. Nego, njima fali jedan autoritet da ih spusti na zemlju-da razmisljaju malo vise na travnjaku, a ne da im se u glavi vrti, kako su oni zaista dobri(porazavajuca samopohvala). Zato je Misketu i Dzeku i odgovarao drski trener Magath-isto drzak kao Osim i Ciro
Last edited by AliceInChains on 21/08/2010 00:53, edited 2 times in total.
Post Reply