Bundesliga

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#2177 Re: Bundesliga

Post by groove »

keln je u pravoj krizi. novakovic, pezzoni i petit moraju ovu sedmicu da treniraju s rezervom i nece igrati protiv bremena.
vise bi volio da berlin ostane u ligi a keln u drugu, stalno se nekakva prasina dize a ekipa je ispod prosjeka :-)
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#2178 Re: Bundesliga

Post by groove »

simonese wrote:
groove wrote:
ledeni_caj wrote:Ne slusaj ti simonesea, samo nastavi i slobodno se prosipaj. :D :D
zanimljiv je svijet iz njegove perspektive :lol:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Perspektiva
http://en.wikipedia.org/wiki/WTF
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#2179 Re: Bundesliga

Post by missko »

UNREAD_POSTPostao/la BHF_Manijak dana 06/04/2012 21:56


Pa BL nije ni bila nikad na nekom nivou dok se nisu pocele istresati pare, prije mozda 5-6 godina cijela BL je napravila transfera u parama koliko je kostao jedan transfer Zidanea u Real u to vrijeme. E sad su poceli i oni i odrazilo se to odmah i na klupskom i reprezentativnom nivou a liga je 10 puta jaca i zanimljivija nego prije. Bayern sa transferima Robena, Riberija, Gomeza,Neurera i plus dobre plate a Wolsbfurg da nespominjem kupio i prodao igraca zadnje 2 godine preko 100 miliona, Salke se koprca , Raul, Huntelar a infrastruktura isto nije bez ulaganja, dobra se lova ulozila i u BL normalno je za ocekivati da ce taj trend samo rasti a nikako ici na dole bar sto se troska tice.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25817
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2180 Re: Bundesliga

Post by BHF_Manijak »

missko wrote:UNREAD_POSTPostao/la BHF_Manijak dana 06/04/2012 21:56


Pa BL nije ni bila nikad na nekom nivou dok se nisu pocele istresati pare, prije mozda 5-6 godina cijela BL je napravila transfera u parama koliko je kostao jedan transfer Zidanea u Real u to vrijeme. E sad su poceli i oni i odrazilo se to odmah i na klupskom i reprezentativnom nivou a liga je 10 puta jaca i zanimljivija nego prije. Bayern sa transferima Robena, Riberija, Gomeza,Neurera i plus dobre plate a Wolsbfurg da nespominjem kupio i prodao igraca zadnje 2 godine preko 100 miliona, Salke se koprca , Raul, Huntelar a infrastruktura isto nije bez ulaganja, dobra se lova ulozila i u BL normalno je za ocekivati da ce taj trend samo rasti a nikako ici na dole bar sto se troska tice.
Ja mislim da je njima vise se isplatilo ono ulaganje u omaldisnke pogone nego li sama ulaganja. Ne kazem, naravno da ti trebas ulozit, marketinski ojacati ligu, imatu zvijezde itd, ali Svabe su pravo ubole sa ovim naletom mladih igraca, ako nastave trend mogli bi postati itekako respektabilna liga. Ne kazem da nisu i sad, ali klasa ispod i Engleza i Spanaca, sto je i sam Hoeness reko.
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#2181 Re: Bundesliga

Post by missko »

BHF_Manijak wrote:
missko wrote:UNREAD_POSTPostao/la BHF_Manijak dana 06/04/2012 21:56


Pa BL nije ni bila nikad na nekom nivou dok se nisu pocele istresati pare, prije mozda 5-6 godina cijela BL je napravila transfera u parama koliko je kostao jedan transfer Zidanea u Real u to vrijeme. E sad su poceli i oni i odrazilo se to odmah i na klupskom i reprezentativnom nivou a liga je 10 puta jaca i zanimljivija nego prije. Bayern sa transferima Robena, Riberija, Gomeza,Neurera i plus dobre plate a Wolsbfurg da nespominjem kupio i prodao igraca zadnje 2 godine preko 100 miliona, Salke se koprca , Raul, Huntelar a infrastruktura isto nije bez ulaganja, dobra se lova ulozila i u BL normalno je za ocekivati da ce taj trend samo rasti a nikako ici na dole bar sto se troska tice.
Ja mislim da je njima vise se isplatilo ono ulaganje u omaldisnke pogone nego li sama ulaganja. Ne kazem, naravno da ti trebas ulozit, marketinski ojacati ligu, imatu zvijezde itd, ali Svabe su pravo ubole sa ovim naletom mladih igraca, ako nastave trend mogli bi postati itekako respektabilna liga. Ne kazem da nisu i sad, ali klasa ispod i Engleza i Spanaca, sto je i sam Hoeness reko.
Ma mislim cak da i ne ulazu oni puno u omladinske pogone a pogotovo ako nema interesa medju djecom za fudbal. Ali dovodjenje jednog Riberija ili neke druge zvijezde u BL automatski kod djece stvara i innteresovanje za tim sportom a Svabama je najvise doprinjelo etabliranje i prihvacanje talentirane djece stranih doseljenika i neke godine kad su bili omladinski reprezentativni prvaci u prvih 11 ja mislim da je bilo mozda 2 cista Svaba a sve ostalo talenti njihovih stranaca koji sada polako upadaju i u A tim. Mislim imale su Svabe i prije zvijezda ali nekako sve dok si ti domaci nisi zanimljiv kao onaj stranac oni su Gomeza preplatili samo zato da bi imali jednog Svabu koji je rekorder u timu sa najskupljim transferom. BL je meni ok ali bi samo volio da ima konkurenciju kao ove zadnje dvije godine i da jedan jos klub osim Holivuda bude na istom nivou slijedeci niz godina.
User avatar
LSD
Posts: 27293
Joined: 24/07/2007 08:26

#2182 Re: Bundesliga

Post by LSD »

Bundes se polako i sigurno diže, svake godine je korak naprijed...samo što švabe to pametnije rade i na duže staze, nema tamo instant klubova i uspjeha (tipa City ili Malaga)...njima ce najviše odgovarati ovo finansijsko fair play pravilo, ako se uvede.
Drugo, to je najuređenija i najzdravija liga sa najvecom posjetom...svima ostalim mogu biti primjer po tom pitanju - i jesu...pogledajte malo njihove stadione ;-)
Šalke prošle godine do polufinala LP došao :shock: ko je to mogao predvidjeti :? ...Borussia skinula Bayerna sa trona, a i ove godine ima velike šanse da obrani titulu...ovaj Hanover :? pa ko bi rekao da ce Hanover doci da 1/4 EL :?: ...do juce je to bio prosjecan tim.
Leverkuzen ispred Valencie završi u grupi LP i prođe u knockout fazu.
Nekome to ništa ne znaci, ali to su evidentni pomaci.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25817
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2183 Re: Bundesliga

Post by BHF_Manijak »

VEc sam pominjo, meni se nekako pravo svidja Hannvoevor rad, ono suti i radi svoj poso, i evo vec 2-3 godine imaju konstantu! Nadam se da ce i nastaviti ovim tempom, imaju par finih igraca, nadam se da ce i nastaviti dovoditi, mada nedavno je Slomka imao konflikt sa upravom upravo radi ovog pitanja tj dovodjenja novih pojacanja.
Slomka je pravo fin trener, i zasad mu odlicno ide sa H96!

Sto se Leverkusena tice, govorka se da bi trebali Rangnicka angazovati za iducu sezonu, jer se izlijecio, to bi po meni potez im godine bio, trenutno jaceg a slobodnog ne mogu naci! :thumbup: :thumbup: :thumbup: Meni najgotivniji trener Bundeslige, ne zovu ga dzaba Profesor. Steta sto je moro odstupiti u Schalkeu, pravio je odlican posao!
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#2184 Re: Bundesliga

Post by missko »

BHF_Manijak wrote:VEc sam pominjo, meni se nekako pravo svidja Hannvoevor rad, ono suti i radi svoj poso, i evo vec 2-3 godine imaju konstantu! Nadam se da ce i nastaviti ovim tempom, imaju par finih igraca, nadam se da ce i nastaviti dovoditi, mada nedavno je Slomka imao konflikt sa upravom upravo radi ovog pitanja tj dovodjenja novih pojacanja.
Slomka je pravo fin trener, i zasad mu odlicno ide sa H96!

Sto se Leverkusena tice, govorka se da bi trebali Rangnicka angazovati za iducu sezonu, jer se izlijecio, to bi po meni potez im godine bio, trenutno jaceg a slobodnog ne mogu naci! :thumbup: :thumbup: :thumbup: Meni najgotivniji trener Bundeslige, ne zovu ga dzaba Profesor. Steta sto je moro odstupiti u Schalkeu, pravio je odlican posao!
Meni je profesor vise ublehas cim ga zovu profesor :D
A Hanoveru jer lako kad i United posudjuje igrace :D ja ne znam jel imaju vise osim golmana i Dioufa 2 al vrijedna naprijed i nazad :D :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25817
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2185 Re: Bundesliga

Post by BHF_Manijak »

Pojedinacno nemaju, ali su jak kolektiv, kao tim su dobri.

Sto se Profesora tice, ne znam sto ti je ublehas, u Schalkeu je imao ja mislim najveci procenat ostvarenih poena po mecu. :)
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#2186 Re: Bundesliga

Post by fosil »

Koliko ce jos trpiti Schaaf-a u Bremenu. Meni ne smeta, neka ga, mada mislim da je uprava imala vise ciljeve od ovih koje ostvaruje u zadnje 2 sezone. Cini mi se kako su se rijesili Diega, da im je krenulo lose. HSV i Kolle su druga dva kluba koja su ove sezone podbacili.
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#2187 Re: Bundesliga

Post by missko »

fosil wrote:Koliko ce jos trpiti Schaaf-a u Bremenu. Meni ne smeta, neka ga, mada mislim da je uprava imala vise ciljeve od ovih koje ostvaruje u zadnje 2 sezone. Cini mi se kako su se rijesili Diega, da im je krenulo lose. HSV i Kolle su druga dva kluba koja su ove sezone podbacili.
Ozila brate on je poslije Diega bio nosioc igre, a ovaj Schaf je nesto poput Wengera
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#2188 Re: Bundesliga

Post by simonese »

missko wrote:
fosil wrote:Koliko ce jos trpiti Schaaf-a u Bremenu. Meni ne smeta, neka ga, mada mislim da je uprava imala vise ciljeve od ovih koje ostvaruje u zadnje 2 sezone. Cini mi se kako su se rijesili Diega, da im je krenulo lose. HSV i Kolle su druga dva kluba koja su ove sezone podbacili.
Ozila brate on je poslije Diega bio nosioc igre, a ovaj Schaf je nesto poput Wengera
nije do Schaafa,u Bremenu Klaus Allofs drzi konce
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#2189 Re: Bundesliga

Post by groove »

fosil wrote:Koliko ce jos trpiti Schaaf-a u Bremenu
pa bolan pogledaj sta je ucinio sa werdera kada je dosao u klub 1999. :-) i informisi se o povredama u zadnje 2 godine, jednostavno nisu mogli nikada imati konstantnu ekipu :-)
meni je on jedan od najboljih trenera sto je bundesliga imala :thumbup: a od ove sezone je krenula kao smjena generacija pa treba sve vremena.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#2190 Re: Bundesliga

Post by simonese »

2009 je UEFA nagradila DFB za najbolji rad u omladinskim pogonima

http://sport.t-online.de/uefa-zeichnet- ... 9094/index

koliko ja znam da je 2007 ta tema cak zavrsila u Bundestagu
User avatar
Dugi nožni nokti
Posts: 453
Joined: 24/03/2012 17:46
Location: Ne zna ni Google

#2191 Re: Bundesliga

Post by Dugi nožni nokti »

Sam Schaaf je izjavio da nije oženjen Werderom, te da postoji mogućnost da će napustiti klub. No, to je bilo prije 2 sezone, a on je i dalje tamo.
Sumnjam da bi neko drugi bio uspješniji sa ovakvom ekipom. Pa kad samo pogledamo kakve igrače su oni prodavali, a opet ostajali u vrhu, onda je to dovoljan pokazatelj koliko zna i umije Schaaf.
Micoud, Klose, Diego, Ozil, Mertesacker, Pizzaro (istina, vratio se), Frings, Krstajić...
No, u posljednje vrijeme imaju problema sa transferima (Carlos Alberto, Husejinović, Rosenberg, Ekici, Arnautović), a ni povrede ih ne maze.
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#2192 Re: Bundesliga

Post by missko »

Dugi nožni nokti wrote:Sam Schaaf je izjavio da nije oženjen Werderom, te da postoji mogućnost da će napustiti klub. No, to je bilo prije 2 sezone, a on je i dalje tamo.
Sumnjam da bi neko drugi bio uspješniji sa ovakvom ekipom. Pa kad samo pogledamo kakve igrače su oni prodavali, a opet ostajali u vrhu, onda je to dovoljan pokazatelj koliko zna i umije Schaaf.
Micoud, Klose, Diego, Ozil, Mertesacker, Pizzaro (istina, vratio se), Frings, Krstajić...
No, u posljednje vrijeme imaju problema sa transferima (Carlos Alberto, Husejinović, Rosenberg, Ekici, Arnautović), a ni povrede ih ne maze.
Schaf je ikona Werdera i kao igrac i kao trener frajer je citav zivot tu. Respect
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2193 Re: Bundesliga

Post by pirmin »

missko wrote: Schaf je ikona Werdera i kao igrac i kao trener frajer je citav zivot tu. Respect
I od mene respekt!
Cijenim ga kao dobrog trenera i pristojnog covjeka ali mislim da je vrijeme da promijeni sredinu, da da priliku nekome
ko bi mozda donio neki svjez vjetar u redove Werdera. Mada, realno, tesko bi mi bilo zamisliti bilo koga drugog na klupi osim zutog brke. :)

On je nesto poput Wengera u Arsenalu samo sto je ovaj daleko antipaticniji sa svojim permanetntim patetickim napadima na svakog sudiju.

Slazem se i za Rangnicka, gdje god da ode poslije pauze donijet ce napredak.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25817
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2194 Re: Bundesliga

Post by BHF_Manijak »

odesveuhonduras wrote:po svačemu, od politike do sporta. Nikad njih nije popustila ta ideja o nekoj posebnosti samo srećom po druge jesu se oprostili od metoda nametanja iste, rade to na mnogo lulturniji način, a i nisu više neka sila.

Ali nejse, odosmo duboko i daleko od teme.. strogo sportski, ja ih nemogu smisliti zbog bayerna isključivo. Ove ostale mogu nekako podnijeti :-D
Ama bolan razumijem te, kako sam doasd skonto iz tvoje prici ti si u dijaspori u Engleskoj ili nekoj drugij zemlji na Otoku jel tako? Onda u potpunosti razumijem tvoju ogorcenost Svabama! :mrgreen: Sve im mozes prikaciti, ali prepotentnost, posebno u sportu, to nikad! To je iskljucivo i samo vezano za odvratne Engleze, i nas Balkance naravno! :mrgreen: Svabe su nerijetko bolesno realne i svjesne svojih realnih mogucnosti, a to mozes vidjeti pred svako takmicenje, na koje se ide bez pompoznih najava, najava osvjanja titula i slicno... ;-)

Sto se Schaafa tice, tu je vise rukovodstvo krivo, prodavali su kvalitetne igrace a nisu adekvatne zamjene dovodili, jebi ga ne moze se uvijek ubosti sa igracem kojeg platis 2 miliona pa kasnije postane mega zvijezda, mora se nekad i ulozit u ekipu, a Werder to nije radio vec su dovodili za jeftine pare igrace tipa Ekici, pa onda Ignjovski, onaj Grk nakav, i da sad dalje ne nabrajam, da bi se kasnije ispostavilo da su to ustvari ublehe od igraca.
Schaaf je po meni extra trener, dugo godina su igrali najljepsi i najefikasniji fudbal u Bundesligi, uviek neke virtuoze imali na terenu, sad su malo pali ali nadam se da ce promjenom politike dovodjenja igraca opet se vratit u vrh!
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#2195 Re: Bundesliga

Post by East_side »

Bez obzira na prvu poziciju Dortmunda, Bayern je u opasnom naletu i sve mi čini da će upravo on biti novi dojčmajsta'.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2196 Re: Bundesliga

Post by pirmin »

BHF_Manijak wrote: Onda u potpunosti razumijem tvoju ogorcenost Svabama! :mrgreen: Sve im mozes prikaciti, ali prepotentnost, posebno u sportu, to nikad! To je iskljucivo i samo vezano za odvratne Engleze, i nas Balkance naravno! :mrgreen: Svabe su nerijetko bolesno realne i svjesne svojih realnih mogucnosti, a to mozes vidjeti pred svako takmicenje, na koje se ide bez pompoznih najava, najava osvjanja titula i slicno... ;-)
Ovo treba podvuci :!: :thumbup:
Nema nacije koja realnije pristupa procijeni vlastitih spozobnosti od Svaba.
Zato i jesu tamo gdje jesu.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#2197 Re: Bundesliga

Post by simonese »

sta reci,Levandovski
User avatar
LSD
Posts: 27293
Joined: 24/07/2007 08:26

#2198 Re: Bundesliga

Post by LSD »

Jao Mandžukića šta promaši :shock: :lol: sad ce to Borussia kazniti uredno.
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#2199 Re: Bundesliga

Post by missko »

Sta je Borussija do sada fulila to je cudo i jos koliko su ih sudci unistili za 3 nepostojeca ofsajda püa trebalo je bit 10-2 do sada.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2200 Re: Bundesliga

Post by pirmin »

Bila bi nepravda svjetskih razmjera kada bi mrtvi Bayern, koji jedva dobi gigante iz Augsburga,
dobio ovo prvenstvo. :oops:
U ovom kolu su zuto-crni dokazali da su apsolutno vrijedni titule.
Svaka cast! :thumbup:
Post Reply