Bundesliga

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25808
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#14101 Re: Bundesliga

Post by BHF_Manijak »

_BataZiv_0809 wrote:Zato se drugi sprdaju sa njim u ligi sampiona
Doduse... Odavno neka bas klasa nije zavrsila u Bayernu. Ne racunam tu ove otpatke sto u najvecim klubovima se ne mogu nametnuti tipa Jamesa i slicnih.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#14102 Re: Bundesliga

Post by Romanista 101% »

Znaci Bauern ispada vec u prvoj rundi :thumbup:
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#14103 Re: Bundesliga

Post by simonese »

BHF_Manijak wrote:Bayern se tacno sprda sa Ligom i pisa ih sve redom...
Citam Hummels nazad u Dortmund. :lol: :oops: Uzmu, izmuzu do maksimuma i onda vrate istrosenog igraca. On, Goetze... Cirkus.
Hummels je Bayernova skola,najbolje godine je proveo u BVB-u
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25808
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#14104 Re: Bundesliga

Post by BHF_Manijak »

Ma Boga mi nije. Od 26 do 30, zlatne godine za fudbalera, je proveo u Bayernu, ne zezaj.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#14105 Re: Bundesliga

Post by mousstapha »

Pa dobro ne moze se reci da dio najboljih igrackih dana nije proveo u Dortmundu. Mozda je ravnomjerno rasporedjeno na Bayern i Dortmund. Uostalom oni su ti koji ga zele, misle da ce im pomoci. Nije da im ga Bayern uvaljuje silom.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#14106 Re: Bundesliga

Post by Gerro »

Ne znam gdje da napišem pa cu ovdje, oprostio se veliki Arjen Robben, za mene najbolje desno krilo u historiji fudbala. :thumbup:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25808
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#14107 Re: Bundesliga

Post by BHF_Manijak »

I onda se neko cudi sto bundesligasi meda ne mogu hem u ligi hem u Evropi. Eno Frankfurt napravi strasnu ekipu i rasproda sve pod milim Bogom ovog ljeta... Naravno uzeli su 100-njak miliona eura i dovest ce kurcine od igraca i onda zavrsiti 11. u ligi.
Kakva kita od lige postade majko moja... :oops:
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#14108 Re: Bundesliga

Post by mousstapha »

Ne treba se cuditi. Sasvim ocekivan rasplet s obzirom da liga finansijski debelo zaostaje za vodecim ligama. To ce se u buducnosti samo povecavati.
User avatar
Fossil
Posts: 688
Joined: 11/10/2010 18:32

#14109 Re: Bundesliga

Post by Fossil »

Zbog retardiranog pravila 50 + 1 ce sve vise propadati.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#14110 Re: Bundesliga

Post by simonese »

ma sta ih boli taki,najbolje satdione,sve puno,jede se,pije se,dobar fudbal
User avatar
LSD
Posts: 27289
Joined: 24/07/2007 08:26

#14111 Re: Bundesliga

Post by LSD »

BHF_Manijak wrote:I onda se neko cudi sto bundesligasi meda ne mogu hem u ligi hem u Evropi. Eno Frankfurt napravi strasnu ekipu i rasproda sve pod milim Bogom ovog ljeta... Naravno uzeli su 100-njak miliona eura i dovest ce kurcine od igraca i onda zavrsiti 11. u ligi.
Kakva kita od lige postade majko moja... :oops:
To možda tebi.
Samo cu reci - Bundeska je najzdravija fudbalska liga na svijetu i to ubjedljivo.
To što vi gledate sve kroz pare je druga prica, tipicno bosanski - švabe nece da placaju stotine miliona razne kari.naše koji šutiraju loptu a ne znaju se potpisati, kao što rade ovce iz engleske i španije.
To je najprecijenjenija profesija na ovom svijetu i pametni nijemci to znaju.
Vitoo
Posts: 784
Joined: 10/08/2018 00:58

#14112 Re: Bundesliga

Post by Vitoo »

BHF_Manijak wrote:I onda se neko cudi sto bundesligasi meda ne mogu hem u ligi hem u Evropi. Eno Frankfurt napravi strasnu ekipu i rasproda sve pod milim Bogom ovog ljeta... Naravno uzeli su 100-njak miliona eura i dovest ce kurcine od igraca i onda zavrsiti 11. u ligi.
Kakva kita od lige postade majko moja... :oops:
Sta 11.... boriti se opstanak a mozda i cvajta :zzzz: smijesna liga baverna
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25808
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#14113 Re: Bundesliga

Post by BHF_Manijak »

LSD wrote: To možda tebi.
Samo cu reci - Bundeska je najzdravija fudbalska liga na svijetu i to ubjedljivo.
To što vi gledate sve kroz pare je druga prica, tipicno bosanski - švabe nece da placaju stotine miliona razne kari.naše koji šutiraju loptu a ne znaju se potpisati, kao što rade ovce iz engleske i španije.
To je najprecijenjenija profesija na ovom svijetu i pametni nijemci to znaju.
Finansijski najzdravija vjerovatno, ali dzaba ti kad nisi konkurentan u Evropi.
Naravno da je precijenjeno i 18 hiljada puta preplaceno zanimanje, ali jebi ga, ko te pita kad ti trziste diktira cijene. Bolesno visoke plate, ali dok ima ovaca koje ce placati, bice i vune.

I nije meni, ja od stranih liga, kao germanofil, Bundesligu jedinu i pratim vecinu utakmica, ali govorim o cinjenicama. Oni stede, ne preplacuju igrace, sve pet, ali s takvom politikom na ovom sadasnjem trzistu tesko mozes biti konkurentan za nesto vise. Bayern, koji je za sve ostale Bundesligase gigant, a kamo li recimo neki Schalke, Gladbach, Leverkusen i slicni...
User avatar
LSD
Posts: 27289
Joined: 24/07/2007 08:26

#14114 Re: Bundesliga

Post by LSD »

BHF_Manijak wrote:
LSD wrote: To možda tebi.
Samo cu reci - Bundeska je najzdravija fudbalska liga na svijetu i to ubjedljivo.
To što vi gledate sve kroz pare je druga prica, tipicno bosanski - švabe nece da placaju stotine miliona razne kari.naše koji šutiraju loptu a ne znaju se potpisati, kao što rade ovce iz engleske i španije.
To je najprecijenjenija profesija na ovom svijetu i pametni nijemci to znaju.
Finansijski najzdravija vjerovatno, ali dzaba ti kad nisi konkurentan u Evropi.
Naravno da je precijenjeno i 18 hiljada puta preplaceno zanimanje, ali jebi ga, ko te pita kad ti trziste diktira cijene. Bolesno visoke plate, ali dok ima ovaca koje ce placati, bice i vune.

I nije meni, ja od stranih liga, kao germanofil, Bundesligu jedinu i pratim vecinu utakmica, ali govorim o cinjenicama. Oni stede, ne preplacuju igrace, sve pet, ali s takvom politikom na ovom sadasnjem trzistu tesko mozes biti konkurentan za nesto vise. Bayern, koji je za sve ostale Bundesligase gigant, a kamo li recimo neki Schalke, Gladbach, Leverkusen i slicni...
Koje tržište ?
To tržište je prije svega jedna lažna slika, gdje se budale nadmeću i utrkuju ko ce dati više novca za tetovirane favelaše...nešto poput rijalitija tipa Farma.
Švabe nece da učestvuju u tome. A fudbal ce sam sebi doci glave jednog dana, možda ubrzo. To su pametniji ljudi od nas govorili.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25808
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#14115 Re: Bundesliga

Post by BHF_Manijak »

Ja bih i volio jedan ogroman reset, jer ovo ode sve u PM. Pa Pogbu ljudi platise 100 milio necega dan te jebo! :lol: :lol: :roll: :oops:
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#14116 Re: Bundesliga

Post by mousstapha »

Pa nije to sve tako jednostavno. Znaju i svabe da stvar ode do djavola ako se ovako nastavi. Medju Njemcima imas vec sigurno vecinu koja se ne protivi stranom kapitalu, ona glasnija vecina je prisutna kod navijaca tzv. tradicionalnih klubova u navijackim pokretima, gdje je svaka poveznica sa privatnim kapitalom neprihvatljiva.

Jedna od stvari koje Bundesliga moze uraditi jeste prosirenje lige na 20 klubova. Racunica je tu vrlo jednostavna. Vise novca od tv prava, ulaznica, marketinga i jednostavno duze traje ta vidljivost koja se danas marketinski najvise naplacuje.
To u sportskom smislu sigurno donosi pogorsanje, ali lakse je ocekivati da se Bundesliga prilagodi, nego da ostale lige petice smanje broj utakmica.

Druga liga vec sada ima previse klubova sa tradicijom, navijacima, bogatom historijom. Pitanje je samo kada ce doci momenat lkada ce reci ovo vise ne ide ovako.
Vitoo
Posts: 784
Joined: 10/08/2018 00:58

#14117 Re: Bundesliga

Post by Vitoo »

Zato Bayo pljunu 80 mill za onog kloca od stopera ono u fazonu ko moze vise pljunuti...ne mogu daleko ko ovi ali znaju i oni :lol: :zzzz:



Sta ljudi ocekuje od Gladbaha pa ne kupuje ni Bordo igrace nije sejk vlasnik tog kluba..kad sejk kupi HSV onda ce reci vidi sta rade svabe how yes no.
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#14118 Re: Bundesliga

Post by pizarro »

danas pocinje 2. bundesliga.
tesko da ce pored stuttgarta i hamburga neko drugi zauzeti jedno od prva dva mjesta.
za trece mjesto, na papiru, najveci favorit hannover.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#14119 Re: Bundesliga

Post by pirmin »

Nisam u toku.
Sta bi prosle nedelje kad je onaj dao dva auto-gola?
Zar nije to bio pocetak Druge BuLi?
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#14120 Re: Bundesliga

Post by mousstapha »

Joj kako je Stuttgart izmjenio ekipu, valja mi sad sve nanovo ucit. :D Ipak idem na tekmu, jer ove godine je cvajta bolja od prve :lol:
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#14121 Re: Bundesliga

Post by pizarro »

sarr i njegova carl zeiss jena igraju u 3. ligi :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#14122 Re: Bundesliga

Post by manijak1 »

mousstapha wrote:Joj kako je Stuttgart izmjenio ekipu, valja mi sad sve nanovo ucit. :D Ipak idem na tekmu, jer ove godine je cvajta bolja od prve :lol:
Prije sam redovno pratio cvajtu , jaka je skoro ko, Championship .
Očekujem i dobru Bundes Ligu , samo što ne vidim ko bi mogao prekinuti sedmogodišnju dominaciju Bayerna.
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#14123 Re: Bundesliga

Post by pizarro »

moze dortmund, ove sezone su sigurno zreliji i fino su se pojacali.
bayern investirao samo kako treba u odbranu.
i da sane dodje opet ne vidim da je to ekipa koja ce bolje igrati nego u prosloj sezoni.
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#14124 Re: Bundesliga

Post by pizarro »

Image

prije tacno 22 godine, prvo kolo sezone 97/98.
na kraju je kaiserslautern i osvojio prvenstvo.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#14125 Re: Bundesliga

Post by simonese »

iz druge u prvu i titula :thumbup:
Post Reply