Budva ili Makarska

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
LikeLike

#1 Budva ili Makarska

Post by LikeLike »

Ove god cu ljetovati u jednom od ova dva grada pa bih zamolio one koji su ove god vec bili tamo da napisu kakve su cijene u restoranima i kaficima.

3-4 god nisam bio u ovim gradovima, a kazu da su dosta poskupljali i smjestaj i hrana.

Molim filozofe koji su u Budvi i Makarskoj bili 1984. da ne pametuju, trebaju mi svjeze informacije!

Da li je tacno da hrvati spustaju cijene sad u sred sezone kao sto sam cuo ?

Trazio sam smjestaj na internetu i sve sto sam nasao je 50e nocenje u obicnoj dvokrevetnoj sobi sa kupatilom.(Makarska)

Malo mi je to skupo jer je smjestaj bezveze.

PS: Cuo sam od poznanika da je u Gradcu i Zaostrogu pusto, slabo raje ima skroz, jel zna neko kako je u makarskoj ?
Last edited by LikeLike on 10/07/2014 12:47, edited 1 time in total.
Not My Idea

#2 Re: Budva ili Makarska

Post by Not My Idea »

Budva.
Sto zbog nocnog zivota, sto zbog cijena, sto zbog ljubaznosti domacina.

U Makarskoj je sve bezobrazno skupo, npr kila grozdja oko sedam km, piva I ness 31 kunu..a o domacinima imam.jako lose misljenje. Prije dvije godine su nam se smijali u lice kad smo trazili apartman za sest noci. Kazu,ne isplati se to njima. Plus sto su cijene visoke.

U Budvi je drugacije. Domacini su jako prijatni. Smjestaj je daleko jeftiniji. Ono sto je u Makarskoj 12 eura, u Budvi je do 10. Mi smo imali veeeliki apartman, par minuta hoda od plaze, placali po 12 eura.

Cijene u marketima su iste kao kod nas, nesto I jeftinije. Apsolutno nista se ne mora nosit od kuce. U kaficima jest skuplje, al vrijedi.
Kafa je 1.5 eur. Piva 2-3. Hrana je slicno kao kod nas. Sladoled isto..

Ako te jos sta zanima,pitaj
Nomo

#3 Re: Budva ili Makarska

Post by Nomo »

Piva 2-3 Eura :-) to je vise nego preskupo .
Altsa

#4 Re: Budva ili Makarska

Post by Altsa »

Konzum u Makarskoj, cijene kao u Sarajevu. cijene su izuzetno visoke ako se voce i povrce kupuje kod piljara tj. na standovima. sladoled 7 kuna. vec godinama ne nosim nista iz sarajeva vec sve kupim u konzumu. smjestaj je skuplji nego u cg ali koliko cujem i crnogorci se opasno priblizavaju cijenama smjestaja u hr.
Last edited by Altsa on 09/07/2014 13:12, edited 1 time in total.
Not My Idea

#5 Re: Budva ili Makarska

Post by Not My Idea »

Nomo wrote:Piva 2-3 Eura :-) to je vise nego preskupo .
Pa ako je u Sarajevu tri marke,moze I u Budvi bit dva-tri eura.
Sta je po tebi okej cijena?
Altsa

#6 Re: Budva ili Makarska

Post by Altsa »

apartmani za cetiri osobe na makarskoj rivijeri u spici sezone se krecu do 100 ili 110 eura sto je izuzetno puno. mogu se naci i jeftiniji ali prosjek je 80-90 eura a da valjaju. sve se to moze naci i rezervisati preko neta uz obavezan polog
dječak sa šibicama

#7 Re: Budva ili Makarska

Post by dječak sa šibicama »

CG primorje se ubilo za ljubitelje turbo folka, u sezoni imas osjecaj da si u Leskovcu, ne na moru.

Istini za volju, i makarsko primorje, posebno Gradac, nisu imuni na ovu pojavu.

Budva je krema, kofol, ali Crnogorci i nobl, ko svraki gace. Sve nesto na silu.
Nomo

#8 Re: Budva ili Makarska

Post by Nomo »

Not My Idea wrote:
ja bi trebao znati koja je piva ? takodje bi trebao znati kolika je . 0,33 ili 0, 5 l . Ili nesto trece ? Trebao bi znati da li je 2 ili 3 Eura . razlika je ogromna jer ja kresenem 5 piva za 5 minuta . U Njmeackoj normalna piva pils ili alt u kafani kosta 2 Eura . 0, 33 l . U samoposluzi kosta 80 centi . U kiosku , hladna od pola litre kosta 1, 3 eura . Kazem ti , to je skupo za nekoga ko pije svaki dan po 10 tak piva . a takvih ljudi ima na pretek . Narocito kada su na odmoru .
dječak sa šibicama

#9 Re: Budva ili Makarska

Pa sigurno ne idem na more a da mi iza ledja uz plazu razvaljuje Dara Bubamara iz kafica, pored kafica leskovacki rostilj dimi li dimi, na plazi Era Ojdanic prodaje sladolede i kuhane kukuruze, a tri kafane dalje trese zikino kolo.
Altsa

#10 Re: Budva ili Makarska

Post by Altsa »

dječak sa šibicama wrote:Pa sigurno ne idem na more a da mi iza ledja uz plazu razvaljuje Dara Bubamara iz kafica, pored kafica leskovacki rostilj dimi li dimi, na plazi Era Ojdanic prodaje sladolede i kuhane kukuruze, a tri kafane dalje trese zikino kolo.
jednom sam bio i naletio na ovaj seljakluk i nikad vise u CG kolko god da kosta u hr.
Not My Idea

#11 Re: Budva ili Makarska

Post by Not My Idea »

Nomo wrote:
Not My Idea wrote:
ja bi trebao znati koja je piva ? takodje bi trebao znati kolika je . 0,33 ili 0, 5 l . Ili nesto trece ? Trebao bi znati da li je 2 ili 3 Eura . razlika je ogromna jer ja kresenem 5 piva za 5 minuta . U Njmeackoj normalna piva pils ili alt u kafani kosta 2 Eura . 0, 33 l . U samoposluzi kosta 80 centi . U kiosku , hladna od pola litre kosta 1, 3 eura . Kazem ti , to je skupo za nekoga ko pije svaki dan po 10 tak piva . a takvih ljudi ima na pretek . Narocito kada su na odmoru .
Pa gdje se onda tebi isplati pit osim u kuci?
A ta prica,cuj piva dva tri eura a u marketu 80 centi je...ono,necu rec da vam je prica glupa al... :mrgreen: I kila teletine je 15km a jedna snicla u restoranu 12 maraka.
Kome se moze,jede I pije vani, ko racuna kolike su cijene u marketima, lagerima, mesnicama..on nek pije I jede kod kuce.
Not My Idea

#12 Re: Budva ili Makarska

Post by Not My Idea »

Btw,djecace..eto sad toga nema u Makarskoj? Prije par godina sam vidjela da gostuje dj krmak (60kuna upad :lol: ) rada manojlovic, sasa matic...
Labirint

#13 Re: Budva ili Makarska

Post by Labirint »

Nista od navedenog.
Altsa

#14 Re: Budva ili Makarska

Post by Altsa »

Ne lazi wrote:
Altsa wrote:
dječak sa šibicama wrote:Pa sigurno ne idem na more a da mi iza ledja uz plazu razvaljuje Dara Bubamara iz kafica, pored kafica leskovacki rostilj dimi li dimi, na plazi Era Ojdanic prodaje sladolede i kuhane kukuruze, a tri kafane dalje trese zikino kolo.
jednom sam bio i naletio na ovaj seljakluk i nikad vise u CG kolko god da kosta u hr.
I ovde su se znali vrtit cevapi pred stadionom ne idem na utakmice tako da nemam pojma jel se jos vrte prije utakmice,odes na vrelo bosne ista stvar to vam je ok?
prica ti je bas bezveze...ne idem po stadionima pa mi ne smeta rostilj, ne idem na vrelo bosne pa mi ni tamo ne smeta. biram gdje cu pa zato i ne idem u cg. jer je leglo seljakluka, primitivizma i papanluka. tebi ako to odgovora to samo govori o tebi samom.
Nomo

#15 Re: Budva ili Makarska

Post by Nomo »

Not My Idea , slusaj
ma nisam ja skrt i volim kafanu i volim popit i pocastit ali ne volim da me pale . u ovim godinama sam osjetljiv na balkanske lopovluke ...a to za sniclu ti je , necu reci , :-D glupost . Sniclu ne mogu ispeci na palzi na Suncu ali pivu iz trgovine mogu popiti na plazi . uostalom nema veze zaboravi da sam ista pisao
Last edited by Nomo on 09/07/2014 13:35, edited 1 time in total.
korice

#16 Re: Budva ili Makarska

Post by korice »

Altsa wrote:Konzum u Makarskoj, cijene kao u Sarajevu. cijene su izuzetno visoke ako se voce i povrce kupuje kod piljara tj. na standovima. sladoled 7 kuna. vec godinama ne nosim nista iz sarajeva vec sve kupim u konzumu. smjestaj je skuplji nego u cg ali koliko cujem i crnogorci se opasno priblizavaju cijenama smjestaja u hr.
Cijene u Konzumu u Makarskoj (Hrvatskoj) su puno veće od cijena u Konzumu u Sarajevu odnosno BiH.
green man

#17 Re: Budva ili Makarska

Post by green man »

Bio prošle godine u Budvi(Budva, Bečići, Rafailovići) i nikad više! Ni gore plaže ni goreg mora. Rusa na svakom koraku, seljakluk, papanluk... Ko što neko reče, ko da sam u leskovcu.
Cijene su prenapuhane za usluge koje pružaju. Nema nešto što je vrijedno za vidjeti a i sadržaj je kurton.
Hrana u restoranima duplo skuplja nego kod nas, cijene u trgovinama maržirane maximalno, u većim marketima je i ok nekako. Kafa od 1-2 eura, pivo od 1-2 eura, ljubaznost kako gdje. Ukupni dojam mi i nije bio nešto...
Nije ni Hrvatska Bog zna šta ali su za crnogorce izmislili turizam. Samo što je Hrvatska, eto, postala bahata te je cijene digla u nebo.
Ove godine idem u Albaniju, da vidim kako je tamo :D
Altsa

#18 Re: Budva ili Makarska

Post by Altsa »

korice wrote:
Altsa wrote:Konzum u Makarskoj, cijene kao u Sarajevu. cijene su izuzetno visoke ako se voce i povrce kupuje kod piljara tj. na standovima. sladoled 7 kuna. vec godinama ne nosim nista iz sarajeva vec sve kupim u konzumu. smjestaj je skuplji nego u cg ali koliko cujem i crnogorci se opasno priblizavaju cijenama smjestaja u hr.
Cijene u Konzumu u Makarskoj (Hrvatskoj) su puno veće od cijena u Konzumu u Sarajevu odnosno BiH.
nije istina...ako su i vece to je zanemarljivo
Bodkin

#19 Re: Budva ili Makarska

Post by Bodkin »

Nomo wrote:
Not My Idea wrote:
u kojem je gradu u njemackoj 2 eura pivo, u nekoj vukojebini ili kafani gdje ne bih usao da mi 20 piva daju dzaba?

budva je zakon za provod. zene i atmosfera kakve nema u hr. bila je negdje tamo na zrcu ali prije 10 godina. sve zavisi sta hoce covjek
ultima_palabra

#20 Re: Budva ili Makarska

Post by ultima_palabra »

Budva, naravno... makar se Ferhadija ne preseli tamo preko ljeta :mrgreen:

Ali ne idi direktno u Budvu, jer u sezoni bude sveopšti krkljanac, nego u mjesta par kilometara pored... Bečići su najbolji. Kafa euro, pola litre pive 1,8 eura, solidan obrok 7-8 eura. Taksi do Budve 2,5 eura.

Ima turbofolka, ali ima i sasvim dovoljno mjesta za urbanu raju.
Not My Idea

#21 Re: Budva ili Makarska

Post by Not My Idea »

Nomo wrote:Not My Idea , slusaj
ma nisam ja skrt i volim kafanu i volim popit i pocastit ali ne volim da me pale . u ovim godinama sam osjetljiv na balkanske lopovluke ...a to za sniclu ti je , necu reci , :-D glupost . Sniclu ne mogu ispeci na palzi na Suncu ali pivu iz trgovine mogu popiti na plazi . uostalom nema veze zaboravi da sam ista pisao
Pa kad sam rekla dva tri eura, mislila sam na kafice I nocne klubove. A mozes kupit I za 80 centi pa pit na plazi. Nismo se razumjeli.
Altsa

#22 Re: Budva ili Makarska

Post by Altsa »

Ne lazi wrote:
Altsa wrote: prica ti je bas bezveze...ne idem po stadionima pa mi ne smeta rostilj, ne idem na vrelo bosne pa mi ni tamo ne smeta. biram gdje cu pa zato i ne idem u cg. jer je leglo seljakluka, primitivizma i papanluka. tebi ako to odgovora to samo govori o tebi samom.
Nije bez veze nego imas i veci papanluk u svom gradu pred kojim zatvaras oci a mahalas o drugom.Jako ruzno.Baj d vej eno linkovi gore pa bujrum u makarsku imate matica,brenu :lol:
s obzirom da ti volis taj seljakluk vise bi tebi odgovarala makarska nego meni. to su koncerti na koje mozes ili ne moras otici i koji se zavrse za jednu noc. iskreno nisam nikad ljetovau makarskoj vec u mjestima oko makarske pa me ta prica vezana makarsku bas i ne tangira puno. u cg seljakluk traje po cijeli dan i noc i primoran si da slusas, trpis i patis :D a jos i platis :-)
Last edited by Altsa on 09/07/2014 13:40, edited 1 time in total.
Nomo

#23 Re: Budva ili Makarska

Post by Nomo »

Bodkin

U sred Aachena Brauhaus 0, 33 L - 2 Eura . grad je predivan , cist , pun predivnih zena . kada budes prolazio vodim te tamo . Ja castim , neces se pokajati :izet:
M Gladbach takodje , dortmund Bochum Duisburg takodje ... Cak i berlinu znam jednu predivnu kneipe za 2 eura klipaca
Nomo

#24 Re: Budva ili Makarska

Post by Nomo »

Not My Idea wrote:
Nomo wrote:Not My Idea , slusaj
Pa kad sam rekla dva tri eura, mislila sam na kafice I nocne klubove. A mozes kupit I za 80 centi pa pit na plazi. Nismo se razumjeli.
ok ako je dovoljno hladna i ako je pola litre i ako je wc cist . moze . daj neki link CG jos se nisam odlucio gdje cu na more . Hrvtaska mi je dosadila a u zemlje poput grcke spanije turske ...ja ne zelim ici .
dječak sa šibicama

#25 Re: Budva ili Makarska

Not My Idea wrote:Btw,djecace..eto sad toga nema u Makarskoj? Prije par godina sam vidjela da gostuje dj krmak (60kuna upad :lol: ) rada manojlovic, sasa matic...
Pa jesam li ja napisao da je i na makarskom primorju slicno, ili nisam.

Ja sam u Gradcu svojim ocima gledao kako kolo izljega iz kafane na ulicu, i odose niz ulicu, a harmonikas za njima. Meni je makarsko primorje opcenito odbojno, ali nama je najpristupacnije, sta da se radi.

Ali crnogorsko je posebno, poseban dozivljaj, isto Leskovac. U Budvi nesto ko pokusavaju, neki visoki turizam, ulozili su u hotele ovo ono, ali dzaba. Kad je vecina gostiju iz Srbiju bre.
Post Reply