Buducnost kapitalizma

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#101 Re: Buducnost kapitalizma

Post by Zokipfc »

respo wrote:zato tu ide prica koju sam ranije pomenuo nemamo mi stanje svijesti za to
zato komunizam i nije uspio jer je to bit komunizma
I zato ni kapitalizam nije uspio jer je bit kapitalizma NEjednakost ;) pakirano u rijeci: slobodno trziste i zdrava konkurencija.

Umjesto da uveliko profitiramo od naprijetka u nauci, "mi" se i dalje drzimo sistemu koji je napravljen za rani 20i/19i vijek :roll:
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#103 Re: Buducnost kapitalizma

Post by Great Cornholio »

Indigont wrote:
Great Cornholio wrote:
Indigont wrote:Pa odi se onda brijati kod brice i praviti pantalone kod krojaca i sve to.

Imas vremena. Radi se 8 sati, a ne 24h.
Nismo se razmjeli, ti krivicu svaljuješ na "robove" a ja na "robovlasnike".
Ja samo govorim da ti tvoji "robovi" upravljaju trzistem. Ono sto vecina kupaca zeli odlucuje pobjednika na trzistu. Vecina ljudi ne zeli ici vise kod brice jer moze se obrijati kod kuce za par minuta uz pomoc Wilkinsona.

Ljudi se zale kako veliki trgovacki centri pojedose male komsijske radnje ali zaboravljaju da ce ti isti ljudi za 20 pfeninga reci "hebes mog komsiju ode ja ustediti 20 pfeninga u Konzumu".
"Robovima" upravljaju iracionalne strasti koje "robovlasnici" podstiču medijskom propagandom. Frizeri će postojati, ljudi će se morati šišati, nema to veze sa ponudom i potražnju, a oni bi trebali pored kose da uređuju i bradu, pa se ja zato ne brinem da će frizeri ostati bez posla, mogu samo manje zarađivati ako se svi ljudi budu brijali vlastoručno, britvicom ili nekim jednokratnim ili višekratnim brijačem.

Ovo što se tiče velikih trgovačkih centara koji "ubijaju" male trgovine, to je činjenica, a razlog koji si naveo kao jedan zbog kojih još malo neće biti trgovina na malo je ta "njemačka proračunatost" , još jedna negativna osobina koja se razvija življenjem u kapitalističkom sistemu. Ako ne zarađuješ mnogo moraš uštediti na hrani da bi djetetu kupio novi telefon koji moraju imati sva djeca, jer tako to televizija kaže da se mora činiti ako nećeš da te okolina proglasi neuspješnim.
User avatar
Indigont
Posts: 452
Joined: 30/12/2010 15:07
Location: https://poslovice.org/
Contact:

#104 Re: Buducnost kapitalizma

Post by Indigont »

Ljudi imaju svoje glave da misle i odluce. Proizvodi se reklamiraju, oni odlucuju da li ce ih kupiti ili ne. Ti bi njih na silu napravio pametnim i nametnuo im neke svoje ukuse. Rekao bi im koji mobitel da kupe djeci. Dal bi im nametnuo i kakvu muziku da slusaju? Ako hoce slusati turbofolk i imati najnoviji mobitel, a stediti na hrani, neka rade to. Super. Kakve ti veze imas s tim?
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#105 Re: Buducnost kapitalizma

Post by Great Cornholio »

Indigont wrote:Ljudi imaju svoje glave da misle i odluce. Proizvodi se reklamiraju, oni odlucuju da li ce ih kupiti ili ne. Ti bi njih na silu napravio pametnim i nametnuo im neke svoje ukuse. Rekao bi im koji mobitel da kupe djeci. Dal bi im nametnuo i kakvu muziku da slusaju? Ako hoce slusati turbofolk i imati najnoviji mobitel, a stediti na hrani, neka rade to. Super. Kakve ti veze imas s tim?
Imaju ljudi glave, ali koliko misle njima to je pod velikim znakom pitanja. Ja smatram da se većina ljudi prepušta emocijama, emocijama dopuštaju da ih vode, slušaju uglavnom "zapovjest" emocija, a kad se javi glas razuma kažu mu " Šuti ti, šta ti znaš, kako može bit da fanta šokata nije zdrava kad su u reklamama svi zdravi, mladi i veseli, piju šokatu naiskap i kupaju se u bazenima napunjenim šokatama.

Znaju to ovi koji žele da se obogate trujući ljude, pa su zato i u reklamama za cigare svi zdravi ko dren, niko ne iskašljava pluća, i svi puše walter Wolf samo zato što ga puše uspješni 8-) A da ne pričamo koliko su zdravi, ludi i sretni oni što se naljevaju pivama uživajući u "sportu".
Nego, čuo sam za podatke da je u Francuskoj najveći procenat oboljelih od ciroze jetre, pa zato ja ne vjerujem ovim ljekarima koji kažu da je svakodnevna konzumacija vina zdrava ( hoće i oni prodat' dušu za pare ;-) ), i da će nas zaštiti od raznoraznih bolesti, zdravije je kažu vino čak i od čurekotovog ulja :D

E vala ne vjerujem ni da je moguće da se svaki dan izmisli neka nova pasta za zube, najbolja do tada, kojom kad pereš zube niču i oni koje si izgubio.

A što se tiče telefona, ja kad kupim jedan ne kupujem drugi dok ovaj ne "crkne", a djeci u osnovnim školama bi "oteo" telefone, jer znamo da oni zrače i da mogu biti vrlo opasni za djecu u razvoju, pogotovo ako se stalno koriste. Da je meni nać' kakav telefon koji od dodatne opreme ima mlin za kafu, pa polako " jesi l' čuo šta je onaj rek'o, ona rekla ", jer ko što kaže naš narod " Ako je hića mrijet, nije hića kopat".

A ovima koji slušaju turbo-folk bih izjavio saučešće :( :D
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#106 Re: Buducnost kapitalizma

Post by nosara »

Taze buducnost... :D
FINANCIJSKA situacija u američkom gradu Detroitu je toliko teška da se neke kuće ne mogu prodati čak ni za jedan dolar.

Tako recimo jedna obiteljska kuća iz 1915. godine, čija je početna cijena u svibnju 2011. godine bila 900 dolara, već godinu dana se prodaje po cijeni od jednog dolara, ali bez uspjeha. Zainteresiranih kupaca jednostavno nema, piše "Daily Mail".

Većinu zgrada prodaju banke koje su ih oduzele vlasnicima zbog dugova, a sada ih se pokušavaju što prije riješiti kako ne bi plaćale porez. Porez na imovinu u Detroitu jedan je od najviših u Sjedinjenim Državama.

Detroit je u srpnju zbog duga od 18 milijardi dolara podnio zahtjev za proglašenje bankrota, ali je on odbačen na sudu u saveznoj državi Michigan.

Guverner Michigana Rick Snyder najavio je da će od federalnih vlasti zatražiti pomoć za rušenje određenog broja zgrada, od 78.000 napuštenih objekata i kuća u Detroitu.

Bankrot Detroita je rezultat dugogodišnjeg propadanja, smanjenja broja stanovnika i slabljenja industrije automobila koja je nekada bila okosnica razvoja grada.

Grad je u posljednjih 10 godina izgubio četvrt milijuna stanovnika, i sada ih ima skoro dva i pol puta manje nego pedesetih godina prošlog stoljeća.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#107 Re: Buducnost kapitalizma

Post by UnscarD »

U to da je kapitalizam buducnost vise vjerovatno ne bi vjerovao ni Milton Fridman da je jos malo pozivio...
Kapitalizam je potpuno prevazidjen koncept, doduse svojevremeno vrlo svrsishodan ali napredkom tehnologije potpuno prevazidjen, naravno ukoliko kao osnov uzmemo boljitak SVIH ljudi na zemlji. Ukoliko uzmemo da je cilj da mali broj ljudi zivi odlicno na racun veceg broja, kapitalizam je apsolutni sampion.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18380
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#108 Re: Buducnost kapitalizma

Post by SmokingMan »

Zokipfc
I zato ni kapitalizam nije uspio jer je bit kapitalizma NEjednakost ;) pakirano u rijeci: slobodno trziste i zdrava konkurencija.
-Apsolutno se slažem,mnogo se u svijetu propagira teška ekonomska situacija,sa druge strane imamo svake godine po najmanje novih 50 milijardera,ali nažalost na svakih tih 50,dođe još najmanje 200.000 širomašnih i onih koji su ostali bez posla,krova nad glavom.Kapital je uglavnom nepravedno raspoređen i novce uglavnom uzimaju oni koji najmanje rade ali su ipak vodeći ljudi kompanija,ljudi,obični radnici koji su najzaslužniji za uspjehe svake uspješne kompanije,godinama se suočavaju sa rezanjem plaća,ukidanjem ili smanjenjem regresa,itd.U Aziji ima,posebice Kini,tuce uspješnih zapadnjačkih kompanija koje izrabljuju jeftinu radnu snagu (uglavnom stanovnici iz ruralnih područija),plaćajući im najmanje moguće satnice,a u Africi je situacija i još gora,jedne prilike gledao sam dokumentarac (Tamna strana čokolade) o kompanijama (posebice Nestle) koje otkupljuju kakao sa plantaža po veoma niskim cijenama,iako kakao na Evropskom tržištu dostiže mnogostruku cijenu,gdje se izrabljuju djeca,koju pod prilisom šalju roditelji,kako bi im dnosili novac,zaista strašno šta se mnogo toga dešava a da mi to i ne znamo.Moderno robovlasničko društvo,pod okriljem lažne i imaginarne demokratije,surova stvarnost...
otomtipricam
Posts: 11
Joined: 01/08/2013 14:51

#109 Re: Buducnost kapitalizma

Post by otomtipricam »

Zokipfc wrote:
respo wrote:zato tu ide prica koju sam ranije pomenuo nemamo mi stanje svijesti za to
zato komunizam i nije uspio jer je to bit komunizma
I zato ni kapitalizam nije uspio jer je bit kapitalizma NEjednakost ;) pakirano u rijeci: slobodno trziste i zdrava konkurencija.

Umjesto da uveliko profitiramo od naprijetka u nauci, "mi" se i dalje drzimo sistemu koji je napravljen za rani 20i/19i vijek :roll:
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
SeNYC27
Posts: 11
Joined: 11/07/2006 16:26

#110 Re: Buducnost kapitalizma

Post by SeNYC27 »

Kapitalizam ne postoji u istinskom smislu danas. Umro je onog dana kada se vlast udruzila sa mega korporacijama i trenutno vlada fasizam/korporatizam.

Kada se danas pogleda ko vlada svjetskim bankarskim sektorom, ocigledno je da na tim funkcijama uglavnom sjede bivsi politicari ili obrnuto. A gledajuci trenutno situaciju u svijetu, kapitalizam je davna proslost.
zakonpera
Posts: 345
Joined: 27/10/2011 13:45

#111 Re: Buducnost kapitalizma

Post by zakonpera »

Najveća prevara kapitalizma su nametnute cinjenice da su nafta i plin ograniceni fosilni izvori energije. Dok god naucni krugovi sute o tome da je nafta obnovljiv izvor do tada cemo se svi gusiti od zavisnosti nafte koju nam uskracuju na perfidan nacin potkupljujuci naucnike i institute.

Pored toga najvećom historijskom prevarom smatram dolar $.
U historiji covjecanstva ne postoji veca prevara i manipulacija stanovnistvom kao sto to dolar radi preko svoje vojske koje se zovu banke i multinaacionalne korporacije. To su metilji koji jedu modernu civilizaciju koja u kandzama dolara nepomicno lezi i suti.
johnlock071
Posts: 339
Joined: 03/08/2013 17:38

#112 Re: Buducnost kapitalizma

Post by johnlock071 »

Kapitalizam nema buducnost jer je to jedan projekat kojim svjetska elita isisava svakojake resurse iz ostatka zemlje.
Buducnosti nema jer je to proces koji je skoro pa zavrsen.
Nakon toga ce svima biti iznimno zao sto su popusili kapitalizam tako lako, ali bice kasno.
certified_fascist
Posts: 226
Joined: 06/04/2013 12:32

#113 Re: Buducnost kapitalizma

Post by certified_fascist »

zakonpera wrote:Najveća prevara kapitalizma su nametnute cinjenice da su nafta i plin ograniceni fosilni izvori energije. Dok god naucni krugovi sute o tome da je nafta obnovljiv izvor do tada cemo se svi gusiti od zavisnosti nafte koju nam uskracuju na perfidan nacin potkupljujuci naucnike i institute.
Imaš li neki izvor (slobodno može i neobnovljiv) za pretpostavku da je nafta obnovljiv izvor? Mislim obnovljiv u nekom realnom smislu, a ne "sad ćemo samo ukopati par mrtvih dinosaurusa u zemlju i sačekat ćemo malo dok se ne pretvore u naftu". Čitao sam i ja o onim bakterijama koje mogu proizvesti nešto slično dizelu, ali sumnjam da se ova tehnologija može primjeniti u nekom praktički upotrebljivom obimu, bar narednih nekoliko decenija.

(Neću ni glumiti da shvatam kakve ovo ima veze s kapitalizmom, ali jbg.)
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#114 Re: Buducnost kapitalizma

Post by animals »

Imali smo humani kapitalizam do neki 90-i god...poslije dolazi neka vrsta grabezljivi menadzera koji su stvorili takav kapitalizam koji stvara super bogate i siromasne..dokle ce izdrzati srednja klasa koja je onova svakog drustva..kad nje nestane onda ce se sve srusiti..nekada su vrhunski menadzeri zaradjivali maksimalno 30 puta vise od radnika..danas je taj omjer negdje oko 300 puta..znaci, svijet ako nastavi ovim tokom imat cemo super bogate i super siromasne ...
zakonpera
Posts: 345
Joined: 27/10/2011 13:45

#115 Re: Buducnost kapitalizma

Post by zakonpera »

certified_fascist wrote:
zakonpera wrote:Najveća prevara kapitalizma su nametnute cinjenice da su nafta i plin ograniceni fosilni izvori energije. Dok god naucni krugovi sute o tome da je nafta obnovljiv izvor do tada cemo se svi gusiti od zavisnosti nafte koju nam uskracuju na perfidan nacin potkupljujuci naucnike i institute.
Imaš li neki izvor (slobodno može i neobnovljiv) za pretpostavku da je nafta obnovljiv izvor? Mislim obnovljiv u nekom realnom smislu, a ne "sad ćemo samo ukopati par mrtvih dinosaurusa u zemlju i sačekat ćemo malo dok se ne pretvore u naftu". Čitao sam i ja o onim bakterijama koje mogu proizvesti nešto slično dizelu, ali sumnjam da se ova tehnologija može primjeniti u nekom praktički upotrebljivom obimu, bar narednih nekoliko decenija.

(Neću ni glumiti da shvatam kakve ovo ima veze s kapitalizmom, ali jbg.)
Većina ljudi ne zna da prirodne nafte ima u izobilju i da ona stalno nastaje. Potpuno je pogrešno mišljenje koje se potura javnosti da je raspadanje prastarih fosila uzrok nastanka nafte, no to jednostavno rečeno nije istina.

Takve činjenice saznajemo iz knjige „The Great Oil Conspiracy: How the US Government Hid the Nazi Discovery of Abiotic Oil from American People,“ – „Velika naftna zavjera: Kako je vlada SAD-a skrila od vlastitog naroda nacističko otkriće o abiotičkom nastanku nafte,“ koju ne napisao autor bestsellera New York Timesa dr. Jerome Corsi.

Nastaje li nafta iz fosila dinosaurusa?

Samo rijetki su upoznati s abiotičkim podrijetlom nastanka nafte, koja drži da je sva nafta na Zemlji, prirodni proizvod planete koja konstantno generira nove količine, i ne nastaje kao „fosilno gorivo“ točnije raspadom prastarih fosila prašuma i mrtvih životinja – dinosaurusa.

Moramo li naftu zahvaliti izumiranju dinosaurusa i drugih pradavnih iščezlih vrsta?

„Decenijama su petro-geolozi i petro-kemičari ignorirali konfiscirane nacističke dokumente koji su otkrivali da fosilno gorivo to uopće nije niti da nastaje raspadom prastarih bioloških ostataka,“ izvještava WND.

Corsi sugerira da se vlada SAD-a zajedno s najvećim naftnim kompanijama urotila da bi sakrila ova otkrića jer nisu željeli da javnost zna kako planeta prirodno proizvodi naftu u ogromnim količinama duboko ispod naših nogu.

Zbog toga se ne moramo čuditi da je teorija o „fosilnom gorivu“ toliko dugo opstala bez stvarnih dokaza.

Sintetička nafta

Također je važno reći kako se može kreirati i sintetička nafta. Ove informacije se kriju i znaju ih samo ljudi koji su bili bliski vladi SAD-a nakon drugog svjetskog rata kada je ista konfiscirala dokumente nacista koji su otkrivali istinu o stvaranju crnog zlata.

Moramo li naftu zahvaliti izumiranju dinosaurusa i drugih pradavnih iščezlih vrsta?

„Decenijama su petro-geolozi i petro-kemičari ignorirali konfiscirane nacističke dokumente koji su otkrivali da fosilno gorivo to uopće nije niti da nastaje raspadom prastarih bioloških ostataka,“ izvještava WND.

Corsi sugerira da se vlada SAD-a zajedno s najvećim naftnim kompanijama urotila da bi sakrila ova otkrića jer nisu željeli da javnost zna kako planeta prirodno proizvodi naftu u ogromnim količinama duboko ispod naših nogu.

Zbog toga se ne moramo čuditi da je teorija o „fosilnom gorivu“ toliko dugo opstala bez stvarnih dokaza.

Sintetička nafta

Također je važno reći kako se može kreirati i sintetička nafta. Ove informacije se kriju i znaju ih samo ljudi koji su bili bliski vladi SAD-a nakon drugog svjetskog rata kada je ista konfiscirala dokumente nacista koji su otkrivali istinu o stvaranju crnog zlata.

William Engdahl, autor knjiga ‘Stoljeće rata: Anglo-američka naftna politika i novi svjetski poredak’ i ‘Sjeme uništenja: geopolitika genetski modificirane hrane i globalno carstvo’, tvrdi da su priče o nestašici nafte – lažne.

Engdahl, koji je nekoć vjerovao da su izvori svjetske nafte ograničeni i da bi mogli nestati već 2050. godine, napisao je novu knjigu (‘Mitovi, laži i ratovi za naftu’) u kojoj tvrdi da su priče o nafti kao fosilnom gorivu i priče o nestašici nafte čista izmišljotina. Tu priču su izmislili uobičajeni Engdahlovi krivci – banke, korporacije, velike naftne kompanije i moćne obitelji poput Rockefellera.

“To je uostalom na samrtnoj postelji i priznao M. King Hubert, tvorac teorije o oskudnosti nafte na čijim su tezama počivale sve kasnije pretpostavke. To da nema nafte, to je dogma. Počiva na teoriji da su mrtvi dinosauri, odnosno da su njihovi ostaci ušli duboko u tlo, negdje čak i 20 kilometara prije 50 milijuna godina i da su se s njihovim ostacima dogodile neobične transformacije od kojih je nastala nafta”, kazao je Engdahl u intervjuu za Globus, navodeći da su Rusi za vrijeme Drugog svjetskog rata došli do spoznaja da nafta nije fosilnog podrijetla.

Rusi dokazali da nafta potječe iz zemljine jezgre

Priče o ograničenoj količini nafte na svijetu potrebne su, tvrdi Engdahl, zbog naftnih giganata koji tako mogu podizati cijene. “Henry Kissinger je rekao: ako kontrolirate naftu, kontrolirate cijele države, pa i čitav svijet. Zato je teorija o fosilnom gorivu komplementarni dio takve politike”, ocijenio je Engdahl.

“Rusi su dokazali da nafta potječe iz zemljine jezgre, da se nalazi u samom njezinom središtu. Tijekom milijuna godina razdvajanja zemljine površine i tektonskih preslagivanja otvorili su se kanali kojima je nafta krenula prema gore, prema površini, pod velikim tlakom i zbog visoke temperature u unutrašnjosti zemlje. Tim kanalima ona negdje dolazi brže, negdje sporije. Ali, ima je svugdje. Nafte ima. Ona ne nestaje ni presušuje, nego se samo u nekim slučajevima prebrzo crpi jer treba pričekati da dođe novi mlaz”, kazao je Engdahl.

“Nafta i prirodni plin obnovljivi su izvori. No, da se to zna, nafta ne bi koštala 120 dolara po barelu”, zaključio je Engdahl, koji smatra da bi realna cijena trebala biti 70 do 75 dolara po barelu.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#116 Re: Buducnost kapitalizma

Post by Great Cornholio »

zakonpera wrote:
Moramo li naftu zahvaliti izumiranju dinosaurusa i drugih pradavnih iščezlih vrsta?

Priče o ograničenoj količini nafte na svijetu potrebne su, tvrdi Engdahl, zbog naftnih giganata koji tako mogu podizati cijene. “Henry Kissinger je rekao: ako kontrolirate naftu, kontrolirate cijele države, pa i čitav svijet. Zato je teorija o fosilnom gorivu komplementarni dio takve politike”, ocijenio je Engdahl.
Ja vjerujem da na nafti moramo zahvaliti dinosaurusima i drugim pradavnim iščezlim vrstama.

Priče o ograničenoj količini nafte nisu izmišljenje, to je objektivno tako, i to ne idu u prilog naftnim kompanijama, jer one će biti na velikom gubitku kad nafte nestane, i zbog toga naftni lobiji ne žele da prelazimo na auta koje bi pokretali motori pokretani električnom energijom, koja je obnovljivi izvor energije, iako već sada postoji tehnologija koja omogućava da auta idu na električnu energiju i budu potputuno ravnopravna, po svim performansama, autima koje pogoni nafta, ali naftni lobiji to ne dozvoljavaju, jer kad bi se to desilo, ne bi se mogli bogatiti tako brzo i lako.

Nije vlasnicima naftnih kompanija stalo ni do čega drugog već jedino do vlastite zarade, jer da jeste oni bi se zadovoljili bogatstvom koje su do sada dobili crpeći neobnovljive prirodne resurse, i rekli " sad prelazimo na struju da bi očistili atmosferu, koja je prezagađena i zbog toga se mnogi ljudi razbolijevaju i umiru.

Propaganda je moćno oružje u rukama onih koji žele samo više novca, i u tu propagandu su uključeni razni kvazi naučnici, ja vjerujem da je jedan od njih i taj Engdahl, jer vlasnicima naftnih kompanija je u cilju da mi vozimo auta koja će pokretati nafta dok je god bude bilo, jer ne bi toliko mnogo mogli zarađivati na električnoj energiji koja bi se dobijala iz snage vjetra, vode, i Sunca. Atmosfera je zagađena i previše, ali k'o da je to nešto što interesuje ove kojima ništa nije sveto, gazili bi i preko mrtvih samo da na svoj konto dodaju još koju nulu.

11. septembar je još jedan dokaz na šta su sve spremni oni koji žele samo da se i dalje neograničeno bogate, i da krivicu za stanje do kojeg su doveli građane vlastite države svale na druge ;-)
User avatar
avantgarde
Posts: 7938
Joined: 01/02/2010 22:02
Location: u masi svakojako sarenih profila..

#117 Re: Buducnost kapitalizma

Post by avantgarde »

Great Cornholio wrote:
11. septembar je još jedan dokaz na šta su sve spremni oni koji žele samo da se i dalje neograničeno bogate, i da krivicu za stanje do kojeg su doveli građane vlastite države svale na druge ;-)
dobro si to primijetio,nevjerovatno je s kojom pohlepnom arogantnoscu vladajuci krugovi(ma sta se pod tim podrazumijevalo) lisavaju mnogo ljudi njihovih zivota samo da bi se odrzao konstantan priliv finansija njima samima,ne prezaju ni od bilo cega,dokaz je rat u Iraku...da budem iskren,brine me,jako me brine situacija ovih zadnjih godina,nesto kao da se sprema,jer kako neko rece,humani kapitalizam je davno prosao,dosao je ovaj mega-turbo tvrdi kapitalizam bezuvjetno se ide na rast i povecanje profita a to ne ide u zadnje vrijeme,ili ide,ali poslednjim i nazor iznudjenium sredstvima..skoro se doslo do nulte tacke...hm
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#118 Re: Buducnost kapitalizma

Post by Great Cornholio »

avantgarde wrote:
Great Cornholio wrote:
11. septembar je još jedan dokaz na šta su sve spremni oni koji žele samo da se i dalje neograničeno bogate, i da krivicu za stanje do kojeg su doveli građane vlastite države svale na druge ;-)
dobro si to primijetio,nevjerovatno je s kojom pohlepnom arogantnoscu vladajuci krugovi(ma sta se pod tim podrazumijevalo) lisavaju mnogo ljudi njihovih zivota samo da bi se odrzao konstantan priliv finansija njima samima,ne prezaju ni od bilo cega,dokaz je rat u Iraku...da budem iskren,brine me,jako me brine situacija ovih zadnjih godina,nesto kao da se sprema,jer kako neko rece,humani kapitalizam je davno prosao,dosao je ovaj mega-turbo tvrdi kapitalizam bezuvjetno se ide na rast i povecanje profita a to ne ide u zadnje vrijeme,ili ide,ali poslednjim i nazor iznudjenium sredstvima..skoro se doslo do nulte tacke...hm
Ratovi ne nastaju slučajno, ratovi se planiraju, planiraju ih oni koji imaju koristi od razaranja i ubijanja. Korist od razaranja imaju bankari i oni koji preko banaka zarađuju ( , građevinkse kompanije, auto industrija + naftne kompanije...), jer kad se neka država razori onda se ponovo mora obnavljati, a obnavlja se kreditima koje uzimaš od bankara.

Evo još jedan primjer kako se, k'o fol, američke vlasti bore za demokratiju i štite nemoćne. Američko bombardovanje Srbije, koju su navodno bombardovali zbog rata na Kosovu, nije ništa drugo nego "pravljenje" posla bankarima, a i ovima iz auto industrije, jer sad Zastava nije srpska, već onih koji su to bombardovanje "naručili", a oni koji sad rade su sluge u vlastitoj državi, drugi se na njihovom radu bogate, a oni dobijaju samo onoliko da prežive. Voljeli bi oni koji žele što jeftinijeg radnika da ih ima što više, i znaju da su ljudi kojima je sve uništeno, iz očaja, spremni da rade i za onoliko za koliko ne bi pristao niti jedan amerikanac, nijemac, ili japanac.

Ne možeš im se suprotstaviti, imaju vojnu silu kojom za kratko vrijeme mogu uništiti bilo koju državu, a još su opasniji zbog toga što su svoj narod toliko izmanipulisali i zaglupili, da oni fakat misle da njih svi mrze bez razloga, da oni nikog nisu napali iz sebičnih razloga, već da su američki vojnici borci za mir i pravdu, svi k'o Rambo ;-)
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#119 Re: Buducnost kapitalizma

Post by Zokipfc »

+1 Cornholio

Evo i jos jedan rezultat kapitalizma.

Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#120 Re: Buducnost kapitalizma

Post by Great Cornholio »

Skoro pročitah jedan grafit, piše " MMF= Međunarodni Monetarni Fašizam".

Kapitalizam je sistem zasnovan na lažima, i na lažima se jedino može i održavati, a u "pakovanju" laži da izgledaju kao istina američki lažovi su prvaci svijeta.

Ali, kao što rekoh, ne možeš im ništa, možeš samo ne postati kao oni, i nadati se da ćeh ih Sila veća od njih zaustaviti u sijanju i održavanju zla živim.
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#121 Re: Buducnost kapitalizma

Post by Zokipfc »

Jos jedna "vedra strana" kapitalizma :thumbup:
Cows milk - Is it really good for us? Or should we eliminate milk from our diets all together?
The Dairy Industry – What are they doing to US (American people)????

The dairy industry has advertising the truth about baby's needs for milk. But it has been twisted out of context to apply it to a completely different product their product -- cows milk not breast milk. And the sad result is that most Americans still think these noble statements about our babies needing milk even if it is cow's milk is true.

So, in an effort to undo the damage caused by this manipulation, let us consider the differences in human breast milk versus cow's milk, and further examine the physical problems caused by humans trying to survive on the milk of another species well past the age when no mammal should be drinking any milk.

A good place to start in analyzing the distinction between milk of different species is to begin to understand how nature works. As Dr. Oski explains in

Don't Drink Your Milk!, "The milk of each species appears to have been specifically designed to protect the young of that species. Cross-feeding does not work. Heating, sterilization, or modification of the milk in any way destroys the protection."

Here is one statistic, that most people are amazed:

The overall death rate for the babies raised on human milk was 1.5 deaths per 1,000 infants while the death rate in the babies fed cow milk was 84.7 per 1,000 during the first nine months of life. That is a huge difference.

"It is a dietary error to cross species to get milk from another animal”. Human infants take about 180 days to double their birth weight, and human milk is 5 to 7 percent protein, while calves require only 45 days doubling their birth weight and cows milk is 15 percent protein. This is much more protein than humans can absorb.

In addition to the difference in the amount of protein in these two different types of milk, there are also major differences in the composition of this protein. The primary type of protein in cow's milk is casein. Cow's milk has 20 times as much in human milk, which makes the protein from cows milk difficult or impossible for humans to digest or absorb.

When protein cannot be properly broken down, it weakens the immune system, causing allergies and many other problems. Allergies caused by cow's milk are extremely common.

In fact, when a single food can be isolated as the cause of an allergy, 60 percent of the time, that food is cows milk. Symptoms of this allergic reaction to cow's milk in infants can include asthma, nasal congestion, skin rash, chest infections, irritability and fatigue.

Another reason many people suffer various symptoms of disease from drinking milk is "lactose intolerant," meaning they cannot digest lactose, the sugar in milk (cow's milk and human milk).

An enzyme known as lactase is required to digest lactose, and between the age of 18 months and 4 years old most children gradually lose the lactase activity in their small intestine. This reflects the fact that nature never intended lactose-containing foods, such as cow’s milk to be consumed after the normal weaning period.

In fact, so many people have bad reactions to drinking cow's milk that in 1974 the Federal Trade Commission felt compelled to take legal action against advertising claims made by the California Milk Producers. The ads claimed "Everybody Needs Milk." The FTC prosecuted the milk producers for "false, misleading and deceptive" advertising. The FTC complaint cited the high incidence of lactose intolerance, allergies caused by cow's milk and the increased risk of heart disease. The FTC won and the milk producers had to come up with a new slogan for their ads: "Milk Has Something for Everybody."

One medical researcher, Dr. Kevin McGrady, commented, "Milk has something for everybody all right -- higher blood cholesterol, and increased risk of heart disease and stroke."

But don't we need to drink milk to get calcium? No. The best way to add calcium to your diet is to eat more fresh green vegetables. BUT, cows milk is high in calcium… YES, but the problem is that it is in a form that cannot be absorbed very well by humans.

One of the most serious problems caused by a calcium deficiency is osteoporosis.






The mucus created by dairy products causes other problems as well. It is well-known that dairy products cause excessive mucus in the lungs, sinuses and intestines. This excess mucus in the breathing passages contributes too many respiratory problems. Two very common problems with infants are colic and ear infections, both of which can be caused by cows milk. Medical studies have found cow's milk can contribute to these problems either directly, when the infant drinks cows milk, or indirectly, when the infant breast feeds from a mother who has been consuming dairy products.

Very important note to you, yourself can’t consume dairy product because in turn can affect your baby when you are breast feeding. Take care of yourself so you can take care of your baby.

Colic, suffered by one out of every five infants in the U.S., is characterized by severe stomach cramps. When a mother eats dairy products, milk proteins pass into her breast milk and end up in the baby's blood; some studies have found that cow's milk proteins (from milk drunk by the mother) might trigger colic-like symptoms in infants fed only human milk and no cow's milk.

Makes sense doesn’t it? If your baby has colic, observe what you are eating. Cut out dairy products and see if you baby’s colic subsides.

Concerning ear infections??? You just don't see this painful condition among infants and children who aren't getting cow's milk into their systems.

I haven’t given my children any milk throughout their childhood and the frequency of colds and ear infections were very far and between.

The Natural Health article also notes, "Removing dairy from the diet has been shown to shrink enlarged tonsils and adenoids, indicating relief for the immune system. Similarly, doctors experimenting with dairy-free diets often report a marked reduction in colds, flu, sinusitis and ear infections."


When a reasonable person considers all this evidence, it would be difficult to still believe cow's milk is healthy for human consumption.

So, what do we drink instead? For the newborn infant, there are two obvious alternatives – breast milk from a healthy mother and juices.

After a child is weaned, there is no reason to drink any milk. We shouldn't drink any liquid with our meals because this dilutes our digestive fluids. When we are thirsty, we should drink distilled water. Or, if you want to drink something nutritional between meals, the best choice is freshly-extracted vegetable juice.
Dakle, mlijeko (a pogotovo pasterizovano mlijeko) je vise stetno za ljude nego sto je zdravo. Ali i dalje velike kompanije daju milijarde za promociju mlijeka i njegove prodaje. To je samo jedan od primjera kako nas truju jelom i picem.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#122 Re: Buducnost kapitalizma

Post by Great Cornholio »

Ja čak sumnjam da su i ovi amerikanci koji govore istinu o 11. septembru uključeni u propagandu američkih vlasti, jer time su postigli to da ostatak svijeta pomisli da su u Americi mediji slobodni, i da u Americi možeš pričati šta god hoćeš a da ne izgubiš glavu, ali nije to tako, ovi amerikanci koji govore istinu o 11 septembru su isto tako dio moćne propagandne mašinerije, i tom propagandom su postigli to da ostatak svijeta pomisli da postoji neka razlika između Demokrata i Republikanaca, ali ona ne postoji, Demokrati se samo predstavljaju dobrim, jer i oni ratove održavaju i započinju, i to u znak zahvalnosti prema onima koji su ih na vlast doveli, a znamo ko su ti ;-)
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#123 Re: Buducnost kapitalizma

Post by fatamorgana »

Great Cornholio wrote:
Ratovi ne nastaju slučajno, ratovi se planiraju, planiraju ih oni koji imaju koristi od razaranja i ubijanja. Korist od razaranja imaju bankari i oni koji preko banaka zarađuju ( , građevinkse kompanije, auto industrija + naftne kompanije...), jer kad se neka država razori onda se ponovo mora obnavljati, a obnavlja se kreditima koje uzimaš od bankara.

Evo još jedan primjer kako se, k'o fol, američke vlasti bore za demokratiju i štite nemoćne. Američko bombardovanje Srbije, koju su navodno bombardovali zbog rata na Kosovu, nije ništa drugo nego "pravljenje" posla bankarima, a i ovima iz auto industrije, jer sad Zastava nije srpska, već onih koji su to bombardovanje "naručili", a oni koji sad rade su sluge u vlastitoj državi, drugi se na njihovom radu bogate, a oni dobijaju samo onoliko da prežive. Voljeli bi oni koji žele što jeftinijeg radnika da ih ima što više, i znaju da su ljudi kojima je sve uništeno, iz očaja, spremni da rade i za onoliko za koliko ne bi pristao niti jedan amerikanac, nijemac, ili japanac.

Ne možeš im se suprotstaviti, imaju vojnu silu kojom za kratko vrijeme mogu uništiti bilo koju državu, a još su opasniji zbog toga što su svoj narod toliko izmanipulisali i zaglupili, da oni fakat misle da njih svi mrze bez razloga, da oni nikog nisu napali iz sebičnih razloga, već da su američki vojnici borci za mir i pravdu, svi k'o Rambo ;-)
:thumbup: Vidis kako mozes bit' pametan samo kad hoces, :kiss:
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#124 Re: Buducnost kapitalizma

Post by Great Cornholio »

Zokipfc wrote: Dakle, mlijeko (a pogotovo pasterizovano mlijeko) je vise stetno za ljude nego sto je zdravo. Ali i dalje velike kompanije daju milijarde za promociju mlijeka i njegove prodaje. To je samo jedan od primjera kako nas truju jelom i picem.
Genetski modificirana hrana, pilići koji za 40 dana narastu k'o što oni od prije 50 godina ne bi mogli za 10 godina, krave ko "kamion" koje daju mlijeka k'o prijašnih pet normalnih krava, sve je to ko fol u korist ljudi, i jest', al' od toga korist ima samo mali broj ljudi, ovi što na računima imaju milijarde, ostali će samo zaraditi raznorazne bolesščuge.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#125 Re: Buducnost kapitalizma

Post by Great Cornholio »

fatamorgana wrote:
:thumbup: Vidis kako mozes bit' pametan samo kad hoces, :kiss:
Ma ja sam ba stalno pametan, nego si ti sad tek to uvidio, doživio prosvjetljenje :D
Šalim se, nego nisam se ja pokvario od kako sam prestao "napadati Boga", možda jedino "koristim malo drugačije riječi", ali i sada mi je istina na prvom mjestu :)

I nemoj me ljubakat, more svijet svašta pomislit' :run: :lol:
Post Reply