Budimo ljudi

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#1 Budimo ljudi

Post by pirpa »

...
Last edited by pirpa on 04/05/2017 19:59, edited 1 time in total.
nellismo
Posts: 214
Joined: 08/10/2014 18:17

#2 Re: Budimo ljudi

Post by nellismo »

Jeli to ono dijete iz Bugojna?
Ja ću pokušati sreiti ovaj lamiktal
samo da znam sigurnu adresu kome da predam tbl?
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#3 Re: Budimo ljudi

Post by pirpa »

.
Last edited by pirpa on 19/12/2019 08:17, edited 1 time in total.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#5 Re: Budimo ljudi

Post by pirpa »

nellismo wrote:Jeli to ono dijete iz Bugojna?
Ja ću pokušati sreiti ovaj lamiktal
samo da znam sigurnu adresu kome da predam tbl?
ZELENI PUT 37
70230 BUGOJNO
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#6 Re: Budimo ljudi

Post by pirpa »

https://www.facebook.com/video.php?v=65 ... =2&theater
Faris svaki dan ima po 7 napada gdje su potrebni lijekovi Diazepam klizma,Lamital koji se daju da prekinu napad
nellismo
Posts: 214
Joined: 08/10/2014 18:17

#7 Re: Budimo ljudi

Post by nellismo »

ja za ovu apaurin klizmu ne mogu garantovati, ali ću lamiktal pokusati nabaviti.
ako mu ko to može u bugojno proslijediti iz sa, spreman sam nači se sa ljudima da im dam tbl
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#8 Re: Budimo ljudi

Post by walter kurtz »

sad ozbiljno u mene je prijatelj smanjio napade za 80% ganjom (marihuanom) :wink:
http://www.epilepsycolorado.org/index.p ... &item=5985
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#9 Re: Budimo ljudi

Post by pirpa »

:|
nellismo wrote:ja za ovu apaurin klizmu ne mogu garantovati, ali ću lamiktal pokusati nabaviti.
ako mu ko to može u bugojno proslijediti iz sa, spreman sam nači se sa ljudima da im dam tbl
Vidi drug pa pošalji poštom ako ti nije peglanje.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#10 Re: Budimo ljudi

Post by pirpa »

walter kurtz wrote:sad ozbiljno u mene je prijatelj smanjio napade za 80% ganjom (marihuanom) :wink:
http://www.epilepsycolorado.org/index.p ... &item=5985
Znam drug... Gledao sam davno dokumentarac o tome. Al gdje ću to preporučiti ljudima. Sam znaš gdje živimo i naš mentalitet
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#11 Re: Budimo ljudi

Post by Rimad »

Nigdje nikakva vijest o ovom djetetu, osim u nezavisne.com. Nije valjda da mediji i portali nisu htjeli objaviti?

EDIT: Moja greška, ne znam šta sam ukucao pa nisam ništa dobio.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#12 Re: Budimo ljudi

Post by orinoco »

.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#13 Re: Budimo ljudi

Post by HAVANA »

Sacu laicki i otprilike napisati za jedan slucaj i kako je sve teklo.Pozitivno rijeseno za sada a nije ni kostalo mnogo jer su preko fonda izganjali.Treba im to reci a ako im treba i broj covjeka posalji pp pa mogu porazgovarati sa njim kako i sta...Znaci decko od tada nekih 11 godina,svakodnevni napadi,i po 20 dnevno.Kao epilepsija,nekad blaze,nekad jace...Horor.Obilazili doktore,lijekovi,cak su mu i operaciju neku radili.Nista nije pomoglo.Cuju za onu kliniku u turskoj,acibaden kako li...Prvi put su sami otisli i platili pregled.Rekli su da mogu pomoci i ovi preko fonda ganjali sredstva.Odobreno im je na kraju i prvo su mu neki cip ugradili u glavi da nesta prati,valjda vrijeme,intezitet napada,kako,sta,odakle...Uglavnom trajalo je i bilo je par odlazaka do konacnog kada su mu ugradili neki hepek u glavi,na prsima i ima narukvicu koju stalno nosi.Kada osjeti da pocinje napad prisloni tu ruku sa narukvicom na prsa i sprijeci napad.Dijete se preporodilo.Ima neka i baterija u tom aparaticu ugradjenom na prsima i na moje pitanje sta sa njom,kaze mijenja se cini mi se svako 2 godine a do tada snagom tog udara,sprijecenog...se puni baterija. :shock: :? Tako mi otac isprica ako sam dobro skonto sve detalje.Uglavnom mali dobar,vidim ga svake sedmice jer dodje sa ocem koji mi nesto radi.I on mu pomaze...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#14 Re: Budimo ljudi

Post by HAVANA »

Tek sad vidim da je iz 2015...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#15 Re: Budimo ljudi

Post by HAVANA »

A i onaj mali haris iznad pionirske sto smo imali akciju,i njegove probleme i tumor na mozgu,sta li je vec tacno bilo,su rijesili u toj klinici.Uspjesno.Izgleda dobar taj acibaden...
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#16 Re: Budimo ljudi

Post by Gojeni H »

HAVANA wrote:Sacu laicki i otprilike napisati za jedan slucaj i kako je sve teklo.Pozitivno rijeseno za sada a nije ni kostalo mnogo jer su preko fonda izganjali.Treba im to reci a ako im treba i broj covjeka posalji pp pa mogu porazgovarati sa njim kako i sta...Znaci decko od tada nekih 11 godina,svakodnevni napadi,i po 20 dnevno.Kao epilepsija,nekad blaze,nekad jace...Horor.Obilazili doktore,lijekovi,cak su mu i operaciju neku radili.Nista nije pomoglo.Cuju za onu kliniku u turskoj,acibaden kako li...Prvi put su sami otisli i platili pregled.Rekli su da mogu pomoci i ovi preko fonda ganjali sredstva.Odobreno im je na kraju i prvo su mu neki cip ugradili u glavi da nesta prati,valjda vrijeme,intezitet napada,kako,sta,odakle...Uglavnom trajalo je i bilo je par odlazaka do konacnog kada su mu ugradili neki hepek u glavi,na prsima i ima narukvicu koju stalno nosi.Kada osjeti da pocinje napad prisloni tu ruku sa narukvicom na prsa i sprijeci napad.Dijete se preporodilo.Ima neka i baterija u tom aparaticu ugradjenom na prsima i na moje pitanje sta sa njom,kaze mijenja se cini mi se svako 2 godine a do tada snagom tog udara,sprijecenog...se puni baterija. :shock: :? Tako mi otac isprica ako sam dobro skonto sve detalje.Uglavnom mali dobar,vidim ga svake sedmice jer dodje sa ocem koji mi nesto radi.I on mu pomaze...
:shock:

Prvi put u zivotu cujem. Hvala u svakom slucaju.
sumirprimus
Posts: 80479
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17 Re: Budimo ljudi

Post by sumirprimus »

090 291 016- of topic, okrenite broj za pile malo, malog andjela hanu pasanbegovic rodj.2015te tesko bolesnu u tur je na lijecenju...

Image
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#18 Re: Budimo ljudi

Post by Toffee karamela »

da ne otvaram sad novu temu, iz današnjeg Oslobođenja :(

Apel za pomoć: Elmedina Osivčić nema šta da jede niti gdje da živi

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sar ... je-da-zivi
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#19 Re: Budimo ljudi

Post by Qler »

https://www.facebook.com/novabhtv/video ... gzMjkyNTA/

Samo ne znam kako da pomognem, ne mogu do Gračanice, a nema neki račun da im uplatim ili nesto...

edit:

preko Western Union-a se može poslati novac, na broj 062/440-005 na ime Havka Huskić (nana), Gračanica, TK
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#20 Re: Budimo ljudi

Post by vjesticanametli »

Qler wrote: 18/12/2019 10:08 https://www.facebook.com/novabhtv/video ... gzMjkyNTA/

Samo ne znam kako da pomognem, ne mogu do Gračanice, a nema neki račun da im uplatim ili nesto...

edit:

preko Western Union-a se može poslati novac, na broj 062/440-005 na ime Havka Huskić (nana), Gračanica, TK
Prevara ne salji
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#21 Re: Budimo ljudi

Post by Qler »

Da, jutros vidim na klixu da je i pomozi.ba provalio.. a nista, samo nastaviti njima davati, oni ce sigurno polsati u prave ruke...
HelaS
Posts: 5276
Joined: 22/09/2018 13:21

#22 Re: Budimo ljudi

Post by HelaS »

Djevojčica Almira, kao beba od četiri mjeseca, susrela se sa ozbiljnim zdravstvenim problemom zbog kojeg je morala na operaciju debelog crijeva. Tada je u pomoć pritekao Aco Pejović uplativši novac za njeno liječenje. Također, pjevač je tada i posjetio njenu porodicu i vidio malenu Almiru.

Kada je ugledao djevojčicu Pejović se iznenadio, a onda je zagrlio i poljubio je u ruku. Djevojčica je pjevaču donijela i poklon, među kojima je i njena fotografija.

"Nisam ovo očekivao. Rasplakali ste me. Neka si živa i zdrava, srce moje! Meni je ovoliko srce kad te vidim. Nisam ni znao da si ti ta beba, što sam je držao", rekao je Aco.



:thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#23 Re: Budimo ljudi

Post by moonca »

..pomozi i shuti.. :wink:
Post Reply