Brza posta???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Alfa159
Posts: 631
Joined: 25/07/2007 12:01
Location: Horde zla - Machu Picchu

#1 Brza posta???

Post by Alfa159 »

Zdravo, da li je ko slao nesto brzom postom i koga bi preporucili, trebam iz Sa poslati paket za Bihac?
Koliko to kosta ako je paket 5kg i da li ovi sto dostavljaju mogu izvrsiti i naplatu, jer ja sam nesto prodao pa saljem.
Please, Hvala.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#2 Re: Brza posta???

Post by coek »

...
Last edited by coek on 24/02/2014 10:24, edited 1 time in total.
User avatar
holowey
Posts: 8430
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3 Re: Brza posta???

Post by holowey »

probaj http://www.in-time.ba/

moja firma je slala neke publikacije u bl, cca 60kg, i doslo nas je jeftinije nego autobuska karta do bl...

imas kod njih na stranici kalkulator za cijenu transporta, odaberi "In time express" i izracunaj
User avatar
Alfa159
Posts: 631
Joined: 25/07/2007 12:01
Location: Horde zla - Machu Picchu

#4 Re: Brza posta???

Post by Alfa159 »

Hvala, Vam.
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#5 Re: Brza posta???

Post by duboka_misao »

posalji busom daj cenera vozacu i zavrseno .
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#6 Re: Brza posta???

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Alfa159 wrote:Zdravo, da li je ko slao nesto brzom postom i koga bi preporucili, trebam iz Sa poslati paket za Bihac?
Koliko to kosta ako je paket 5kg i da li ovi sto dostavljaju mogu izvrsiti i naplatu, jer ja sam nesto prodao pa saljem.
Please, Hvala.
Imaš kalkulator na stranici BH Pošte pa provjeri.

http://www.posta.ba/kalkulator/1/0/36.html

A za ovo bi te izašlo oko 5,70KM.
User avatar
Alfa159
Posts: 631
Joined: 25/07/2007 12:01
Location: Horde zla - Machu Picchu

#7 Re: Brza posta???

Post by Alfa159 »

Hajde jos jedno kratko pitanje, "Posiljka sa pouzecem" e da ja posaljem a da ovi sto nose naplate:)(i svoje nosenje i ono sto ja saljem, tj da naplate u moje ime)? da li to tako hoda
da li je to u sklopu brze poste, bh poste itd
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#8 Re: Brza posta???

Post by drndalo »

To ti ima i obicna posta, raspitaj se samo koliko bi tacno doslo postarine za paket u jednom pravcu, a povrat para na tvoja vrata... Preporuceno je oboje, i zove se kako si rekao "sa pozecem"... Treba ispuniti i nekih formulara kad saljes, i za tamo i za povrat...

Sve kurirske sluzbe, tj. njihovi predstavnici ovdje (TNT,FedEx,DHL,UPS,24vip,ima ih jos...) rade i dostavu unutar BiH, nekad i susjednih zemalja, i za neke stvari zna biti smijesno jeftina, jer imaju zbirne transporte koji svaki dan voze kamionom/kombijem na te strane...
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#9 Re: Brza posta???

Post by mayab »

Drug slao pouzecem preko Intereurope u Halilovicima, na carinskom terminalu; za Mostar, izaslo 15 KM troskova, nazvali ga da dodje po svoje pare kad su stigle
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#10 Re: Brza posta???

Post by _ado_ »

iz mog iskustva, BH posta se pokazala najboljom. Sve ove agencije tipa dhl, uzimaju minimalno 12 km za najmanji predmet. Povecanjem tezine, cijene lete u nedogled. Jos jedan problem je sto ako prodas nesto sa placanjem pouzecem, svoj novac cekas danima i moras ih bukvalno moliti da ti isplate novac. Ja sam jednom poslao BHpostom elektromotor serva za corsu(hrpa zeljeza, kablova) iz Sa u Tz za nekih 10-ak km. Pare mi nakon 2 dana stigle na kucnu adresu.
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#11 Re: Brza posta???

Post by drndalo »

Vidis, imam dobra iskustva sa postom jos od prije rata, pouzece posebno, ali kada sam si dovlacio 4 auto gume 16" iz BL, posta nije htjela ni cuti, dok su mi iz FedEx-a (u stvari Rhea expresa kako se firma zove ovdje, a koja radi za njih) tu uslugu naplatili cijelih 20 KM... Pokupili gume u skladistu u BL, i dovezli mi ih na adresu u SA po mojoj narudzbi... Nisam siguran da imaju nesto bas takvo u cjenovniku definisano, ali su bas tamo imali kombi, koji je svakako isao za SA, pa je mozda i cijena bila "odoka", ali je meni upala k'o budali samar...
User avatar
Aleluja
Posts: 1238
Joined: 07/07/2011 11:08
Location: Ne rokći, nema frke za tvoj um...

#12 Re: Brza posta???

Post by Aleluja »

...meni je EuroExpress konza! 8-)
User avatar
slobodann
Posts: 203
Joined: 20/05/2012 10:32

#13 Re: Brza posta???

Post by slobodann »

EMS je super.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#14 Re: Brza posta???

Post by PipiDugaDevetka »

holowey wrote:probaj http://www.in-time.ba/

moja firma je slala neke publikacije u bl, cca 60kg, i doslo nas je jeftinije nego autobuska karta do bl...

imas kod njih na stranici kalkulator za cijenu transporta, odaberi "In time express" i izracunaj
Primio sam nekoliko pošiljki nekih ljekovitih materija izMostara putem IN-TIME firme.
Plaćanje ljekovitih materija pouzećem, plaćanje troškova transporta izMostara 10 KM.Tezina oko 1/2kg.
Posebno potpisivao i platio ljekovite materije, a posebno troškove transporta do ''na vrata''.
Zadovoljan sam bio uslugom, kao juče poslano, a danas primio...izuzev, subota-nedjelja-praznik.
User avatar
Coppertone
Posts: 780
Joined: 19/10/2011 18:49

#15 Re: Brza posta???

Post by Coppertone »

Vise puta sam koristio http://www.euroexpress.ba/ Nemam nikakvih zamjerki na njih, nazoves, dodju, isporuce na vrijeme i cijena je razumna. Cjenovnik imas na sajtu.
Jos sam cuo za http://www.cityex.ba/ ali ih nisam koristio.

Ako mislis cesce slati preko neke od express dostava, obavezno se raspitaj za popuste na kolicinu.
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#16 Re: Brza posta???

Post by Jazzy.ba »

Zna li ko dozvoljava li Euroexpress pregled posiljke kada se preuzima i placa pouzecem, ili eventualno da se plati, a pred soferom pogleda jel sadrzaj odgovara onome sta je poslano?
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#17 Re: Brza posta???

Post by Zatamnjena stakla »

Zavisi šta šalješ..

Ja slao papire u Njemačku, 40KM me izašlo.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#18 Re: Brza posta???

Post by Herr Flick »

Jel neko zna od koliko sati pocinju isporuke pa kad zavrsavaju.npr da li ovi vozaci rade recimo od 9-16h ili recimo pocnu od 9 pa zavrse kad isporuce za taj dan predviđeno??
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#19 Re: Brza posta???

Post by jasko__ »

Iako je tema malo zastarila, da ne otvaram novu..

Prodao sam nešto preko Pik-a i trebam da pošaljem u Gradišku, da lik plati i artikl i poštarinu…jel to tzv „plaćanje pouzećem“?? Nemam baš iskustva sa poštama..kad ja dobijem pare???...pa ako može ko da mi malo pojasni..

Pa me interesuje vaše mišljenje, jel bolje običnom Poštom ili tražit neki servis tipa Euroexpress…ja bih radije običnom Poštom jer mi je u komšiluku..al ne znam koliko su pouzdani…i kad bih pare dobio..
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#20 Re: Brza posta???

Post by ja nisam ja »

Imam i ja nesto da saljem za Bihac.Jakna je u pitanju.Kako se salje tako da ja ne placam nista vec da osoba kojoj se salje prilom pouzeca paketa placa ?
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#21 Re: Brza posta???

Post by 4m3l »

Da ne otvaram novu temu, Koja je najjeftinija brza posta za slanje unutar BiH, treba da posaljem artikal od 15x15cm do 0.5kg.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#22 Re: Brza posta???

Post by O'zone »

Da ne otvaram novu temu.

Da slučajno neko nema informaciju koliko bi love bila dostava četiri alu felge težine cca 30-35 Kg iz Zvornika do Sarajeva?
zippoo87
Posts: 15541
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#23 Re: Brza posta???

Post by zippoo87 »

je li ova tema uopste aktivna
trebam poslati laptop u Sarajevo preko brze poste,koja je najjeftinija i najpouzdanija
sada sam zvao euroexpress i kod njih je 17 KM sa povratom novca
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#24 Re: Brza posta???

Post by cico x »

veoma loše iskustvo sa euroexpress-om,preporuke da ih izbjegavate,nisu dostavili paket na vrijeme radi njihove greške koju nece da priznaju+ne žele vratiti novac za neobavljenu uslugu.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#25 Re: Brza posta???

Post by muminovic »

O'zone wrote:Da ne otvaram novu temu.

Da slučajno neko nema informaciju koliko bi love bila dostava četiri alu felge težine cca 30-35 Kg iz Zvornika do Sarajeva?
oko cca 40 KM, plus ako osiguras onda dodatna cijena ide... najbolje da nazoves i pitas...
Post Reply