Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1226 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

славянин wrote: Znaci rijesili smo veliki problem oko razvoja otpora bakterija (gle cuda evolucija pred nasim ocima) na antibiotike tako sto cemo umakati muhu u vodu al striktno sa jedne strane i to piti.
Da veoma sam nedefinisan naspram Kurana,Hadisa i umakanja muha.
Ovo je dokaz da vi stvari ne znate u sboj kontekst postaviti i zato ne razumijete mnogo stosta of islama.

Prvo u kojoj situaciji cemo umakati i pokusati ovo uraditi, pa naravno kad zivis u pustinji i nems dovoljno vode pa d je ne bi prosipao uradis kad bi otrovd neutralisao a ako imas vodu , sta ces se sa muhama zamarati prosuti i natocit drugu.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1227 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by славянин »

Smrcak15 wrote:
славянин wrote: Znaci rijesili smo veliki problem oko razvoja otpora bakterija (gle cuda evolucija pred nasim ocima) na antibiotike tako sto cemo umakati muhu u vodu al striktno sa jedne strane i to piti.
Da veoma sam nedefinisan naspram Kurana,Hadisa i umakanja muha.
Ovo je dokaz da vi stvari ne znate u sboj kontekst postaviti i zato ne razumijete mnogo stosta of islama.

Prvo u kojoj situaciji cemo umakati i pokusati ovo uraditi, pa naravno kad zivis u pustinji i nems dovoljno vode pa d je ne bi prosipao uradis kad bi otrovd neutralisao a ako imas vodu , sta ces se sa muhama zamarati prosuti i natocit drugu.
A cuku dotaknes moras 7 puta ruke prati (dje tu usteda vode ??) dok je macka ok super fine kao i muha ako to upadne u vodu... muha koja btw leti po da izvinete govnima od kamila i slicno.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7760
Joined: 03/06/2016 16:31

#1228 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Dope_Man »

славянин wrote:@Smrcak
Svega pomalo pa uvjeravas ljude koji na fakultetima studiraju u svojim bransama ili su vec diplomirali da nemaju pojma.Prelistaj unazad ko ti je sta pisao i kako a sta si to odgovarao.
Ne shvatas da ljudi koji imaju znanja o sektorima nauke o kojima ti diskutujes sa svojim “cinjenicama” i “argumentima” se isto osjecaju kao ti sa tabanima i osmjehom u vezi zove.
Muha antibiotik jedna strana ovo ono ... :roll:
Ja udjem na ovaj forum sad jednom mjesecno, pogledam par postova i cudim se zasto jednom dokazano neukom covjeku u svakom mogucoj oblasti uopste toliko paznje dajete.

Covjek koji iznosi milion tvrdnji ali NIKADA, ali bas nikada nije nijednu dokazao, poput ovih gluposti da je eto bas on znao nesto prije zvanicne nauke, nesto sto niko od vjernika se nije usudio obznaniti kao svoju predikciju zasnovanu na religiji (ili mozda niko sem njega to nije otkrio). Jednostavno je igorisanje takvih najbolji lijek, sve drugo vodi samo u beskrajan ciklus ponavljanja izjava u kojima ce i sam svoje ranije izjave pobiti ako treba, ali nikada priznati da grijesi. Jer takvi nisu sposobni kriticki analizirati sopstveno misljenje i izjave i prepoznati greske.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1229 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

славянин wrote:
Smrcak15 wrote:
славянин wrote: Znaci rijesili smo veliki problem oko razvoja otpora bakterija (gle cuda evolucija pred nasim ocima) na antibiotike tako sto cemo umakati muhu u vodu al striktno sa jedne strane i to piti.
Da veoma sam nedefinisan naspram Kurana,Hadisa i umakanja muha.
Ovo je dokaz da vi stvari ne znate u sboj kontekst postaviti i zato ne razumijete mnogo stosta of islama.

Prvo u kojoj situaciji cemo umakati i pokusati ovo uraditi, pa naravno kad zivis u pustinji i nems dovoljno vode pa d je ne bi prosipao uradis kad bi otrovd neutralisao a ako imas vodu , sta ces se sa muhama zamarati prosuti i natocit drugu.
A cuku dotaknes moras 7 puta ruke prati (dje tu usteda vode ??) dok je macka ok super fine kao i muha ako to upadne u vodu... muha koja btw leti po da izvinete govnima od kamila i slicno.
ne, nego kad dotaknes njegovu pljuvacku onda se treba prati ili obrisati zemljom.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1230 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

Dope_Man wrote:
славянин wrote:@Smrcak
Svega pomalo pa uvjeravas ljude koji na fakultetima studiraju u svojim bransama ili su vec diplomirali da nemaju pojma.Prelistaj unazad ko ti je sta pisao i kako a sta si to odgovarao.
Ne shvatas da ljudi koji imaju znanja o sektorima nauke o kojima ti diskutujes sa svojim “cinjenicama” i “argumentima” se isto osjecaju kao ti sa tabanima i osmjehom u vezi zove.
Muha antibiotik jedna strana ovo ono ... :roll:
Ja udjem na ovaj forum sad jednom mjesecno, pogledam par postova i cudim se zasto jednom dokazano neukom covjeku u svakom mogucoj oblasti uopste toliko paznje dajete.

Covjek koji iznosi milion tvrdnji ali NIKADA, ali bas nikada nije nijednu dokazao, poput ovih gluposti da je eto bas on znao nesto prije zvanicne nauke, nesto sto niko od vjernika se nije usudio obznaniti kao svoju predikciju zasnovanu na religiji (ili mozda niko sem njega to nije otkrio). Jednostavno je igorisanje takvih najbolji lijek, sve drugo vodi samo u beskrajan ciklus ponavljanja izjava u kojima ce i sam svoje ranije izjave pobiti ako treba, ali nikada priznati da grijesi. Jer takvi nisu sposobni kriticki analizirati sopstveno misljenje i izjave i prepoznati greske.

cuj nikada, ma nemoj sta mi kazes


pa evo jasno i cisto da svako moze da vidi svojim ocima , provjeri i ocima i rukama, ovo sto pricam

a to je da je Kuran brojcano programirana knjiga

Image

Image

hajde budi faca pa ospori to naucno i argumentovano ako mozes, evo izazivam te pred svima na forumu ako mozes da ovo osporis arghumentovano sa dokazima, i ja cu se poklopiti po usima :run:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1231 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by славянин »

@Smrcak15 Hitno isprintaj i ponesi na Fakultete,Univerzitete i posalji svim vaznijim naucnicima.Rijesio si svaku dilemu sa ovakvim dolazima da je Kuran tako kriptiran sifriran itd ... rijesio si pitanje koje muci covjecanstvo milenijumima!
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#1232 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Mišo_Kovač »

7906/4885 nije zlatni rez. Ovaj razlomak je racionalan broj i već na četvrtoj decimali odstupa od zlatnog reza, koji je, usputbudirečeno, iracionalan. Prestani prodavati lošu matematiku po forumu :P
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1233 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

славянин wrote:@Smrcak15 Hitno isprintaj i ponesi na Fakultete,Univerzitete i posalji svim vaznijim naucnicima.Rijesio si svaku dilemu sa ovakvim dolazima da je Kuran tako kriptiran sifriran itd ... rijesio si pitanje koje muci covjecanstvo milenijumima!
vjeruj mi cim imam priliku da pokazem nekom vrsom matematicaru, profesoru, naucniku ove stvari iz Kurana vrlo rado cu uraditi...ma vjeruj mi da imam priliku Einsteinu da pokazem ovo vrlo rado bi mu pokazao, da on da svoje misljenje o tome.... :D

ali ima jedna caka :D a to je da kad nekome hoces da prezentiras ove stvari, postavis kolmne bez ikakve naznake za Kuran, umjesto da pise broj sure ili ajeta napisem kolumna A i B i na osnovu toga se izvucku sve ove cifre....znaci osoba koja bi analizira mora objektivna biti i ne bi znala da se to nalazi u Kur'anu (radi objektivnosti , da ne bi radio nesto za ili protiv, nego cisto objektivno da pogleda na stvari i dadne misljenje)

i rekao bi mu, da li je ovo kodirano i da li moze osoba koja je nepismena ovako nesto uraditi, koja nije u stanju potpisati se.

Ako znate nekog vrsnog matematicara ovdje da pogleda ove stvari, bio bi vam zahvalan....a sad da ja idem po kancelarijama i univerzitetima da trazim profesore da analiziraju ovo, nema smisla ;-)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1234 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

Mišo_Kovač wrote:7906/4885 nije zlatni rez. Ovaj razlomak je racionalan broj i već na četvrtoj decimali odstupa od zlatnog reza, koji je, usputbudirečeno, iracionalan. Prestani prodavati lošu matematiku po forumu :P
brko nemoj me zafrkavati.....ta prica moze proci neukima koji ne poznaju ove stvari ali meni ne

a sad cu ti objasniti i zasto pa da vise ovo ne uzimas kao neki argument jer to nije.

Zlatni rez je iracionalan broj jer mu se decimale mijenjaju kako se cifre dijele ui zlatnu rezu omjeru, sve sto vece cifre budu decimali se sve vise i vise stabiliziraju do zareza dok vjecno se mijenjaju kako se odmicu od zareza, pa je zato zlatni rez uzet sa 3 decimale

1.618

ako bi zamjerku trazili na 4 decimali, mogli bi traziti zamjerku na svim onda , jer da je prvih 10 decimala tacno, na jedanestoj bi ti zamjerku nasao ako bi odstupala...i to bi vise govorilo o tebi nego o nekakvom pogresnom kodiranju u Kur'anu, jer ne bi bio iskren prema sebi a kamoli prema meni.

video pokaziva od 2 minute, kako se decimale mijenjaju kako cifre rastu, pa se zato uzme ratio od 3 decimale jer se brzo stabilizira i na tome ostane
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1235 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Bloo »

Ja i dalje razbijam glavu zašto nije uniformna tabela na način da ako ima chapter with even totals, zašto nema i chapter with odd totals već verses...
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1236 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by славянин »

Bloo wrote:Ja i dalje razbijam glavu zašto nije uniformna tabela na način da ako ima chapter with even totals, zašto nema i chapter with odd totals već verses...
The lord works in mysterious ways :D
belfy
Posts: 7563
Joined: 06/08/2007 09:00

#1237 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by belfy »

Bloo wrote:Ja i dalje razbijam glavu zašto nije uniformna tabela na način da ako ima chapter with even totals, zašto nema i chapter with odd totals već verses...
zato sto je fine tuning bitan samo kada sve konstante u svemiru moraju da se posloze da pasu covjeku, dokad kada covjek bira onda moze i do druge ili trece decimale, moze broj rijeci sa brojevima poglavlja, moze zbir slova (!) sa rednim brojem... jos sam probere koji redoslijed kolona da stavi da to sve poslozi onako kako "zna" da je bog programirao.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1238 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

Bloo wrote:Ja i dalje razbijam glavu zašto nije uniformna tabela na način da ako ima chapter with even totals, zašto nema i chapter with odd totals već verses...
neznam zasto nema, ali saznat ce se kad tad, jer je ovo sve u fazi istrazivanja

sta mozemo da izvuceno iz brojeva sura i raspodjele broja ajeta su sledece stvari:

1. Dobijemo 57 parnih i 57 neparnih brojeva
2. Suma brojeva sura = Suma neparnih brojeva
3. Suma brojeva ajeta = Suma parnih brojeva
4. Suma Sura sa parnim brojem = Suma Ajeta sa neparnim brojem
5. Ponavljajuce cifre / Neponavljajuce cifre = Zlatni rez (1.618)

Bog programirao rast biljaka u zlatnom rezu 1.618


i jos nesto iz ove iste tabele imamo ogromne simetrije, svako ceprkanje po ajetima, uklanjanje jednog ajeta il idodavanje negdje drugog ajeta, ili cak premijestanje 1 ajeta iz jedne sure u drugu dovelo bi do urusavanja cijelog kodiranja broja sura i ajeta...

pogledajte ovo sad ovdje

analiza, sta se desava ako bi otkinuli jedan ajet od sure 1 i prebacili ga u suru 2
Image

cijela koncepcija se urusi odmah

a pogledajte sad ovo, ovu ogromnu simetriju iz samo dvije kolumne, broja ajeta i broja sura
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

a ovo je samo jedan mali dio sta sve u Kuranu ima od cuda.

Ljudi, evo vidite vizuelno zasto je Kuran od Boga a ne od obicnog nepismenog smrtnika Muhammeda iz pustinje....ljudi ima te pred svojim nosom ocite dokaze , vizuelno cudo koje svako moze ziv da uzme u ruke opipa i testira analizira u verifikuje. velikim Bogom se kunem da nema te nikakvog opravdanja pred Bogom kad vidite ove stvari iz Kurana...

Bog kaze:
12. Toga dana biće Gospodaru tvome prepušten,
13. toga dana čovjek će o onome što je pripremio, a što propustio obaviješten biti
14. sam čovjek će protiv sebe svjedočiti
15. uzalud će mu biti što će opravdanja svoja iznositi

Mi ćemo im pružati dokaze Naše u prostranstvima svemirskim, a i u njima samim, dok im ne bude sasvim jasno da je Kur’an istina. A zar nije dovoljno to što je Gospodar tvoj o svemu obaviješten? (Fussilat, 53)
User avatar
shbc
Posts: 3325
Joined: 20/07/2012 12:13

#1239 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by shbc »

Cuj nemamo opravdanja... IQ mi je dovoljno visok da me ne frapiraju ove gluposti. Ne treba mi nista vise
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1240 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by beni-bu-man »

shbc wrote:Cuj nemamo opravdanja... IQ mi je dovoljno visok da me ne frapiraju ove gluposti. Ne treba mi nista vise
normala, nisi
Image
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1241 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

shbc wrote:Cuj nemamo opravdanja... IQ mi je dovoljno visok da me ne frapiraju ove gluposti. Ne treba mi nista vise
bravo, evo vidite narode kakvi su oponenti BOrjcanih cuda Kurana

dodju i nema tru uopste u fazonu, pogrijesio su tu i to, ta cifra i ta cifra je pogresna, to i to racunanje je pogrenso....bilo kakv argument na detaljnom nivou...ali jok

nego se osporava kroz fazone, ma gluposti, to je bezveze, ovo ono....ali nigdje argumenta zasto je gluposti niti argumenta zasto je nesto pogresno :-)

za vas ateiste su brojcana cuda Kurana rak rana koje se nemoze te kutarisati, jer je to nesto opipljivo, nesto nadnaravno koje vi nemozete objasniti i onda se to ide na pricu ma gluposti i tako to
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1242 mod-comment

Post by arzuhal »

beni-bu-man wrote:
shbc wrote:Cuj nemamo opravdanja... IQ mi je dovoljno visok da me ne frapiraju ove gluposti. Ne treba mi nista vise
normala, nisi
Image
Banned user for reason “kršenje autorskih parava i protuzakonito dilanje tuđih fotografija”
» beni-bu-man

hefta
User avatar
shbc
Posts: 3325
Joined: 20/07/2012 12:13

#1243 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by shbc »

Smrcak15 wrote:
shbc wrote:Cuj nemamo opravdanja... IQ mi je dovoljno visok da me ne frapiraju ove gluposti. Ne treba mi nista vise
bravo, evo vidite narode kakvi su oponenti BOrjcanih cuda Kurana

dodju i nema tru uopste u fazonu, pogrijesio su tu i to, ta cifra i ta cifra je pogresna, to i to racunanje je pogrenso....bilo kakv argument na detaljnom nivou...ali jok

nego se osporava kroz fazone, ma gluposti, to je bezveze, ovo ono....ali nigdje argumenta zasto je gluposti niti argumenta zasto je nesto pogresno :-)

za vas ateiste su brojcana cuda Kurana rak rana koje se nemoze te kutarisati, jer je to nesto opipljivo, nesto nadnaravno koje vi nemozete objasniti i onda se to ide na pricu ma gluposti i tako to
Nakon mog ubijedjivanja s tobom oko medijane i izvlacenja citave kolekcije tvojih postova koliko si se tu izbrukao, nemam ja vise s tobom sta da raspravljam. Pogotovo nakon sto opet nisi htio da priznas da ne znas i da si pogrijesio.

p.s. Ako taj narod zanima, mogu se vratiti na 39. stranicu ove teme. Ima fino materijala za smijanje ovom "inzinjeru" :mrgreen:
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#1244 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by r_faruk »

Smrcak15 wrote:
shbc wrote:Cuj nemamo opravdanja... IQ mi je dovoljno visok da me ne frapiraju ove gluposti. Ne treba mi nista vise
bravo, evo vidite narode kakvi su oponenti BOrjcanih cuda Kurana

dodju i nema tru uopste u fazonu, pogrijesio su tu i to, ta cifra i ta cifra je pogresna, to i to racunanje je pogrenso....bilo kakv argument na detaljnom nivou...ali jok

nego se osporava kroz fazone, ma gluposti, to je bezveze, ovo ono....ali nigdje argumenta zasto je gluposti niti argumenta zasto je nesto pogresno :-)

za vas ateiste su brojcana cuda Kurana rak rana koje se nemoze te kutarisati, jer je to nesto opipljivo, nesto nadnaravno koje vi nemozete objasniti i onda se to ide na pricu ma gluposti i tako to
nije u pitanju greska matematicke prirode u smislu da si nesto pogresno sabrao, oduzeo, pomnozio i podijelio. niko ti ne spominje te stvari (i ako si i tu nekada zabrljao, evo ti post iznad). ukazujemo ti na metodologiju koju koristis kada dokazujes nesto, a ta metodologija je nekakva random metodologija koju si ti ustanovio i tvrdis da je naucna...
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#1245 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by zijancer »

Can infrasound hurt/kill a person? This goes outside of music I guess, but think about it, could you die if someone fired a beam of pure infrasound at your face?
Can you ''feel'' infrasound? Like, can humans feel dat shit? Sorry when I get tired I slip into ebonics..
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1246 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

r_faruk wrote: nije u pitanju greska matematicke prirode u smislu da si nesto pogresno sabrao, oduzeo, pomnozio i podijelio. niko ti ne spominje te stvari (i ako si i tu nekada zabrljao, evo ti post iznad). ukazujemo ti na metodologiju koju koristis kada dokazujes nesto, a ta metodologija je nekakva random metodologija koju si ti ustanovio i tvrdis da je naucna...
budi precizan i reci narodu sta je to u metodologiji sto zamjeras, koji dio, da znamo svi u cemu je problem :)

sve ove metodologije se mogu logicki odbraniti, jer su same po sebi logicne metodologije...a kada nesto nije logicno sve pada u vodu.
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#1247 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by r_faruk »

Satrasmo se objasnjavajuci ti, a ti onda samo ponovis post "objasni nam da svi vidimo". Stvarno nema smisla nista ponavljati..... Pa evo samo par postova iznad shbc ti navodi primjer sa medijanom.

Meni je sasvim dovoljno ono sto si pisao u raspravama izmedju tebe i mene, a ticalo se mehanike i termodinike. Zaista, konsultuj se sa strucnjacima oko ovoga sto pises. Vjerujem da ces kod bilo kojeg muslimana, katolika, pravoslavca, i naucnika bilo koje konfesije naici na iste reakcije koje dozivljavas i na ovom forumu.....

PS: ne postavljaj sada clip-ove da mi potvrdis "kako onda ovaj naucnik kaze" ukoliko ne postoje informacije o ljudima koji su na tim clip-ovima!!!
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1248 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

r_faruk wrote:Satrasmo se objasnjavajuci ti, a ti onda samo ponovis post "objasni nam da svi vidimo". Stvarno nema smisla nista ponavljati..... Pa evo samo par postova iznad shbc ti navodi primjer sa medijanom.

Meni je sasvim dovoljno ono sto si pisao u raspravama izmedju tebe i mene, a ticalo se mehanike i termodinike. Zaista, konsultuj se sa strucnjacima oko ovoga sto pises. Vjerujem da ces kod bilo kojeg muslimana, katolika, pravoslavca, i naucnika bilo koje konfesije naici na iste reakcije koje dozivljavas i na ovom forumu.....

PS: ne postavljaj sada clip-ove da mi potvrdis "kako onda ovaj naucnik kaze" ukoliko ne postoje informacije o ljudima koji su na tim clip-ovima!!!
Satrasmo se objasnjavajuci ti, a ti onda samo ponovis post "objasni nam da svi vidimo". Stvarno nema smisla nista ponavljati.....
ali to veze svezom nema sto objasnjavas covjece :-)

Pa evo samo par postova iznad shbc ti navodi primjer sa medijanom.
da koje sam jednim primjerom ovdje dotukao do nogu, i jasno i precizno ncrtao gdje je SHBC zabunu uradio

Image

i onda o cemu ti to pricas ovdje kad sam njegov argument rastyavio na proste faktore samo sa jednim crtezom, nekad vam covjek mora da vam na crta da bi razumjeli a mozda ni tad ne razumijete :-)
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#1249 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by r_faruk »

Drug, nista ti nisi rastavio....
belfy
Posts: 7563
Joined: 06/08/2007 09:00

#1250 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by belfy »

r_faruk wrote:Drug, nista ti nisi rastavio....
naravno da jeste. vise puta i prije dosta vremena. evo vidi:
Smrcak15 wrote: nagadjam na osnovu empirijskih dokaza...
Post Reply