Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#1026 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by r_faruk »

e jesi ga objasnio..... pa samo montiraj druge stvari koje ce se poklopiti i rijesio si problem. ti nikako da shvatis da si formirao to "programiranje" na osnovu postojeceg stanja. sada uzmi ponovo da "programiras" i napravices istu stvar sa tim ajetom sto si ga prebacio u sljedecu suru.... ti promijenio ulazne parametre a koristis iste rezultate. napravi to u bilo kom programu pa vidi sta je rezultat!!!
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1027 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

r_faruk wrote:e jesi ga objasnio..... pa samo montiraj druge stvari koje ce se poklopiti i rijesio si problem. ti nikako da shvatis da si formirao to "programiranje" na osnovu postojeceg stanja. sada uzmi ponovo da "programiras" i napravices istu stvar sa tim ajetom sto si ga prebacio u sljedecu suru.... ti promijenio ulazne parametre a koristis iste rezultate. napravi to u bilo kom programu pa vidi sta je rezultat!!!
nije to bas tako, jer se simetrija urusava, a ako uskladis mozda simetriju urusit ces zlatni rez, a ako bi mozda i nastimao zlatni rez i simetriju urusit ces kodiranje rijeci, razdaljine , parno pracenje rijeci kroz Kurana itd

toliko je vise slojevito kodiranje na razlicitim nivoima, bilo kakvo cackanje dovodi do urusavanja..
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#1028 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by r_faruk »

Pa u prvom pasusu si napisao "kada uskladis ovo uskladis ono". Tako mozes nastimati sve do kraja. Rekoh ti ja, daj knjigu matematicaru i objasnice ti ljudi gdje grijesis! Mislim, mi smo ti vec objasnili.....
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1029 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

r_faruk wrote:Pa u prvom pasusu si napisao "kada uskladis ovo uskladis ono". Tako mozes nastimati sve do kraja. Rekoh ti ja, daj knjigu matematicaru i objasnice ti ljudi gdje grijesis! Mislim, mi smo ti vec objasnili.....
ama nemozes nista uskladiti ba iz Muhammedove perspektive, jer da bi validno bilo imitiranje Kurana da se napravi slica knjiga Kuranu, mora covjek biti u istim uslovima kao Muhammed, bez ikakve pomoci samo da se recituje iz svoje glave., ovo ja kad kazem uskladim to ciljam kad bi naucnici sjeli u uskladjivali jednu granu programiranja, ili vise njih, tamo neka deseta grana programiranja bi pukla.

nista ti meni jos nisi objasnio gdje grijesim, jer argumenta da valja nisi ponudio jos.
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#1030 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by r_faruk »

jasta sam no ponudio..... nego, imas ljude koji racunaju broj pi u bruku decimala (bez ikakvih pomagala), mnoze ogromne brojeve napamet brze od kalkulatora u vise decimala idt.... dakle ne radi se ni o kakvoj superiornosti no o mogucnostima koje vecina drugih ljudi nema....

ja ti ponov ponavlja, daj nekom matematicaru knjigu.... pa ne mozes izdati knjigu bez recenzije i tvrditi kako je sve tacno!!!
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1031 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

r_faruk wrote:jasta sam no ponudio..... nego, imas ljude koji racunaju broj pi u bruku decimala (bez ikakvih pomagala), mnoze ogromne brojeve napamet brze od kalkulatora u vise decimala idt.... dakle ne radi se ni o kakvoj superiornosti no o mogucnostima koje vecina drugih ljudi nema....

ja ti ponov ponavlja, daj nekom matematicaru knjigu.... pa ne mozes izdati knjigu bez recenzije i tvrditi kako je sve tacno!!!
vjeruj mi ja bi volio vise nego ti dati to nekom matematicaru da to analizira sve, i to mi je zelja, cim nadjem nekog voljnog matematicara da analizira ja cu to i uraditi.

Za sad to sto pisem i skupljam nakon sto mi suradnici dostave materijal anliziram, verificiram i ubacim u dokument, tako da imam vec sad jedinstven dokument na svijetu, koji niko prije mene imao i to cak na nasem bosanskom jeziku.

Hoces li da ti posaljem da ti pregledas malo??

To je sad pilot verzija, da bi dokument postao knjigica ili brosura, mora proci lekturu da se isprave gramatika , da nekon analizira svaku tacku i napiose predgovor, pa tek onda bi se moglo ici na stampanje.

A sad za sad radim to za sebe i za djecu da im mogu pokazati kad odrastu kakva je Kur'an mocna i sarmirajuca knjiga.
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#1033 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by r_faruk »

Hoces li da ti posaljem da ti pregledas malo??
ne, ja sam vidio dovoljno, a i nisam matematicar te nemam dovoljno iskustva da bih recenzirao knjigu.... a i naveo sam ti kardinalnu gresku koju ne zelis da prihvatis i stalno ti je ponavljam, a to je deltaS=0... mada ti to izbjegavas... u argumentima postavis video i link na dokument (video nisam ni gledao, a u dokumentu je pisalo sasvim drugacije od onoga sto si ti intepretirao). kada se na to doda sva prethodna rasprava, meni je apsolutno jasno na koji nacin si dosao do zakljucaka. ako imas hrabrosti, posalji svoj tekst nekom od poznatijih matematicara (teista, ateista) pa trazi njihovo misljenje, rezenziju ili bilo sta slicno. naravno, trebao bi naci nekoga ko je neutralan i ko ce dati svoje misljenje bez obzira na licna uvjerenja i religijsku pripadnost, a ne da posaljes sve ovo ludom vehabiji matematicaru koji je vec i prije citanja zakljucio da je tekst ispravan.

evo, ti iznosis tvrdnje i fascinacije kuranom, a za nas su to gluposti koje su prije svega netacne, one koje su tacne, na silu su nategnute da bi se potvrdila postavljena hipoteza (u nauci se to ne radi), ili je to nesto sto se znalo i prije kurana......

a najveca glupost je da knjiga stara hiljadu i po godina, pisana i skupljana po kamenju i kostima dva'es' godina, a pri tome recitovana iz glave, nije izmijenjena. kada kazes da je nesto nelogicno ili da se kosi sa zdravim razumom, e pa ovo se i te kako kosi.....

sve smo ti ispisali i argumentovali, ali ti ignorises racionalno objasnjenje na nacin "kako to moze bit' ", "meni ovo nema smisla", koga boli neka stvar sto tebi nesto nema smisla ako je to nesto po definicije takvo i k tome se matematika slaze sa tim....
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1034 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

r_faruk wrote:
Hoces li da ti posaljem da ti pregledas malo??
ne, ja sam vidio dovoljno, a i nisam matematicar te nemam dovoljno iskustva da bih recenzirao knjigu.... a i naveo sam ti kardinalnu gresku koju ne zelis da prihvatis i stalno ti je ponavljam, a to je deltaS=0... mada ti to izbjegavas... u argumentima postavis video i link na dokument (video nisam ni gledao, a u dokumentu je pisalo sasvim drugacije od onoga sto si ti intepretirao). kada se na to doda sva prethodna rasprava, meni je apsolutno jasno na koji nacin si dosao do zakljucaka. ako imas hrabrosti, posalji svoj tekst nekom od poznatijih matematicara (teista, ateista) pa trazi njihovo misljenje, rezenziju ili bilo sta slicno. naravno, trebao bi naci nekoga ko je neutralan i ko ce dati svoje misljenje bez obzira na licna uvjerenja i religijsku pripadnost, a ne da posaljes sve ovo ludom vehabiji matematicaru koji je vec i prije citanja zakljucio da je tekst ispravan.

evo, ti iznosis tvrdnje i fascinacije kuranom, a za nas su to gluposti koje su prije svega netacne, one koje su tacne, na silu su nategnute da bi se potvrdila postavljena hipoteza (u nauci se to ne radi), ili je to nesto sto se znalo i prije kurana......

a najveca glupost je da knjiga stara hiljadu i po godina, pisana i skupljana po kamenju i kostima dva'es' godina, a pri tome recitovana iz glave, nije izmijenjena. kada kazes da je nesto nelogicno ili da se kosi sa zdravim razumom, e pa ovo se i te kako kosi.....

sve smo ti ispisali i argumentovali, ali ti ignorises racionalno objasnjenje na nacin "kako to moze bit' ", "meni ovo nema smisla", koga boli neka stvar sto tebi nesto nema smisla ako je to nesto po definicije takvo i k tome se matematika slaze sa tim....
a i naveo sam ti kardinalnu gresku koju ne zelis da prihvatis i stalno ti je ponavljam, a to je deltaS=0
sta je to?

evo, ti iznosis tvrdnje i fascinacije kuranom, a za nas su to gluposti koje su prije svega netacne,
kad kazes da je netacno, hocu dokaz da mi pokazes sta je to netacno?

a najveca glupost je da knjiga stara hiljadu i po godina, pisana i skupljana po kamenju i kostima dva'es' godina, a pri tome recitovana iz glave, nije izmijenjena. kada kazes da je nesto nelogicno ili da se kosi sa zdravim razumom, e pa ovo se i te kako kosi.....
dokazi da jeste ako mozes?

sve smo ti ispisali i argumentovali, ali ti ignorises racionalno objasnjenje na nacin "kako to moze bit' ", "meni ovo nema smisla", koga boli neka stvar sto tebi nesto nema smisla ako je to nesto po definicije takvo i k tome se matematika slaze sa tim.
kakvi ba argumenti?? pa da i jedan je valjao ja bi to uzeo u obzir i prepravio svoje stajaliste.
User avatar
zforumas
Posts: 8615
Joined: 25/10/2016 20:35

#1035 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by zforumas »

Smrle sta znaci ovo da je stvorio parove svega? Misli li se na musko-zenske parove ili na nesto drugo?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1036 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

zforumas wrote:Smrle sta znaci ovo da je stvorio parove svega? Misli li se na musko-zenske parove ili na nesto drugo?
ne samo musko i zensko, nego parove u materiji, elektroni protoni, neutroni, + -

itd
User avatar
zforumas
Posts: 8615
Joined: 25/10/2016 20:35

#1037 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by zforumas »

Smrcak15 wrote:
zforumas wrote:Smrle sta znaci ovo da je stvorio parove svega? Misli li se na musko-zenske parove ili na nesto drugo?
ne samo musko i zensko, nego parove u materiji, elektroni protoni, neutroni, + -

itd
Kako su elektron, neutron i proton par?
Sta je sa hermafroditima?
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#1038 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by r_faruk »

sta je to?
o tome se ovdje i radi, ti raspravljas o ovome a ne znas sta je. objasnio sam ti najmanje jednom, a ne znam koliko sam puta ponovio..... nemam namjeru vise ponavljati, sve sto ti mogu reci je da ako ne razumijes to sto sam napisao sada i ko zna koliko puta, svaki tvoj argument dolazi u pitanje.

da li si ti svjestan da se tvoje tvrdnje kose sa osnovnim zakonima termodinamike?
da li si svjestan da tvrdis da se u svemiru desava i odvija radnja koja nije moguca?

mislim, ja zaista pokusavam sa tobom diskutovati, ali se sve svodi na raspravu na nivou djeteta iz osnovne skole. ako si inzinjer ja zaista nemam namjeru da ti objasnjavam neke stvari, no ih pisem u formi u kojoj bi ih svaka visoko obrazovana osoba (koja je studirala na bilo kojem tehnickom fakultetu) razumjela. ali to s tobom ne ide. ti samo govoris "daj mi dokaz", i zaista, dali smo ti ii to ne jedan no bezbroj.....

opet ti kazem, to sto ti nesto ne razumijes ne znaci da to nije tacno!!!
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1039 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

zforumas wrote:
Smrcak15 wrote:
zforumas wrote:Smrle sta znaci ovo da je stvorio parove svega? Misli li se na musko-zenske parove ili na nesto drugo?
ne samo musko i zensko, nego parove u materiji, elektroni protoni, neutroni, + -

itd
Kako su elektron, neutron i proton par?

Sta je sa hermafroditima?
pa elektron je par sa pozitronom
https://bs.wikipedia.org/wiki/Pozitron

neutron je par sa anti-neutronom
proton je par sa anti-proton
Image
https://bs.wikipedia.org/wiki/Antimaterija

Suprotno elektronu stoji pozitron - pozitivno naelektrisana čestica koja se okreće u suprotnom smjeru u odnosu na elektron i ima obrnuto magnetno polje, a neke osobine, poput mase ili spina, su im jednake. Nasuprot protonu i neutronu stoje antiproton i antineutron.

Sta je sa hermafroditima?
hermafrodit kao i svi ljudi je sacinjen upravo od dijelova koji imaju par.

Nemozes uzeti stvorenje i reci sta je par ovom stvorenju, naprimjer uzeti auto i reci sta je par autu, ne nemozes tako razmisljati, nego atomi koji sacinjavaju auto imaju svoje parove, kao sto sam ti gore naveo.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1040 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

r_faruk wrote:
sta je to?
o tome se ovdje i radi, ti raspravljas o ovome a ne znas sta je. objasnio sam ti najmanje jednom, a ne znam koliko sam puta ponovio..... nemam namjeru vise ponavljati, sve sto ti mogu reci je da ako ne razumijes to sto sam napisao sada i ko zna koliko puta, svaki tvoj argument dolazi u pitanje.

da li si ti svjestan da se tvoje tvrdnje kose sa osnovnim zakonima termodinamike?
da li si svjestan da tvrdis da se u svemiru desava i odvija radnja koja nije moguca?

mislim, ja zaista pokusavam sa tobom diskutovati, ali se sve svodi na raspravu na nivou djeteta iz osnovne skole. ako si inzinjer ja zaista nemam namjeru da ti objasnjavam neke stvari, no ih pisem u formi u kojoj bi ih svaka visoko obrazovana osoba (koja je studirala na bilo kojem tehnickom fakultetu) razumjela. ali to s tobom ne ide. ti samo govoris "daj mi dokaz", i zaista, dali smo ti ii to ne jedan no bezbroj.....

opet ti kazem, to sto ti nesto ne razumijes ne znaci da to nije tacno!!!

druze faruche, stani malo ba, ako hoces da direktno diskutujemo o specificnim stvarima koje su pogresne, hocu onda da ih navedes, ovako iz tvog posta apsolutno neznam na sta ciljas , jer generalno pricas.

nemoze tako, nisam ja budala da furam gluposti i nekakve greske, ja bi najvise volio da neko fino strucno, sa dokazom i argumentima mi dokaze gdje to grijesim po pitanu brojcanih cuda, matematika je jednostavna stvar, dovljno je da nadjes extra neki broj da mi osporis ono sto tvrdim, a ja nisam budala da i dalje furam nesto sto je ocito dokazano pogresno, ima li logike kad dodje uvid u gresku da se i dalje gura greska naprijed??

Kao naprimjer, sad ti hcoes da otkljucas auto, pritsnes dugme, a ono ne pale se svjetla, ne reaguje, ti pokusaje nekoliko puta, vidis nece, kad pogeldas malo bolje registraciju,tudje auto na parkinu, isto kao tvoje samo druga registracija, znaci uvid je jasan da je greska , hoces li i dalje nastaviti pritiskati dugme da otkljucas tudje auto...zar covjek mora takva budaletina biti pa nastaviti furati gresku???

Tako i ja, fino jasno dokazes gdje je greska , ako su validni dokazi, vjeruj mi ja to odmah od sebe odbacujem, kao sto mi se znali nekad prije u mladosti , kada ovako diskutujem, pa mi neko ukaze u gresku, ja to momentalno odbacim i vise ne uzimam kao svoj argument jer kad uvid ogreske dodje , bio bi prava budala za ludjacke kosulje ako bi i dalje furao ocitu gresku.

Tako hajde sad fino pokazi mi jasno uzmi, neki primjer gdje ja to grijesim pa da o tome, a okani se vise generalisanja, da neznam na sta tacno ciljas.
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#1041 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by r_faruk »

Pa pokazao sam ti, citirao, navodio zakone termodinamike.... Raspravljali smo par dana, ali ti zaboravio izgleda...

Pa kud ce ti veci dokaz od osnovnih zakona termodinamike... Ili ti imas neke svoje?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1042 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

r_faruk wrote:Pa pokazao sam ti, citirao, navodio zakone termodinamike.... Raspravljali smo par dana, ali ti zaboravio izgleda...

Pa kud ce ti veci dokaz od osnovnih zakona termodinamike... Ili ti imas neke svoje?

Kakvih ba zakona termodinamike???

Ja ovdje pricam o brojcanim cudima Kurana a ne o termodinamici...reci mi sta je pogresno sa brojcanim cudima u Kuranu a okani se ovdje termodinamike
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#1043 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by r_faruk »

Pa ne slazu se sa osnovnim zakonima termodinamike na cijim principima funkcionise cijeli svemir. Cuj kakvim zakonima!!!
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1044 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

r_faruk wrote:Pa ne slazu se sa osnovnim zakonima termodinamike na cijim principima funkcionise cijeli svemir. Cuj kakvim zakonima!!!
Ne pricaj gluposti, nego donesi konkretnu gresku.
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#1045 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by r_faruk »

Ne pricam gluposti, donio sam ti ali si ignorisao. Ne namjeravam se vracati. Trazi ako hoces, ili ostani ignorantan kao i do sada.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1046 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

r_faruk wrote:Ne pricam gluposti, donio sam ti ali si ignorisao. Ne namjeravam se vracati. Trazi ako hoces, ili ostani ignorantan kao i do sada.
Nista ti faruche nisi donio osim palamudjenja...evo te pitam jos jednom....daj konkretnu gresku u mojim prezentacijama brojcanih cuda.
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#1047 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by r_faruk »

Dao sam, a ti se i dalje nastavi voditi djecijim natezanjem i dokazivanjem. A takav jezik ostavi za svoje ukucane, majku, oca, zenu ili s kim vec komuniciras na taj nacin....
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1048 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

r_faruk wrote:Dao sam, a ti se i dalje nastavi voditi djecijim natezanjem i dokazivanjem. A takav jezik ostavi za svoje ukucane, majku, oca, zenu ili s kim vec komuniciras na taj nacin....
ma nista ti meni nisi dao junace.
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#1049 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by pink floydd »

ima li ovde inženjera elektrotehnike....treba mi mala pomoć oko nečega
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1050 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

Brojcano kodiranje sa imenima Adema i Isusa u Kur'anu , simetricno rasporedjivanje imena sa pocetka i kraja kodiranje imena u broju 25
Image

1. Ajet kaze da su isti kod Allaha Isus i Adem, tako isto se spominju 25 puta u Kur'anu obadvojica
2. Do ajeta 3:59 su obadvojica spomenuta po 7 puta
3. Do sura 19(Sura Marija) su obadvojica spomenuta 19 puta
4. Tako isto od kraja Kurana su simetricno razporedjeni da je 7 spominjanje 19 put
5. A 19 spominjanje 7 put od kraja Kur'ana
6. Simetrija u rasporedjivanju imena sa pocetka i sa kraja Kur'ana
7. U Kur'anu je spomenuto od Adema do Isusa 25 boziji poslanika
8. Zadnji put kad se spominje Isus i zadnji put kad se spominje Adem , ima 25 sura izmedju.
Post Reply