Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2926 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by BHCluster »

tuzlak1212 wrote:
BHCluster wrote:
Zar covjek nije iz ilovače stvoren kao sto onaj kolega rece?
Zasto nije citav svijet od ilovace? Koji je dokaz za to? O evoluciji nema nepobitnog dokaza, samo teorija koja je zagrljena jer je lijepa laz s kojom se bjezi od boga i obaveza. Svaka od teorija je u igri, tako ima teorija da su organizmi iskakali od ustajale ilovace. Ako se pitas zasto od ilovace, onda istrazi o ilovaci osobine. Ljudi vec hiljadama godina zive a nije zapisano da je nesto evoluiralo u nesto drugo. Naravno nije niko vidio da novi organizam iskace iz ilovace takodjer, ali to moze doci samo kao potvrda da za novi zivot potreban je i bog pored uslova.
Ako cemo filozofski se zamislit, covjek ima mnoge osobine zemlje a pogotovo ilovace. :mrgreen:
Kad pises o teoriji evolucije ako nije tesko zasto onda niste u mogucnosti koristeci istu metodologiju prezentirati tu vasu "teoriju" stvaranja covjeka kad je svaka teorija u igri, i kako se u to uklapaju ovi:
Image
Last edited by BHCluster on 25/04/2019 09:59, edited 2 times in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2927 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Dozer »

Smrcak15 wrote: ne pratis sta se pise, u osnovi nemogui zatrudniti, ali ako covjek i zena hocew dijete onda moze zatrudniti, je li sad razumijes.
Ne razumijem. Daj ajet ili hadis ili sta god, u cemu se ovo ovako tvrdi.
stavi prst na svijecu i razsmili da li ti se seksa u toj situaciji, pa ce ti se samo kazati ima li ili nema...

nije ti do tebe samoga a kamoli do seksa u mukama kad si...
Ovo je opet tvoje tumacenje.
ima jedna stvar sto ukazuje koliko ce tesko stanje biti da nista drugo na sudnjem danu, ljudu i zene ce biti goli na sudnjem danu ali toliko ce tesko biti stanje da nikome nece pasti na pamet da gleda i bavi se takvim stvarima u tim teskim trenucima.
De neki ajet, hadis ili sta vec, u kojem se ovo tvrdi.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2928 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Dozer »

allem_77 wrote:Ako vam da odgovor, a znamo da je Istina, jer tako u Kur'anu piše, a vi to počnete ismijavati, tovarite se grijehom, a niste toga ni svjesni.

Koliko god mi tražili dokaze, odnosno neki žele da vide Boga, pa da onda povjeruju, Boga na ovom svijetu neće vidjeti. Ali mogu vidjeti svakodnevno njegovo djelovanje, Njegove zakone i sklad u prirodi i svemiru.
Boldirano je ta inicjalna tacka vaseg zajeba u svemu ovome - KAKO ZNATE da je istina? Odgovor - Jer tako pise u Kur'anu. :-)

Hajde da stvari pogledamo i na malo drugaciji nacin, tj. da se referisemo na nesto drugo, recimo - Bibliju. Ako je sve u Kur'anu istina i cisto znanje, a on je navodna zadnja objava, sta je onda s onim u Bibliji i sto je starije cca. 500 godina? I ona je navodna objava, predzadnja, pa sta je onda u njoj? Lazi, ili istine?

Sta cemo s Torom, koja je od Biblije starija nekih 3.000 godina...? Lazi, ili istina? Zar i ona nije bila "bozija objava"?
Da li nas je bog lagao i varao u prethodne dvije, a samo je zadnja najispravnija, najbolja i najtacnija?

Davno sam napisao - sve te vjerske knjige su samo ljudske izmisljotine u pokusaju davanja odgovora na pitanje naseg i postanka svega sto vidimo. Vremenom i ucenjem, a samim tim i razumijevanjem mnogih stvari, dolasilo je i do potrebe da se te knjige modifikuju.
Naravno, bilo je suludo modifikovati onu prvu knjigu pod istim imenom, jer bi to onda dovelo do podjele medju ljudima na Tora v.1 i Tora v.2, pa se neko dosjetio da napise drugu knjigu, potpuno drugog imena, ali vrlo slicnog sadrzaja.
Onda, vremenom i ucenjem, opet se doslo do toga da se pojavila potreba za modifikacijama, pa je nastala i treca knjiga. I opet s novim imenom, ali vrlo slicnog sadrzaja.
Kako je u prvoj bio jedan lik koji se oznacio kao poslanik, tako je isto bilo i u drugoj, pa i trecoj. A upravo nastanak 3 razlicita imena i pravca religija ukazuju da je to sve ljudskih ruku i mozga djelo.
Zar bi JEDAN savrseni bog dozvolio da mu se djeca medjusobno podijele na 3-10-500-1000 kojekakvih vjera, i da se onda vijekovima ubijaju i kolju radi toga, a da istovremeno svi govore "Bog je jedan"?
Meni ovo malo vuce na sadizam...ne znam za vas...

Svaka od tih knjiga sadrzi dio tada postojeceg ljudskog znanja i iskustava, upakovanih kao uputstvo, ali i SF dio s raznim predvidjanjima, a koja se vecinom oslanjaju na ljudsku mastu (npr. oduvijek smo htjeli letjeti kao ptice). I svaka naredna knjiga je iz prethodne preuzimala znanja i iskustva, pa ih nadopunjavala novim, stecenim u medjuvremenu, a onda i "upgradeovala" SF dio s predvidjanjima, a koji je opet bio u skladu s trenutnim znanjima i dostignucima.
Na kraju, zadnja knjiga, u kojoj se i kaze da je zadnja "objava", ima sve iste elemente kao i prethodne dvije, ali su tada ljudi vec bili svjesni da cetvrta nikada nece "proci", i zato i jeste napisano da je ona zadnja.

Zapitajte se - nije li malo besmisleno da nas je bog upucivao prije 5.000, pa onda prije 2.000, i na kraju prije 1.500 godina, i onda se samo povukao. Sta..? Ne zanimamo ga vise? Nema nam sta vise reci? Sve nam je vec "otkrio"?

Tesko da je to tako. Prije ce biti da su ljudi bili svjesni istorijskog napretka u otkrivanju i razumijevanju stvari, a koje se rapidno ubrzavalo s prolaskom vremena, pa je prije 1.500 godina, a na osnovu iskustava iz prethonih 3.500, ljudima bilo sasvim jasno da ce buduce generacije jos brze dolaziti do otkrica i znanja, pa je besmisleno nastavljati s necim sto vise nece imati plodno tlo kod ljudi.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2929 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Dozer »

Smrcak15 wrote:
A sta je s ostalih 99 predjela, s obzirom da ljudi nikad nece popuniti ovaj 1 ?
ljudui ce biti rasprostranjeni u svimn ovim nivoima dzenneta, neko zasluzi da bude na nivo 70, neko na nivou 30 , neko na nivou 5neko na 100,

pa zato sto nemogu ljudi popuniti koliki je dzennet Bog ce stvoriti novih stvorenja da ga popune
Cekaj sad...
Pa jel' se dzennet moze ili ne moze popuniti...? :shock:
kao sto sam rekao popunit ce ga tako sto ce morati stvarati nova stvorenja.
Aha...znaci, ipak nije neogranicen i moze se popuniti. I sta ce onda biti?
Jel' i pakao ima isto toliko predjela, ili manje ili vise...?
nema toliko , ima 7, samo sto nivoi u Dzennetu idu prema gore, dok nivoi u dzehennemu idu prema dolje, sto dublje to gore stanje.

Dzehenem je tvoja najgora nocna mora, zamisli se sta ti je najstrasnije na ovom svijetu ,tako i uduplaj to mnogostruko.

dzehennem nije samo vatra, nego tolika hladnoca da kosti pucaju.[/quote]
Ja nemam nocne more, drug moj. A na ovom svijetu mi nista nije strasno. Ja na sve gledam razumno i na bazi cinjenica, tako da mi nista nije ni strasno, ni cudno. Sta god da se desava, pa makar to bilo i prvi put u istoriji, ja to prihvatam takvo kakvo jeste. Ne trazim, niti imam potrebu da trazim razloge tog desavanja u necijoj "volji". Ono sto se moze objasniti na logican nacin, a pogotovo ako je potkrijepljeno i nekin naucnim cinjenicama, za mene nije problem da to i shvatim.
S obzirom da je definitivno jasno da se dzehennem puni minimalno duplo brze od dzenneta, sta ce biti kada se popune svi njegovi predjeli...?
Allah kaze:
50:30 Na dan(Sudnji) kada upitamo Džehennem: 'Jesi li se napunio?' – on će odgovoriti: 'Ima li još?'

dubina dzehennema je bacis kamen sa njegovog vrha i kamena pada 70 godina dok ne padne na dno.
Znaci, i dzehennem govori/prica...? I on je, znaci, zivo bice...? :shock:
Bog ce onda otvoriti novi Dzennet-1 d.j.l. i Dzehennem-1 d.j.l....?
ne
Nego...? Sta ce onda? Gdje ce nas onda skladistiti?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2930 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

BHCluster wrote: I koje vrste su ta djeca?
a koje ce biti osim ljudske vrste??
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#2931 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by tuzlak1212 »

Dozer wrote:
Vjerujem da si pametan covjek, ovo cu napisati onako da obogatim diskusiju, a ne da solim pamet :D
Ne mozes protiv vjerovanja pravit argument deduktivnom logikom, nema smisla. Na logiku pravis argument logikom, a na vjerovanje pravis argument vjerovanjem. Pogotovo ti se ismijavas sa djelovima vjerovanja u Islamu sa poredjenjem toga i bajki, to je za nekoga mozda i uvredljivo.
Svako vjeruje iz razlicitih razloga i vidjenja, nema kalupa jedinstvenog za povjerovati ili jedinstvenog ateistickog stava za vjeru poljuljati. Vjerujem da i ateisti ne vjeruju iz razlicitih stavova, nema ni tu jedinstvenog kalupa. Ja vjerujem jer vjerujem da mora biti neki univerzalni pokretac desavanja u svemiru krenuvsi od big banga pa na dalje, ne vjerujem da moze 0+0 dati 1, vjerujem jer ne prihvatam ideju da zivimo bez smisla od rodjenja do smrti, hocu siri smisao svog postojanja. I vjerujem jer mi je tekst Kur'ana logican i prihvatljiv a hadisi su jako dobar guide za ljudski zivot i svakodnevnicu.
E sada ne mozes vjerovanje pobit logikama o gladi, siromastvu,ratovima, taj problem u civilizaciji je skroz druge prirode, to je vise stvar politika, trgovina, interesa... Nema puno vjera s tim sta, nije ovo planeta ispuni mi zelju... A Bozija rijec je bas tu da dadne zadatak vjernicima da popravljaju stanje na planeti, e sad sto smo mi muslimani zaostali je nas problem i ovdje i na onome svijetu. A definitivno Bog od nas trazit da smo na planeti role modeli, najbolji u svemu dobrom i pohvalnom, itd. Samo sto je to u praksu tesko sprovest jer svijetom je lakse ratom vladat nego mirom. Sto se vidi iz primjera glavnih drzava NATO pakta a pogotovo USA, i nacina kako vracaju i azijskim i africkim naftasima svoje novcane dugove :mrgreen:
Ali ne skreci s fokusa sto sam kvotao, ne mozes pogresnom logikom na vjerovanje, ili vjerovanjem na logiku. Poredit babe i zabe ne dovodi nicemu :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2932 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by BHCluster »

Smrcak15 wrote:
BHCluster wrote: I koje vrste su ta djeca?
a koje ce biti osim ljudske vrste??
Koje ljudske vrste i na nasoj planeti ih je bilo vise zar ne?
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#2933 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by tuzlak1212 »

BHCluster wrote: Kad pises o teoriji evolucije ako nije tesko zasto onda niste u mogucnosti koristeci istu metodologiju prezentirati tu vasu "teoriju" stvaranja covjeka kad je svaka teorija u igri, i kako se u to uklapaju ovi:
Svaka teorija u nauci je u igri. Rekao sam nema nepobitnog stava kako se zivot razvio na planeti. I da nauka dokaze da je zivot iz ilovace ti opet ne bi vjerovao pa ne znam zasto dolazis na ovu temu uopste.
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2934 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by BHCluster »

tuzlak1212 wrote:
BHCluster wrote: Kad pises o teoriji evolucije ako nije tesko zasto onda niste u mogucnosti koristeci istu metodologiju prezentirati tu vasu "teoriju" stvaranja covjeka kad je svaka teorija u igri, i kako se u to uklapaju ovi:
Svaka teorija u nauci je u igri. Rekao sam nema nepobitnog stava kako se zivot razvio na planeti. I da nauka dokaze da je zivot iz ilovace ti opet ne bi vjerovao pa ne znam zasto dolazis na ovu temu uopste.
Naku nema veze sa vjerovanjem postoje naucne metode koje se koriste koko bi se doslo do spoznaje i gle cuda ako neko drugi uspije dokazati suprotno to je onda prihvaceno sto se ne moze reci za dogmu.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2935 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:
Smrcak15 wrote: ne pratis sta se pise, u osnovi nemogui zatrudniti, ali ako covjek i zena hocew dijete onda moze zatrudniti, je li sad razumijes.
Ne razumijem. Daj ajet ili hadis ili sta god, u cemu se ovo ovako tvrdi.
stavi prst na svijecu i razsmili da li ti se seksa u toj situaciji, pa ce ti se samo kazati ima li ili nema...

nije ti do tebe samoga a kamoli do seksa u mukama kad si...
Ovo je opet tvoje tumacenje.
ima jedna stvar sto ukazuje koliko ce tesko stanje biti da nista drugo na sudnjem danu, ljudu i zene ce biti goli na sudnjem danu ali toliko ce tesko biti stanje da nikome nece pasti na pamet da gleda i bavi se takvim stvarima u tim teskim trenucima.
De neki ajet, hadis ili sta vec, u kojem se ovo tvrdi.
Ne razumijem. Daj ajet ili hadis ili sta god, u cemu se ovo ovako tvrdi.
kao ono ti vjerujes hadise pa tebi treba hadis :-)

sta ba ne razumijes???

kao sto sam ti rekao, spolni odnos u dzennetu nema funkciju razmnozavanja, samim tim sto nece biti ni sperme, funkcija sexa u dzennet uje samo radi uzivanja...dok ako neko hoce dijete, dovoljno je da se pozeli, trudnoca ce sama od sebe nastati bez ikakvog seksa, i trudnoca ce kratka biti i rodit ce se dijete ubrzo, nema potrebe za cekanjem 9 mjeseci. Samo je dovljno da se pozeli da se stvari desavaju u dzennetu.

Ima u opisima dzenneta, stoji isto kada covjek hoda dzennetom, vidi pticu kako leti , pozeli da je jede, ona ce vec pecena pasti ispred njega.

Ovo je opet tvoje tumacenje.
stani malo , jesi li ti pri sebi ba, pricamo o dzehennemu, kakav sex u dzehennemu, kad ti nije ni do zivota, molis da te dokusure , prizivas smrt cijelo vrijeme da te dohaka, ali je nema , a ti me pitas ima li sexa, kakav seks crnjo, pa zar ti je do seksa, ako stojis u redu za klanje, muce te raznim stvarima, udaraju kako god ko stigne :-) ovo samo predpostavljam da je kao u nekim logorima kroz sta je nas narod prosao tokom rata.

cak sta vise mislim da u dzehennemu ima sexa, ali to je seks da te kazni, znaci bolan i jadan i cemeran....

ja mislim da silovatelji koji zasluze dzehennem ce da iskuse silovanje u najgorem mogucem obliku u dzehennemu, da iskusi svoju gorku medicinu sto je radio na ovom svijetu.

Mucitelji u dzehenemu nemaju ni trun milosti u sebi, jednostavno Bog izcupao milost iz njih skroz, da kad obavljaju te mucne radnje da nemaju sazaljenja ni malo.

Allah kaze:

66:6 O vi koji vjerujete, sebe i porodice svoje čuvajte od vatre čije će gorivo ljudi i kamenje biti, i o kojoj će se meleki strogi i snažni brinuti, koji se onome što im Allah zapovjedi neće opirati, i koji će ono što im se naredi izvršiti.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#2936 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by tuzlak1212 »

BHCluster wrote:
tuzlak1212 wrote:
BHCluster wrote: Kad pises o teoriji evolucije ako nije tesko zasto onda niste u mogucnosti koristeci istu metodologiju prezentirati tu vasu "teoriju" stvaranja covjeka kad je svaka teorija u igri, i kako se u to uklapaju ovi:
Svaka teorija u nauci je u igri. Rekao sam nema nepobitnog stava kako se zivot razvio na planeti. I da nauka dokaze da je zivot iz ilovace ti opet ne bi vjerovao pa ne znam zasto dolazis na ovu temu uopste.
Naku nema veze sa vjerovanjem postoje naucne metode koje se koriste koko bi se doslo do spoznaje i gle cuda ako neko drugi uspije dokazati suprotno to je onda prihvaceno sto se ne moze reci za dogmu.
I sta je tebi krajnji cilj na ovoj temi?
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2937 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by BHCluster »

tuzlak1212 wrote: I sta je tebi krajnji cilj na ovoj temi?
Razmjena stavova o određenom pitanju.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2938 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:---
Cekaj sad...
Pa jel' se dzennet moze ili ne moze popuniti...? :shock:
da

Aha...znaci, ipak nije neogranicen i moze se popuniti. I sta ce onda biti?
da moze se popuniti, to kad Bof stvori dodatno ljudi ili nekih novih stvorenja

sta ce onda biti, pa ljudi ce uzivati, cefiiti u zivotu, a kad ti ponmestane ideja, dobit ces nove ideje sta bi mogao raditi ili doziviti, stvari koje ti nikad nisu pale na pamet , oko nikad nije vidjelo, uho nikad nije culo o tome ista...sve to kako b idzennetlija uzivao u tom ogromnom casrtvu Dzenneta.

Ja nemam nocne more, drug moj. A na ovom svijetu mi nista nije strasno. Ja na sve gledam razumno i na bazi cinjenica, tako da mi nista nije ni strasno, ni cudno. Sta god da se desava, pa makar to bilo i prvi put u istoriji, ja to prihvatam takvo kakvo jeste. Ne trazim, niti imam potrebu da trazim razloge tog desavanja u necijoj "volji". Ono sto se moze objasniti na logican nacin, a pogotovo ako je potkrijepljeno i nekin naucnim cinjenicama, za mene nije problem da to i shvatim.

je li treba veci dokaz narodu koliko si neiskren, koliko neistine u ovome ima sto govoris....cuj nista nije strasno...


kao ti si imun, recimo da dodjes u logore uzasa, gdje su alati razni za mucenje da biras samo ko u horror filmovima, ma ni u horror filmovima...

kao tebi bi bilo svjedeno da stojis u redu za klanje, ili stojis u redu da te bacaju za visoke zgrade , tebi svjedeno to???
hajde molim te pocasti nas sa jos jednom tvojom lazi i reci da ove stvari tebi nisu strasne :kiss:

sta mislis na vrhu avazovog tornja, i bacaju ljude , i dodje reda na tebe, i kazu, da vidimo kako Supermenu letis i u koliko komada ces se rasprsiti dole, pa onako smijuci se klade se , ovaj ovog pita koliko ce nam Dozer biti komada kad padne dolje, ovak kaze 100, ovaj drugi kaze 50 :-) a dozer njima kaze: A na ovom svijetu mi nista nije strasno.
i jos i kaze, a ako prezivim, daj da se i ja gladim sa vama jer ipak sam ja neustrasivi Dozer predoziran ovih dana sa polenovim prahom, pa mi strah uopste ne dolazi do srca :lol:
Sta god da se desava, pa makar to bilo i prvi put u istoriji, ja to prihvatam takvo kakvo jeste. Ne trazim, niti imam potrebu da trazim razloge tog desavanja u necijoj "volji"
sta mislis kaze ti se, ti si Dozeru svojim odabiraom izabrao stanovanje u Dzehennemu, sad iskusi ono sto si svojim rukama pripremio....sta mislis bili ti nas vrli supermenu bilo jednostavno onako da znas da te cekaju patnje sve gora od gore i proklinjes mater sto te rodila uopste :-) sta mislis hoces li reci, hoces li im reci ,Jaceee drugovi, Jaceee, pojacaj te vatri da se ugrijem :lol:

Znaci, i dzehennem govori/prica...? I on je, znaci, zivo bice...? :shock:
Da , Dzehennem ima moc govori, na sudnjem danu, cak ima osjecaj vida...da gleda...

kad ga 4.9 milijardi andjela dovuku na sudnjem danu sa lancima , to ce biti poput pobjesnjele zivotinje , koja rezi i hukce, hoce da krene na navjernike prije vremena.

Nego...? Sta ce onda? Gdje ce nas onda skladistiti?
sta ba??
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2939 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by BHCluster »

Smrcak15 wrote:
stani malo , jesi li ti pri sebi ba, pricamo o dzehennemu, kakav sex u dzehennemu, kad ti nije ni do zivota, molis da te dokusure , prizivas smrt cijelo vrijeme da te dohaka, ali je nema , a ti me pitas ima li sexa, kakav seks crnjo, pa zar ti je do seksa, ako stojis u redu za klanje, muce te raznim stvarima, udaraju kako god ko stigne :-) ovo samo predpostavljam da je kao u nekim logorima kroz sta je nas narod prosao tokom rata.

cak sta vise mislim da u dzehennemu ima sexa, ali to je seks da te kazni, znaci bolan i jadan i cemeran....

ja mislim da silovatelji koji zasluze dzehennem ce da iskuse silovanje u najgorem mogucem obliku u dzehennemu, da iskusi svoju gorku medicinu sto je radio na ovom svijetu.

Mucitelji u dzehenemu nemaju ni trun milosti u sebi, jednostavno Bog izcupao milost iz njih skroz, da kad obavljaju te mucne radnje da nemaju sazaljenja ni malo.

Allah kaze:

66:6 O vi koji vjerujete, sebe i porodice svoje čuvajte od vatre čije će gorivo ljudi i kamenje biti, i o kojoj će se meleki strogi i snažni brinuti, koji se onome što im Allah zapovjedi neće opirati, i koji će ono što im se naredi izvršiti.
Ovo ti je u rangu onih sto kazu da se SAMO izvrsavali naredbe prilikom cinjenja zlocina.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2940 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

BHCluster wrote: Koje ljudske vrste i na nasoj planeti ih je bilo vise zar ne?
druze otiao si sa pricom da bijes rmtvog konja....

ako hoces dijete u dzennetu dobit ces ga , onako kako ti zelis, i tacka, da ne duljim vise o ovome.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#2941 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by tuzlak1212 »

BHCluster wrote:
tuzlak1212 wrote: I sta je tebi krajnji cilj na ovoj temi?
Razmjena stavova o određenom pitanju.
Pa dobro po pitanju nastanka covjeka nema nepobitnog naucnog stava. Mi vjerujemo u ono sto pise u Kur'anu i vjerujemo da ce i nauka isto to dokazati. Kao sto je u svakom drugom polju nauka dokazala onako kako pise u Kur'anu. Jedan dio je nauka vec potvrdila jedan opis u Kur'anu a to je embrioloski razvoj od zaceca do poroda, drugi dio tj. da je od zemlje napravljen covjek, za sada je samo teorija, mozda se nekada teorija dobije nepobitne dokaze a mozda ne. Postoji naucni argument da svi imamo u DNA istog pretka, i to ide dalje pa svi muskarci imaju isti Y hromosom, ili dio njeg zaboravio sam, a zene isti jedan X hromosm ili dio njeg zaboravio sam. Sto moze da asocira da ne samo da ljudi poticu od istog muskarca nego i od iste zene, da se lahko izguglat. Naravno ateisticki moze nesto drugo znaciti, necu nikom nametat teisticki stav :D
Meni je teze na vagi nauke i znanja to sto u Kur'anu ima ovaj embrioloski razvoj, nego jel prvi covjek od zemlje.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#2942 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by allem_77 »

Dozer wrote:
allem_77 wrote:Ako vam da odgovor, a znamo da je Istina, jer tako u Kur'anu piše, a vi to počnete ismijavati, tovarite se grijehom, a niste toga ni svjesni.

Koliko god mi tražili dokaze, odnosno neki žele da vide Boga, pa da onda povjeruju, Boga na ovom svijetu neće vidjeti. Ali mogu vidjeti svakodnevno njegovo djelovanje, Njegove zakone i sklad u prirodi i svemiru.
Boldirano je ta inicjalna tacka vaseg zajeba u svemu ovome - KAKO ZNATE da je istina? Odgovor - Jer tako pise u Kur'anu. :-)

Hajde da stvari pogledamo i na malo drugaciji nacin, tj. da se referisemo na nesto drugo, recimo - Bibliju. Ako je sve u Kur'anu istina i cisto znanje, a on je navodna zadnja objava, sta je onda s onim u Bibliji i sto je starije cca. 500 godina? I ona je navodna objava, predzadnja, pa sta je onda u njoj? Lazi, ili istine?

Sta cemo s Torom, koja je od Biblije starija nekih 3.000 godina...? Lazi, ili istina? Zar i ona nije bila "bozija objava"?
Da li nas je bog lagao i varao u prethodne dvije, a samo je zadnja najispravnija, najbolja i najtacnija?

Davno sam napisao - sve te vjerske knjige su samo ljudske izmisljotine u pokusaju davanja odgovora na pitanje naseg i postanka svega sto vidimo. Vremenom i ucenjem, a samim tim i razumijevanjem mnogih stvari, dolasilo je i do potrebe da se te knjige modifikuju.
Naravno, bilo je suludo modifikovati onu prvu knjigu pod istim imenom, jer bi to onda dovelo do podjele medju ljudima na Tora v.1 i Tora v.2, pa se neko dosjetio da napise drugu knjigu, potpuno drugog imena, ali vrlo slicnog sadrzaja.
Onda, vremenom i ucenjem, opet se doslo do toga da se pojavila potreba za modifikacijama, pa je nastala i treca knjiga. I opet s novim imenom, ali vrlo slicnog sadrzaja.
Kako je u prvoj bio jedan lik koji se oznacio kao poslanik, tako je isto bilo i u drugoj, pa i trecoj. A upravo nastanak 3 razlicita imena i pravca religija ukazuju da je to sve ljudskih ruku i mozga djelo.
Zar bi JEDAN savrseni bog dozvolio da mu se djeca medjusobno podijele na 3-10-500-1000 kojekakvih vjera, i da se onda vijekovima ubijaju i kolju radi toga, a da istovremeno svi govore "Bog je jedan"?
Meni ovo malo vuce na sadizam...ne znam za vas...

Svaka od tih knjiga sadrzi dio tada postojeceg ljudskog znanja i iskustava, upakovanih kao uputstvo, ali i SF dio s raznim predvidjanjima, a koja se vecinom oslanjaju na ljudsku mastu (npr. oduvijek smo htjeli letjeti kao ptice). I svaka naredna knjiga je iz prethodne preuzimala znanja i iskustva, pa ih nadopunjavala novim, stecenim u medjuvremenu, a onda i "upgradeovala" SF dio s predvidjanjima, a koji je opet bio u skladu s trenutnim znanjima i dostignucima.
Na kraju, zadnja knjiga, u kojoj se i kaze da je zadnja "objava", ima sve iste elemente kao i prethodne dvije, ali su tada ljudi vec bili svjesni da cetvrta nikada nece "proci", i zato i jeste napisano da je ona zadnja.

Zapitajte se - nije li malo besmisleno da nas je bog upucivao prije 5.000, pa onda prije 2.000, i na kraju prije 1.500 godina, i onda se samo povukao. Sta..? Ne zanimamo ga vise? Nema nam sta vise reci? Sve nam je vec "otkrio"?

Tesko da je to tako. Prije ce biti da su ljudi bili svjesni istorijskog napretka u otkrivanju i razumijevanju stvari, a koje se rapidno ubrzavalo s prolaskom vremena, pa je prije 1.500 godina, a na osnovu iskustava iz prethonih 3.500, ljudima bilo sasvim jasno da ce buduce generacije jos brze dolaziti do otkrica i znanja, pa je besmisleno nastavljati s necim sto vise nece imati plodno tlo kod ljudi.
Ja čak ne poznajem ni arapsko pismo. Pročitao sam prevod Kur'ana jednom, i nije mi bilo mnogo toga jasno? Onda sam ponovo čitao, a u zadnje vrijeme više slušam audio prevod Kur'ana. I sada su mi mnoga pitanja na koja sam tražio odgovor jasnija. Ali opet ne znam tumačenje nekih ajeta, jer
Bog u jednom od ajeta kaže, da samo On zna njihovo tumačenje. A ti da si pažljivo pročitao prevod Kur'ana, mislim da bi ga prije shvatio od mene. Ovo pišem jer smatram da si inteligentniji od mene. Većina odgovora na tvoja pitanja se nalazi u Kur'anu. Samo nisi pažljivo čitao?

Muslimani su dužni da vjeruju u sve Božije objave, knjige, poslanike. A te sličnosti u Knjigama, dokaz je da su od istog Autora-Boga. Neke su ljudi izmijenili, kao što sam gore napisao, ali ne i Kur'an, jer je Bog obećao da će ga sačuvati od izmjena. U Kur'anu je spomenuto, mislim 25 poslanika i vjerovjesnika. A u Hadisu se može naći da ih je bilo preko 140000. Zar su se oni mogli dogovoriti? A svi pozivali, da vjerujemo u jednog Boga. Nekima od njih nije objavljena Knjiga. Čak ih je bilo po dvojica, a možda i više u istom vremenskom razdoblju, na primjer Ibrahim i Lut. Ali nisu bili u istom gradu, naselju.

Allah zaista neće ukazati na pravi put ljudima koji sami sebi nepravdu čine.“ (Al-Maida, 51)

A da je Gospodar tvoj htio, sve bi ljude sljedbenicima jedne vjere učinio. Međutim, oni će se uvijek u vjerovanju razilaziti.» (Hud, 118.) Kada mufesiri tumače ovaj ajet, naglašavaju da je Allah, dž.š., stvorio ljude različitog shvaćanja, razmišljanja i da je različito vjerovanje normalna posljedica ljudskih mnogobrojnih mogućnosti. Ljudi se shodno svojim interesima definirali mnoga pravila, donosili brojne zakone, pa su znali mijenjati i izvorna religijska učenja. Sa stanovišta Kur'ana svi su Poslanici pozivali jednoj vjeri. Ta je vjera mogla imati drugačije ime, no u svojoj je srži sadržavala ono što se zove islam, a to znači pokornost Jednome Bogu.
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2943 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by BHCluster »

tuzlak1212 wrote:
BHCluster wrote:
tuzlak1212 wrote: I sta je tebi krajnji cilj na ovoj temi?
Razmjena stavova o određenom pitanju.
Pa dobro po pitanju nastanka covjeka nema nepobitnog naucnog stava. Mi vjerujemo u ono sto pise u Kur'anu i vjerujemo da ce i nauka isto to dokazati. Kao sto je u svakom drugom polju nauka dokazala onako kako pise u Kur'anu. Jedan dio je nauka vec potvrdila jedan opis u Kur'anu a to je embrioloski razvoj od zaceca do poroda, drugi dio tj. da je od zemlje napravljen covjek, za sada je samo teorija, mozda se nekada teorija dobije nepobitne dokaze a mozda ne. Postoji naucni argument da svi imamo u DNA istog pretka, i to ide dalje pa svi muskarci imaju isti Y hromosom, ili dio njeg zaboravio sam, a zene isti jedan X hromosm ili dio njeg zaboravio sam. Sto moze da asocira da ne samo da ljudi poticu od istog muskarca nego i od iste zene, da se lahko izguglat. Naravno ateisticki moze nesto drugo znaciti, necu nikom nametat teisticki stav :D
Meni je teze na vagi nauke i znanja to sto u Kur'anu ima ovaj embrioloski razvoj, nego jel prvi covjek od zemlje.
Na jednu stranu pozivas se na nauku a na drugu stranu vjeru to je nekompatibilno, nauci nije zadatak da dokazuje sta pise u Kur'anu. Znam da postoji potreba od apologeta da traze validaciju svojih "vjerovanja" u nauci ALI i nakon hiljad i kusur godina kasnije i milijardu i nesto muslima rezutat je nikakav. A sto se tice embriotskog razvoja opisanog u Kur'anu da li bi te iznenadilo da je grcki doktor/ljekar Galen (120AD) pa i u jevrejskom Talmundu opisan na skoro identican nacin? A kad je u pitanju naucni opis sa usporedbom na ta 3 drugo on je svjetlosne godine ispred.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2944 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Smrcak15 »

BHCluster wrote: Na jednu stranu pozivas se na nauku a na drugu stranu vjeru to je nekompatibilno, nauci nije zadatak da dokazuje sta pise u Kur'anu. Znam da postoji potreba od apologeta da traze validaciju svojih "vjerovanja" u nauci ALI i nakon hiljad i kusur godina kasnije i milijardu i nesto muslima rezutat je nikakav. A sto se tice embriotskog razvoja opisanog u Kur'anu da li bi te iznenadilo da je grcki doktor/ljekar Galen (120AD) pa i u jevrejskom Talmundu opisan na skoro identican nacin? A kad je u pitanju naucni opis sa usporedbom na ta 3 drugo on je svjetlosne godine ispred.
A sto se tice embriotskog razvoja opisanog u Kur'anu da li bi te iznenadilo da je grcki doktor/ljekar Galen (120AD) pa i u jevrejskom Talmundu opisan na skoro identican nacin? A kad je u pitanju naucni opis sa usporedbom na ta 3 drugo on je svjetlosne godine ispred.
pokazi dokaz da su embrio nazivali nazivali pijavica faza kao Kuran sto je naziva

Image
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2945 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by BHCluster »

Smrcak15 wrote:
Image
Za razliku od pijavice, koja jednostavno usisava krv iz domaćina, embrion cirkuliše i razmenjuje krv i otpadne proizvode sa svojom majkom. Osim toga, pijavica se pričvršćuje direktno na površinu svog domaćina. Nasuprot tome, embrion blastociste se implantira u zid materice (endometrijum) pomoću vanjskog sloja koji ga okružuje, nazvan sincitiotrofoblast. To je sincitiotrofoblast koji zahvaća endometrij, zakopavajući cijeli zametak unutar zida (za razliku od pijavice), uspostavlja cirkulacijsku vezu i kasnije formira vanjski sloj posteljice.

Zapravo sta sve ove tvoje grafike predstavljaju je zapravo zabluda koja je pocinjena kada se ignorisu razlike u podacima, ali se isticu slicnosti. Iz ovakvog rezonovanja mozes imati samo pogresan zakljucak sto je naravno i ocigledno.
Last edited by BHCluster on 25/04/2019 13:34, edited 1 time in total.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#2946 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by tuzlak1212 »

BHCluster wrote: Na jednu stranu pozivas se na nauku a na drugu stranu vjeru to je nekompatibilno, nauci nije zadatak da dokazuje sta pise u Kur'anu. Znam da postoji potreba od apologeta da traze validaciju svojih "vjerovanja" u nauci ALI i nakon hiljad i kusur godina kasnije i milijardu i nesto muslima rezutat je nikakav. A sto se tice embriotskog razvoja opisanog u Kur'anu da li bi te iznenadilo da je grcki doktor/ljekar Galen (120AD) pa i u jevrejskom Talmundu opisan na skoro identican nacin? A kad je u pitanju naucni opis sa usporedbom na ta 3 drugo on je svjetlosne godine ispred.
Zasto je nekompatibilno? Nauci nije zadatak da dokazuje i tu se slazemo, ali opet uspjeva dokazat.
Ne cudi me, ne mora u jednoj svetoj knjizi doci taj opis, taj nije bilo tehnike i moderne danasnje medicine ko danas i nauka o embriologiji prije vise hiljada godina je mogla samo od stvoritelja doci. Nema tu nista cudno Kur'an je zadnja Bozija knjiga a ne prva i zadnja.
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2947 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by BHCluster »

tuzlak1212 wrote:
BHCluster wrote: Na jednu stranu pozivas se na nauku a na drugu stranu vjeru to je nekompatibilno, nauci nije zadatak da dokazuje sta pise u Kur'anu. Znam da postoji potreba od apologeta da traze validaciju svojih "vjerovanja" u nauci ALI i nakon hiljad i kusur godina kasnije i milijardu i nesto muslima rezutat je nikakav. A sto se tice embriotskog razvoja opisanog u Kur'anu da li bi te iznenadilo da je grcki doktor/ljekar Galen (120AD) pa i u jevrejskom Talmundu opisan na skoro identican nacin? A kad je u pitanju naucni opis sa usporedbom na ta 3 drugo on je svjetlosne godine ispred.
Zasto je nekompatibilno? Nauci nije zadatak da dokazuje i tu se slazemo, ali opet uspjeva dokazat.
Ne cudi me, ne mora u jednoj svetoj knjizi doci taj opis, taj nije bilo tehnike i moderne danasnje medicine ko danas i nauka o embriologiji prije vise hiljada godina je mogla samo od stvoritelja doci. Nema tu nista cudno Kur'an je zadnja Bozija knjiga a ne prva i zadnja.
Kao sto sam gore napisao kada se ignorisu razlike u podacima, ali se isticu slicnosti dolazi se do pogresnog zakljucka to je ocigledno. Nije cudno da se pojavljuje u "svetim knjigama" ali ne samo u njima kao sto sam ti naveo a kako tako ne moze se smatrati cudom.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#2948 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by tuzlak1212 »

BHCluster wrote: Kao sto sam gore napisao kada se ignorisu razlike u podacima, ali se isticu slicnosti dolazi se do pogresnog zakljucka to je ocigledno. Nije cudno da se pojavljuje u "svetim knjigama" ali ne samo u njima kao sto sam ti naveo a kako tako ne moze se smatrati cudom.
Kod Aristotela se pojavljuje mnogo dobrih stvari a isto tako i da je Zemlja centar svemira i sve okrece oko nje.
Sve prije moderne nauke se danas smatra filozofijom a nesto od toga je uzeto od religijskih ucenjaka tog doba. Nema drugog objasnjenja kako su prije ljudi znali mnoge teske naucne fakte, a koje tek sada u zadnjih pola stoljeca nauka "DOKAZUJE".
Svakom narodu su dolazili vjerovjesnici, kojima je Bog slao svoje poruke i dokaze preko kojih mogu vjerovati i nikom na Sudnjem Danu nece nepravedno biti sudjeno. Svi su imali poruku iste sustine. Onaj ko je uzimao od njih korisne stvari i sebi pripisivo ne cini ga genijem nego kradljivcem.
Sa aspekta realne nauke, Keith Moore, embriolog je 1980. ove tvrdnje naucno otkrio a samim tim i Kur'anski opis potvrdio. Nauci nije cilj da dokazuje Kur'an ali nauka ne moze pobjeci od toga.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2949 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Dozer »

tuzlak1212 wrote:
Dozer wrote:
Vjerujem da si pametan covjek, ovo cu napisati onako da obogatim diskusiju, a ne da solim pamet :D
Ne mozes protiv vjerovanja pravit argument deduktivnom logikom, nema smisla. Na logiku pravis argument logikom, a na vjerovanje pravis argument vjerovanjem. Pogotovo ti se ismijavas sa djelovima vjerovanja u Islamu sa poredjenjem toga i bajki, to je za nekoga mozda i uvredljivo.
Svako vjeruje iz razlicitih razloga i vidjenja, nema kalupa jedinstvenog za povjerovati ili jedinstvenog ateistickog stava za vjeru poljuljati. Vjerujem da i ateisti ne vjeruju iz razlicitih stavova, nema ni tu jedinstvenog kalupa. Ja vjerujem jer vjerujem da mora biti neki univerzalni pokretac desavanja u svemiru krenuvsi od big banga pa na dalje, ne vjerujem da moze 0+0 dati 1, vjerujem jer ne prihvatam ideju da zivimo bez smisla od rodjenja do smrti, hocu siri smisao svog postojanja. I vjerujem jer mi je tekst Kur'ana logican i prihvatljiv a hadisi su jako dobar guide za ljudski zivot i svakodnevnicu.
E sada ne mozes vjerovanje pobit logikama o gladi, siromastvu,ratovima, taj problem u civilizaciji je skroz druge prirode, to je vise stvar politika, trgovina, interesa... Nema puno vjera s tim sta, nije ovo planeta ispuni mi zelju... A Bozija rijec je bas tu da dadne zadatak vjernicima da popravljaju stanje na planeti, e sad sto smo mi muslimani zaostali je nas problem i ovdje i na onome svijetu. A definitivno Bog od nas trazit da smo na planeti role modeli, najbolji u svemu dobrom i pohvalnom, itd. Samo sto je to u praksu tesko sprovest jer svijetom je lakse ratom vladat nego mirom. Sto se vidi iz primjera glavnih drzava NATO pakta a pogotovo USA, i nacina kako vracaju i azijskim i africkim naftasima svoje novcane dugove :mrgreen:
Ali ne skreci s fokusa sto sam kvotao, ne mozes pogresnom logikom na vjerovanje, ili vjerovanjem na logiku. Poredit babe i zabe ne dovodi nicemu :D
Vidi nesto... Ja svacije postujem, pa da se radi o ne znam cemu, i u to je ukljucena i svacija vjera, bilo koja. Ovo ti hladno mogu potvrditi moji brojni prijatelji vjernici.

Medjutim, kada se sretnem s ovakvim likovima kakav je Smrle & Co., i to ne samo online nego i u RL, i koji sve oko sebe ubjedjuju da je njihovo vjerovanje zapravo dokazana istina, tu se onda ne mogu ponasati drugacije nego se poceti zajebavati. Ali, kao sto mozes i primijetiti, zapravo nikoga ne vrijedjam.
Osim ako je necije suprotno misljenje o necemu nekome uvreda... Ali, ako cemo ici tim smjerom, onda se identicno moze primijeniti i u obrnutom pravcu, odnosno da je vjernicko ubjedjivanje uvreda meni, zar ne?

S druge strane, ne mozes ono cime se pobijaju religijske "cinjenice" nazivati "pogresnom logikom" samo zato sto to nije u skladu s religijskim vjerovanjem. Logika je logika, a ja Smrletu samo postavljam vrlo logicna pitanja na njegovu logiku, a koja jeste pogresna. Logika je uzrocno-posljedicna stvar, zar ne? Ako kazes, npr., da te neko opalio kamencinom u glavu, sta je logican zakljucak iz toga - da je tvoja glava razbucala kamencinu, ili da je kamencina razbila tvoju glavu?

Smrle ovdje stalno silji neku svoju logiku, a koja zapravo nema nikakve veze sa stvarnom logikom. I pri tome jos sve nas pokusava ubijediti da je u pravu i da je sve sto kaze istina, a sve na bazi toga sto to pise u Kur'anu.
Po cemu je to zaista istina ili tacno? Po toj logici onda mozemo uzeti bilo koju knjigu, pa cak i Haryy Pottera, i tvrditi da je sve u njoj istina. Ne ide, jel'de...
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2950 Re: Brojcana cuda Kur'ana, diskusije, analize

Post by Dozer »

Smrcak15 wrote:
BHCluster wrote: I koje vrste su ta djeca?
a koje ce biti osim ljudske vrste??
kao ono ti vjerujes hadise pa tebi treba hadis :-)

sta ba ne razumijes???

kao sto sam ti rekao, spolni odnos u dzennetu nema funkciju razmnozavanja, samim tim sto nece biti ni sperme, funkcija sexa u dzennet uje samo radi uzivanja...dok ako neko hoce dijete, dovoljno je da se pozeli, trudnoca ce sama od sebe nastati bez ikakvog seksa, i trudnoca ce kratka biti i rodit ce se dijete ubrzo, nema potrebe za cekanjem 9 mjeseci. Samo je dovljno da se pozeli da se stvari desavaju u dzennetu.

Ima u opisima dzenneta, stoji isto kada covjek hoda dzennetom, vidi pticu kako leti , pozeli da je jede, ona ce vec pecena pasti ispred njega.
Evo...ovo su te stvari koje ne da nemaju veze s logikom, nego nemaju nikakve dodirne tacke ni sa zdravim razumom. Ne kazem tebi Smrle da si glup ili nesto slicno, nego naprosto ovakve tvrdnje su nesuvisle, i to iz gomile razloga, a koje upravo ti konstantno potenciras.

Hajde probaj samo malo razmisliti o ovome - sta je poenta radjanja djeteta u raju? Kakav je to onda "boziji test" za to dijete? Da ne pricamo o tome da to dijete radjaju - umrli ljudi. Slobodno ih nazovi zombijima, lesevima, ili kako god vec hoces.
Povrh svega, nasa fizicka tijela ostaju ovdje, 2m pod zemljom, a u dzennet/raj odlaze nase duse...jel' tako? Tamo se opet materijalizujemo, ili zivimo u nekom energetskom obliku...? Kako bilo koji energetski oblik bilo cega moze - imati dijete?
je li treba veci dokaz narodu koliko si neiskren, koliko neistine u ovome ima sto govoris....cuj nista nije strasno...


kao ti si imun, recimo da dodjes u logore uzasa, gdje su alati razni za mucenje da biras samo ko u horror filmovima, ma ni u horror filmovima...

kao tebi bi bilo svjedeno da stojis u redu za klanje, ili stojis u redu da te bacaju za visoke zgrade , tebi svjedeno to???
hajde molim te pocasti nas sa jos jednom tvojom lazi i reci da ove stvari tebi nisu strasne :kiss:

sta mislis na vrhu avazovog tornja, i bacaju ljude , i dodje reda na tebe, i kazu, da vidimo kako Supermenu letis i u koliko komada ces se rasprsiti dole, pa onako smijuci se klade se , ovaj ovog pita koliko ce nam Dozer biti komada kad padne dolje, ovak kaze 100, ovaj drugi kaze 50 :-) a dozer njima kaze: A na ovom svijetu mi nista nije strasno.
i jos i kaze, a ako prezivim, daj da se i ja gladim sa vama jer ipak sam ja neustrasivi Dozer predoziran ovih dana sa polenovim prahom, pa mi strah uopste ne dolazi do srca :lol:
Ovdje vec lupas frapantne gluposti... :roll:
Ja NIGDJE nisam napisao da bi mi bilo sta od toga bilo svejedno. Procitaj opet sta sam napisao - da stvari prihvatam onakvima kakve jesu. A Dozera su, za tvoju info, 4 godine pokusavali spakovati kod tog tvog tamo negje, gore ili dole, gdje vec jeste...pa im ne podje za rukom. ;)
A, vala, za stvo to vrijeme ne vidjehm ne cuh, ni ne osjetih tu neprevazidjenu boziju milost o kojoj stalno pricas... Mozda da o toj "milosti" pokusas popricati s roditeljima 1600 pobijene djece ovdje...?
sta mislis kaze ti se, ti si Dozeru svojim odabiraom izabrao stanovanje u Dzehennemu, sad iskusi ono sto si svojim rukama pripremio....sta mislis bili ti nas vrli supermenu bilo jednostavno onako da znas da te cekaju patnje sve gora od gore i proklinjes mater sto te rodila uopste :-) sta mislis hoces li reci, hoces li im reci ,Jaceee drugovi, Jaceee, pojacaj te vatri da se ugrijem :lol:
Cekaj... zar ja nisam bozije dijete...? Kao i ti...? Zar nismo svi Allahova djeca?
Ko onda, ako ne klasicni sadista, moze smisliti takve gadarije o kojima pricas? Neki umilni, svemocni i nadasve dobri bog koji mi je podario zivot sigurno ne... To sto ti nabrajas su sve nase, ljudske gadosti ;)
sta ba??
Sta "sta ba?!" :lol:
Gdje ce nas bog skladistiti kad se napune dzennet i dzehennem? :D
Fino si napisao da su to ograniceni prostori, a to znaci da ce se nekad napuniti i da vise niko u njih nece moci stati. Logika, zar ne?
Sta ce onda biti s onima koji jos nisu otegli papke...? :D
Last edited by Dozer on 25/04/2019 15:46, edited 2 times in total.
Post Reply